ABS kontrolka

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

ABS kontrolka

Příspěvek od vladinko-SK »

Cafte.
Mam lantru 94, 1,8 GT. Z nicoho nic sa mi zacala rozsvecovat kontrolka ABS. Obcas sa rozsvieti hned ako sa pohnem na parkovisku, rychlost tak do 20km/h, obcas sa rozsvieti ked prebehnem cez kanal a autom to poriadne buchne, a napriklad vcera sa mi rozsvietila pri jazde v kolone pred semaformi, to som isiel tak pomaly ze rucicka na tachaci sa ani nepohla .... Staci len vypnut motor a hned nastartovat a ide sa dalej, niekedy nezasvieti cely den a niekedy aj x-krat za den .. .
Cim to moze byt?
Dakujem za odpovede
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jam
**
Příspěvky: 253
Registrován: 21 bře 2008, 11:26
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Jam »

to bude asi kotakt od nekteryho cidla. podivej se jetli ti dobre drzi, jestli na nich nebo na venci neni nejakej bordel, rozdelej konektory od cidel, prostrikni kontaktolem a sloz
Lantra J2 fl 2,0 r.v.1999 LPG
Lantra J2 1,8 16V, po poctivých 350 000 km odchod na odpočinek (zdroj ND)
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

A jeste se koukni na ty zubaty krouzky ... jestli nemas nekterej z nich prasklej, nebo zaprasenej necim ...
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

tohle mi dělá na Coupé taky, zatím jsem příčinu nenašel.... Často se stává, že se mi rozsvítí přesně v okamžik, kdyp ustim hlavní světla....Pak už neshasne. Musim vypnout motor a znova ho natoči. Pomáhá, když zapnu světla až při otáčejích se kolech. Někdy ale ani to ne.....
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vladinko-SK »

Tak bol som na zdvihaku, vsetky kruzky vyzeraju OK aj ked su trosku hrdzave ale to boli aj predtym. POhybal som aj kablami a vsetko sa zda OK. Pred par dnami zo zufalstva som uz vybral obidve poistky ABS z kastlika v motora 20A a 30A a 3 dni to nerobilo a dnes po prudsom rozjazde z parkoviska zas. Uz fakt neviem. Dnes som resetoval riadicu jednotku motora, nejak sa mi nezdali otacky pri starte tepleho motora tak mozno pomoze aj ABS. Este otazka. Da sa nejak vyblikat chybovy kod ABS tak ako sa da vyblikat chybovy kod riadiacej jednotky? A nema niekto tabulku chybovych kodov?
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vladinko-SK »

Mam pocit ze to bude nieco s elektrikou, vzdy to suvisis s nejakym otrasom, alebo zapnutim spotrebica, stierace, klima ... sakra co s tym ...
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
Uživatelský avatar
Davepic
***
Příspěvky: 625
Registrován: 21 zář 2006, 20:24
Bydliště: Vigantice

Příspěvek od Davepic »

mirpie píše:tohle mi dělá na Coupé taky, zatím jsem příčinu nenašel.... Často se stává, že se mi rozsvítí přesně v okamžik, kdyp ustim hlavní světla....Pak už neshasne. Musim vypnout motor a znova ho natoči. Pomáhá, když zapnu světla až při otáčejích se kolech. Někdy ale ani to ne.....
Nemůžeš mít slabou baterku?? ABS potřebuje hodně napájení..a když zapneš světla tak to má taky odběr
Obrázek

HYUNDAI COUPE 2.Generace V6
Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vladinko-SK »

tiez ma to napadlo ale startuje OK a aj dobija OK, a uz sa to stava aj ked nieje ziadny spotrebic zapnuty, len zastanem na parkovisku, pohnem sa a vtedy sa rozsvieti ...
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vladinko-SK »

tak uz to svieti stale ... a v mojom okoli uz servisy nemaju test na auta pred 96 rokom vyroby ... sila ... nemam ako vycitat chybu
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

vladinko-SK píše:tak uz to svieti stale ... a v mojom okoli uz servisy nemaju test na auta pred 96 rokom vyroby ... sila ... nemam ako vycitat chybu
Jedině diagnostika v H servise.U nás to stojí asi 400 kč.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vladinko-SK »

NEvie niekto kde na SK je nejaky spolahlivy H servis kde maju test ajna starsie lantry? Tu v mojom okoli - ZVOLEN - ziadny nema. Pripadne blizke ceske pohranici :-)
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vladinko-SK »

... a uz svieti stale, dokonca nezhasne ani ked necham klucik zapnuty, stale svieti, aj o nastartovani stale svieti ... uz fakt neviem co a v H servisoch nemaju test na moje auto ...
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

vladinko-SK píše:... a uz svieti stale, dokonca nezhasne ani ked necham klucik zapnuty, stale svieti, aj o nastartovani stale svieti ... uz fakt neviem co a v H servisoch nemaju test na moje auto ...
To je nějaké divné.Právě,že v H servise by měli mít diagnostiku na všechny Háčka.Starší i novější.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
kibut
**
Příspěvky: 136
Registrován: 19 zář 2007, 08:59
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kibut »

vladinko-SK píše:NEvie niekto kde na SK je nejaky spolahlivy H servis kde maju test ajna starsie lantry? Tu v mojom okoli - ZVOLEN - ziadny nema. Pripadne blizke ceske pohranici :-)
V kosiciach robia aj na J1 diagnostiku...
HYUNDAI Lantra 1,6 16V ´92 automat

www.hmaservice.com
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

Davepic píše:
mirpie píše:tohle mi dělá na Coupé taky, zatím jsem příčinu nenašel.... Často se stává, že se mi rozsvítí přesně v okamžik, kdyp ustim hlavní světla....Pak už neshasne. Musim vypnout motor a znova ho natoči. Pomáhá, když zapnu světla až při otáčejích se kolech. Někdy ale ani to ne.....
Nemůžeš mít slabou baterku?? ABS potřebuje hodně napájení..a když zapneš světla tak to má taky odběr
ne, akumulátor mám nový, takže napětí i proudu je dost, ale taktéž jako u kolegy mi to souvisí s elektronikou. Ale dělá to jen jak kdy. Někdy, když nesvítí kontrolka a vše funguje a dupnu na brzdu tak, že mi to brzdí s pomocí ABS (když funguje), se občas rozsvítí taky.

Do hyundai servisu se zatím nechystám.
Vladino: reset klasické ECU nepomůže, ABS má řídící jednotku svou vlastní. Kdybys problém vyřešil, dej vědět, kde byla chyba
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“