Opravdu si chcete pořídit i40???

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

majkom
*
Příspěvky: 73
Registrován: 06 dub 2014, 20:31

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od majkom »

Jo jo, interier superbu podla mna bude jeho slabina... ale vonkajsok predava, vatsinou. Ja po poslednej kupe, kde som niektore auta obdivoval zvonku ale po test vždy opadlo nadsenie uz na exterier trosku kaslem, vyskusat a v com sa clovek citi fajn, to kupit... Teraz som len zo srandy sedel v novom qashqaiovi (stary som svojho casu zvazoval) a teda reknu vam, to bolo uplne nadsenie a kde budem menit v buducnosti auto, tak sa z nicoho nic stava jednym z kandidatov:)
i30 kombi:MY 2014:1.6 MPI CVVT:Paket Parking:ALU 16:Aqua Blue

Skoda Octavia I:1.9 TDI:Tour - prodano
Skoda Octavia I:1.4 MPI 16V:Ambiente- prodano
Skoda Felicia:1.3i - prodano
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od black_sheep »

karelmrak píše:
draslik píše:
karelmrak píše: To mi chcete říct, že Vám v léte vlivem teplotní roztažnosti nevrže ani "piáno" plast v autě? :lol:

A jaké problémy Vás potkaly s Mercedesem, že je nekryla záruka?
Přesněji řečeno, záruku jsem si totiž musel na rozdíl od Hyundai na každý rok extra dokoupit za 600€, nekryla to již původní záruka. Omlouvám se za zjednodušení, ale připočítejte si za 5 let po záruce 5x600€...
1.Totálně vyběhané sklápěcí zrcátko.
2.Zablokované řazení-výměna celého imobilizéru, zasílání všech údajů Mercedesu, aby poslal náhradní díly (jen týden papírování)
3.Ruplý vstřikovací ventil s elektronikou, skákal jsem z Maďar do Prahy přískoky, na každé křižovatce to chcíplo.
4.Auto přestalo vypínat motor klíčkem, a následně startovat, z ničeho nic se u zamknutého spustil třeba zadní ostřikovač - elektronika spínací skříňky a zase celý imobilizér, viz předchozí divadlo s papíry, opět celé znova, hledali to dva dny. Současně vyměněna veškerá řídící kabeláž.
5.Vadný telefon
6.Vadná navigace (bez záruky je 140.000.-)
Jo a od 100.000 je k záruce 20% spoluúčast na díly při cenách dílů Mercedes
ODPOVÍDAL JSEM NA DOTAZ, VÍM, ŽE TO SEM NEPATŘÍ...
Takže až na to zrcátko to jsou samé závady prvků komfortní výbavy, a ještě dost komplexních. může za to takovej overengineering těch novejch aut. tady čtu závady na takovém to základě - lak, nápravy, volant... ne že by dříve byly hyundai extra kvalita, ale tohle? to je teda masakr.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od idam.i »

Netvrdím,že :hyu: je nejaký etalón kvality.No musíš si uvedomiť,že fórum vačšinou navštevujú ľudia,čo majú nejaké problémy. :shock: Tolko :hyu: čo sa predalo v Čr a Sr za posledné roky nikdy nebolo. [-X
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od karelmrak »

black_sheep píše: A jaké problémy Vás potkaly s Mercedesem, že je nekryla záruka?
[/quote]
Přesněji řečeno, záruku jsem si totiž musel na rozdíl od Hyundai na každý rok extra dokoupit za 600€, nekryla to již původní záruka. Omlouvám se za zjednodušení, ale připočítejte si za 5 let po záruce 5x600€...
1.Totálně vyběhané sklápěcí zrcátko.
2.Zablokované řazení-výměna celého imobilizéru, zasílání všech údajů Mercedesu, aby poslal náhradní díly (jen týden papírování)
3.Ruplý vstřikovací ventil s elektronikou, skákal jsem z Maďar do Prahy přískoky, na každé křižovatce to chcíplo.
4.Auto přestalo vypínat motor klíčkem, a následně startovat, z ničeho nic se u zamknutého spustil třeba zadní ostřikovač - elektronika spínací skříňky a zase celý imobilizér, viz předchozí divadlo s papíry, opět celé znova, hledali to dva dny. Současně vyměněna veškerá řídící kabeláž.
5.Vadný telefon
6.Vadná navigace (bez záruky je 140.000.-)
Jo a od 100.000 je k záruce 20% spoluúčast na díly při cenách dílů Mercedes
ODPOVÍDAL JSEM NA DOTAZ, VÍM, ŽE TO SEM NEPATŘÍ...[/quote]
Takže až na to zrcátko to jsou samé závady prvků komfortní výbavy, a ještě dost komplexních. může za to takovej overengineering těch novejch aut. tady čtu závady na takovém to základě - lak, nápravy, volant... ne že by dříve byly hyundai extra kvalita, ale tohle? to je teda masakr.[/quote]

:D Tedy komfortní výbava snad jedině 5 a 6, řazení ani spínací skříňku nepokládám za komfortní výbavu, vstřikovací ventil taky ne!!!
draslik
*
Příspěvky: 75
Registrován: 22 črc 2013, 21:54

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od draslik »

Tak k dnešnímu dni se mi podařilo po déle jak 2 letech odstranit níže uvedený seznam závad na mé i40. :D/ V současné době je vůz bez jakékoliv závady a pevně veřím, že už se žádná neobjeví.

1. při předání z vozu z autosalonu jsem se musel ihned vrátit z důvodu špatně seřízených dálkových světlometů - vyřešil servis :hyu:
2. cca po 14 dnech provozu jsem zjistil, že na levém předním blatníku došlu k odloupnutí barvy - servis :hyu: dal od této závady ruce pryč, vyřešeno DODO (dodělej doma)
3. cca po 6 měsích klepání přístrojové desky - demontáž / montáž přístrojové desky - problém se stále opakoval
4. nepříjemné vrzání lesklých plastů na palubové desce a středovém tunelu (vyřešeno DODO - plasty na palubovce mám už vyřešené pomocí RTV silikonu a teď ještě vyřešit vrzající plasty na středovém tunelu)
5. popraskaná kůže na volantu - vyřešil servis :hyu:
6. cca po 8 měsích klepání přístrojové desky - demontáž / montáž přístrojové desky - problém se stále opakoval
7. cca po 9 měsících jsem zjistil, že na zadním levém lemu došlo k odloupnutí barvy - servis :hyu: dal od této závady ruce pryč, vyřešeno DOD0 (dodělej doma)
8. výměna zadních ramen - klepání zadní nápravy
9. cca po 10 měsích klepání přístrojové desky - demontáž / montáž přístrojové desky - problém konečně vyřešen!!! Požádal jsem o přítomnost při servisního zásahu a vyřešeno vlastním nápadem. Mimochodem jsem musel podepsat prohlášení, že se nejedná o standartní opravdu a podobné kecy. Zkrátka od toho :hyu: dal opět ruce pryč!!!
10. ošoupaná kůže na sedáku řidiče po 18 000 km - vyřešil servis :hyu:
11. ťukání vrchního vedení řidičova pásu - vyřešeno DODO
12. výměna předních parkovacích senzorů - vyřešil servis :hyu:
13. výměna zadních parkovacích senzorů - vyřešil servis :hyu:
14. výměna řadící páky - ošoupaná kůže
15. výměna parkovací kamery
16. chyba AFLS - výměna předních svetlometů
17. sedadlo řidiče cestující do stran - vyřešil servis :hyu: - výměna kompletního sedadla
18. prohnuté střešní lišty - vyřešeno DODO
19. ošoupaný "pseudochrom" na tlačítku ruční brzdy - vyřešil servis :hyu:
20. opět popraskaná kůže na volantu - vyřešil servis :hyu:

V současné době řeším nákup nového vozu a opravdu nevím co pořídit. Má smysl jít opět do Hyundai i40?
Hyundai i40 CW, Experience Premium + Navi, 1,7 CRDi, 100kw, manuál
hyundaiix35
*
Příspěvky: 36
Registrován: 22 kvě 2015, 19:23

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od hyundaiix35 »

@draslik: co dodat, mas odvahu :mrgreen:
Hyundai ix35 / 2.0 CRDi / 135kW / 4WD / 6MT / Premium / 2013
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od Alf6 »

to je na bobříka odvahy :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

My jsme taky řešili čím i40 nahradit. A zvolili jsme SantaFé. A zatím spokojenost. Jasně, objem o půl litru větší, čtyřkolka, aerodynamika cihly, tak to víc baští, ale i syrovka má u šéfa konzumaci cca 8,0 litrů. Já s ním jezdím pod sedum, ale já jsem se spotřebou mimozemšťan :D .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
draslik
*
Příspěvky: 75
Registrován: 22 črc 2013, 21:54

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od draslik »

Mr. HYUNDAI píše:
Kolik uz mate najeto? Je to v automatu?
Hyundai i40 CW, Experience Premium + Navi, 1,7 CRDi, 100kw, manuál
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od robertbulko »

Ahoj, ja som si tiež prešiel problémami. Dokonca som založil vlákno Nedostatky i40. Dneska po 2 rokoch som spokojný majiteľ. Auto chodí super, mám najazdených 45000km, dlhodobá spotreba je 6,2l na PP a úprimne si neviem predstaviť lepšie auto v tej výbave za tú cenu. :P Neviem, či by som si kúpil i40 ešte raz. V podstate som si nikdy nekúpil opäť to isté auto a nemalo to nič spoločné so spokojnosťou. Keď príde čas pozerať sa po novom, budú na trhu iné krásne autá. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To draslik: Není to automat, šéf ho striktně odmítá, řazení je prý už to jediné co mu brání v usnutí za volantem.
Navrkáno máme málo, cca 5.000 km, výměna proběhla před 2 měsíci.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od idam.i »

Mr. HYUNDAI píše:My jsme taky řešili čím i40 nahradit. A zvolili jsme SantaFé. A zatím spokojenost. Jasně, objem o půl litru větší, čtyřkolka, aerodynamika cihly, tak to víc baští, ale i syrovka má u šéfa konzumaci cca 8,0 litrů. Já s ním jezdím pod sedum, ale já jsem se spotřebou mimozemšťan :D .
Prečo nie toto ? :mrgreen:
http://www.autorevue.cz/hyundai-genesis ... -exemplaru
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od idam.i »

Myslím,že mám jeden z najstarších kusov.Najazdených mám cez 95.000km.Nemal som s autom žiadne zásadne problémy.To málo čo bolo,mi vyriešil servis bez problémov.Ako píše Robo,asi by som nekúpil to isté auto po seba 2x,no inak nevidím dôvod i40 nekúpiť. :lol:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To je jednoduché - Genesis není v naftě. A ta cena je taky poněkud mimo pásmo v němž jsme ochotni se za auta pohybovat.
Variantou by mohl být Grandeur s motorem 2,2 CRDi (http://www.hyundai.com/kr/showroom.do?carCd1=RD014#), ale ten se jednak nedováží a jednak je otázka za kolik by to bylo. A když by to bylo, tak určo s automatem a jsme zase u toho, že automat šéf odmítá.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od karelmrak »

draslik píše:Tak k dnešnímu dni se mi podařilo po déle jak 2 letech odstranit níže uvedený seznam závad na mé i40. :D/ V současné době je vůz bez jakékoliv závady a pevně veřím, že už se žádná neobjeví.

V současné době řeším nákup nového vozu a opravdu nevím co pořídit. Má smysl jít opět do Hyundai i40?
Určitě, jen bych nevolil Premium, navigace se dá sehnat čínská mnohem lepší za 12.000.- Kč a update map je několikrát ročně zdarma. Já jsem koupil Premium a to byla jediná chyba!
A ty 17 kola jsou jen pro zlost: gumy jsou moc nízké a při zaparkování se křeše chodník a Al disky jdou do háje...
Odpovědět

Zpět na „i40“