Pozinkovanie

Karosérie, lak, doplňky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7919
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

Darth Maul píše:
EB trupo píše:Ebony Black si vybrala polovicka a ak je aj mäksia, tak mi to moc neva, nakolko po kamienkoch aj ine farby budú vyzerat otrasne a za cenu metalizy si ja mozem dat prestriekat cele auto 2x :) a najmä narazniky z parkovisk a dvere su v hroznom stave po par nakupoch. tak asi preto ta cierna - a mozno este preto, ze vtej ciernej vyzera ako luxusne vozidlo... :D
Přesně tak, v černé to auto vypadá více honosně a reprezentativně... navíc světlá auta se v bazarech hůř prodávají a na černém v budoucnu nebude tolik vidět prokvétající rez...
tak, tak.. a preto chvalim svoju tmavo modru :-) ono hodne zalezi ako sa clovek k auto sprava - myslim teda minimalizovat tupcov na parkoviskach, radsej vzdy zaparkujem dalej, v podzemnyx garazach tak aby z jdnej strany bola stena alebo stlp... proste dat co najmenej prilezitocti magorom ktorym nestaci meter siroky priestor na otvorenie dveri... 90% poskodenia laku co mam je na pravom prednom blatniku a tak ked to zacne kvitnut tak to vymenim cele .. pomoze to navoskovat tvrdym lakom, mensie kamienky to neprerazia
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Vilda »

Tak, už léta používám tvrdý vosk " Simoniz " kulatá, žlutá krabička, s červeným nápisem. Na půl roku chemická garáž :!: sice je to práce na celej den, ale výsledek stojí za to. Hlavně to neobsahuje silikon, kterej potom škodí při opravách laku. Accenta to taky nemine :D
...............................................
New Accent 1.6i CVVT celadon blue ( v září )
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Re: kapota hyundaiu

Příspěvek od CzechJoker »

EB trupo píše:...je taky isty smejd ako dacia logan. asi to budem lutovat...
Myslím, že bys nelitoval ani s Loganem, zase tak špatný není a zejména MPV je imho docela slušný a za ty peníze obzvlášť. Akorát se na něj čeká 2x až 3x déle než na Accent, holt je o něj zájem :shock:
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Příspěvek od CzechJoker »

Mexican píše:myslim teda minimalizovat tupcov na parkoviskach, radsej vzdy zaparkujem dalej, v podzemnyx garazach tak aby z jdnej strany bola stena alebo stlp... proste dat co najmenej prilezitocti
Já už mám obouchané obě kliky na předních dveřích a takovou tu ozdobnou lištu jakbysmet. A ti blbci měli bílé, zelené a modré dveře :evil:
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Uživatelský avatar
leachimflow
*
Příspěvky: 30
Registrován: 04 kvě 2008, 20:49
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od leachimflow »

čierna farba dá najviac vyniknúť dizajnu auta. A videl som nedavno trojkového Golfa nalakovaného čierným matným lakov. Vyzeral ako stealth lietadlá. Poznáte to, čo to je zač a čo by stál nákup na prelakovanie celého Accentíka? Fakt to vyzeralo úžasne. Len ma napadlo, či sa auto nezahrieva ešte viac ako bežný čierny lak, ktorý predsa len odráža žiarenie viac ako matný, ktorý asi bude viac pohlcovať.
Accent 1.5 CRDi, V/2007, Elegance, Black Ebony
peter culka
*
Příspěvky: 20
Registrován: 03 čer 2008, 18:06
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od peter culka »

Ja by som to nevidel tak tragicky, mám Accenta z roku 2002 a ešte nikde sa neobjavila hrdza.Pokial to nie je búrané, tak s orig.ochranou to vydrží aspon 10 rokov.
Uživatelský avatar
patriot93
**
Příspěvky: 118
Registrován: 29 pro 2011, 17:06
Bydliště: SLOVAKIA

Re: Pozinkovanie

Příspěvek od patriot93 »

ako to ze mate 6rokov zaruku ja mam napisane ze je 10 a aj v servise mi to potvrdili a aky vosk a popripade link na nejaky paradny vosk ktory sa dobre a rychle da rozotriet
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Pozinkovanie

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Asi už máš facelift a tam byla záruka na kastli 10 let :wink:
Jakou máš barvu?
Já používám tvrdý vosk od Sonax a po navoskování mám na 1/4 roku zakonzervovaný lak.
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
patriot93
**
Příspěvky: 118
Registrován: 29 pro 2011, 17:06
Bydliště: SLOVAKIA

Re: Pozinkovanie

Příspěvek od patriot93 »

no r.v 2009 a aj tie predne svetlomety uz nemaju tu oranzovu odrazovku pri smerovke a farba je bledo modra
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozinkovanie

Příspěvek od cert »

Podle vyjádření :hyu: (měli to když byl náš Accent ještě aktuální model i na webu) se od roku výroby 2008 měnil technologický postup při antikorozní ochraně karoserie a prodlužovala se záruka na 10 let.
...ale stejně jsem loni dělal spodek a dutiny (a fakt poctivě) - jeden nikdy neví na co tam ty aparáti při výrobě zapomněli...
Naposledy upravil(a) cert dne 10 led 2012, 21:18, celkem upraveno 2 x.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
patriot93
**
Příspěvky: 118
Registrován: 29 pro 2011, 17:06
Bydliště: SLOVAKIA

Re: Pozinkovanie

Příspěvek od patriot93 »

takze ked predlzili zaruku na 10 rokov to asi nebude moc dobra ochrana ci v com je iny ten novy
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Pozinkovanie

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

No to by měla právě být SUPER kvalita (ještě lepší) :lol:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozinkovanie

Příspěvek od cert »

Prostě na modelu MC (to je ten náš) vylepšili ochranu proti korozi, tak prodloužili záruku na 10 let. Ale nikde se to moc neuvádělo a na webu to už není. Doplněk do servisní knížky mi taky nepřišel.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
patriot93
**
Příspěvky: 118
Registrován: 29 pro 2011, 17:06
Bydliště: SLOVAKIA

Re: Pozinkovanie

Příspěvek od patriot93 »

uvidime o 10 rokov a nevies poradit nejaky dobry vosk alebo nejaku inu ochranu laku proti soli
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozinkovanie

Příspěvek od cert »

Hmm, myslím jsem tu tu někde už psal - auto nevoskuju tvrdým voskem, ale leštěnkou s barevným pigmentem odpovídajícím laku auta ( http://www.olejshop.cz/autokosmetika/p/ ... ml-70-038/ ) a to 2x ročně (jaro a podzim) a přes léto jen 1-2x tímhle: http://www.olejshop.cz/autokosmetika/p/ ... ml-70-014/ . Asi to kvalitu tvrdého vosku nemá, ale auto vypadá OK.
Jinak proti soli a štěrku z posypu v zimě mám nastříkaný spodek a nápravy nějakým BODY (číslo už nevím) a dutiny osvědčenou směsí Rezistinu ML a oleje Konkor.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Exteriér“