Brzdy - plovoucí třmen

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Tak jsem sundal kolo a dival jsem se na brzdy. JA tam nemam zadny rear brake adaptor. Jedna cast trmenu, ta s pistkem, je prisroubovana dvema srouby primo k litinovemu odlitku, druha cast trmenu je prichycena pres dva srouby a plovouci pistky. Jednu vec vim ale jiste, jak zacnu brzdit, hluk se snizi, rekl bych ze bouchani uplne zmizi :shock: Staci jenom kdyz zatahnu rucni brzdu, pro pokus. Neni mi jasne co tam muze bouchat, a hlavne o co to boucha.
Jinak hloupy dotaz, ma byt kotouc necim jeste prisroubovan, vsiml jsem si ze tam jsou dve diry se zavitem, i oproti, nebo to drzi jenom tim jak je prisroubovane kolo.
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Reklama
 

sloto
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 srp 2008, 14:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sloto »

kokroff píše:Tak jsem sundal kolo a dival jsem se na brzdy. JA tam nemam zadny rear brake adaptor. Jedna cast trmenu, ta s pistkem, je prisroubovana dvema srouby primo k litinovemu odlitku, druha cast trmenu je prichycena pres dva srouby a plovouci pistky. Jednu vec vim ale jiste, jak zacnu brzdit, hluk se snizi, rekl bych ze bouchani uplne zmizi :shock: Staci jenom kdyz zatahnu rucni brzdu, pro pokus. Neni mi jasne co tam muze bouchat, a hlavne o co to boucha.
Jinak hloupy dotaz, ma byt kotouc necim jeste prisroubovan, vsiml jsem si ze tam jsou dve diry se zavitem, i oproti, nebo to drzi jenom tim jak je prisroubovane kolo.
no ta litinova vec je rear break adaptor, oslovil som Donata, ma to pre moj model za 5set, plus postovne, malo by to byt chytene dvoma skrutkami o napravu, skus demontovat strmen/trmen/ potom vezmi iba ten kolicek a skus s nim kvedlat, pokial ti pojde aj do strany, je to na hoxno, ma ist iba v smere osi, potom ti ostava tiez oslovit nejakeho "dodavatela" ND. napis co si zistil
Lantra 1.6 16v DOHC G4GR 84kW 11/95
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Caf Sloto, nemusis prekladat pre mna, ja rozumiem po slovensky velmi dobre :) Neviem ci si dobre rozumieme, ja myslim tu vec, na ktoru je pripevnene aj lozisko, a vsetky tri ramena. Neviem to odborne pomenovat.
Ale pokial tomu dobre rozumiem, rear brake adaptor tam nemam.
Obrázek

Teraz tu prsi tak sa ozvem az bude trocha lepsie a skusim to dat dole.
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
sloto
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 srp 2008, 14:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sloto »

no ja mam na mysli toto


Obrázek
Lantra 1.6 16v DOHC G4GR 84kW 11/95
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

přesně toto jsem měl zatuhlé, přesněji ty čepy co jezdí v tomto kusu. Problém byl ten, že ty čepy už nejezdily, bylo to k sobě natvrdo přiřezlé..Brzdová deska se pak nepohybovala jak měla, byla zaklíněná a mlátila mi do kotouče. Násilím ve svěráku jsem obak usy od sebe zdárně oddělil, vyndal čepy, očistil pouzdra, namazal, očistil čepy, namazal, složil a už je to ok..
Brzdový kotouč drží na autě hlavně matice kola. Ten malý šroubek je tam jen proto, aby ti nespadl kotouč, když máš sundané kolo.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Aha, no toto tam samozrejme mam... Musim vybrat von strmen a skusit.
Menil som disky aj dosticky a prave tie kolicky boli zadrete tam. No kazdopadne podla hmaservice rear brake adaptor vyzera inac :shock:
Uvidim, dam to dole a dam vediet. Inac ta cena bola za novy ci ako...
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

MAm joeste jeden dotaz, mas brzdovy kotouc pripevneny jeste nejakym sroubem? Ja tam totiz nemam nic, a kotouc mi drzi jenom kolo.
Obrázek
Je to ten sroubek se sroubovakem. Zavit tam mam ale sroubek nikde :shock:

Diky!
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Mirpie:

Nejak jsme poslali prispevek ve stejny cas tak jsem si ho nevsiml...
Tak to jo, pokud ten sroubek ma pouze tuto funkci, kazdopadne kotouc nespadne pac ho drzi trmen takze jedin kvuli tomu kdyz sundas trmen dolu aby ti nespadl disk... No zajimave je, ja to prave mel taky zarezle, promazaval jsem to to by to melo byt v poradku ale vidim ze se na to budy muset jeste podivat znovu. Muzu se zeptat, cim jsi to mazal?

Dik
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
sloto
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 srp 2008, 14:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sloto »

kokroff píše:Aha, no toto tam samozrejme mam... Musim vybrat von strmen a skusit.
Menil som disky aj dosticky a prave tie kolicky boli zadrete tam. No kazdopadne podla hmaservice rear brake adaptor vyzera inac :shock:
Uvidim, dam to dole a dam vediet. Inac ta cena bola za novy ci ako...
cenaje za ten co vidis, pouzity od Donata
Lantra 1.6 16v DOHC G4GR 84kW 11/95
sloto
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 srp 2008, 14:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sloto »

kokroff píše:Aha, no toto tam samozrejme mam... Musim vybrat von strmen a skusit.
Menil som disky aj dosticky a prave tie kolicky boli zadrete tam. No kazdopadne podla hmaservice rear brake adaptor vyzera inac :shock:
Uvidim, dam to dole a dam vediet. Inac ta cena bola za novy ci ako...
mas recht, az teraz som sa na to poriadne zahladel, spolu s tym obrazkom nizsie, mylil som sa, nie je to rear brake adaptor, to co je na tej mojej fotke tam dokonca chyba, rear brake adaptor ma dve diery a na to sa chyta to liatinove cudo s kolickami a az na to ide strmen. Nuz aj hmaservice sa moze utat, no nie? :-)
Lantra 1.6 16v DOHC G4GR 84kW 11/95
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

No tak jestli to je ten co ti nabizi tak vypada dost bidne. Dneska tam jedu s kamosem co potrebuje tahla steracu na Accenta tak se ho rovnou zeptam co si o tom mysli a co mi muze event. nabidnout.
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

namazal jsem to grafitovou vazelínou, co odolává vyšším teplotám...
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Mno jinak jsem koukal, da se koupit v autokelly opravna sada s prachovkami, s valecky, vazelinou a i ty plisky se daji koupit, co v nich jsou ulozene desticky.
QB 1317X P/L kompletní uložení brzdového třmenu QUICK BRAKE 684,-
QB 1710 P+L sada uložení brzdové destičky QUICK BRAKE 342,-

Takze jestli to bude chtit vymenit, tak se to vymeni... ale neco to stoji.

Tak me tak napada, to spis budou vybehane ty pistky nez to ulozeni, litina se tak rychle neobrousi si myslim, navic jeden ten kolicek ma prevlek s umele hmoty, takze to kor nic nevydrzi, mozna to je ten problem.
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Mno tak jsem byl u Donata, ten mi rekl ze se s tim v podstate neda nic delat, no trochu zvlastni odpoved. Jinak nove trmeny stoji okolo 5000.
Popravde, nejak se mi to nezda, ze by to neslo opravit jinak, se trmenem nic prece neni... Kazdopadne za to 10k nedam. Jeste se na to podivam, jestli to ma skutecne nejake vule atd. Zatim nebyl cas a pocasi.
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
sloto
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 srp 2008, 14:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sloto »

kokroff píše:Mno jinak jsem koukal, da se koupit v autokelly opravna sada s prachovkami, s valecky, vazelinou a i ty plisky se daji koupit, co v nich jsou ulozene desticky.
QB 1317X P/L kompletní uložení brzdového třmenu QUICK BRAKE 684,-
QB 1710 P+L sada uložení brzdové destičky QUICK BRAKE 342,-

Takze jestli to bude chtit vymenit, tak se to vymeni... ale neco to stoji.

Tak me tak napada, to spis budou vybehane ty pistky nez to ulozeni, litina se tak rychle neobrousi si myslim, navic jeden ten kolicek ma prevlek s umele hmoty, takze to kor nic nevydrzi, mozna to je ten problem.
ja jednoznacne viem ze mam v prdeli tie diery, kedysi som s tym bol n H service, objednali kvoli tomu nove kolicky cca 600SKK, no ale ked ich tam dal efekt bol stejny, cize kolicky su ok, diery su vacsie, alebo technicky povedane, nie je to tam na presno ale s volou,





a pytal si sa na to co ja, u toho Donata? na ten drziak?
Lantra 1.6 16v DOHC G4GR 84kW 11/95
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“