Elantra nestartuje

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Pekna lestenka...ale kde ho najit, to nevim...:(
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od zahyx »

Sprave píše:Nazdarek, tak bohuzel se mi neporadilo sehnat zadnou zateplenou garaz, tak mi nezbyva nic jineho, nez horkou vodu pod kapotu. Jen bych se chtel zeptat, kde bych nasel cerpadlo ci to, co je potreba, odmrazit. Posilam foto moji Elantry, tak pokud byste mi prosim mohl nekdo nejak poradit:-)
|Dekuji
skus sundat ten plastovej kryt a vyfot to, mozna ze je podtim, ten kryt je jen na 4 sroubech
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Donald »

Asi bych hledal pozpátku. Tedy od common railu, do něhož vede vysokotlaké potrubí, zpět k vysokotlakému čerpadlu nafty. CR najdeš po sundání plastového krytu, za hlavou motoru /jestli se nemýlím/.
Pozor ještě na horkou vodu. Bál bych se, aby to v těch mrazech neprdlo. Hodně štěstí!
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Donald »

V sobotu ráno jsem měl taky problém. Auto stálo skoro týden na mrazu a při - 12 C nechtělo chytit. Nezbylo než vytáhnout baterku, dát do tepla, mezitím koupit nabíječku 4 A/12 V, trochu dobít a pak už to šlo. Pro jistotu jsem ještě koupil startovací zdroj Güde za 899 Kč. Takže prověřím jeho schopnosti. Mám tam mot. olej 15W-40 klasický minerál, takže při nízkých teplotách to jde ztuha.
Narazil jsem ještě na jeden problém. Mám rád hodně nahuštěné pneu a abych je nafoukl na 2,5 atm, oddělal jsem 3 ruční pumpy. V mrazu mi nepomohl ani kompresor, který je u Güde a má foukat až 18 bar. U Benziny, kam jsem zajel, jsem měl taky problém. Velký kompresor u každého kola nafoukal něco přes 2,3 atm a víc ani ň. Usoudil jsem, že problémem je značný mráz.
A teď otázka: Pánové, máte taky problém nahustit gumy na správný tlak? Jak to děláte? Dík za odpovědi.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Bohuzel nehustim, nemam jak, pred emsicem v nasem mestecku zamrzly vsechny kompresory. Co se oleje tyce, 15W na zimu v zadnem pripade, naopak, co nejridsi olej, pristi rok dam 5W40, letos jeste 10W40.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Bruno »

Já bych dal radějí řidší olej ten řitší patří spíše do /řiti tedy do rekta/ a používá se k tomu ricinový olej!! :lol:
To bylo spíše myšleno jako vtip!!!!!
Naposledy upravil(a) Bruno dne 12 led 2009, 15:02, celkem upraveno 1 x.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Sry, opraveno...a to mam doma budouci cestinarku...:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

Dekuji panove za rady:-)
Tak auto mam pres noc v garazi, tak zitra uvidim a dam vedet. Nic jineho uz me nenapada, cim by to mohlo byt-baterka nova, filtr novy...tak jsem zvedav, co mi reknou v tomhle servisu :D

je pravda, ze jsem do nafty nic nepridaval-proste natankoval a jezdil (ted toho lituji). Doufal jsem, ze staci ty veci, ktere pridavaji benzinky ale koukam, ze ne:-)
Auta opravdu nepatri mezi ma hobby:-)...ale treba se to zmeni:-)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Aditiva do nafty musis (no, nemusis, aditia nejsou povinna :D ) zacit pridavat jeste predtim, nez teplota klesne pod nulu, jinak to nema vyznam. Benzinkam bych v tomhle ohledu moc neveril, ac se treba Pap Oil pysni zimni naftou Polar do -25stupnu. Na strankach Peugeot clubu jsem se docetl, ze Peugeot doporucuje majitelum HDi motoru pridavat na 60 litru nafty dva litry naturalu. Nez neco takovyho udelam u CRDi, coz je velmi specificky dieselovy motor, musim zjistit, zda to vubec je mozne. Pak mam jistotu, ze mi nafta nezamrzne. Pak jsou tu ale dve dulezita rizika - prvnim je suchost ceske nafty, bohuzel, nevim, co jsme komu udelali, ale mame nejhorsi (potazmo nejsussi) naftu siroko daleko, dalsim rizikem je (alespon myslim, ze to tak je) usazovani parafinu z adititv a to vse rozcisnout benzinem, kterej odmastuje-je suchy a CRDi motor muze vyrazne poskodit. Ale rozpousti parafiny.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Bruno »

Ty Harde, co je to ty dva litry manuálu - fakt nevím o co jde /myslíš tím snad benzín?/
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Sorry, neturalu...nemusis me tahat za slova...vzdyt vis, ze to je natural.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Bruno »

Jsem v tom nevinně, fakt jsem netušil co to může být / myslel jsem nějaký nový slangový název něčeho/ o tom benzinu jsem to věděl!! A tak jsem se raději zeptal aby mně něco nového neuniklo!!!
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

Hardcam píše:Aditiva do nafty musis (no, nemusis, aditia nejsou povinna :D ) zacit pridavat jeste predtim, nez teplota klesne pod nulu, jinak to nema vyznam. Benzinkam bych v tomhle ohledu moc neveril, ac se treba Pap Oil pysni zimni naftou Polar do -25stupnu. Na strankach Peugeot clubu jsem se docetl, ze Peugeot doporucuje majitelum HDi motoru pridavat na 60 litru nafty dva litry naturalu. Nez neco takovyho udelam u CRDi, coz je velmi specificky dieselovy motor, musim zjistit, zda to vubec je mozne. Pak mam jistotu, ze mi nafta nezamrzne. Pak jsou tu ale dve dulezita rizika - prvnim je suchost ceske nafty, bohuzel, nevim, co jsme komu udelali, ale mame nejhorsi (potazmo nejsussi) naftu siroko daleko, dalsim rizikem je (alespon myslim, ze to tak je) usazovani parafinu z adititv a to vse rozcisnout benzinem, kterej odmastuje-je suchy a CRDi motor muze vyrazne poskodit. Ale rozpousti parafiny.
taky jsem slysel o tom, ze mam nabrat plnou nadrz nafty a dat do toho cca tri litry benzinu. Zdalo se mi to jako totalni hovadina, ale koukam, ze neco pravdy na tom asi bude:-)...ale tak doufam,m ze to vyresi jedna lahvicka nejakeho aditiva...sice se v tom moc nevyznam, ale verim, ze na benzince mi poradi ;-),.,,je to cca 150,- investice :-)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Myslis, ze i baba za pokladnou poradi? To si toho od nich dost slibujes...otec mi vcera volal, ze maj na jedne CS aditivum za 300Kc, zajedu se na nej podivat a asi ho vezmu. Dulezity je dodrzovat davkovani, ackoliv jsou to stejne nejaka redidla:)
Dulezite - a to na obalu nepisi, co jsem koukal - je tyto pripravky neskladovat v aute (rozumej v mrazu).
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Donald »

Chlapi neblázněte! Nejsou takový mrazy, abychom tam museli lejt nějaký sračky. Benzín jen v krajním případě, protože nafta musí mazat čerpadlo, jinak je amen. Naštěstí vyšší podíl biosložky od 1. 1. 2009 znamená lepší mazací schopnost paliva.
Ano hardcame, o tom mluvím. Kompresory zamrzly a proto se musí preventivně nafoukat, dokud je tepleji. K oleji - přece nebudu měnit každé roční období. Hustší olej 15W-40 je dobrý na mazání turba, to co chceš ty 5W-40 bude pěkně drahý olej. Počítám že nejméně 200 Kč/l.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“