ABS kontrolka

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

Davepic píše:
mirpie píše:tohle mi dělá na Coupé taky, zatím jsem příčinu nenašel.... Často se stává, že se mi rozsvítí přesně v okamžik, kdyp ustim hlavní světla....Pak už neshasne. Musim vypnout motor a znova ho natoči. Pomáhá, když zapnu světla až při otáčejích se kolech. Někdy ale ani to ne.....
Nemůžeš mít slabou baterku?? ABS potřebuje hodně napájení..a když zapneš světla tak to má taky odběr
ne, akumulátor mám nový, takže napětí i proudu je dost, ale taktéž jako u kolegy mi to souvisí s elektronikou. Ale dělá to jen jak kdy. Někdy, když nesvítí kontrolka a vše funguje a dupnu na brzdu tak, že mi to brzdí s pomocí ABS (když funguje), se občas rozsvítí taky.

Do hyundai servisu se zatím nechystám.
Vladino: reset klasické ECU nepomůže, ABS má řídící jednotku svou vlastní. Kdybys problém vyřešil, dej vědět, kde byla chyba
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Reklama
 

Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vladinko-SK »

Kamil píše:
vladinko-SK píše:... a uz svieti stale, dokonca nezhasne ani ked necham klucik zapnuty, stale svieti, aj o nastartovani stale svieti ... uz fakt neviem co a v H servisoch nemaju test na moje auto ...
To je nějaké divné.Právě,že v H servise by měli mít diagnostiku na všechny Háčka.Starší i novější.
Tak to som si myslel aj ja ... ale zial opak je pravdou
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
Adyhash
*
Příspěvky: 13
Registrován: 04 čer 2008, 16:56

Příspěvek od Adyhash »

Ahoj

Předem upozorňuju, že nejsem žádný odborník. Tenhle problém mám taky, v servise to odstranit nedokázali. Co jsem vypozoroval já, tak mi začne svítit hlavně, když jedu v nějakym bordelu - čili v dešti nebo hlavne v zimě, když sněží atp. Takže z mého laického pohledu to vidim na zanášení nějakého čidla.

Budu rad, když mě podrobně navedete, kde co mam zkontrolovat :)
Hyundai Lantra 2.0 Combi, rv 2000
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

hmm, tak mi zacala svitit. tak sem se pustil do cisteni cidel a narazil sem na problemek..: u predniho kola jak je (tisicihranej venecek :lol: ) ze kteryho snima cidlo, tak je prasklej. tak jezdim zatil bez ABS a je to na pikacu!! zadek velky houby brzdi :( :(
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vladinko-SK »

vlastaFR píše:hmm, tak mi zacala svitit. tak sem se pustil do cisteni cidel a narazil sem na problemek..: u predniho kola jak je (tisicihranej venecek :lol: ) ze kteryho snima cidlo, tak je prasklej. tak jezdim zatil bez ABS a je to na pikacu!! zadek velky houby brzdi :( :(
No ... ja som koli tomuto menil celu poloos, vrakac nastastie nesklamal:-) skusali sme to polepit tekutym kovom, vydrzalo to cca 2 mesiac a zas prasklo. Mechanik mi povedal ze kruzky su rovnake aj na peugeote, ze sedia vnutorny aj vonkajsi priemer aj pocet zubov, teda aspon na mojej J1. Cize dalo by sa to poriesit aj takto, ale lacnejsie ma vysla cela poloos z vrakacu ako kruzok z noveho peugeotu :-)
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vladinko-SK »

MOj problem sa zacina trosku riesit ... konecne som nasiel chlapa co ma tester ... sice nebol mechanik a mal len tester, to znamena povedal mi chybu a tym sme skoncili takze prosim Vas o radu ako vyriesit nasledovne ... test ukazal 2 chyby ...:
65 RR WHEEL SENSOR - CIRCUIT OPEN
74 RR TONE WHEEL - TOOTH MISSING

povedal mi len ze ten druhy kod moze byt nasledkom toho prveho, takze ozubene koleso by mohlo byt OK, zial nerozoberal som to este takze Vas prosim o radu ako to zacat riesit, ci nemoze byt chyba len v kabli alebo kaslat na kable a navstivit vrakac a kupit cidlo? Pocas jazdy ked bol tester zapojeny to RR cidlo vykazovalo to ze neskor zacalo odcitavat rychlost a obcas vypadavalo ...

Prosim o radu ako to riesit. V H servise sa s mojou starou J1 uz nechcu bavit.

Dik
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vladinko-SK »

BTW ak ma niekto zo stredneho Slovenska problem so starsimi hyundaimy tak mam kontakt na chlapa co ma test na vsetky stare modely. Ale urobi Vam iba test, opravu musite riesit inak.
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
Uživatelský avatar
Romanko999
**
Příspěvky: 186
Registrován: 08 úno 2008, 00:56
Bydliště: Banska Bystrica - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romanko999 »

AHoj ja som zo Stredneho Slovenska mohol by si mi dať kontakt? ďakujem
Hyundai Coupe 2.0 1998
xenony H1 6000k
utierka na utieranie zahmleneho okna :)
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

Vladino, takže problém stláne nevyřešen? Já mám s ABS problém stále, občas svítí, občas ne, občas se rozsvítí při jízdě...Všechny kroužky a čidla jsem čistil, ale tam příčina není. Chyba je někde v elektronice..
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vladinko-SK »

nie nie problem zatial nevyrieseny, ale uz aspon viem kam sa uberat, ten test fakt pomohol, videl som ako sa sprava to cidlo, takze uz len prejst kabelaz, ohmicky premerat cidlo ... a mozno asi fakt len vymenit, ale cakam co tu napisu borci ci nemaju nejaky napad
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
hardysk
**
Příspěvky: 147
Registrován: 05 zář 2007, 10:11

Příspěvek od hardysk »

vlastaFR píše:hmm, tak mi zacala svitit. tak sem se pustil do cisteni cidel a narazil sem na problemek..: u predniho kola jak je (tisicihranej venecek :lol: ) ze kteryho snima cidlo, tak je prasklej. tak jezdim zatil bez ABS a je to na pikacu!! zadek velky houby brzdi :( :(
nebyl si ty ten velky zastance vypnuteho ABS :lol: (byl)
Renault Laguna 2,0 8v hatchback rv95 digiklima, palubni pc, vyhrivane predni okno atd... :-)
Lantra J2 96 1,8 sedan - prodana
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

????? to nebyl. bylo tu podobny tema, ale kdyz si ho prectes znovu tak tahle veta kterou pises se z moji strany vubec neobjevuje, pac to bylo hlavne mysleno uplne v jinym pripade. jo kdyby mi to brzdilo bez ABS tak jak ma.....
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vladinko-SK »

tak mam to jasne ... zadne prave cidlo v prdeli. Na teste ho vyhodilo chybne a ked som este na konektore meral odpor mal 0ohm ... sila

nema niekto na predaj?
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

ahoj, mám na prodej zadní čidlo, koupeno od kluka, co měl lantru. Přední a zadní se liší konektory a délkou, to jsem ještě nevěděl..A Hujer mi naměřil chybu na levém předním kole, takže zadní ted mám navíc...Jedno bych ti prodal, jsou ok, naměřeno 1060ohm.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
sloto
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 srp 2008, 14:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sloto »

vladinko-SK píše:tak mam to jasne ... zadne prave cidlo v prdeli. Na teste ho vyhodilo chybne a ked som este na konektore meral odpor mal 0ohm ... sila

nema niekto na predaj?
Ahoj, záujma ma tvoj postup merania toho cidla, kde? A co si mal zapnute, iba kluc alebo aj motor, popis postup prosim, dakujem vopred
Lantra 1.6 16v DOHC G4GR 84kW 11/95
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“