Laminovani

Jak upravit svého hjundaje.

Moderátoři: Farrael, Engineer, Moderátoři

Uživatelský avatar
mannice
**
Příspěvky: 137
Registrován: 05 bře 2008, 04:01
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Laminovani

Příspěvek od mannice »

Ahojte,
chtel jsem se zeptat jakou laminatovou sadu pouzivate?Ja zatim nasel u nas ve meste laminat na opratu nejak polyestern nebo co,pak laminat 1200 nebo co pro vyrobu.A samozrejme tkanina.Co pouzivate vy?Normalni sadu kterou sezenete v nakych barvach a lakach?Pujdu se optat ale potreboval bych to vedet,jo a tak otazecka :? ,kolik toho priblizne spotrebujete na napr zadni naraznik?cca litru pryskyrice a tkaniny.. :wink: ..Jinak co jsem tady slysel a idel u upravare,udelat se da s laminatem cokoliv.. :lol: ,snad to pujde,uvidime
Reklama
 

Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

pak dej foto jak si zbabrany i zaušima z te pryskiřice :D
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Uživatelský avatar
Shelby_nr
**
Příspěvky: 170
Registrován: 07 úno 2008, 23:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shelby_nr »

teraz hned neviem ale zajtra ten nazov ti presne napisem tej priskirice...
a ja som spotreboval cca mal som 5kg a ostalo mi na spodku nieco este...ale to zalezi jak moc toho laminatujes a kolko vrstiev davas. 8)
Hyundai Scoupe Ls, 65kW
Uživatelský avatar
Shelby_nr
**
Příspěvky: 170
Registrován: 07 úno 2008, 23:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shelby_nr »

inac jeden dotaz...ked to budes brusit...ten laminat...tak si uzijes nadavania dost :lol: ..bo vsak to je popravde-povedane sklo rozdrvene..a to strasne svrbi a skrabe..tak moc sa potom nehladkaj rukami ani priatelku lebo ta nakope do zadnici :lol: tot taky mali tip :wink:
Hyundai Scoupe Ls, 65kW
Uživatelský avatar
mannice
**
Příspěvky: 137
Registrován: 05 bře 2008, 04:01
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mannice »

Caute jakou pouzivate pryskyrici?Epoxid nebo polyester pryskyrici??..Ted prave premyslim jaka je lepsi na vyrobu laminatovych narazniku,nebo ruznych malickosti,nebo velickosti :lol: :wink: ..Dejte vedet diky
Uživatelský avatar
TechGen
**
Příspěvky: 217
Registrován: 28 lis 2007, 18:58
Bydliště: SVK, Big Šariš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TechGen »

Teraz opravujem nejake detaily na prednom narazniku plus pridavam par novych veci a pouzivam polyester. Ide to celkom fajn. Este som sa nerozhodol co pouzijem na zadny.
Červené superžihadlo Accent 1,5 12V 1996 (audio drvič okien - 1390 W)
http://www.hitechweb.genezis.eu/?page=_fcc1.htm
Uživatelský avatar
mannice
**
Příspěvky: 137
Registrován: 05 bře 2008, 04:01
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mannice »

Porad rozmyslim,co koupim za pryskyrici a dalsi veci s tim spojene pro vyboru..No,ale mezitim jsem se pustil do vyroby uz nejake formy..Delam vse zatim podle rad,a klasiky tak jak ctu..Vzal jsem PU penu nastrikal jsem ji na naraznik zespod zadniho narazniku a pomalu,kdyz uz byla vrstva zaschla,jsem pridaval dalsi vrstvy,dokud bych nerekl ze to staci :lol: ..Dneska jsem pomalu vyrezaval tvar rezakem, mel jsem tendenci porad rezat a rezat :lol: ..Nastesti jse mi to celkem zatim dari,1/3 uz je vyrezana a zbrousena do stavu jaky ho chci mit,dalsi 2/3 musim jeste poupravit..Kdyz nad tim ted premyslim,vyrobit takovou formu je na tom asi nejvetsi prace..Protoze merite jestli to mate vsude stejny,hlidate aby zaobleni bylo stejne atd atd..Takze bych rekl ze az dodelam celo formu a dam na to sadru,tak to bude tak 70% uspechu..Ale reknu vam je to docela fuska,zalezi jaky chcete tvary no :lol: ..ALe me tohle proste bavi.Zanedlouho poslu naky fotky,jdu zatim vyrabet
Uživatelský avatar
Shelby_nr
**
Příspěvky: 170
Registrován: 07 úno 2008, 23:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shelby_nr »

mannice píše:Porad rozmyslim,co koupim za pryskyrici a dalsi veci s tim spojene pro vyboru..No,ale mezitim jsem se pustil do vyroby uz nejake formy..Delam vse zatim podle rad,a klasiky tak jak ctu..Vzal jsem PU penu nastrikal jsem ji na naraznik zespod zadniho narazniku a pomalu,kdyz uz byla vrstva zaschla,jsem pridaval dalsi vrstvy,dokud bych nerekl ze to staci :lol: ..Dneska jsem pomalu vyrezaval tvar rezakem, mel jsem tendenci porad rezat a rezat :lol: ..Nastesti jse mi to celkem zatim dari,1/3 uz je vyrezana a zbrousena do stavu jaky ho chci mit,dalsi 2/3 musim jeste poupravit..Kdyz nad tim ted premyslim,vyrobit takovou formu je na tom asi nejvetsi prace..Protoze merite jestli to mate vsude stejny,hlidate aby zaobleni bylo stejne atd atd..Takze bych rekl ze az dodelam celo formu a dam na to sadru,tak to bude tak 70% uspechu..Ale reknu vam je to docela fuska,zalezi jaky chcete tvary no :lol: ..ALe me tohle proste bavi.Zanedlouho poslu naky fotky,jdu zatim vyrabet
si borec 8) som zvedavi na to tvoje dielo ked uz bude v laminate :wink:
Hyundai Scoupe Ls, 65kW
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Shelby_nr píše:
mannice píše:Porad rozmyslim,co koupim za pryskyrici a dalsi veci s tim spojene pro vyboru..No,ale mezitim jsem se pustil do vyroby uz nejake formy..Delam vse zatim podle rad,a klasiky tak jak ctu..Vzal jsem PU penu nastrikal jsem ji na naraznik zespod zadniho narazniku a pomalu,kdyz uz byla vrstva zaschla,jsem pridaval dalsi vrstvy,dokud bych nerekl ze to staci :lol: ..Dneska jsem pomalu vyrezaval tvar rezakem, mel jsem tendenci porad rezat a rezat :lol: ..Nastesti jse mi to celkem zatim dari,1/3 uz je vyrezana a zbrousena do stavu jaky ho chci mit,dalsi 2/3 musim jeste poupravit..Kdyz nad tim ted premyslim,vyrobit takovou formu je na tom asi nejvetsi prace..Protoze merite jestli to mate vsude stejny,hlidate aby zaobleni bylo stejne atd atd..Takze bych rekl ze az dodelam celo formu a dam na to sadru,tak to bude tak 70% uspechu..Ale reknu vam je to docela fuska,zalezi jaky chcete tvary no :lol: ..ALe me tohle proste bavi.Zanedlouho poslu naky fotky,jdu zatim vyrabet
si borec 8) som zvedavi na to tvoje dielo ked uz bude v laminate :wink:
No ja jsem zvedavej na fotky ... to bych chtel nekdy zkusit ... ale nemam na to odvahu ...a hlavne nezbyva cas .... :wink:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
TechGen
**
Příspěvky: 217
Registrován: 28 lis 2007, 18:58
Bydliště: SVK, Big Šariš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TechGen »

Dalsia uzitocna otazka, na ktoru by bolo fajn najst odpoved je, cim sa vlastne hotovy laminatovy dielec oreze? Ja som vyrezaval iba mensie bocne otvory po bokoch pre vyduchy priamociarou vyrezavacou pilou a znicil som dva pilove listy na kov. Zaujimaju ma najma rozne krivky a otvory, ku ktorym sa clovek beznymi nastrojmi nedostane aby zarovnal ich okraje.
Červené superžihadlo Accent 1,5 12V 1996 (audio drvič okien - 1390 W)
http://www.hitechweb.genezis.eu/?page=_fcc1.htm
Uživatelský avatar
mannice
**
Příspěvky: 137
Registrován: 05 bře 2008, 04:01
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mannice »

Podle me by jsi mel pouzit listy na drevo a ne na kov,to mi prijde lepsi..
Uživatelský avatar
TechGen
**
Příspěvky: 217
Registrován: 28 lis 2007, 18:58
Bydliště: SVK, Big Šariš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TechGen »

Zjavne si ten svoj este nerezal. Takto vyzera list na drevo po asi desiatich centimetroch. Skusal som to uz aj flexkou a celkom to ide. Samozrejme len na hrube rezy, potom to treba obrusit. Stale vsak dufam, ze tu niekto ma este aj lepsi napad.

Obrázek
Červené superžihadlo Accent 1,5 12V 1996 (audio drvič okien - 1390 W)
http://www.hitechweb.genezis.eu/?page=_fcc1.htm
Uživatelský avatar
Shelby_nr
**
Příspěvky: 170
Registrován: 07 úno 2008, 23:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shelby_nr »

tak borci....karbobruska neni zla ked to chces mat rychlo hotove, schvalujem, dalej na vyrezavanie orezavanie pouzivam, pilovy list na zelezo ale list do obycajnej pilky (a ide to nadocakavanie dobre..zalezi jak hrubu vrstvu samozrejme pilis)...nejake vnutorne zaoblene otvori, by som skusil vyvrtat vacsiu dieru a vymenit vrtak vo vrtacke za frezu, a pekne si spravit tvar jaky chcete :wink: ...samozrejme bude to len na hrubo potom nasleduje smirgel 8)
Hyundai Scoupe Ls, 65kW
Uživatelský avatar
mannice
**
Příspěvky: 137
Registrován: 05 bře 2008, 04:01
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mannice »

cauky lidicky,sakris tak porad makam na zadnim narazniku a jde to dobre:-)..Forma uz dostala svuj tvar ve ctvrtek,problemu sice bylo az az ale zvladl jsem to,snad :lol: ..Dneska jsem daval prvni dve vrstvy laminatu,ale bohuzel mi nevyslo na dalsi,tak snad to pujde dat dalsi vrstvu do tydne..Tvarove to vypada zatim dobre..Ted potrebuju akorat poradit s tim kitem tim se daji vyrovnat nerovnosti zejo?..Jinak fortky shromazduju,bohuzel nejake casti postupu jsem nenafotil,pac prace sla porad dal a ja uz byl u neceho jineho.ALe hned jak budu mit vse pohromade posli nake foto...Ale musim rict ze dobre,hold zlate ruce :lol:
21peter
*
Příspěvky: 65
Registrován: 10 črc 2007, 16:54
Bydliště: SR

Příspěvek od 21peter »

Prosím nemohli by ste dať aj foto návod na laminovanie :lol:
Odpovědět

Zpět na „Tuning“