autorádio

Úpravy od motoru až po plasty

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Tomas
Příspěvky: 8
Registrován: 11 led 2006, 15:38
Bydliště: Brno

Příspěvek od Tomas »

S tema redukcema je to kapanek komplikovanejsi, protoze existujou 2 typy (viz. http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... le/oem.htm ) Prave jsem na tom pohorel pri vymene radia. Jinak muzu poskytnout postup jak vymenit radio v Lantre:
1) Odstranit plastovy kryt kolem radici paky (je to tam jenom nacvaknuty, takze pohoda)
2) Je potreba vytahnou ovladani podsviceni palubky, je za nim sroubek, ktery drzi stredovy panel - vysroubovat)
3) Pod volantem nad plynovym pedalem je k takove plastove kolebce pripevneno tahlo od ovladani teploty vzduchu. To tahlo je potreba sundat, drzi tam jenom na plastovem zoubku) a dale pak odsroubovat drzak, kterym je to tahlo privedeny. Ten drzak je cca 5 cm od te kolebky. Kdybyste to nesundali, tak cely stredovy panel pujde povytahnout jen trochu a nebudete mit dost mista na manipulaci s radiem.
4) Odspoda zacit oddelavat stredovy panel (jde to celkem ztuha, ale drzi to tam uz jenom na nejakych plastovych zoubcich)
5) Po uvolneni panelu je potreba odpojit vsechny konektory k ovladacum na panelu (tzn. vystrazne blinkr, mlhovka, vyhrivani zadniho skla, zapalovac atd.) Potom uz by mel byt panel relativne volny a da celkem pohodlne dostat k radiu.
6) Radio je pripevneny 4 sroubama, takze pryc s nima.
7) Vytahnou radio a v pripade, ze mate tu spravnou redukci Hyundai-ISO, tak tam muzete naladovat novy radijko a vsechno zase pekne pripojit a zakryt.
Cely postup i s uvedenim do puvodniho stavu mi zabral tak 1,5 hodiny, ale nevedel jsem jak na to. Takze myslim, ze se to da zmaknout celkem rychle.
Ja jsem kazdopadne skoncil na nespravne redukci ISO a totalne jinym konektoru anteny nez je ten na novym radiu. muj dotaz tedy zni: nevi nekdo jak to zaonacit s tou antenou? Pro ten antenovej kolik, co mam v aute bych do konektoru anteny v radiu musel vyvrtat diru jak do zadku :) je totiz uplne jinej...
Reklama
 

zzzema
*
Příspěvky: 11
Registrován: 04 pro 2005, 11:35
Bydliště: osek

Příspěvek od zzzema »

s tim kolíkem od antény.zdání klame.zdá se velkej.trochu zatlač ale s citem.om tam vleze.já sem tam dal přechodku a ta byla k hownu.prostě sem tam ten kolik narval. :roll:
Tomas
Příspěvky: 8
Registrován: 11 led 2006, 15:38
Bydliště: Brno

Příspěvek od Tomas »

dik za radu, trocha nasili neuskodi, ale tohle bude uplne jinej problem. Radio je z bazaru a mam pocit, ze tam neco chybi. Ten kolik z auta ma prumer tak 1,5mm a v radiu je dirka tak na tankej dratek. Ma tam byt asi jeste nejak koncovka...
zzzema
*
Příspěvky: 11
Registrován: 04 pro 2005, 11:35
Bydliště: osek

Příspěvek od zzzema »

no tak ten kolík co tam mám já má taky 1,5mm a nacpal sem ho do sonáka.původně sem měl přechodku s kolíkem 0,5 mm a ten tam prostě nedržel a nebylo to vono.ta dírka ve vstupu antény do rádia je fakt málá,ale víš jak to chodí s dírkama.než tam strčíš kolik je malá pak je akorát :lol: .
Tomas
Příspěvky: 8
Registrován: 11 led 2006, 15:38
Bydliště: Brno

Příspěvek od Tomas »

Tak ten antenni kolik tam nenacpu, leda tak kladivem. Nevite nekdo jestli existuje neco jako redukce antenniho konektoru z Hyundai Lantra '97 na beznej konektor na autoradiu. Ta antenni koncovka, co vede z auta je prilis tlusta a do radia nejde pripojit. Dik
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

koncovka

Příspěvek od rade622 »

Skutečně jsou dva typy (o kterých vím) připojení antény do radia.
Potkal jsem se s tím u Citroena, ten měl vidlici - tu co je na antením
svodu menší a naprosto neslučitelnou s normální. Ze staré antény
jsem vzal původní a přehodil ji. Tobě nezbude nic jiného
než sehnat přechod. Nebo jiné rádio.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
pkopi
*
Příspěvky: 13
Registrován: 07 pro 2005, 17:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pkopi »

Ahoj všem, ja dneska koupil tu redukci za 125,-, ale ted mam problem s instalací nového rádia. :( Nemuzu do toho držáku v autě dostat ten rámeček k rádiu (prostě ty rohy sou moc kulatý). Nesetkal se s tim někdo? Díky za kakékoliv info. :)
Hyunday Lantra 1,6 16V kombi r.v. 96
Tomas
Příspěvky: 8
Registrován: 11 led 2006, 15:38
Bydliště: Brno

Příspěvek od Tomas »

no jo, jsem na tom stejne. Mam Blaupunkta a ten ramecek tam proste nenacpu ani kdybych se pos... Tak jsem tam to radio jen tak vsunul bez ramecku a chystam se udelat ramecek na miru z PUR peny. Kazdopadne meli by soudruzi z Hyundaie vymyslet neco, jak to s temi neoriginalnimi radii sesmoulit.
Uživatelský avatar
JJirka
**
Příspěvky: 117
Registrován: 17 říj 2005, 20:50
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JJirka »

dneska jsem si koupil radio sencor vubec u toho nejsou koncovky na konektory do radia
Hyundai Lantra Combi 1.6GL 16V r.v.99,G4GR 84 KW
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

:D tak to je vtipny..:) kolik jsi za nej dal? Ja myslel, ze se to dava standardne, mam tyden novy Kenwood s mp3 za trojku a dali mi tam i jiny typi koncovek k antene, krabicku atd...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
JJirka
**
Příspěvky: 117
Registrován: 17 říj 2005, 20:50
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JJirka »

koupil jsem ho v Plusu 2 roky zaruka za 600 kč z 2400kč[/img]
Hyundai Lantra Combi 1.6GL 16V r.v.99,G4GR 84 KW
Uživatelský avatar
JJirka
**
Příspěvky: 117
Registrován: 17 říj 2005, 20:50
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JJirka »

jak se sem davá obrázek
Hyundai Lantra Combi 1.6GL 16V r.v.99,G4GR 84 KW
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Galerie-Vase osobni galerie-upload pics....za 600? Tak to je hsuty, to bych se obesel i bez panelu, ba ne..dost dobrejkup..co umi? stribrny?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
JJirka
**
Příspěvky: 117
Registrován: 17 říj 2005, 20:50
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JJirka »

ty obrazky jsem asi nepochopil
Hyundai Lantra Combi 1.6GL 16V r.v.99,G4GR 84 KW
Uživatelský avatar
JJirka
**
Příspěvky: 117
Registrován: 17 říj 2005, 20:50
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JJirka »

mrkni na www.sencor.cz
typ SCD-3152R
Hyundai Lantra Combi 1.6GL 16V r.v.99,G4GR 84 KW
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Tuning & Styling“