Brzdy

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Mexican »

brzdovku z nadobky odoberat netreba - proste otvoris veko na nadobke a brzdovy valcek zatlacis stolarskou svorkou. Tak ako pise Michal, jedine co ti staci pri vymene platniciek je dat dole koleso + povolit cast brzdica (dva sroby, myslim 14), stare vytiahnes, ocistis zlaibky, frcnes tam napr medenu pastu, das nove platnicky, nasadis brzdic a skontrolujes ci si dal dobre piestiky - maju vyrezy. Dotiahnes, zosliapnes bzdu, nasadis koleso. U jedneho koelasa praca max na 15 minut
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Brzdy

Příspěvek od alarm »

Brzdovku odobrať treba... pochybujem, že pri zatlačení valčeka pri zodratých platničkách bude nádobka dostatočne velká na tento objem.... Už sa mi to stalo.Pretiekla. ](*,) človek dolieva brzdovku, dolieva po rysku, a potom vytlačí a zaserie si pol auta. Račšej preventívne odoberiem a potom vrátim naspäť, ako keby mala vytiecť.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Brzdy

Příspěvek od alarm »

rozobraté, pomerané:
hrúbka obloženia po 79 200km=3,5mm, hlbka drážky cca 1,4mm, takže som to zložil a ide sa ďalej....
Přílohy
PLATNIČKA.jpg
PLATNIČKA.jpg (87.2 KiB) Zobrazeno 3396 x
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Perfektní příspěvek

Příspěvek od severtom »

Díky. Výšku schodu na okraji kotouče napíšeš? Je zezadu na destičkách nějaký výrobce?
Ptám se proto, že na nové i30 jsem měl např. přední stěrače, na kterých šly vyměnit jen gumičky.
Ostatní uživatelé psali, že mají aerotwiny, ze kterých nic vyndat nejde. Koukal jsem v obchodě a takové taky prodávají :) nicméně na našem novém autě byly rozebírací, sice s aerodynamickou lištou, ale také se samostatnou gumičkou.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
Cserv
**
Příspěvky: 148
Registrován: 28 črc 2010, 08:03
Bydliště: Praha

Re: Brzdy

Příspěvek od Cserv »

Zdravím, mám najeto 112tkm a 5 a půl roků (po záruce). V pneuservisu, při přezutí kola na letní nekdy v dubnu, mi bylo doporučeno, že by jsem měl vyměnit brzdové kotouče, tak jsem na to junknul a bylo to po boku ve tvaru T. Takže jsem mu dal za pravdu, že je třeba měnit. Ted řeším, jestli se to vyplatí, kdyby jsem koupil nějaké dobré kotouče a vyměnil by jsem to sám, nebo radši s tím na servis, at to řeší oni? Chodím do servisu Nubocar Zbraslav a maj to ted už opravdu levnější, jen nevím, jaký kotouče mi tam budou dávat. Ještě jedna otázka, co přesně znamená stočení brzdových kotoučů? Díky.
i30, 1.4 MPi DOHC CVVT, Comfort, Shine Red, Korea
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Mexican »

po 112 tkm by som uz asi stacanie kotucov neriesil.. Ak maju hranu, tak stred bude zjazdeny uz dost. Na hrubku pozor.

teraz som kupoval predne kotuce na Ford Fiesta 2006, oba za 1100kc - vyrobca TRW, hrany pekne natrete proti korozii (http://autodily.mjauto.cz/ford/fiesta-v ... F4036.html). Vymena doma za hodinu

pre i30 by som nevahal pouzit tieto: http://autodily.mjauto.cz/hyundai/i30/1 ... 4957S.html

samozrejme sa daju kupit aj lacnejsie (Zimmermann za 1300 kus ale TRW ma moju doveru uz roky)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Brzdy

Příspěvek od airwaves »

Stočení kotoučů je myšleno jejich srovnání na pokud možno jedno upnutí na soustruhu. To si můžeš dovolit podle jejich zbytkové tloušťky. Jinak taky doporučuji výměnu doma. Co si na autě uděláš sám je nejlepší a nejkvalitnější, navíc máš přehled o stavu. Ale zjisti ceny v autorizáku a napiš za kolik by to udělali. Pak můžeme mudrovat co dál.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Cserv
**
Příspěvky: 148
Registrován: 28 črc 2010, 08:03
Bydliště: Praha

Re: Brzdy

Příspěvek od Cserv »

Super dík :) našel jsem na to obchod s levnějšíma TWR přední, zadní. Ještě chci se zeptat, je na to třeba ještě mít nějaký speciální nářadí, nebo stačí kladivo, klíče, imbusy, šroubovák a hever? Pak ještě k tomu dát nějaký nátěr? Mám k tomu dokoupit i brzdové destičky? Jsem totiž kutil, tak rádši by jsem dělal něco doma, než v servisu. Díky :)
i30, 1.4 MPi DOHC CVVT, Comfort, Shine Red, Korea
Uživatelský avatar
Cserv
**
Příspěvky: 148
Registrován: 28 črc 2010, 08:03
Bydliště: Praha

Re: Brzdy

Příspěvek od Cserv »

Ještě chci se zeptat, v tom obchodě je cena za kus? Ale musím si koupit dva, jestli to chápu dobře?
i30, 1.4 MPi DOHC CVVT, Comfort, Shine Red, Korea
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Mexican »

urcite kupuj obidva.. predne kotuce su vo vacsine pripadov zamenitelne (tj neexistuje prava a lava strana)

u accenta / fiesty (na tychto autach som kotuce robil - treba po zlozeni kolesa odmontovat brzdic (vacsinou luc 13/14 (radsej kvalitny ockovy a streknut WD40 aby sa trochu uvolnil) - kotuc je len nasadeny na sroboch od kolesa a casto je poisteny malym srobom (krizovym).. ak by prihrdzavel k naprave, staci par uderov kladivom cez drevo a povoli (mal by). pamataj na to ze ak mas zjazdene dosky, radsej ich rovno vymen tiez pretoze aj u vymeny kotuca budes musiet skladat dosticky, lebo novy kotuc bude tak o 1mm-2mm hrubsi ako stary, takze treba zatlacit na piest niecom (napr stolarskou svorkou vid vyssie), takze babranie s dostickami sa ti nevyhne. A par ludi doporucuje menit dosky aj s kotucmi. u nas na Fieste boli kotuce zle (hadzali, na STK bolo bu-bu) ale dosky mali este 5mm, takze som ich nemenil


v tom linku co si daval - cena super, urcite by som nevahal :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Brzdy

Příspěvek od soban »

Já bych při výměně kotoučů dal i nové destičky.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Mexican »

ja napriklad pouzivam keramicke dosticky (powerstop). A pardoxne mam pocit, ze zinkmetalove kotuce umru rychlejsie ako dosticky :-) zalezi na situacii. Ak by pri vymene mali dosky pod 3mm, asi by som ich menil (aby to nebolo treba znova rozoberal o 30-40 000km. Ak to ma cca 4-5mm, vydrzi to este dlho. Staci ich vybrat, vycistit a budu fungovat nadalej
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Cserv
**
Příspěvky: 148
Registrován: 28 črc 2010, 08:03
Bydliště: Praha

Re: Brzdy

Příspěvek od Cserv »

Tak jsem si kouknul na paragon z hyundai servisu a poslední výměna brzdové destičky bylo před dvěma lety, zhruba po 40tkm, ale pouze jen zadní. Takže hádám, že by jsem je měl taky koupit, tak se ptám, mám koupit i TWR, když si koupím i kotouče z TWR? Ještě otázka, snad nebude za tu cenu padělek? Jak už se tady zminovalo u škodovek, zde? Děkuji.
i30, 1.4 MPi DOHC CVVT, Comfort, Shine Red, Korea
Uživatelský avatar
Cserv
**
Příspěvky: 148
Registrován: 28 črc 2010, 08:03
Bydliště: Praha

Re: Brzdy

Příspěvek od Cserv »

Tak jsem to risknul a objednal jsem to, vše proběhlo bez problému a rychle, dokonce jsem zjistil, že to opravdu není padělek. :lol: Objednával jsem to z autodily-cardo, jen byly problémy s PPL, příště to nechám odeslat na pobočku a tam si to vyzvednu sám, než se stresovat, že přijdu o práci (moje chyba, myslel jsem si, že to můžou přivést večer po práci, ale nemohli).
Fotky jsou zde:
ObrázekObrázekObrázek

Začal jsem s montáží do auta, návod určo dám jak na to, udělal jsem jen přední brzdy a zjistil jsem, že ty použitý přední brzdové destičky mají rozměr: první měla 16,2mm, druhá 16mm, třetí 15,6 a čtvrtá 16,2. Disky měly 24,3mm a druhý 24mm. Mám pocit, že by se dala použít ještě dál, nebo to už je pod limit?
i30, 1.4 MPi DOHC CVVT, Comfort, Shine Red, Korea
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Mexican »

16mm? to je 1,6cm a to je v podstate uplne nove ;-) dosticky by som menil ak budu mat 2-3mm, pripadne budu vyzerat ze sa zacnu drolit.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“