Brzdy - plovoucí třmen

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

ufonek78
*
Příspěvky: 16
Registrován: 22 dub 2006, 17:07
Bydliště: Praha

Brzdy - plovoucí třmen

Příspěvek od ufonek78 »

U pravého předního kola mám zarezlej spodní vodící čep u plovoucího třmenu, už jsem ho několikrát rozhýbával, asi se mi tam dostala přes manžetu voda. nicméně jsem se chtěl zeptat zda se da tento čep s manžetou koupit samostatně a ještě jsem koukal, že se ty čepy liší. Horní čep má na sobě příčný drážky, když to ten spodní má jen sfrézovaný plošky naproti sobě po cely délce, tak jestli je to tak dobře, druhý kolo se mi totiž nechtělo už sundavat.

díky

ufonek
Lantra 1,6 J2/95, nyní Volvo S40 2,0T 2003
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

tak já měl ted nedáno rozdělaný tmřeny na Coupé 2,0 97, ale tam mi ty čepy teda přišly stejný. Nějak ani nevidim důvod, proč by se měl horní lišit od spodního...
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Cau nedavno jsem to mel rozebrane a taky jsem mel kazdy jiny, kazdopadne se to vubec nehybalo a bylo pridrene kolo diky tomu. Jinak jsme tam davali s kamosem medenou vazelinu, to by snad melo drzet vodu chvili venku mno... Ale chce to zkontrolovat cas od casu.
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Uživatelský avatar
Bruce Lee
**
Příspěvky: 132
Registrován: 16 čer 2005, 13:20
Bydliště: Č.T.,Řeka,Třinec
Kontaktovat uživatele:

čepy

Příspěvek od Bruce Lee »

Čepy nejdou koupit extra,ani ty gumky.Jen celý komplet brzdy!!!Taky je po každé zimě rozebírám a mažu grafitem...Mají tendenci zatuhnout rzí.
sloto
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 srp 2008, 14:26
Kontaktovat uživatele:

Zadna lava-kotucova

Příspěvek od sloto »

Zdravim

Chcem sa opytat znalych veci, ze ci sa da niekde zohnat tzv REAR BRAKE ADAPTOR /podla hmaservice/?

Je to vecicka z ocele, ktora nic nerobi iba ma dve diery, ktore urcite kazdy videl ked menil svojpomocne minimalne brzdove dosticky/platnicky atd/.

Je to zariadenie ktore dovoluje pohybovat strmenu v axialnom smere, preto sa tomu nadava PLOVOUCI STRMEN, tak ako toto vlakno. NO lenze mne sa to pohybuje aj v radialnom smere /kolmo na os/ a strasne to sem tam rachoti. AZ sa hambim ked to zacne, ono na funkciu to vyznam nema, az na to ze dostavaju sem tam riadne supi tie kolicky, ide mi vsak o to aby som to vymenil a nerachotilo to, je ta moznost to niekde zohnat alebo musim niekomu rozobrat LANTRU kvoli tomu?


dakujem vopred
Lantra 1.6 16v DOHC G4GR 84kW 11/95
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Zadna lava-kotucova

Příspěvek od Vilda »

sloto píše:Zdravim

Chcem sa opytat znalych veci, ze ci sa da niekde zohnat tzv REAR BRAKE ADAPTOR /podla hmaservice/?

Je to vecicka z ocele, ktora nic nerobi iba ma dve diery, ktore urcite kazdy videl ked menil svojpomocne minimalne brzdove dosticky/platnicky atd/.

Je to zariadenie ktore dovoluje pohybovat strmenu v axialnom smere, preto sa tomu nadava PLOVOUCI STRMEN, tak ako toto vlakno. NO lenze mne sa to pohybuje aj v radialnom smere /kolmo na os/ a strasne to sem tam rachoti. AZ sa hambim ked to zacne, ono na funkciu to vyznam nema, az na to ze dostavaju sem tam riadne supi tie kolicky, ide mi vsak o to aby som to vymenil a nerachotilo to, je ta moznost to niekde zohnat alebo musim niekomu rozobrat LANTRU kvoli tomu?


dakujem vopred
Nedávno jsem to měnil známému na Kadettu, válečky by se měli nechat sehnat, ale je otázka, jestli už nemáš vydřený dráhy v čelistníku plovoucího třmenu. Potom by výměna válečků neměla smysl, ale musel by se koupit celý brzdič. ( tedy oba brzdiče ) Když vidím Tvůj ročník auta, tak se tomu asi nevyhneš .............
...........................................................
New Accent 1.6i CVVT celadon blue
sloto
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 srp 2008, 14:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sloto »

No mne ide hlavne o tu vec, co nazyvas BRZDIC, snad myslíme na to stejne, kolíky to nebudú ide o tie diery ze su z nich asi elipsy, No a otázka znie ci je to k zohnatiu, samotná ta oceľová vecicka
Lantra 1.6 16v DOHC G4GR 84kW 11/95
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Vilda »

Jestli máš vydřený dráhy v brzdiči - čelistníku, tak už Ti výměna válečků nepomůže. Lehce se to pozná, když sundáš kolo a chytneš celý brzdič, tak při pohybu rukou v něm cítíš vakl a kovový klepání. To se může ozývat i při jízdě, ale stačí jen opřít nohu o brzdový pedál a klepání ustane, nebo se aspoň zmírní. Tyhle problémy má většina vozů, po ujetí 60 000 - 80 000 km se začnou třmeny ozývat. Je potřeba kontrolovat prachovky, které po čase v agresivním prostředí zpuchří. Vazelína a prach je výborné abrazivum a brousí a brousí :D Pak, už pomůže jen kompletní výměna celého brzdiče.

To červený je brzdič - čelistník, nevim jak se to slovensky řekne .....
Obrázek

New Accent 1.6i CVVT celadon blue
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

mně to klepalo na kotoučích vzadu na Coupé. Problém byl v zatuhlém čepu. Byl zarezlý v tom vedení. Jsem to rozebral (vyndat to ven byla síla,bpomohl až svěrák), vyčistil, namazal, očistil prachovky, rozpohyboval a dal zpět. Při té příležitosti jsem i vyměnil desky za nové, sundal kotouče i s ložiskem, očistil od rzi, namazal a dal vše zpět.. Pakárna, ale je klid.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
sloto
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 srp 2008, 14:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sloto »

Ano všetko som pochopil, presne si opísal príznaky, ale ten brzdic, to červené, po našom STRMEN, po vašom TREMN. Pokial viem a mal som to rozobrate ma v sebe iba zavíty, tak aby kolíky nevypadli mne ide o ten drziak v ktorom plávaju tie kolicky. Stretli ste sa uz niekto s tym ze sa to da kupit, STRMEN za toto nemoze:). Problém bude v tom ze tie diery su vybrusene, vyplieskane atď


mimochodom, robil resp. pretesnoval cistil alebo vymienal si niekto doma valceky, ak ano mali ste na to original naradie, alebo to ide nejako osidit?
Lantra 1.6 16v DOHC G4GR 84kW 11/95
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Ahoj, ja jsem je cistil. zadne specialni naradi jsme k tomu nemeli, jenom jestli je to tam zarezle tak to jde hodne spatne ven potom radne namazat.
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

sloto:
Vyresil jsi nejak ten problem s break adaptorem? Porad mi neco vzadu boucha a ja nemuzu prijit na to cim to je. Vymenil jsem vsechny veci ktere mohou nejak souviset s hlukem ale nic nepomohlo, za chvili budu mit tunapravu novou... Musim se na to kouknout jeste zblizka ale mam pocit ze
kdyz brzdim tak hluk zmizi... No tedy alespon ono bouchani. Je to takovy tupy zvuk, jak kdyz bouchnes na viko od sudu a nekdo ho bude drzet - tlumit. Tak jsem byl zvedav jestli jsi s tim neco udelal.
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
sloto
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 srp 2008, 14:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sloto »

kokroff píše:sloto:
Vyresil jsi nejak ten problem s break adaptorem? Porad mi neco vzadu boucha a ja nemuzu prijit na to cim to je. Vymenil jsem vsechny veci ktere mohou nejak souviset s hlukem ale nic nepomohlo, za chvili budu mit tunapravu novou... Musim se na to kouknout jeste zblizka ale mam pocit ze
kdyz brzdim tak hluk zmizi... No tedy alespon ono bouchani. Je to takovy tupy zvuk, jak kdyz bouchnes na viko od sudu a nekdo ho bude drzet - tlumit. Tak jsem byl zvedav jestli jsi s tim neco udelal.
no zatial nic
zhanam drziak, napisal som na Donata, vraj maju, no cakam co mi napisu dalej. No a pokial by si mal moj problem, tak ako si spominal,ked zabrzdis nic nie je pocut. To preto, ze dosticky obopnu kotuc a nedovolia tak strmenu kvedlat si sem tam a robit zvuk, inac ked zhodis koleso a chytis strmen tak by ti mal kvedlat aj v ruke ako mne, nie len sa pohybovat smere kolickov. Mne sa skor vidi ale tvoj problem v pruzinach, mne to tiez sem tam urobi na prednej naprave, ked idem cez nejaky kopcek ako v rally, a auto si potom dobre nesadne, tak v najblizsej zatacke pocujem z predku ten isty sudovy zvuk ako spominas. Bohuzial som nan nepisiel ale mam pocit a urcite to robia pruziny, ale preco to neviem. Mozno niekto kto si to precita bude vediet........


Ale v tvojom pripade to brzda nebude
Lantra 1.6 16v DOHC G4GR 84kW 11/95
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

No ja ti nevim, jak by to mohly delat pruziny, muselo by to bouchat o neco prece, a ja jsem zkousel houpat s autem a nic, ani tuk. mne se to ozyva proste pri mensich nerovnostech, kdy ta pruzina snad skoro nic nemuze delat. Ne nedokazu si predstacit jak muze pruzina delat ramus, pokud tedy neni praskla. S tim trmenem musim zkusit zahybat a uvidime, snad najdu cas co nejdrive.
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Uživatelský avatar
v.Parnik6045
*
Příspěvky: 77
Registrován: 10 pro 2006, 19:08
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: čepy

Příspěvek od v.Parnik6045 »

Bruce Lee píše:Čepy nejdou koupit extra,ani ty gumky.Jen celý komplet brzdy!!!Taky je po každé zimě rozebírám a mažu grafitem...Mají tendenci zatuhnout rzí.
Sada gumiček pro repas brzdy koupit jde.
Hyundai Lantra combi 1.9D / 1998
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“