Prosvětlení panelu

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

blondynaa
**
Příspěvky: 135
Registrován: 19 kvě 2005, 12:01
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blondynaa »

Jirko1: nejsem blbá :wink:
Tak mimčo už mám,nové auto taky,teď už jen baráček
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

blondynaa píše:Jirko1: nejsem blbá :wink:
To já vím, vždyť tě jen chválím a taky jsem napsal že to určitě víš 8)
Znám hodně lidí kteří to neví...
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Masarina
*
Příspěvky: 62
Registrován: 15 srp 2005, 10:12
Bydliště: Plzeň jih

osvětlení interiéru

Příspěvek od Masarina »

Pěkný den přátelé,

jelikož už druhý den pozoruji tuhle debatu, rozhodl jsem se přidat svou trošku do mlýna.

Nedávno jsem se rozhodl, že já přece nebudu mít interiér ve své Lantřičce osvětlený bíle jako všichni ostatní ale - MODRÁ JE DOBRÁ. Takže jsem strávil deset dní nekonečným rozebíráním a skládáním budíků, ovladačů, táhla topení hadiček na vzduch letováním odporů a přikupováním chybějících diod apd. Kdybych věděl co obnáší všechny žárovečky a diody zaměnit za modré (nemluvě o penězích vyjde to na cca 1800,-) nikdy bych se do toho nepustil. Navíc když neodpojíte baterku (jako já) a vyndáte z budíků žárovky, přerušíte tzv. "logický obvod" a přestanou vám fungovat např. airbagy a máte vyděláno 500,- za smazání chyby řídící jednotky v Hyundai servisu.

Takže vždycky odpojit baterku a nepočítejte s tím, že hned napoprvé všechny žárovky i diody odhalíte. Tak 2-4 x si to rozeberete a pak už to možná budete vědět.

Ale v noci je to fakt paráda. Na příštím srazu rád ukážu.
Mějte se a silné nervy.
New Santa Fe 2.2 CRDI Elegance
Uživatelský avatar
Benji
*
Příspěvky: 44
Registrován: 02 srp 2005, 15:29
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od Benji »

Nevím samozřejmě přesně, jak je to u Hyundaie, ale problém nemusí být v odpojení baterky.
U Opla to funguje tak, že není potřeba odpojovat baterku při rozebírání palubky, ale nesmí se zapnout zapalování !!! Jinými slovy, při vypnutém zapalování můžeš dělat cokoliv (obecně se však doporučuje odpojit baterku, pokud se dělá něco s airbagem nebo jeho čidly), jakmile však zapneš zapalování a něco není zapojené, systém to identifikuje jako závadu a zapíše ji do paměti. Pokud byly v tu chvíli odpojené airbagy, je to kritická chyba a je nutné zajet do servisu na vymazání paměti.
Benji
Hyundai Getz 1,3GLS/60kW 2003 - WO
Opel Vectra 2.0DTi/98kW HB 1999 - L147
Škoda Octavia II Elegance 2.0TDi/103kW
Uživatelský avatar
Masarina
*
Příspěvky: 62
Registrován: 15 srp 2005, 10:12
Bydliště: Plzeň jih

TO BENJI

Příspěvek od Masarina »

Jo to je dost možný. Jenomže mě to nenapadlo že když vyndam žárovku s kontrolky tak něco zničim a samozřejmě že když sedíš celý odpoledne v autě tak při tom posloucháš rádio a máš zaplý zapalování. Ale je důležitý znát lidi co znaj lidi a vymažou ti to za pár korun. :)
New Santa Fe 2.2 CRDI Elegance
blondynaa
**
Příspěvky: 135
Registrován: 19 kvě 2005, 12:01
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blondynaa »

Ahoj Jirko1: tak kolegové mi říkali, že vyměnili všechny pojistky, protože nevěděli která je k čemu :? to jsem ti asi moc neporadila,viď?
Tak mimčo už mám,nové auto taky,teď už jen baráček
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

blondynaa píše:Ahoj Jirko1: tak kolegové mi říkali, že vyměnili všechny pojistky, protože nevěděli která je k čemu :? to jsem ti asi moc neporadila,viď?
Ahojky, no já včera všechny prolezl. Žádná špatná pojistka. Teda na žádnej sem nic neviděl. Tak nevím. Je to nějaký divný. Začínám si opět myslet, že to tam mám dělaný nějak jinak. Taky když tam nemám ten reostat na intenzitu osvětlení..
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Tak konečně mám rozřešení ale sem dost nasr... :evil:. V autorizovaném servisu řekli, že je to různé. :?: Někdy to svítí, někdy tam chybí dráty, někdy objímky nebo dokonce je vše rozvedený a chybí jen žárovky.. :shock: Něco v tom smyslu jak se jim zrovna chtělo :? Dost mě to rozladilo. :evil: .Asi si o těchto autech začnu myslt něco nemilýho. Ale třeba to ještě vyřeším.

Kdyby někdo měl ještě nějaké info tak budu rád :wink:
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Masarina
*
Příspěvky: 62
Registrován: 15 srp 2005, 10:12
Bydliště: Plzeň jih

světýlka

Příspěvek od Masarina »

Neztrácej hlavu, kabely jsou tam určitě a objímky taky. Chce to jen v klidu to rozebrat a zkontrolovat to. Jestli budeš mít někdy cestu do Plzně tak se ozvi a kouknem na to. Není to nic složitýho. Já už palubku kvůli žárovečkám rozebírám po paměti. :)
New Santa Fe 2.2 CRDI Elegance
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Re: světýlka

Příspěvek od Jirka »

Masarina píše:Neztrácej hlavu, kabely jsou tam určitě a objímky taky. Chce to jen v klidu to rozebrat a zkontrolovat to. Jestli budeš mít někdy cestu do Plzně tak se ozvi a kouknem na to. Není to nic složitýho. Já už palubku kvůli žárovečkám rozebírám po paměti. :)

No do Plzně asi cestu mít nebudu ale fakt dík.
Ty myslíš že když to má lantra tak accent taky?
Když to říkaj v servisu že to tam bejt nemusí. Ale prej není problém to tam dodat..
Rozeberu to a jestli to tam nebude tak stejně budu dávat auto na prohlídku a vystříkání dutin, tak bych nechal udělat i tohle..
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Masarina
*
Příspěvky: 62
Registrován: 15 srp 2005, 10:12
Bydliště: Plzeň jih

Příspěvek od Masarina »

Je to takhle: ve většině aut je kabeláž z výroby stejná i když není zapojená, protože v továrně by bylo hrozne pracný podle výbavy dávat kabely a navíc jsou to haléřové položky za kabely. Já mám třeba pod tapecírungem koncovky na vyhřívaný sedačky atd. Takže tam zezadu budou určitě, spíš bude něco se žárovkama nebo odpojenej štekr. V klidu to rozeber a když rozebereš i ty ovladače tak tam bude ten průhlednej plast kterej rozvádí světlo a na něm uvidíš kde by měla být žárovka. Bude to tam vykouslý aby svítila do něj. Já jsem se u toho fakt navztekal. Jsou tam skovaný leckdes.
New Santa Fe 2.2 CRDI Elegance
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Tak konečně jsem se na to o víkendu dostal. Byl to děs to poprvé rozebrat, ale měli jste pravdu, osvětlení tam je. Všechny žárovky na středovém panelu byly prasklý. Dokonce někde úplně chyběly. Takže nějaký už mám vyměněný a svítí :P , jen mě trochu mrzí, že topení není prosvětleno rovnoměrně.

Chce to jen hooodně trpělivosti.

Poslední dotaz svítí někomu prosvětlení tlačítek na el. okna, el. zrcátka, tlačítko na mlhovku a naklápění světel?
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

tlačítka oken - mám je za řadící pákou - nesvítí - měl jsem to rozebrané kvůli špatnému doteku a svítit, ani nikdy nemohly
el. zrcátka nemám
tlačítko na mlhovku - svítí - oranžově
naklápění světel - nesvítí
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Lukino píše:tlačítka oken - mám je za řadící pákou - nesvítí - měl jsem to rozebrané kvůli špatnému doteku a svítit, ani nikdy nemohly
el. zrcátka nemám
tlačítko na mlhovku - svítí - oranžově
naklápění světel - nesvítí

Lukino Dík
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

A tlačítko stěrače a ostřikovače zadního okna taky nejde :x . Držáky na žárovky tam jsou a tlačítko je bohužel celé černé a symbol na něm je jen namalovaný :shock: . Snad mě chápete. :) Asi si to ty blbci co ty auta dělají naposlední chvíly rozmysleli :cry: :x
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“