Laminovani

Jak upravit svého hjundaje.

Moderátoři: Farrael, Engineer, Moderátoři

Uživatelský avatar
TechGen
**
Příspěvky: 217
Registrován: 28 lis 2007, 18:58
Bydliště: SVK, Big Šariš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TechGen »

Zase som o nieco mudrejsi, takze mozem rozdavat rozumy :) Odpoved na otazku ci polyester alebo epoxid - na auta polyester a to hlavne kvoli nizsej cene. Epoxid sa hodi na vylahcene diely, kde setrite kazdy jeden gram, takze sa castejsie pouziva v modelarstve. Diely na auto su takmer vzdy z polyesteru. Vynimkou je situacia, ked chcete pouzit karbonovu tkaninu (cca 1200,- Sk za meter) a vylestit to na hladky povrch. Vtedy je lepsi epoxid.

Tkanina: vsimol som si, ze v tych sadach, ktore sa predavaju v drogeriach, je takmer vzdy tkana latka (obrazok vlavo). Jej velka vyhoda je v tom, ze nema napevno umiestnene vlakna, takze najma v roznych oblych zahyboch sa perfektne prisposobi povrchu. Na druhej strane, volne prepletene vlakna sa neskutocne strambu na koncoch, co je velky problem najma ak chcete spravit ostry okraj a neorezavat po samotnom laminovani pol metra zbytocnych vlaken. Druhym protipolom je tkanina zo sekaneho vlakna. Ta sice nema jednotnu strukturu, ale po odstrihnuti vam ostane presne taky okraj, ako chcete mat. Trosku tazsie sa prisposobuje ostrym komplikovanym tvarom (vpravo). No a v strede toho je kombimat - je to tkana latka zosita jednou alebo dvoma vrstvami sekaneho vlakna. Takze mate k dispozicii tkaninu s jednotnou strukturou, ktora sa ale neostrambava na koncoch.

Obrázek Obrázek Obrázek

Ja som si na zadny naraznik s difuzerom kupil styri metre hrubsieho kombimatu na hlavne casti a dva metre tenkej tkaniny zo sekaneho vlakna na detaily. K tomu sest litrov polyesteru s potrebnymi prisadami a cele ma to vyslo na nejakych prijemnych 950,- SK. Kto by chcel tiez: www.dipex.sk
Červené superžihadlo Accent 1,5 12V 1996 (audio drvič okien - 1390 W)
http://www.hitechweb.genezis.eu/?page=_fcc1.htm
Reklama
 

21peter
*
Příspěvky: 65
Registrován: 10 črc 2007, 16:54
Bydliště: SR

Příspěvek od 21peter »

Super si to rozpísal TechGen potom ked budeš laminovať zdokumentuj prosím krok za krokom ako si postupoval pre nás ešte začiatočníkov :lol: aby sme mohli rozvíjať jedinečnsť Hyundaiov 8) Vdaka
Uživatelský avatar
mannice
**
Příspěvky: 137
Registrován: 05 bře 2008, 04:01
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mannice »

Caute,tak ja napisu takovy mensi popis jak jsem to delal ja,nechci tu psat jak se to ma delat,protoze jsem uplne stejny zacatecnik jako vy a tak doufam ze me nikdo nebude chytat za slova :roll: ..
Takze prvni co jsem udelal tak jsem vycistil naraznik a odmastil...
2.na pripraveny naraznik jsem nanasel PU penu,pekne po vrstvach do sirky a vysky tak jak si priblizne predstavuju..Pena ztvrdne a naroste.
3.Kdyz je pena ztvrdla(ne jen na venek),tak jsem rezakem pomalu odrezaval kousky peny,a tak jsem rezal a rezal do tvaru ktery si predstavuji
4.Kdyz jsem mel penu vyrezanou,vzal jsem brusny papir a pekne jsem vybrousil penu,jde to dobre a jakykoliv hrboli vybrousis a pak je min starosti sadra atd.
5.Po vybrouseni jsem si pripravil sadru a tu jsem nanasel na penu..Ne moc velkou vrstvu..
6.Kdyz byla sadra zatvrzena,prislo na radu dalsi brouseni.Tady bych asi doporucil taky poradne brousit,aby to bylo co nejpresnejsi.Spis presny.
7..A kdyz bylo tohle hotovo,natrihal nebo nazezal jsem si tkaniny do tvaru,jak je budu nanaset na naraznik a formu.Pripravil jsem si polyesten pryskyrici..Stetec
8..Pryskyrici jsem si kombinoval na male mnozstvi abych stihl vse nanest.No s potom jsem nanasel pryskyrici na tkaninu tu jsem prilozil na naraznik a takhle porad do kola,dokud nebyl cely naraznik hotovy.2-3 vrstvy..
9.Kdyz pryskyrice poradne zaschla,ja cekal az do druheho dne.Mas uz vlastne skoro hotovo..Znovu jsem brousil..Po vybrouseni jsem naraznik vycistil znovu a nanasel jsem tmel po malych vrstvach.Nejdriv jak mi jiz poradil Shelby :wink: ..Zeleny tmel(myslim vlasenkovy) a potom nasleduje klasicky tmel na auta treba..
10.Teda nanesl jsem zeleny tmel,vybrousil
Nanesl jsem normalni tmel vybrousil..V tuhle chvily by melo byt vse vybrousene a hladke jak detska prdelka :lol: ...
11..Pak uz nasleduje barveni..Bud jeste tmel,nebo zakladovka,a mat.lak a bezbarvej lak...No ale k tomu jsem se jeste nesostal..Bohuzel fotky jsem nak zapominal porizovat,par jich mam ale malo ze zacatku,pak jsem se soustredil na praci a fotky pro me byli nekde jinde..


Tak treba to nekomu pomuze..Mejte se cauky :wink:
21peter
*
Příspěvky: 65
Registrován: 10 črc 2007, 16:54
Bydliště: SR

Příspěvek od 21peter »

Paráda mannice lepšie než návod na varenie :D Chcel som sa ta spýtať čo je to za PU penu? :lol: Konečne viem čo som to všade videl také to zelené :( a to bol tmel ako si spomenul.Ak by sa ti dalo, hodil by si aspoň pár foto výsledku svojej práce?Aj nenalakované.Ďakujem
Uživatelský avatar
tom.rockys
**
Příspěvky: 441
Registrován: 05 zář 2007, 12:22
Bydliště: Pacov ( u hranice jižních čech a vysočiny )
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tom.rockys »

mannice: moc moc děkuju právě jsem přemejšlel o tom si vyrobit zadní nárazník sám .. ty sis dělal přední nebo zadní? ... a ta pěna a sádra pak pod tim laminátem zůstane nebo jí nějak odstraníš? ;-) dík moc
2x Lantra 1.6 16V [G4CR], J1, r.v.1992 ( červená ) a 1993 ( modrá )
---
info about my car -->>> http://rockys.lantraweb.net/
---
fotoreportér, kameraman, hlavní grafik & přispívající redakror pro tuningový server http://WWW.EXTRA-TUNING.COM
Uživatelský avatar
mannice
**
Příspěvky: 137
Registrován: 05 bře 2008, 04:01
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mannice »

Uz se to tady psalo nekolikrat,ale zapada to do laminovani,tak to priste nekdo tady najde vse a nebude se uz nikoho ptat :lol: ....

PU pena je Polyuretanova pena,a slouzi plno vecem a da se celkem vsude pouzit,nejcasteji se pouziva kdyz se delani okna,tak se vyplnuji netesnosti mezi zdi a oknem..Koupis to za par kacek kdekoliv.Obchodak,stavebniny..Ja spotreboval dve 750ml..Takze tak nejak

No a ja si zatim delal jen zadni naraznik,jeste ho teda taky nemam hotovej,porad na nem delam kuli tomu ze mam malo casu..Jinak chystam se urcite skusit udelat prahy a dal uvidime..
A odpoved na tu penu a sadru,nekdo si ji tam nechava tu penu a nekdo ji zase sundava.Pravda je ta ze ti pena bude drzet vic tvar a je lehka takze ti na vaze auta neprida..Ja to udelam ale tak ze ji nejdriv sundam a pak az bude hotovej naraznik nastikam novou..

Jinak aby jste si nemysleli,vsechny tyhle rady jsem taky ziskal od jednoho kamose Shelby..Ale mam za to ze by se meli rady rozsirovat dal :wink: ...Az budu mit foto poslu
Uživatelský avatar
Shelby_nr
**
Příspěvky: 170
Registrován: 07 úno 2008, 23:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shelby_nr »

mannice: sam by som to lepsie nenapisal 8)
Hyundai Scoupe Ls, 65kW
koseykosey
Příspěvky: 8
Registrován: 14 bře 2008, 20:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koseykosey »

na řezání laminátu je nejlepší kmitací pilka určená právě pro tohle použití...vyrábí ji třeba bosc nebo wurth...jinak laminování je docela snadná věc,spolu s PU pěnou vznikl i můj poník...pokud chcete rád poradím...učený z nebe nespadl nee chlapy...http://kamikazecrew.wz.cz/auta_kosey.php
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

koseykosey píše:na řezání laminátu je nejlepší kmitací pilka určená právě pro tohle použití...vyrábí ji třeba bosc nebo wurth...jinak laminování je docela snadná věc,spolu s PU pěnou vznikl i můj poník...pokud chcete rád poradím...učený z nebe nespadl nee chlapy...http://kamikazecrew.wz.cz/auta_kosey.php
Ten interiér je flock nebo barva? Jestli flock, tak jak si s tím spokojen - neodírá se?
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
TechGen
**
Příspěvky: 217
Registrován: 28 lis 2007, 18:58
Bydliště: SVK, Big Šariš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TechGen »

No musim povedat ze s tkaninou so sekanym vlaknom sa pracuje uplne uzasne. Uz nikdy viac tkana latka.

A na rezanie urcite karbobruska. Je to rychle, presne a efektivne.
Červené superžihadlo Accent 1,5 12V 1996 (audio drvič okien - 1390 W)
http://www.hitechweb.genezis.eu/?page=_fcc1.htm
koseykosey
Příspěvky: 8
Registrován: 14 bře 2008, 20:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koseykosey »

Ten interiér je flock nebo barva? Jestli flock, tak jak si s tím spokojen - neodírá se?[/quote] flock je v pohodě ale musíš být opravdu opatrný a starat se o něj...a dá to fušku... :roll: :D
Zulu
*
Příspěvky: 58
Registrován: 15 čer 2008, 20:23

Příspěvek od Zulu »

ja beru lamino od havel composites (v prohlizeci vam to najde) ... drcene prosivane vlakno k tomu epoxidku a nebo klasiku a jeste titanovou belobu... nezapomen ze pri pouzivani laminatu musis dbat aby ses nepolel plyskirici, hodne vetral a taky ze to neni jen tak neco vytvarovat .... chce to obrovske nervy ze zacatku a pak uz jenom zdokonalit postup ... a jeste rada nikdy to netvaruj na polystyren nebo ti to shori pod rukama ... a pokud na polis tak to olep paskou ...


Edit ... ted zacinam pokusis s drcenym vlaknem neprositym .. je levne a super na kopitka ..:) a interier se stim dela bozsky a je levne ... :)
1,5 Glsi J1 92
Odpovědět

Zpět na „Tuning“