Problém s baterkou

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Problém s baterkou

Příspěvek od Hardcam »

adam: konkretne tenhle pripad se tyka jen Nosovjanek. Co to zpusobovalo u Korejek, pokud se to teda nekomu stalo a nebylo to fakt jen vybitou baterkou z mrazu, netusim. Kazdopadne by si s reklamaci nemel mit vubec zadny problem, pokud se to stane.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Problém s baterkou

Příspěvek od adam221 »

Hard> Mam nosovicku, len v zime chodievame na Myjavske kopanice... Tam by sa zamnou odtahovka nedostala :-k
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Problém s baterkou

Příspěvek od Hardcam »

Nez tam pojedes, tak bych absolvoval nejakou delsi trasu, aby byla baterka na max. nejvic to postihovalo ty, co jezdi jen kratke trasy.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Problém s baterkou

Příspěvek od adam221 »

Na Myjavu to mam tak 100km na beton a u mna je auto dost vyuzivane :) Ked som tam bol predvlani Accentom tak som mal pre istotu zbalene startovacie kable, 25m predlzovacku a autonabijacku :) /cert nikdy nespi/ Bol som rad, ze som to nepotreboval pri -20.... Len sa chcem vyvarovat prekvapeniam...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Problém s baterkou

Příspěvek od pietro32i »

Hardcam píše:Ted uz to tajny neni, tak to neni problem zverejnit. Nejkritictejsi pro auto byla teplota 3-6stupnu (ted si nejsem jisty, ale snad to bylo +), pri teto teplote se vam auta vybijela. Bohuzel se na to prislo docela pozde a resi se to vymenou budiku. Nekolik i30 tak skoncilo na odtahu a nektere to jeste ceka tuto zimu.
No ty kokso, tak to zírám. Akože prečo by mala byť taká informácia tajná, mi rozum ostáva trochu stáť? To sa Hyundai hanbí alebo dúfal, že to postihne čo najmenej majiteľov a ešte polovica z nich si to nebude uplatňovať ako reklamáciu? A ďalšia polovica na to príde až časom, keď už záruka na baterku padne? Takže je celkom možné, že už mám po roku baterku možno nadranc, hoci ešte o tom neviem, lebo jazdím denne a trochu dlhšie trasy. Čo ako tým získala firma, vôbec nechápem? Ak je na autách nejaká všeobecná chyba, týkajúca sa veľkého počtu áut, tak by sa rozhodne nemala tajiť, ale mala by byť snaha to riešiť. Aj keď to nie je bezpečnostná závada, álá zasekávajúci sa plyn alebo nefunkčné airbagy. Veď keď niekto zájde niekde na hory s rodinou, pár dní auto nepoužije, tak potom mu už nepomôžu ani štartovacie káble. Aj keby zohnal niekoho, kto by bol ochotný si dať "vycucnuť" svoju baterku. S totálne vybitou baterkou nenaštartujem ani pomocou káblov. Takto si automobilka len zbytočne kazí meno. Meno si samozrejme kazí zvyšovaním počtu závad, ale ešte viac si škodí nesprávnym prístupom k ich náprave.
Zatiaľ som s hyundaiom relatívne spokojný, ale pomaličky vo mne klíči presvedčenie, že ďalšie auto niekedy v budúcnosti už asi nebude hyundai. Ešte zopár takých čriepkov v mozaike a obraz budem mať jasný.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Straggler1984
*
Příspěvky: 21
Registrován: 10 srp 2010, 11:43
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s baterkou

Příspěvek od Straggler1984 »

Je to přímo nějaká série! Ty český jsou prostě o dost slabší :-(
Hyundai i30 1,4i 7/2010
Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Problém s baterkou

Příspěvek od Hardcam »

pietro: donedavna vubec nebylo znamo reseni, protoze bylo mnohem snazsi s temito informacemi vychazet na povrch. Co bys tem lidem tak chtel rikat, kdyz nemas reseni? Je to naprosto beznej postup.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Problém s baterkou

Příspěvek od pietro32i »

Mne by celkom stačilo, ak by mi napríklad zavolali a upozornili ma, že sa vyskytla taká a onaká chyba, riešenie ktorej zatiaľ ešte nie je známe a je možné, že sa to týka aj môjho auta. Ak chcem prispieť k čo najskoršiemu vyriešeniu tohto problému, tak mám sledovať to či ono. V tomto prípade napríklad kapacitu batérie, ak viem ako a mám možnosť, alebo zájsť do servisu, kde mi to zmerajú. Zmerať si alebo dať si zmerať, aký je odber pri odstavenom aute. Nejaký tam určite bude kvôli alarmu, ale či nie je nejaký zvýšený. Viem, že to by sa potom ľudia rozčuľovali zase nad "neschopnosťou" rýchleho vyriešenia problému, ale asi by to bolo korektnejšie.
Takto som robil "testera" napríklad pre poslednú verziu antivíru NOD32. Nefungoval korektne s mojim poskytovateľom internetu. Keď som volal technickú podporu, tak mi bez okolkov priznali, že je to chyba a riešenie zatiaľ nepoznajú. Hneď na druhý deň sa mi ozvali s pokynmi čo robiť, zaslali nejaké súbory, aby sa problém otestoval a log-y som im zaslal späť. Potom na ich stránke vyšlo oznámenie, čo robiť, ak sa vyskytne niekomu taký problém, s upozornením, že ide o dočasné riešenie. Medzitým zrejme zbierali údaje aj od iných, analyzovali to a po vyriešení vydali novú, už funkčnú verziu, čo mi samozrejme tiež oznámili. Program som mal zaplatený, fungoval iba v nejakom núdzovom režime, ale kvitoval som ich korektné správanie, čakal som teda a nesťažoval sa. Mohli sa pokojne vyhovoriť, že chyba nie je na ich strane - čo sa mi už tiež raz stalo s iným AV - v tichosti problém vyriešiť a tváriť sa jak majstri sveta. Veď polovica bežných userov si určite ani nič nezvyčajné nevšimla. Nejak som sa ale zase rozpísal a asi zbytočne... 8-[
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Problém s baterkou

Příspěvek od Hardcam »

Nevidim smysl v tom, aby volali vsem zakaznikum s i30 a zbytecne sirili paniku, ktera funguje i tady, kdyz se naznaci nejaky problem.
Proste kdyz se ti vyskytne problem, jed ho resit nejlepe k vetsimu prodejci a neplet si to se svolavaci akci napr. Toyoty, kde se to tykalo opravdu ucelene a velke serie vozu, kde bylo jasny any, ze auta s VIN ABCD00001-ABCD99999 meli stejneou vyrobni zavadu. U i30 neni presne jasny, ktere serie se to tyka. V zime jsem se setkal se 4 dny starym autem (odtah) i s rocnim vozidlem, co melo stejny problem.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Kafon
Příspěvky: 6
Registrován: 27 čer 2011, 13:19

Re: Problém s baterkou

Příspěvek od Kafon »

Coby nový a zatím spokejený majitel i30 všechny zdravím.
Mě problém s baterkou potkal hned po koupi. Po podrobném přečtení fóra a návratu z dovolené se mi zřejmě podařilo problém s baterií diagnostikovat. Po uzamčení vozu se cca po 30 sekundách (pravděpodobně společně s aktivací alarmu) rozsvítilo podsvícení informačního displeje mezi budíky - ovšem jen velmi neznatelně, jasně viditelné to bylo jen ve tmě. I tak to baterii, pokud nebyla zcela dobitá, vycucalo naprosto spolehlivě.
V servisu opraveno za dopoledne - jak psal shora Straggler1984, chyběl tam jakýsi kabel v palubovce (asi v Nošovicích něco slavili :-)) Problém vyřešen, displej nesvítí a baterka se nevybíjí.
Hyundai I30 CW 1.4i 16V CVVT Comfort, Vivid Blue, facelift
vena222
**
Příspěvky: 310
Registrován: 23 čer 2010, 18:54

Výdrž baterie

Příspěvek od vena222 »

Dnes jsem se vrátil ze Slovenska.Byl jsem tam 3 dny a íčko mělo tak vybitou baterku,že jsem musel po kempu shánět startovací kabely.Nastartovat bylo prostě bez šance ](*,) Je ale pravda,že jsem auto dostkrát otevřel a zavřel DO.Ale přesto,tři dny????Ta baterka se mně zdá od začátku nějaká slabá.Máte někdo podobnou zkušenost?
Hyundai i30U clasic 1,4i 80 kw,06 2010 blue vivid
Nissan sunny 1,6 r.v.1992
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Výdrž baterie

Příspěvek od matysekul »

Nemusí to být baterkou.Ve stejnojmenném tématu je řešení tohoto problému,zkus najít,nebo rovnou servis.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Výdrž baterie

Příspěvek od severtom »

Nevím sice jaké téma kolegové zmiňují, ale mě čeká pověstná instalace drátu mezi pojistkovou skříňku a počítač v přístrojovém štítku. Ačkoli bylo auto na garančce, v xls tabulce moje VIN nenašli a tak tuto potřebnou změnu neprovedli. Jsem objednaný na pondělí (nestačí drát, musí se objednat drát z Nošovic), instalace je věcí 15 minut a na pojistkovou skříňku dostanu nálepku, že tato "svolávačka" byla provedena. Závada se projevila tak, že ještě v zimě auto stálo třeba 14 dnů a pak startovalo, ale teď bylo 2x12 dnů na letišti Ruzyně a pokaždé se muselo startovat přes vnější zdroj. Prostě displej mezi tacháčem a otáčkoměrem má svůj procesor, který má po vypnutí zapalování usnout, jenže na něm vzniká postupem času větší a větší svodový proud (displej ve tmě matně září), až nakonec vznikne odběr 0,5 A, který teď přes víkend bude dotovat nabíječka, kterou jsem k baterce připojil.

Výdrž baterie je např. 100 cyklů plného nabití a vybití, takže když při odstavení palubní počítač vždy vyštaví 30% kapacity baterky, tak to udělá 300x a je po baterce (hrubě zjednodušeno).
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Problém s baterkou

Příspěvek od severtom »

Díky, chlapi, pomohli jste mi, auto bylo 2x12 dnů u letiště a pokaždé baterka kaput, přitom v zimě auto 14 dnů stálo v garáži a ok.

Jsem objednaný do servisu, při garančce na to zapomněli, mají xls s čísly aut v sérii, kde nošovice osadily palubní počítač /multidot/, který se při vypnutí zapalování nevypne. Časem roste jeho svodový proud, po půl roce prostě dospěje do stadia, kdy displej matně nesvítí jen v noci, ale je to vidět i ve dne.

Mám na aku připojenou motonabíječku, přes víkend bude dávat 0,5 A aby se baterka nevybila.

V pondělí mi za 15 minut (slib) instalují nošodrát, to je drát, který musí být z nošovic a přehodí se jím napájení počítače v přístrojovém štítu přímo na pojistkovou skříň.

Tím pádem bude po problému.

Když už jsem v tom psaní, všiml jsem si výše uvedené hlášky o teplotě 3-6 stupňů nad nulou. Netvrdím že to je nepřesná informace, ale včera mi bylo řečeno, aniž bych se na to ptal, že další "minisvolávačkou (zákazníci o ní nevědí, servisy ano) je to, že při výše uvedené teplotě padají budíky na 0 - také se tady na to někdo ptal, o pár témat vedle, takže jak jsem zadarmo koupil, tak zadarmo dávám dál. Mění se celý přístrojový štít, stejně jako se kvůli 1 potenciometru vyměňuje celý sloupek řízení za 80 tisíc.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
vena222
**
Příspěvky: 310
Registrován: 23 čer 2010, 18:54

Re: Výdrž baterie

Příspěvek od vena222 »

Aha,tak to by vysvětlovalo můj problém z tohoto týdne,kdy jsem nenastartoval po třech dnech v kempu.Já jsem si myslel,že jsme baterku vyšťavili častým používáním DO a vnitřním osvětlením.Jinak jsem se dočetl v manuálu,že pokud auto stojí delší dobu má se vytáhnout tzv.paměťová pojistka.Je asi uprostřed v pojistkové skříni ve vnitřku.Jinak mám auto v garáži a nezamykám tak jsem žádný problém neměl.Budu muset zavolat do servisu.Dík za upozornění :mrgreen:
Hyundai i30U clasic 1,4i 80 kw,06 2010 blue vivid
Nissan sunny 1,6 r.v.1992
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“