Výmena tlmičov

Moderátoři: frawd, Moderátoři

mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od mmv »

markus48: Praha, Bratislava a Z5,
a) buďto já jsem zhýčkale přecitlivělý,
nebo
b) ty jsi zvyklý na horší
nebo
máme nestejný auta :-( a to mě popravdě sere nejvíc :-(

nebavím se o pravém pruhu D1 (D2) jako takovém , tam to bouchá, mlátí, ale moc neodskakuje, problém jsou některé dilatační spáry :-( auto je na naší dálnici velmi neklidné , stále platí , co 100 Km to z vozu spoustu sprostých slov :-(

u :hyu: je v akci "5 let kondičních prohlídek zdarma" mimo jiné obsahuje i test tlumičů

jinak
http://www.autorevue.cz/testovani-tlumi ... l-ctvrty_2
a tady
http://www.youtube.com/watch?v=chNbYWsEock
a tady
http://mondeo.fordclubs.org/clanky/test_tlumicu.htm

onehdá jsem byl na nějaké akci tuším paralelní slalom na Letné a měli tam jak tu kmitací stolici, tak ten bazmek na blatník a auto se jim rozhejbat nepovedlo :-) to bylo ještě s nebohou š 130L/A :-D
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Reklama
 

Uživatelský avatar
paja
*
Příspěvky: 55
Registrován: 30 čer 2011, 18:58

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od paja »

U kondiční prohlídky zdarma test tlumičů nedělají, pouze provádějí vizuální kontrolu tlumičů a kontrolují těsnost uchycení. Nic jiného v předtisku, který k tomu servis používá, o tlumičích ani není. Jinak ta kondiční prohlídka je něco jako... ostřikovače ostřikují, světla svítí, klakson troubí atd. To si můžu udělat sám a hlavně mám jistotu, že si to opravdu zkontroluju. A do servisní knihy se to ani nezapisuje.
ix20 Premium, 1.6 CVVT (92 kW), LPG BRC od 4/2012
Cashmere Brown, 1/2011
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od mmv »

já reklamoval ty zadní tlumiče už při nějakých 300 Km viz. https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 12#p366653

řekli mi, jestli chci tlumiče otestovat tak za 250,- nebo v rámci roční 12tibodové prohlídky , dostal jsem z toho jakýsi výstup s tím, že funkčnost tlumičů je v pořádku, dohledám ten papír...
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
paja
*
Příspěvky: 55
Registrován: 30 čer 2011, 18:58

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od paja »

mmv: Tak to ti udělali jako bonus, jezdíš zřejmě do lepšího servisu než já. Já když absolvoval kondiční prohlídku, tak jsem se na test tlumičů také ptal a protože test tlumičů skutečně není uveden v protokolu o provedené 12-tibodové prohlídce, tak to zdarma nedělají....
ix20 Premium, 1.6 CVVT (92 kW), LPG BRC od 4/2012
Cashmere Brown, 1/2011
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od mmv »

máš pravdu, tady v bodě 9 se píše:
vizuelní kontrola tlumičů, těsnost uchycení,
tak doufám, že mě nechtěli jenom odbýt s tím , že se mýma tlumičema nechtějí a nebudou zabývat, přijímací technik mě přesvědčil, že nemá cenu tlumiče reklamovat, že test bude v pořádku a já za neuznanou reklamaci akorát zaplatím 250,- pak ale vymyslel, že ten test se provede v rámci "hyundai prohlídky" dokonce tam povídal cosi s procentama, ale to už fakt nevím kolik to nakonec bylo
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od 69pavel »

ja kdyz jsem na novem accikovi resil plosky na zadnich gumach po nejakych 3000km tak me poslali na test do servisu s kterym maj smlouvu,tam probehl test a vse bylo v poradku-jako nove,tlumice byly v norme,nesouhlasil jsem stim nebot vsichni vime co zpuzobuje plosky na pneu a sel jsem na test na STK,tam namerili hodnoty ktere ukazaly ucinnost nejakych LZ33%;PZ25% coz jsou tlumice v pr....,vratil jsme se do servisu,kam me hyu poslal a pozadoval jsem protokol od merici stolice kdy byla naposled provedena kalibrace toho zarizeni na mereni tlumicu,vyhodili me ze na to nemam narok,takze vysledek je takovy ze to maj domluvene a mereni tam vzdy vyjde.kdyz jsem prisel s protokolem z STK do hyu tak ho vubec nebrali v potaz,oni maj smlouvu s nekym jinym a to je pro ne rozhodujici,pry nejake STK????,asi jsem spadl z visne nebo odkud ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
na STK musi veskera zarizeni prochazet kalibraci pravidelne,jinak by je zavreli,nevim co by HYU delal kdyby STK na zaklade mereni tlumicu odebrali novemu vozu male OTP,nebot toto je zavada pro kterou to lze odebrat, pokud nefungujou tlumice,jak byto potom resili,koupil jsem si novy vuz tak mi ho dejte do stavu abych mohl jezdti po silnicich,bez OTP jezdit nemohu,jak by se k tomuto staveli,tady by pak mohlo nastat situace kdy by slo po nich pozadovat vraceni penez nebot auto nelze pouzivat bez OTP,jiste by pak prisli na radu pravnici a soudy.zatim spolehaji na to ze nove jdou na STK az po 4 letech,nevim co by delali kdyby i nove auta musely na STK pred prvnim vyjetim na cesty.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
markus48
*
Příspěvky: 49
Registrován: 15 kvě 2012, 13:28

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od markus48 »

mmv píše:markus48: Praha, Bratislava a Z5,
a) buďto já jsem zhýčkale přecitlivělý,
nebo
b) ty jsi zvyklý na horší
nebo
máme nestejný auta :-( a to mě popravdě sere nejvíc :-(
podobnu trasu jazdim aj ja a auto mi neodskocilo(na D1 jazdim samozrejme vlavo)
je pravda ze som presiel z punta ktore malo 16 rokov ale ani to mi nikdy neodskocilo(samozrejme som s tym jazdil normalne niesom ziadny pretekar)
2014 - Hyundai i30 kombi 1.6 GDI – 99 kW (135 k) Parking
2012 - Hyundai ix20 1.4 CVVT – 66 kW (90 k) Trikolor
1996 - Fiat Punto 55s 1.1 40kW (55 k)
PARIK
*
Příspěvky: 24
Registrován: 07 lis 2012, 10:48
Bydliště: Hrbov

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od PARIK »

Dnes jsem zjistil že mi u IX-20 1,4Crdi stáří 12měsíc 2012 teče zadní tlumič.Nevíte jestli mění jen ten co teče nebo vymění oba.Mám najeto jen 3640km. :oops:
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7917
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od Mexican »

urcite ho vymenia na zaruku, resp mali by vymenit obidva na zaruku
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
PARIK
*
Příspěvky: 24
Registrován: 07 lis 2012, 10:48
Bydliště: Hrbov

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od PARIK »

Tak vyměněn tlumič který tekl prý se to stane.Jinak k nestejnoměrného tahu motoru 1,4Crdi,že zjistí v Praze zatím nic.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od Hardcam »

mex: pri najezdu 3000km je nesmysl menit oba :wink:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od mmv »

trochu oživím téma, při druhé garanci jsem chtěl aby mi udělali test tlumičů jak že na tom jsou po 2 letech a 30K Km
zadní měli účinnost cca 27% a tak mi bylo řečeno, že mi nové už objednali, za týden došli, a na počkání proběhla výměna s nárůstem na 47% , auto odzadu přitvrdilo a přestalo odzadu dunět, bohužel projevy odskakování to nikterak neovlivnilo...
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od JirN »

Na odskakovani muzes zkusit radu ze servisu jeste na Samaru: dva pytle cementu do kufru po stranach a auto ani nenapadne odskocit :lol:
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od mmv »

jedinej způsob řešení se tu už objevil a použil ho pepa59 , "cement" v kufru prakticky vozím neustále a vůbec to nepomáhá
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Kvaška
Příspěvky: 3
Registrován: 09 říj 2015, 16:26

Re: Výmena tlmičov

Příspěvek od Kvaška »

Při montáži tažného zařízení ( ne u Hyundaie ) mně mechanik upozornil na pravděpodobně tekoucí zadní tlumič na straně řidiče. Vzhledem k tomu, že jsem se chystal na 2.garančku, tak jsem si zajel na STK nechat si za 100,- Kč zkontrolovat tlumiče. Mám najeto 28 tisíc km. Přední byly 80/82 %, ale ty zadní jen 44/54 %. Na garančku jsem jel k Hyundai VM do Velkého Meziříčí. Tak jsem jim to tam řekl. Oni mi ten tekoucí tlumič potvrdili s tím, že mi v rámci záruky vymění oba dva zadní tlumiče. Naprosto bez jakýchkoliv dohadů nebo vykrucování. Do týdne je měli na skladě a další týden jsem tam jel a během necelé hodiny je měli vyměněný. Super jednání, naprosto bez problémů.
Odpovědět

Zpět na „ix20“