Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od caruser »

Späť k hlučnosti i20ky. Musím uznať, že po prezutí na letné pneumatiky Pirelli hlučnosť výrazne klesla, hlučnosť od motora a aerodynamický hluk je dosť silný, ale už sa dá bez problémov jazdiť rýchlosťami 130 - 140 po diaľnici.
Ani by ma nenapadlo, že pneumatiky môžu mať tak obrovský vplyv na hlučnosť. Neviem či je to len môj prípad, ale pri jazde na zimných a letných pneumatikách za rovnakých podmienok mám rovnakú spotrebu, zimné pneumatiky v mojom prípade zvyšujú spotrebu asi rovnako ako denné svietenie :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Reklama
 

rcc
**
Příspěvky: 144
Registrován: 13 úno 2012, 12:34

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od rcc »

Tak to já mám opačný poznatek. Zimáky Nokian Hakkapeliitta R se mi zdají tišší než letní Pirelli.
Škoda Fabia 1.0 Junior
Hyundai i20 1,2i/57kw Inclusive Plus New 10/2011 sold 12/2013
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od soban »

Pneumatiky dělají dost hluk.

Záleží hlavně jaký je tam typ vzorku, pokud to budou kostičky se spárama napříč tak sice bude dobrý záběr ve sněhu, ale budou hlučné, proto maj letní pneu hlavní drážku po obvodu.

No a samozřejmě jaká kombinace drážek na jaké pneumatice udělá svůj hluk :-)
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od caruser »

Zimné pneumatiky (Kleber krisalp hp), ktoré som dostal k autu zadarmo sú dosť starej konštrukcie, vyrábať sa začali ešte v r. 2004, potom sa asi nie je čo diviť, že sú hlučné :(
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od suah »

Nespokojnost tentokrat od nemeckych kolegov:
http://auto.sme.sk/c/6788679/adac-porov ... -2012.html
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od soban »

A co tím chtěl autor říct? To že vybiješ baterku to není u mě porucha, tak stejně když praskne žárovka, u mě porucha je taková kde něco upadne, urve se a né že skončí životnost spotřebního materiálu. (což baterka, žárovky, pojistky, filtry, oleje jsou...)

Když je někdo blbý a má vadnou baterku a bude zima a nepořídí novou tak je jasné že v zimě klekne, pokud praskají často žárovky skontroluji dobíjení a pokud je OK začnu kupovat žárovky jinde, případně od někoho jiného.
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od suah »

Ako, keby bol v strede pola, tak by sme to mohli este interpretovat rozne. Ale on je vo svojej kategorii uplne posledny. A nemyslim si, ze si niekto vola asistencku kvoli prasknutej ziarkovke. Ci su nemecki vodici taki zhyckani? 8)
Rovnako si myslim, ze u auta vyrabaneho od roku 2008 by este nemali hromadne odchadzat baterky. Mne sa uz tiez raz nepodarilo nastartovat - mohol za to imobilizer. Snad ma nepodozrievas, ze som si ho pokazil sam, aby som pokazil :hyu: statistiku..
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od caruser »

soban

Keby to bolo len o žiarovkách a vybitej batérii, tak by to bolo super. Nemeckí vodiči sú zvyknutí na lepšiu kvalitu od domácich značiek. Ja by som menil žiarovky aj každý týždeň keby okrem toho i20ka nemal žiadne vážnejšie nedostatky v spoľahlivosti :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od soban »

A jaké tedy ty závady jsou? V tom článku nejsou žádné konkrétní údaje.....

Samozřejmě u vybité baterky bych taky skoumal jak s tím jezdí, pokud jede jednou za půl roku či popojíždí po 5km tak se baterka nedobije obzvlášť jak se svítí celý den, puštěné rádio atd...

Ano mám i20 něco přes měsíc, a zatím bez problémů nic nevrže a vše je ok, pouze po 150km se rožla kontrolka motoru, skontroloval jsem kabely a skusil konektory dotlačit a přestala svítit, v Olomouci kontrola OK, ovšem nic mi neřekly, teď jsem byl namontovat DRL v Opavě a zmínil jsem se o kontrolce a dostal jsem odpověď že je to normální - že je toho víc že nějaká serie nemá pořádný kontakt v konektoru, nějaký maník to nedocvaknul při výrobě pořádně. ](*,)

K různému vrzání zatím je vše OK, sice párkrát něco vrzalo, klepalo a pod... ale vždy jsem našel původce - spony od pásů, hasičák v kufru a pod....

PS. Možná to bude tím že mám motor 1,2 údajně 1,4 má nějaké problémy při startování co jsem si tu přečetl.

PS2. A klidně věřím že si němci volají asistenci i na výměnu žárovky - vždyť to tak pomalu začíná i u nás.... =D>
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od caruser »

soban

Ja práveže so žiarovkami a akumulátorom nemám problém, za 2 roky neustáleho svietenia a 60.000 km sa mi vypálila jedna H4ka, avšak mnoho ďalších problémov (motor neštartuje, únik oleja z prevodovky, studený motor nereaguje na zošliapnutie plynového pedálu, vŕzgajúci interiér a pod.). Viem, že porovnávať nemá zmysel, ale napr. také nemecké polo je niekde inde :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
zaxon
*
Příspěvky: 29
Registrován: 29 srp 2012, 19:49
Bydliště: Orlová

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od zaxon »

Ten problém se studeným motorem je daný tím,že aby splňoval motor emise podle euro5,dostává méně paliva.Takže je to spíše technickým nedotažením :hyu: .
Hyundai i20 Inclusive Plus Komfort Crystal White1.2/57kw LPG
Peugeot 206 1.1i-2008-2012
Peugeot 406 LPG-2006-2008
Ford Fiesta 1.3i-2002-2006
Fiat Regata 1.7D-1998-2002
Fiat 125p-1994-98
Fiat 600A-1986-87
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od caruser »

Škoda, že :hyu: má tak veľa technických nedostatkov :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od soban »

Jaké? Já žádné nevidím nemáte kupovat zastaralá auta :mrgreen: (beru to že první vozy z určité serie budou vždy poruchovější)

Ne ale vážně si myslím že to moc objektivní není, určitě je hromada spokojených uživatelů :hyu:

A taky záleží jak to přepočítávají na počet vozů atd...
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od caruser »

soban

No neviem, kupoval som takmer 3 roky po zahájení výroby, nemala by to byť úvodná séria. V minulosti sa po FL doľadovali nedostatky modelov, dnes je to skôr o tom, kde ušetriť výrobné náklady. Samozrejme, môže to byť kus od kusu, ale nie som jediný, kto má rovnaké problémy. Z môjho pohľadu je i20ka v rámci triedy lowend, lepšia ako Sandero, možno niekde na úrovni dvojičiek Cellyse/301.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od soban »

Teď to nějak nechápu???? Vy jste považovaly i20 za HIGH auto?

Já považuji i20 za to minimum co jezdí, pod i20 už jsou pouze ty nákupní tašky na kolečkách.

Určitě i20 není určeno jako rodinný vůz.....ale vůz pro dva lidi tak jako já který potřebuje něco nového za shnilou felicii s malou spotřebou proto jsem rád za motor 1,2 a větší bych nechtěl a když se bude jezdit 90km/h (po dálnicich nejezdím - známku nekupuji neoplatí se pouze na dovolenou na měsíc) tak má malou spotřebu.

Ne fakt jsem zatím spokojen, uvidíme časem zda budou nějaké poruchy, rachot od plastů... ale zatím je klid..no je to nové.

Je jasné že dnes chcou všechno osekat, ošidit, ale podle mě je to u všech aut v této cenové skupině do 200000,-
Odpovědět

Zpět na „i20 Pokec“