kamera do auta

Návody - demontáže, opravy

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Fry
*
Příspěvky: 83
Registrován: 20 srp 2023, 09:34

Re: kamera do auta

Příspěvek od Fry »

Ja som kúpil hardwire s koncovkou akú som potreboval ku kamere, predávali aj USB-C aj Micro-USB, Viofo je tiež len Čína, žiadny zázrak to tiež nieje

Hardwire ma nastavenie pri akom napätí sa ma kamera odpojiť(vypnúť) ked poklesne voltáže v baterke pod túto hranicu, je tam od 12,4V po 11,8V, ja mám nastavené 12,4V

Parking móde sa dá nastaviť nasledovne:
Low bit rate nepretržite nahrávanie ( rôzne nastavenia) nepretržitý záznam s nízkou kvalitou
Spustenie záznamu pri udalosti, buď pohyb pred autom alebo náraz
i30 Hatchback PLAY 1.5 T-GDI 7DCT
Reklama
 

Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: kamera do auta

Příspěvek od mozecek »

jen tedy pro uplnost muzes sem hodit co mas presneji za kamerku a ten hw kit ? treba se to nekomu muze hodit .. pac je urcite lepsi kupovat overene kombinace nez to zkouset a doufat ze to bude fungovat zvlast pro lidi co tomu prd rozumi a jejich znalosti konci objednavkou na eshopu a naslednou montazi u nekoho kdo vi co dela. Me treba zaujalo jak pises nastaveni zmeny nahravani pro parking mode - u drazsich to byva, ale u tech levnych obrandovanych cin ee. A mit parkovaci mod jen na otres je pitomost to v realu moc nefunguje, navic zaznam pak casto zacina az vteriny po otresu.
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Fry
*
Příspěvky: 83
Registrován: 20 srp 2023, 09:34

Re: kamera do auta

Příspěvek od Fry »

Táto moja bola drahšia, ale sú tam aj lacnejšie, vybrať sa dá

Kamera: https://www.isix.cz/gitup-viofo/gitup-- ... utokamera/
Kamera ako taká umožňuje nahrávať 3 kanály, predný záznam, zadný záznam a vnútro auta ale ja som bral len základ bez doplnkových kamier, čiže len predná (na ňu dávam aj odkaz) - ak by som chcel môžem dokúpiť časom ale zatiaľ nepotrebujem
Hardwire kit: https://www.isix.cz/prislusenstvi-k-vio ... ny-3-wire/
Poistkové púzdra 2ks, prevedenie Micro2 pre zapojenie do poistkovej skrinky i30: https://www.isix.cz/prislusenstvi-k-vio ... ro2--mini/ (každé púzdro obsahuje 5A poistku pre kameru samotnú)

V prípade parkovacieho módu kamera ukladá video do medzi pamäte a preto pri incidente (pohyb pred autom, či buchnutie/náraz do auta) sa uloží záznam aj pred udalosťou, intenzita detekcie pohybu a G-senzoru (v prípade nárazu) sa dá nastaviť v niekoľkých krokoch, aby to trebárs nezačalo nahrávať napr. pri silnejšom vetre a pod.

nejaký pokec o všetkých možnostiach parking modu tu https://youtu.be/NtmLnPWkFbI?t=312, ale je to po EN

veľmi kvalitný návod na inštaláciu, znovu len EN ale naozaj je tam povedané úplne všetko https://youtu.be/Bordr3A_2G0
i30 Hatchback PLAY 1.5 T-GDI 7DCT
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: kamera do auta

Příspěvek od alarm »

Nerad sa vám pletiem do debaty, ale pozor na jednu vec. Mám kameru, a parkovací mod a stráženie auta som vypol. Dôvod je jednoduchý...tieto záznamy sa neprepisujú, a keď som to mal zapnuté, tak ráno už kamera nenahravala, karta bola plná . Stačí vietor a aj keď som to mal na najmenšiu citlivosť nepomohlo, karta sa zaplnila. Prvú kameru som si montoval v roku cca 2000, takže skuseností mam až-až.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Fry
*
Příspěvky: 83
Registrován: 20 srp 2023, 09:34

Re: kamera do auta

Příspěvek od Fry »

áno v prípade spustenia eventu sa záznam uloží a zamkne a tým je zamedzené jeho prepísanie, ináč by to predsa nemalo význam, že, mať kameru ale tak zase žijeme už predsa v dobe kde do tej kamery ide dať 256GB v niektorých prípadoch aj 512GB karta, sám tam mám 128GB

intenzita sa dá nastaviť sú tam nastavenia aby sa to napr. nesúšťalo pri vetre a pod.

A samozrejme ak zaparkujem auto pred chodníkom a nastavím si uloženie záznamu pri každom pohybe, tak zrejme mi to tú kartu naozaj zaplní pretože ľudia mi budú behať popred auto po chodníku neustále. Ale toto ide tiež nastaviť napr. nastavím nahrávanie len pri náraze a snímanie pohybu vypnem.
i30 Hatchback PLAY 1.5 T-GDI 7DCT
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: kamera do auta

Příspěvek od alarm »

Suhlas, daj tam aj kartu 1GB, za tri - päť dni je plná, stačí burka... Mal som nastavené len nárazy a citlivosť na minimum...
Inak, keď som tu kameru kupil, bol som cely happy, čo všetko vie, tá, čo mám teraz má aj sledovanie jazdných pruhov. Vypnuté fšecko :lol: Nebudem predsa riešiť každu chvilu, že karta je plná, nehovoriac o tom, že isť s kamerou, ktorá nenahrava, lebo ma plnú kartu, ..ale ja musím naštartovať a odisť....
Teraz mám kameru, ktorá nemá baterku (poslednú mi roztrhlo v teple), napajaná je z aku, a už som nechcel žiadne prílepky na okná, mam ju integrovanu v späťaku. Je to skutočne najlepšie riešenie. Pred tým som mal kameru za 30€, ktorá sa na pôvodné zrkadlo prichytila, ale späťak nie je stavaný na takuto záťaž, triaslo to pri nerovnostiach.
Mam aj jeden poznatok. Kamery už nevedia len variť, ale tie v spaťaku maju jednu zlú vlastnosť. Nemajú timer na vypnutie zabrazovania nahravania. Stačilo by 5 sekund, človek vidí, že to nahrava a potom by sa kamera mala prepnuť do modu bez zobrazovania. Keďže to kamery nemaju, urobil som si časovač, ktorý po pár sekundách zobrazovanie vypne.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Fry
*
Příspěvky: 83
Registrován: 20 srp 2023, 09:34

Re: kamera do auta

Příspěvek od Fry »

samozrejme je to o tom či to človek potrebuje alebo nie a ako sa o to následne stará, ako správne píšeš v prípade búrky to môže byť problém,

ja mám tiež parking mode zvyčajne vypnutý a zapínam ho len napríklad na parkovisku pred obchodným centrom a podobne. Jednak napr. nahrávať celú noc by to zrejme tá baterka možno ani nedala vzhľadom na jej stav (narážam na Inteligentné dobíjanie batérie) a doma parkujem v garáži takže toto neriešim. No a samozrejme raz za pár dní treba tú kartu skontrolovať a prípadne premazať locknuté súbory

je to vždy niečo za niečo, univerzálne riešenie o ktoré by som sa nemusel starať asi neexistuje
i30 Hatchback PLAY 1.5 T-GDI 7DCT
Pozoris
*
Příspěvky: 91
Registrován: 03 srp 2018, 19:28
Bydliště: Brno

Re: kamera do auta

Příspěvek od Pozoris »

Mám nově Hyundai i30 1.5 T-GDi Mild-Hybrid Style Premium a pořídil jsem duální kameru od Mio - MiVue 955W 4K Dual společně se Smartboxem III.

Kamerka - https://www.alza.cz/mio-mivue-955w-4k-dual-d7788686.htm
Smartbox - https://www.alza.cz/mio-mivue-smartbox-iii-d6121753.htm

Smartbox mám napojen přes "zlodějky" v pojistkové skříni u řidiče tak, aby bylo možno využívat inteligentní parkovací režim. Tedy s možností nastavení jak časového, tak voltážního nastavení. Smartbox od Mio umožňuje časové - 6H/12H/24H/Vypnuto a voltážní - 12.0V/12.2V/12.4V/12.6V intervaly.

Tím, že bydlím v centru Brna, tak inteligentní parkovací režim využívám v dosti velké míře. Vypínám jej jen když parkuji mezi sousedy, nebo na vyhrazeném stání pro OZP. U předešlého vozu (i30 1.0 T-GDi) jsem měl 3 roky smartbox nastaven na 12H a 12.0V a nikdy nebyl problém, že bych nenastartoval nebo s vybitou baterkou ač mi kolikrát voltmetr v zapalovači ukazoval napětí 11.8/11.9V, ale byl levný a jeho přesnost taky nebude úplně normovaná, takže jsem tomu zas tak velkou míru nepřikládal. Ovšem u tohoto mild-hybridu nevím :/ a jsem k tomu skeptický.

A má otázka zní, zda u tohoto modelu(či jiného) s tímto motorem a mild hybridem využíváte ať už od Mio nebo jiné značky taktéž parkovací režim pro ochranu vozu a jak máte nastavenou voltáž? Aktuálně ji mám nastavenou taktéž na 12H a 12.0V a doufám, že vše bude v pohodě.

A jak to máte Vy? Rád bych znal i Vaše názory, zkušenosti z nastavení a od znalejších a erudovanější lidí než jsem já.

Hezký den
Hyundai i30 1.5 T-GDi 117kW 2k23 Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 Liftback 1.0 T-GDi 88kW 2k18 (Silver, Symbol +)
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: kamera do auta

Příspěvek od mozecek »

proto nepouzivam parkovaci rezim ale jen nonstop "detekci pohybu" .. potom mi to nedava atribut pro cteni tj. prepisuje :)

pro inspiraci ten smartbox mam nalevo pod volantem pritahnutej 2ma stahovacima paskama (nevim proc hloupe udelali kabel z obou stran ale az tak to nevadi) .. takto pri nastupovani vidim jak je nastaven - sviti tam diody a zaroven si to mohu kdykoli prenastavit
IMG_20230824_140231smartbox (Malé).jpg
IMG_20230824_140231smartbox (Malé).jpg (72.8 KiB) Zobrazeno 903 x
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Pozoris
*
Příspěvky: 91
Registrován: 03 srp 2018, 19:28
Bydliště: Brno

Re: kamera do auta

Příspěvek od Pozoris »

Ahoj, tak (ne)milá zkušenost

Mám circa měsíc novou i30 a stejně tak duální autokameru včetně smartboxu/kitu pro možnost využití parkovacího režimu. Od pondělí mi to každé ráno hodí hlášku - viz foto.

Vy, co tomu rozumíte a nebo máte autokameru řešenou včetně hw kitu, máte to taky tak? Nebo na to upozorňují jen varianty modelů s tím 7” cockpitem, že je připojené externí zařízení, které se odebírá šťávu? Mám smartbox/kit nastaven na 6h a 12.4v

Na předešlé i30 PDe 2017 jsem taktéž měl tuto variantu kamer navíc nastavenou na nejnižší možnou voltáž 12.0V a čas 24h od stejné značky zapojenou více než 3 roky a nikdy mi žádnou podobnou hlášku či upozornění nenabídla. Ale byl to 1.0 benzin s malým displejem.

Kamera - Mio MiVue 955WD + smartbox III

Díky za relevantní diskuzi
Přílohy
IMG_4146.jpeg
IMG_4146.jpeg (357.06 KiB) Zobrazeno 767 x
Hyundai i30 1.5 T-GDi 117kW 2k23 Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 Liftback 1.0 T-GDi 88kW 2k18 (Silver, Symbol +)
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: kamera do auta

Příspěvek od mozecek »

Tak asi by bylo potreba vedet v jakem stavu mas akumulator - idealne treba nejakym merakem co by sledoval tu baterku a vyhodnotil jeji stav napr BM6. Mozna zalezi jestli mas odpojeny "kabel inteligence" k baterce alternativne vytazenou pojistku a baterku tim padem dobijis na plno nebo ji nechavas zkomirat hladem a tedy, zda se ta hlaska objevi vzdy a nebo jen kdyz se blizi nejake spodni hranici kdy zacne vic zkoumat co ji zere posledni stavu. HW kit s bezici kamerkou neco papka ale jeste me moje 1.5DPI s obyc budikama na nic neupozornovala. A dokonce ani nehlasila ze je treba docela vydojena baterka protoze sem nechal otevrene dvere cely odpoledne a samotny infotainment je nenazrany a funguje i pri tech otevrenych dverich (ale to sem mel zrovna HW kit odpojen tak ten hladovy stav s dalsim bocnim odberem neumim posoudit). Jinak vypinani 12.0V je uz docela na hrane.
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Pozoris
*
Příspěvky: 91
Registrován: 03 srp 2018, 19:28
Bydliště: Brno

Re: kamera do auta

Příspěvek od Pozoris »

Těžko říct, doufám, že v dobrým :lol: .. Děje se mi to od nynějšího pondělí, tak jsem zatím o koupi měřáku neuvažoval. V neděli jsem absolvoval dlouhou jízdu a vrátil se večer, takže auto bylo odstavené jen pár hodin.

Nemam nic odpojené, ani vytažené. Jen automaticky vypínám SS a jezdím pouze v Normál režimu. Podle ukazatele napětí na nabíječce v zapalovači ukazuje konstantně 14.1-14.2 vyjímečně 13.8/9, ale to bylo třeba po dvouhodinové jízdě.

Samozřejmě, že mě tohle vystrašilo. Na druhou stranu si ale říkám, že jestli to není jen na bázi informativního upozornění když to má tenhle větší displej, tak ho využít naplno :lol: ...

Protože jak jsem uváděl výše. Na předešlé i30 jsem měl kamerku taktéž od Mia - MiVue 486 a zadní A50. Měl jsem ji v provozu 3 roky s nastavenými parametry na 12.0V a 24H a nikdy jsem ji nevypínal, nevyndával.. Nikdy mě na nic co se týče akumulátoru neupozornilo. Proto si myslím, jen že to má informativní charakter. Ale kdo ví..? #-o
Hyundai i30 1.5 T-GDi 117kW 2k23 Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 Liftback 1.0 T-GDi 88kW 2k18 (Silver, Symbol +)
Holba25
Příspěvky: 3
Registrován: 21 říj 2023, 13:16
Bydliště: Šumperk

Re: kamera do auta

Příspěvek od Holba25 »

Zdravím. Našel by se někdo, komu zapojovali kameru se smartboxem III v Hyundai Rýmařov? Nemohu nikde nalézt smartbox, abych si zkontroloval jeho nastavení, jelikož mi kamera memahrává v Parkovacím režimu.
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: kamera do auta

Příspěvek od dibarbora »

Odmontuj kryt na boku palubnej dosky... po otvorení vodičových dverí... tam je jediné rozumné miesto na takúto techniku... nepredpokladám, že kvôli takejto drobnosti rozoberali pol interiéru takže kábel ťahali A stĺpikom na vodičovej strane a potom hore nad stropnicou...
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Holba25
Příspěvky: 3
Registrován: 21 říj 2023, 13:16
Bydliště: Šumperk

Re: kamera do auta

Příspěvek od Holba25 »

Bylo to tam, dekuji
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Jak na to“