Vstavana navigacia v NX4

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
posledni
*
Příspěvky: 41
Registrován: 30 lis 2017, 19:46

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od posledni »

Nějak sem nepochopil co je to OTA ??
Reklama
 

Uživatelský avatar
Srandista
**
Příspěvky: 242
Registrován: 22 led 2022, 20:16
Bydliště: Brno

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Srandista »

Over-the-Air update. Skratka aktualizacia vzduchom.
Hyundai i30 1.5 T-GDI iMT Family Smart 2022, 117kW/253Nm, Engine Red - od 12.4.2022
Toyota Corolla 1.8 VVTL-i MT T-Sport 2003, 141kW/180Nm, Red
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Pedro76 »

prostě něco o čem si asi můžeme nechat zdát... :-) zavádí to pro Ioniq 5, budou to mít snad i nové Sportage od Kia... Tuscon zatím nikde zmínka pro Evropu... ale tak třeba čase překvapí.... čudlíkové aktualizace dobrý posun... když by přidali ten changelog pro každý update, budu nejspokojenější... :-)
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Uživatelský avatar
posledni
*
Příspěvky: 41
Registrován: 30 lis 2017, 19:46

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od posledni »

Srandista píše: 17 úno 2022, 13:39 Over-the-Air update. Skratka aktualizacia vzduchom.

To jako přijedu někam , kde je wifina , připojim se a stahuju?? Nikde v mnu jsem to nenašel.
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Pedro76 »

nene, stahuje to normálně přes mobilní data (přes SIM kterou tam máš např. pro Bluelink služby v autě)... Prostě až vystaví update, auto si ho průběžně samo stáhne a nabídne ti aktualizaci....ale pro Evropu to u Hyundai zatím není, spouští se pro první modely... jestli se dostane i na tucson je spíš sen než realita...

https://www.youtube.com/watch?v=_un1mK0qMgA
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od petzl62 »

Tak mohu potvrdit, po necelém týdenním užívání po aktualizaci, že problém s nezobrazováním rychlostních limitů je zdá se opraven [-o<. Za celou dobu funguje a nestalo se, že by vypadlo zobrazení. Ještě kdyby byly limity alespoň trochu aktuální [-o< .
Jinak žádnou další změnu k lepšímu nepozoruju.
Snad jen mám pocit, že se značně zrychlilo načítání celého systému. Původní to ještě zdaleka není, ale je to rychlejší, než po aktualizaci od listopadu.
Problém s načtením fotky do profilu z kamery při couvání, se mi už prozatím taky neobjevil :-# :D/
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
casco
**
Příspěvky: 247
Registrován: 26 dub 2021, 20:10

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od casco »

Takze vcera jedna negativna skusenost s najnovsim update: Z nicoho nic mi vypadli vsetky predvolene radiove stanice. Musel som si ich tam na novo pridat. V minulosti sa mi to tiez po niejakom predoslom update stalo, avsak nie radia ale predvolene POI v navigacii(praca, bydlisko, atd.) ...musel som ich nanovo zadefinovat.
Tucson NX4 1.6 T-GDI, 132kW, Premium, kozeny packet, 4x4, Adapt.Tlmice, logo vo dverach, osvetlenie noh (blue)
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Pedro76 »

čau,

tak ve středu jsem tam tu poslední verzi nacpal, všechno cajk, viditelně se zrychlil náběh systému.

No a dneska ráno jedu do Bratislavy, vyrazím a žena říká... nemáme nějakej divnej čas ? a normálně tam místo cca 8 ráno, čas včera 15:45 tak jak jsem to zaparkoval u domu po práci. Zkoušel jsem chvíli za jízdy ladit že zapnout a vypnout v nastavení čas dle GPS... ale nic to nedělalo. Čas pokračoval dál od včerejšího odpoledne..
Jsem si prvně říkal že už Rusáci hackli GPS systém ale výpočet trasy, poloha atd byl ok, jen prostě čas mimo...
No a zaparkoval jsem v Blavě v podzemních garážích a po obědě když jsem odjížděl, tak jak jsem vyjel na povrch a došlo k zaměření polohy, lup a už tam byl správný čas...


Na staré i30 mi to dělalo při delším parkingu (v řádu dní) pod zemí (např na hotelu)... ale tam to šlo z rádia.... toto zase nějaký SW bug v poslední verzi.. či nevím..
Neměli jste to někdo taky ?

btw: Jízda do Blavy se mi samo že zapsala v cestovním deníku do včerejška :-)
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Pedro76 »

Čau,

jsem si za posledních pár dní 2x všiml hlášky v navigaci, malý černý proužek v dolní části mapy, že trasa byla přepočítána v návaznosti na aktuální dopravní situaci. Nevím či je to funkce posledního updatu, nebo to tam bylo dřív... škoda že to není podpořeno nějakým zvukem (ala třeba když je přepočet trasy ve chvíli kdy uhneš z naplánované trasy), protože poprvé jsem zahlédl že se tam něco objevilo, ale koukáš většinou před sebe, na display když je potřeba...

Na druhou stranu informace vcelku nanic, možná jen dobrý vědět, pokud jedeš známou trasu a paní začne říkat že máš odbočit někam jinam, že asi poslechnout, protože na originál trase něco může být... a že už jsem zažil, že jsem si říkal kam mě to babo vedeš, však tady je to rovně nejlíp.... a ono to tam bylo ucpaný a už jsem si jen mohl hlavou o volant bušit... :-)
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Pedro76 »

tak na Hyundai Europe se objevilo toto video... ale tipuju, že byť mluví obecně, tak se OTA bude týkat v EU IONIQ5, kde už to je předpřipravené.... nebo to časem dojde i na naše Tucsíky ?

https://www.youtube.com/watch?v=0NY9WTIugHw
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Šíma65
*
Příspěvky: 19
Registrován: 11 dub 2019, 17:27
Bydliště: Ostrava

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Šíma65 »

Vzadu stále i po aktualizaci téměř nehraje...
Hyundai Tucson 1,6T-GDI 110kW Navi,Smart
Šíma65
*
Příspěvky: 19
Registrován: 11 dub 2019, 17:27
Bydliště: Ostrava

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Šíma65 »

Chlapi,jdou vám nastavit pro tlf oblíbené kontakty? Mám poslední aktualizaci...díky
Hyundai Tucson 1,6T-GDI 110kW Navi,Smart
kiviss
*
Příspěvky: 53
Registrován: 09 dub 2021, 02:04

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od kiviss »

Tak jak jsem si přečetl celou tuto diskuzi, tak jsem rád za to že jsem ušetřil 25k za navi a zvolil levnější 8" s mechanickými ovladacimi prvky, protože zlatý bezdrátový AA ve spojení s kvalitní navigací.
Tucson 1.6 T-GDi 110 kW Smart manual Barva Shimmering Silver, 6/2021
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Pedro76 »

Šíma65 píše: 26 bře 2022, 10:46 Chlapi,jdou vám nastavit pro tlf oblíbené kontakty? Mám poslední aktualizaci...díky
Při nějakém update myslím toto odstanili. Osobně to nepoužívám, vytáčím hledání v seznamu či z historie, vše jde obsloužit z volantu, tak jsem po tom víc nepátral, ale v nějakých jiných diskuzích (nebo na FB) jsem viděl že ti to nabídne při párování nového tenu vybrat ? Ale nechci tvrdit stoprocentně...webmanual o tom vůbec nehovoří
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Vstavana navigacia v NX4

Příspěvek od Pedro76 »

kiviss píše: 26 bře 2022, 11:22 Tak jak jsem si přečetl celou tuto diskuzi, tak jsem rád za to že jsem ušetřil 25k za navi a zvolil levnější 8" s mechanickými ovladacimi prvky, protože zlatý bezdrátový AA ve spojení s kvalitní navigací.
a tak to máš těžký, furt je to SW který jak do něho programátor hrábne, okamžitě vytvoří chyby... před Tucsonem jsem používal z mobilu navigaci, Waze mi nevyhovoval, tak jsem šel do Sygicu a tam nebylo zdrávo před dovolenou stahovat aktualizace, protože tě to pak bralo zkratkou, sice to bylo dál, za to horší cesta, takže třeba jedu po dálnici a najednou tě to vezme přes odpočívadlo (asi funkce hlídání odpočinku) atd... takže ve všem je něco

Osobně mi ta vestavěná vyhovuje... jak v CZ, tak v AT mi několikrát zachránila stání v koloně, že mě stáhnla bokem... AA mám jen jako zálohu, pokud by to začalo zmatkovat...a dotykové ovládání.... opět.. všechno na volantu, takže jen klimatizaci mačkám na panelu...
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Odpovědět

Zpět na „Tucson III - Elektronika“