Problém s baterkou

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
johnmch
Příspěvky: 1
Registrován: 13 kvě 2009, 14:31

Problém s baterkou

Příspěvek od johnmch »

Zdravím pánové,

minulý týden mi po 14 měsících provozu "odešla" baterka. Auto stálo 3 dny, baterka byla úplně prázdná. V servisu mi jí hned nahodili, dobili a udělali zátěžový test, který ukázal, že odběr v klidovém stavu je normální. V servisu si mysleli, že jsem zapomněl vypnout lampičku v interiéru, ale to je nesmysl, vždy takové věci kontroluji. Máte s tím někdo zkušenosti???
Reklama
 

Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s baterkou

Příspěvek od 89majlo96 »

mne sa to stalo tiez, zmeral mi to kamarat (autoelektrikar) a tiez bolo vsetko v poriadku. Dosli sme k tomu zaveru ze dva dni do zadu som vysaval auto a mal som pootvarane dvere a kufor, a este aj pustene radio. Po dovysavani som nenastartoval a cize sa baterka nedobila, nakoniec som auto zamkol alarmom a po jednom dni a noci zaznamenal alarm pokles napetia pod urcitu hodnotu a zacal hukat a tak uplne vybil bateriu.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
Jakub
*
Příspěvky: 92
Registrován: 04 lis 2008, 08:06
Bydliště: Svatava

Re: Problém s baterkou

Příspěvek od Jakub »

já když čistím mojí I30 tak mi hraje rádio mám otevřené dveře a občas zapomenu vypnou i světla a baterka drží. Jednou jsem to takhle nechal asi 3hod. a nastartoval jsem bez problému.
I30 1.6 CRDi VGT PREMIUM 03_2008 vivid blue
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Problém s baterkou

Příspěvek od oKo »

Zkoušel jsem, jak auto samo baterku nabíji, takže po asi denním stání jsem připojil nabíječku. Přibližně po hodině přešla na udržovací režim, takže chyběly cca 3-4 Ah.
Uživatelský avatar
zubmachine
*
Příspěvky: 59
Registrován: 09 led 2006, 19:02
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s baterkou

Příspěvek od zubmachine »

Radio ti len tak baterku nevybije... Bezne ked chodime na party, cunder a podobne, tak mi hra radio takmer na maximum aj 5 hodin a v pohode nastartujem a ide sa dalej:)
i40cw 1.7crdi 7dct.. 75000km
i30cw 1.6vvti classic.. predane
1.3i/62.5Kw - 60500km - Predane....
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Problém s baterkou

Příspěvek od alarm »

johnmch:

Ak osvetlenie má 5W , to je pri 12V prúd 0,4A.
Za hodinu teda 0,4Ah, za 1 deň 9,6Ah *3dni= 28,8Ah.
"Vymlátili" sme takto Accenta. Dorábal som totiž na druhú stranu v kufri zapínateĺné osvetlenie 5W. A auto stálo asi 5 dní......
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
jarko85
*
Příspěvky: 76
Registrován: 16 kvě 2008, 00:22
Bydliště: Dolný Kubín-Slovensko

Re: Problém s baterkou

Příspěvek od jarko85 »

To nebude nič strašné, akumulátor občas zblbne (neviem ale prečo) :lol: . Ja som mal ten istý problém na veľkú noc, dovtedy žiadny problém. Deň predtým som prešiel 600 km a ráno som chcel vybrať auto z garáže a už som ho nevybral. Pri otočení klúčikom sa ozývalo len také cvakanie. Zmeral som si baterku a bola úplne prázdna. Som dobíjal 30 minút a hneď naskočilo a už bolo zasa všetko v poriadku. Odvtedy sa mi to nestalo.
Hyundai i30, 1,4, 80,2KW, Červená,
Suzuki SJ 413 (Samurai), 50 KW, Zelený
Fiat 850 Sport Coupé, 38 KW, Žltý
www.autickar.eu
Uživatelský avatar
rexgremlin
*
Příspěvky: 38
Registrován: 15 říj 2008, 20:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s baterkou

Příspěvek od rexgremlin »

Já si vybitou baterii zažil dneska... Po 5 dnech stání (venku, lehký mrazy), kdy jsem před tím navíc často jen popojížděl po městě, jsem přišel k autu a nefunguvalo nic (nešel centrál, musel jsem si odemčít klíčkem a šly jen jedny dveře, nesvítilo žádné světlo, ani vnitřní, žádná kontrolka, při otočení klíčku TMA, ani čerpadlo nebylo slyšet, prostě KAPUT!

Překvapilo mě to, protože během posledních dnů nebyly tuhé mrazy a baterka má (stejně jako auto) rok ...inu stane se.

Kamarád dojel s Felicií, nastartoval, napojili jsme kabely (v posledním kroku jsem kabel připojil přímo na minus mojí prázdné baterky ...a HURÁ - ihned se probudil můj alarm, kterej začal vyvádět jak pominutej, pravděpodobně proto, že zjistil prázdnou baterii (???), probudil se i centrál, vnitřní osvětlení a kontrolky se rozjely. Zkusil jsem tedy nastartovat ...a motor jen zaškytal. Po asi 10ti pokusech (kamarád si i zvyšoval na neutrálu otáčky), kdy můj motor jen škytal, jsme to překvapeni vzdali (kabely jsme nechali připojené celkem 5 minut, byly už DOST zahřáté...).

Závěr: nejde mi na rozum, že auto nenastartovalo ani přes kabely. Že bych měl baterii úplně vybitou? Takhle mrtvou mladou baterii po pár dnech jsem ještě nezažil. Navíc teploty nešly moc dolů ...navíc baterka je pouze rok stará... Pokud jí klesla kapacita (čili ani nabít přes kabely moc nešla), pak se ji samozřejmě pokusím reklamovat.
Zítra volám do servisu ať mě odtáhnou..... to nám ten novej rok pěkně začíná ](*,)
Mazda 6 Sport Combi CD140 2.0D TE PLUS, Indigo Blue, 04/2008
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Problém s baterkou

Příspěvek od mechoun »

Prodávané startovací kabely jsou naprd. Když si vezmeš, že těmi měděnými nudličkami jde cca 200A (u Dieselu i více) a hlavně ty Ampéry jdou i přes ty trapné kleštičky, tak kdybys měl měřák, na své baterce najdeš v průběhu startování pouhých 6-7V. A s tím možná jen motor protočíš, ale zapalování si prostě ani neškytne.
Baterku vyndej do tepla, jinak ti může mrazem prasknout. No a klasicky nabít a bude makat i bez reklamace.
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Problém s baterkou

Příspěvek od Hardcam »

Alarm se Ti pravdepodobne spustil diky tomu, zes do vozidla pri vybite baterii vstoupil klicem.
Zkus si jen tak nekde mimo meste auto zamknout falkacem a otevrit vuz klicem.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
rexgremlin
*
Příspěvky: 38
Registrován: 15 říj 2008, 20:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s baterkou

Příspěvek od rexgremlin »

mechoun: diky za rady. baterku nemam ale bohuzel jak nabit:-( Je tedy pravda, ze slo o kupovane kabely, bohuzel nevim v jake kvalite. Ze by se ale prodavaly startovaci kabely, pres ktere auto nejde nastartovat, slysim poprve....
hardcam: ten alarm se spustil IHNED jak jsem pripojil koleguv kabel na muj minus. Mozna proto, ze bylo otevrene auto a kapota a central se nachazel v "nestandardnim" stavu:)?
Mazda 6 Sport Combi CD140 2.0D TE PLUS, Indigo Blue, 04/2008
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Problém s baterkou

Příspěvek od Hardcam »

rex: jediny opravneny vstup do vozidla je s dalkovym ovladanim...pripojenim na jinou (silnou) baterku se auto vzpamatovalo a zjistilo, ze dvere jsou otevrene, ale mely byt zavrene (on prece púar dni predtim auto beznym zpusobem uzamkl).
tento zpusob pouziva :hyu: uz velmi dlouho a pokud se Ti zrovna nevybije baterka v DO, je to sympaticka funkce
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Problém s baterkou

Příspěvek od matysekul »

@Rexgremlin: Že se baterka vybije,to se stát může.Teoreticky by to mělo jít natočit i za pomoci felicie,i když má baterku kolem 44 Ah. Ale musí být chvíli v otáčkách. Pokud to necháte blafat na volnoběh,moc tomu nepomůžeš,protože to nebude moc dobíjet.
Moje zkušenost: Taky mi chcípla baterka,ale mojí blbostí.Nechal jsem přes noc zapnutou lednici. Jeden člen nám zapůjčil kabely,Pepan natočil Galla a chvilku nechal dobíjet moji i svoji baterku,pak teprve jsem auto natočil a napoprvé.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s baterkou

Příspěvek od hlobilp »

pred dvema roky jsem ne uplne zavrel dvere a pres zarovku se mi vybila na kasi baterka.. presne jak pises. Nefunfovalo vubec nic.... kamarad me zkousel roztahovat a ani omylem. Pak jsem nasel zastrcene startovaci kabely, takovy ty co jsou uplne na nic, nechali na pul hodiny propojeny auta a pak auto chytlo, takze myslim, ze jste meli mit vic trpelivosti. On mel staryho medveda 190D. Jo, pro info, mam baterku 72Ah nebo jak se to pise, aby jste meli predstavu "jakou silu" potrebuju na nastartovani.
Mel jsem ale velky stesti, ze zrovna nemrzlo, protoze jinak by baterka byla v tahu, nesmi mrznout
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Problém s baterkou

Příspěvek od Hardcam »

Tez mam 72Ah, 650A...az mi to nepujde nastartovat, stopnu si autobus, pac mi nikdo jinej nepomuze :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“