vaše pneu a zkušenosti...

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7958
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

Kleskojot píše:ja budu ted obouvat pirelli p6000 tak jsem zvedav co snesou jedna me stala 1200kc coz se mi zdalo slusny Obrázek
p6000 su od vyroby na novych accentoch - brutalne piskaju, velmi rychlo miznu a hucia viac nez zimne Krisalp od Klebera. Ale drzia dobre aj na suchu aj na mokru

zbavil som sa ich asi pred mesiacom, nabehal som na nich cca 4200 km
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

já na Pirelli P6 slyšel chválu a i někde v testech byly na vyšších příčkách. Osobně jsem vyzkoušel minulou generaci Pirelli P5000, ty byly hodně dobré. Minimální hluk a držely dobře záběrem i životností
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DEDe »

Ja mam co sem koupil auto tak tam mam micheliny jaky presne vam ted nepovim, ale ze by to snad na dalnici pri cca 230 nemelo drzet nebo neco to rozhodne ne. Nemuzu tu sem napsat moc nazor pac to jsou prvni pneu na tomhle aute a nejezdim nejakym super rallye stylem abych poznal ze je neco spatne ale na tu svoji 2,7 taky obcas poradne slapnu a zda se mi ze to auto sedi fakt suprove treba i na nerovne ceste :) ale mozna je to jen tim autem a ne pneu :) . Takze ja sem jakozto zatim :) lajik spokojen i s michelinama :D
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

budu kupovat bezpečnostní matice. Neví někdo rozměr závitu, resp. spíš jeho stoupání? Nevim, jestli M12x1,5 nebo M12x1,25... Nebo dokonce M14?? Průměr si změřím, ale stoupání těžko, nemám závitové měrky....
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

mirpie píše:budu kupovat bezpečnostní matice. Neví někdo rozměr závitu, resp. spíš jeho stoupání? Nevim, jestli M12x1,5 nebo M12x1,25... Nebo dokonce M14?? Průměr si změřím, ale stoupání těžko, nemám závitové měrky....
Kupoval jsem je přímo v Hyundai-cena nějak do 700,-Kč.Nevím,jestli máš stejné závity-můžu se mrknout na krabičku,třeba tam bude i na jaký typ auta pasují a rozměry. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

tak dej vědět, co ses dočetl :)
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
fluid
*
Příspěvky: 39
Registrován: 24 srp 2007, 15:03
Bydliště: Pilsen

pneu na léto

Příspěvek od fluid »

Tak jsem dnes po prozkoumání desítek e-shopů a stránek s testy objednal tyhle: FALKEN Sincera SN-828 na www.pneushop.cz , tak jsem na ně zvědavej
Obrázek

Sice v rozměru 175/70/R13, což v téhle sekci není asi moc zajímavé, ale píšu to sem, protože na mém rozhodnutí se velmi podílel se svými radami Borek, takže mu tímto děkuju :wink:
Původně jsem uvažoval o MAXXIS, pak NANKANG a nakonec je to FALKEN, tak snad nebudu litovat :?:
Bylo: Hyundai Accent 1.3i X3, asi 55kW, 3dv., 12/1995, říkáme mu "NAUTILUS"
Je: Hyundai Accent 1.3i X3, asi 55kW, 3dv., 7/1998, koupena od člena fóra jako "ANIČKA"
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

to na té fotce vypadá stejně jak Pirelli P6000...

tak jsem pořídil po Borkově chvále na Nankang ultra sporot NSII právě toto pneu v rozměru 205/50 15. Rychlsot sjíždění a tudíž životnost ještě nejsem schopný posoudit, mám je jen chvíli, ale z hlediska stability a vedení stopy je to v poho. Slabší bude možná trochu hlučnost, při 100km/h jsou slyšet možná více než konukrenční dražší značky, možná je to tím, že jsou nové a neojeté, nebo možná typ asflatu po kterém jsem jel byl hrubší. Už jsem je ale testnul na 180km/h a vše v poho. Zatím jsem spokojen, uvidim později, příště je prubnu do zatáček do kopce, kde vim, kolik se dá jet tzv rally styl.
Za ty prachy no nekupte to... :D
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Seemann
**
Příspěvky: 404
Registrován: 09 lis 2007, 14:43
Bydliště: Středozemě - burani,poserte se!

Příspěvek od Seemann »

Já mám objednány Dunlopy SP9000 195/50/15". Prý jsou super,jen trochu hlučnější... Máte zkušenosti?
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Chlapi,těší mě vaše slova,ale zkouším poradit vždy se strachem.U pneu je hodně hledisek,která lze porovnávat a každý člověk preferuje jiné z nich.Pro své porovnání dávám vždy na jednu misku vah 1)chování pneu na suchu,2)na mokru,3)hlučnost,4)rychlost opotřebení a na druhou misku cenu.Tak je to v mém pneu deníčku :lol: .Proto je lepší,když řeknete třeba:jezdím jako prase :lol: a v tom případě se přihlédne více k jízd.vlastnostem než výdrži.Pro člověka,který jezdí hodně po dálnici,bude velice důležitý hluk.......atd. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Mě Borek hodně pomohl jeho rady bych určitě nepřehlížel on mluví z vlastní skušenosti a ne z popisů výrobců.
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Borek píše:Chlapi,těší mě vaše slova,ale zkouším poradit vždy se strachem.U pneu je hodně hledisek,která lze porovnávat a každý člověk preferuje jiné z nich.Pro své porovnání dávám vždy na jednu misku vah 1)chování pneu na suchu,2)na mokru,3)hlučnost,4)rychlost opotřebení a na druhou misku cenu.Tak je to v mém pneu deníčku :lol: .Proto je lepší,když řeknete třeba:jezdím jako prase :lol: a v tom případě se přihlédne více k jízd.vlastnostem než výdrži.Pro člověka,který jezdí hodně po dálnici,bude velice důležitý hluk.......atd. :wink:
Borkovi verte ... je to zkuseny matador a praktik ....
Me poradil taky a moc .... Sice pozde, ale o to vic si to budu pamatovat ... :wink: :lol:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

tak jsem slíbeně prubnul nankangy ultra sport i do ostrých serpentin, kde to dobře znám a mám to tam nacvičený už se dvěma auty, každý mělo limit trošku jinde. Ted už vlastně se třemi auty. Tak pneumatiky překvapivě nezklamaly a drží stopu jak po kolejích. Nemyslim si, že bych tam s drahými značkovými pneu jel rychleji (otázka zní, jak by to bylo na vodě...) Je to moc fešná klikatá okreska pořád do kopce a místy i kilodvacet do těch zatáček to jde. Tak jsem si takhle užíval do chvíle, než jsem dojel policejní Fábii s označením HTP (Hovno To Pojede), tak jsem nedobrovolně zvolnil na 80km/h (klukům to víc nejelo) a až na horizontu kde přišla rovinka se začali kucí zas rozjíždět až na nepovolených 120km/h a tak jsem váhal, zda jet taky kilodvacet, nebo ne... Tak jsem jel pro jistotu jen nepatrně volněji, asi 110 a kucí se mi začali vzdalovat do chvíle, než zas přišel kopec, tam jsem jim byl za zadkem a čekal, jestli na mě rozsvítí to červený světlo STOP. Dojeli jsme do vesnice a tam se k mému překvapení otočili a mazali zpět, nechápu. Každopádně se po mě tak nějak dívali, co že je to vůbec dojelo. Tu rychlost bych možná ukecal, nezměřili mě a tvrzení že oni jeli 120 a neujížděli mi by neprošlo, ale ty bílý diody a xenony...no nevim.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Třeba také testovali pneumatiky :lol: -to víš,musí nacvičit,jestli se jejich Škodivka HTP náhodou neutrhne i s kusem asfaltu,když té 80km/h dosáhnou při honičce pachatelů.Při akcích proti závažné trestné činnosti(např.ukradený rohlík v Lidlu...)se občas stane,že s tak rychlými auty pachatele dohoní(ale nesmí začít utíkat :oops:,jak pachatel odhodí hole a začne zrychlovat,je čas přivolat zásahovou jednotku a vrtulník 8) ).
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

no je fakt, že jeli co jim to dalo, ale divný, že bez zapnutých majáků... Taky v každé zatáčce jsem se o ně místy i bál, jak se jim to naklánělo... :D . A v tý vesnici jim asi někdo zavolal, že levnější pivo maj jinde
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „COUPE“