Sportovní filtr

Jak upravit svého hjundaje.

Moderátoři: Farrael, Engineer, Moderátoři

Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní filtr

Příspěvek od Yurii »

Nejsem si jistej jestli je váha vzduchu u benzíňáků správnej výraz, spíš bych to přeložil z AFM (AirFlowMeter) na MěřičPrůtokuVzduchu/MěřičMnožstvíVzduchu... někde jsem slyšel že váhu vzduchu mají starší dieselový motory.
Ale název váha vzduchu už docela zlidověl, takže se používá na všechno co měří kolik vzduchu jde do motoru.

Jo a k tomu sportovnímu filtru a zničený váze vzduchu, namyslim si, že by váha vzduchu byla tak strašně ovlivněná nebo i zničitelná přidáním "sportovního" filtru. :-k
Já mam na černym Scoupe takovej sranda rádoby sportovní filtr a nebyl s nim jedinej problém, ten nastal až když byla váha vzduchu dlouho vyndaná z auta... už pak prostě nejela :(
Ale hlavně mi nejde do halvy že by u atmosféry mohl filtr zničit váhu vzduchu, jedine snad pokud by to byl nekvalitní šmejd a pouštěl na ní bordel.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Sportovní filtr

Příspěvek od mirpie »

k tomu termínu váha vzduchu, co Yurii naznačil, doplním
U dieselů, v dnešní době pouze přeplňovaných se měří hmotnostní množství vzuduchu, dříve mechanicky - klapka, co se na čepu natáčela dle rychlosti proudění vzduchu a potenciometr snímal natočení, dnes žhavený drát, co mění hodnotu odporu.
U atmos. benzinu tvoří "váhu vzduchu" měřič podtlaku v sacím potrubí, tedy neměří hmotnostní množství vzduchu, ale podtlak, tedy čím více vzduchu, tím menší hodnota, samozřejmě v závislosti na natočení škrticí klapky.....
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
kenny46
*
Příspěvky: 17
Registrován: 11 lis 2008, 19:19

Re: Sportovní filtr

Příspěvek od kenny46 »

nemáte tu někdo zkušenost se sportovním sáním do Accenta LC... koupil jsem ho bez kompletního origo sání a mám kit od Greenu přímo na to, jestli by někdo nevěděl, jak to dostatečně odstínít atd, a jestli stáčí pouze nasadit šišku na váhu vzduchu nebo jestli jsou tam nějaké dálší vývody...díky
Odpovědět

Zpět na „Tuning“