Elantra nestartuje

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Sprave, kamarade, vyssi cena neznamena zakonite vyssi kvalita....vsichni prece chceme jezdit v kvalitnim aute a pritom mame auta pomerne levna. A oprvdu radeji vezmi ty levne Starline, dnes jsem byl dat auto k mechanikovi, odeslo mi lozisko LP kola (info pro ostatni - do 3000 i s praci to ude urcite a znacka bude asi SKF) a Starline jsme konzultovali, za tu cenu to stoji. Mas najeto dost malo km, ja mam o 50tkm vic a zhavice se nemenily, alespon ne od cca 110tkm,co Elu mam:) v prosinci jsem byl v servisu a rekli, ze vubec neni duvod, ze to chyta jak novy.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

Hardcam píše:Spravo: kamarade, vyssi cena neznamena zakonite vyssi kvalita....vsichni prece chceme jezdit v kvalitnim aute a pritom mame auta pomerne levna. A oprvdu radeji vezmi ty levne Starline, dnes jsem byl dat auto k mechanikovi, odeslo mi lozisko LP kola (info pro ostatni - do 3000 i s praci to ude urcite a znacka bude asi SKF) a Starline jsme konzultovali, za tu cenu to stoji. Mas najeto dost malo km, ja mam o 50tkm vic a zhavice se nemenily, alespon ne od cca 110tkm,co Elu mam:) v prosinci jsem byl v servisu a rekli, ze vubec neni duvod, ze to chyta jak novy.
No delam v obchodnim segmente, takze vim, ze vyssi cena, ne vzdy, znamena vyssi kvalitu :-)....ale 4x vyssi cena se podle me nekde projevit musi:-))
No, jak dostavam cim dal vic rad od vas (za ktere jsem moc rad), tak se zacinam bat, ze ve zhaveni problem nebude:-(...a to potom bude sranda:-( ....No ted nevymslim nic-jen zkusim sehnat tu nabijecku, nabiju plne bateku-zkusim, a budu doufat.
kdyz nepomuze ani tohle, tak pockam na navrat z dovolene a auto odtahnu do servisu, aby mi zjistili zavadu.
Jinak bateku mam "AUTOBATERIE PROFORCE 72Ah" nekdo mi rikal, ze je dulezity proud pro zhaveni, tak nevim, jestli mam dostacujici ;-)....baterku jsem kupoval v prvnim krame, kde mi nabidli super cenu-coz si myslim, ze 1800,- je:-)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Cena bomba, kapacita jeste vyssi, nez doporucena. Znacku ale neznam.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

Hardcam píše:Cena bomba, kapacita jeste vyssi, nez doporucena. Znacku ale neznam.
Tak dekuji za uklidneni:-)....alespon bateku jsem koupil novou a snad dobrou:-))
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Dneska je to povetsinou vsechno stejny, ale co ty vis, taky to muze byt smejd. Co jsem cetl na diskusich, tak Varta je nej, ale plat za to, ze jo.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

Presne tak, taky jsem vsude cetl VARTA nejlepsi...dokonce i puvodni bateka byla Varta 70mA, ale tak tohle mam za polovinu ceny:-)
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Donald »

Ještě mne napadlo: Co kdyby ses poptal kamaráda, co ti oživil Golema, kam lil tu horkou vodu a proč? Podle selskýho rozumu totiž problém souvisí s teplotou vzduchu. Dalo by se tedy diagnostikovat, ve kterém díle je zakopaný pes. Tam se to ucpává, po ohřátí se cesta paliva uvolní. Problém bych hledal tam. A případně bych i servis navedl tímto směrem. Může to být o přicpaném sítku parafíny, a tím pádem se nafta nedostane do VT čerpadla a dál k tryskám. Říkám, tohle je podle selskýho. Baterkou to nebude, o tom žádná.
Tak zdař!
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

Ahojky Kluci:-)
Tak mam jeste jeden poznatek.
Vcera jsem se dozvedel od znameho(ten, ktery mi holku nahodil pres start.kabely), ze potkal znameho, ktery ma stejne auto jako ja a rikal, ze mel stejny problem a bylo to cerpadlem-reps. tesnenim. Ze pry Elantry na to trpi, ze kdyz je zima, tak to tesneni neni nejak dostatecne pruzne, ze se nejak uvolnuje a pak to tohle dela a oprava?-pry musel vymenit cele cerpadlo za cca 30.000,- cimz me vubec nepotesil-tak jestli s tim ma nekdo nejake zkusenosti ;-)

Donald: taky jsem zkousel zjistit, co presne poleval tou horkou vodou a dozvedel jsem se, ze to byla mista nekde u nadrze pro ostrikovace-takze jsem hned zkousel a nic:-( Potom od kolegy v praci (ktery je taky zastance chybnych zhavicu) jsem se dozvedel, ze to nebylo tim polivani horkou vodou, ale pry spise tim, ze jak jsem to mel napojene na te cizi baterce a porad tocil starter, tak tam vznika teplo, a tak se ty zhavice natolik zahraly, ze to pak chytlo:-)
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Donald »

Sprave, když se podíváš na předchozí stránku této diskuse, najdeš tam odpověď na cenu opravy VT čerpadla od feletrona.
Postup je následující: 1. Vyhledáš nejbližší nebo nejspolehlivější /zjistit od známých/ Bosch Diesel Service. 2. Požádat o diagnostiku motoru. 3. V případě, že jde o netěsné VT čerpadlo, opravit výměnným způsobem. Cena viz Felotron 3,5 tis. Kč a výdrž stejná jak u nového. 4. V případě nefunkčních žhavičů nechat vyměnit.
To je celé. Ahoj. Pavel
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Sprave: jeden Bosch service je na Kladne
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1004
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Felotron »

Tak nase hledani pokracuje - Ela opet nesla nastartovat, je zpatky v servisu a badaji. Prehodili potrubi od VT cerpadla ke vstrikovacum (soucasti toho je pretlakovej ventil, se kterym mel byt problem i pred tim) a nastartovala na drc. Dali zpet to puvodni a a taky to startuje na drc... :evil:

Diagnostika zavad CR asi bude trosku vyssi liga - http://www.autopress.cz/diagnostika-mer ... l-zvany-cr
Naposledy upravil(a) Felotron dne 31 led 2009, 12:10, celkem upraveno 1 x.
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
ELANTRA XD 1.6 2006

drive:

Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Vidim,ze se nam vsem dari. Ja taky nejezdim,rozsiruju seznam oprav - lozisko LP 3600Kc, cidlo LP ABS 4000kc, cep rizeni PP 1000Kc. U utery bude doma,uz se tesim.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od zahyx »

Hardcam píše:Vidim,ze se nam vsem dari. Ja taky nejezdim,rozsiruju seznam oprav - lozisko LP 3600Kc, cidlo LP ABS 4000kc, cep rizeni PP 1000Kc. U utery bude doma,uz se tesim.
koukam ze ti taky odeslo to same lozisko jako me
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Jjm, uz v cervnu lonskyho oku. Nebyl cas na vymenu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od zahyx »

Hardcam píše:Jjm, uz v cervnu lonskyho oku. Nebyl cas na vymenu.
to jsi stim jezdil tak dlouho to se divim ze ti to zatim drzi:)
ja to budu delat streda ctvrtek:)
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“