Diagnostika

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Tady je taky pěkný odkaz o diagnostických přístrojích!!http://www.atal.cz/ Moc pěkný,ale kde na to vzít!!! :shock: :? :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr HC »

Koukam spousta příspěvků a chytrej z toho moc nejsem. Je tady někdo komu už nějaká diagnostika v autě opravdu funguje?
Obrázek
Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

aky je konektor na Lantre 94?

Příspěvek od vladinko-SK »

Aky je konektor na lantre 94 a aky kabel a SW je treba?
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: aky je konektor na Lantre 94?

Příspěvek od ivan »

vladinko-SK píše:Aky je konektor na lantre 94 a aky kabel a SW je treba?
Hmm,já myslím,že tam máš konektor jako Já z Mitsubishi!! :wink: Hyundai je používal proto,jak je známo používá a používal Mitsu-motory!!
Dále Tato zásuvka je na OBD I alias EOBD !!!
Průser je v tom ,že je auto vyrobené před rokem 1996!! :!:
Ale prý to funguje na VagComu,ale Mě to nefakčí!!! :twisted: :twisted:
Ale jednotlivé kody se dají vyblikávat pomocí žárovičky!! :wink:
P.s Ale to je docela nepřesné z důvodu přehlídnutí a v tu ránu máš ůplně jiný význam kodu!! :o :cry: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
have

Příspěvek od have »

mám takovej dotaz :

pokud přijedu do servisu MITSUBISHI , budou shcopni mi udělat na mojí LANTŘE 94 diagnostiku ? Motor je stejný jako v GALANTU. Nebo bude nějakaký problém v připojení, např jiný konektor atp.
nitro
Příspěvky: 4
Registrován: 30 říj 2005, 08:10
Bydliště: náchod

Příspěvek od nitro »

hoši koukám že v tom máte pěknej hokej...Takže na vag-com a kabel za litr pro com nebo za dvjku pro USB zapomeňte...pokud by jste chtěli diagnostikovat auta s OBD II,popřípadě EOBD tak musíte mít vag-com 5.xx(myslim že 5.12) a vyšší a kabel hex-can,ale nevím co všechno to bude umět,ale určitě né dělat nastavení,atd. jako u aut od vag...Potom jsou různé programy které funguju buď na kabelech založených na čipech SiXXXX to je stejný kabel jako na vag-com,mám doma např scantool bo tak nějak ale ještě sem to nezkoušel,potom jsou kabely založený na čipech ELM a na ty jsou zase jiný programy...Pokud chcete opravdu univerzální diag kupte KTS od bosche bo jiný univerzální diagnostiky :lol:
Co se týče aut které nemají OBDII konektor ale OBDI popřípadě jiný variace,tam je kostra a signální pin a jde tma dělat diag vyblikáním,měl sem lantru,zkoušel sem to a nikdy se mě to nepodařilo rozchodit...
jkuněte na www.motordiag.cz sekce úvod od diagnostiky,tam máte popasný komunikační protokoly,zapojení konektoru,atd...pro základní představu to stačí...čao
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

nitro píše:hoši koukám že v tom máte pěknej hokej...Takže na vag-com a kabel za litr pro com nebo za dvjku pro USB zapomeňte...pokud by jste chtěli diagnostikovat auta s OBD II,popřípadě EOBD tak musíte mít vag-com 5.xx(myslim že 5.12) a vyšší a kabel hex-can,ale nevím co všechno to bude umět,ale určitě né dělat nastavení,atd. jako u aut od vag...Potom jsou různé programy které funguju buď na kabelech založených na čipech SiXXXX to je stejný kabel jako na vag-com,mám doma např scantool bo tak nějak ale ještě sem to nezkoušel,potom jsou kabely založený na čipech ELM a na ty jsou zase jiný programy...Pokud chcete opravdu univerzální diag kupte KTS od bosche bo jiný univerzální diagnostiky :lol:
Co se týče aut které nemají OBDII konektor ale OBDI popřípadě jiný variace,tam je kostra a signální pin a jde tma dělat diag vyblikáním,měl sem lantru,zkoušel sem to a nikdy se mě to nepodařilo rozchodit...
jkuněte na www.motordiag.cz sekce úvod od diagnostiky,tam máte popasný komunikační protokoly,zapojení konektoru,atd...pro základní představu to stačí...čao
Hokej ani ne,spíž fotbal :roll: :lol: :lol:
Ale co říkáš je pravda,ale má to háček skoro vše to nefunguje,už jsem to dávno vzdal,makám na pořádný stroj a né na tyhle hračky!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Ale ne, tak spatne na tom zase nejsme. Ja mam postavenou diagnostiku s SIxxxx IO ale nemam jeste konektor.A musi to fungovat, jen je potreba sw ktery s tim spolupracovat.Ja mam J2 takze to je neco jineho nez scoupe a myslim taky ze to leipi ze vseho moznyho tak to treba neni kompatibilni s tim s cim by melo.Kdybych mel konektor tak uz davno diagnostikuju, ale taky jsem na tom prestal delat bo mam jiny veci na praci, jako opravovat zadni blatnik a tak... :?
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
xor
Příspěvky: 2
Registrován: 02 úno 2007, 23:46

diagnostika

Příspěvek od xor »

Cau, jestli mate ridici jednotky taky od Mitsubishi, tak muze fungovat diagnostika, kterou jsem popsal tady:
http://www.galantweb.com/index.php?ind= ... ew&iden=21
bigosp
*
Příspěvky: 52
Registrován: 30 lis 2006, 18:10

Příspěvek od bigosp »

jaký mi bude fungovat diagnos. program na Getze?
VAG-COM--nebo ten ne ( někde jsem četl, že je jen na koncern VW)

Poraďte prosím-nechci nic pokazit
díky
bigosp
*
Příspěvky: 52
Registrován: 30 lis 2006, 18:10

Příspěvek od bigosp »

Nemáte někdo Autoscanner U480 - CAN OBD-II.

http://www.motordiag.cz/motordiag/produ ... stroje/020

Pokud ho někdo máte napište mi prosím na mail bigosp@seznam.cz nebo sem na fórum.

Díky BIGOSP
Uživatelský avatar
KMBlendi
**
Příspěvky: 122
Registrován: 24 kvě 2006, 09:55
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KMBlendi »

Nevíte někdo na jakých baudratech běhá komunikace s hyundaiem? zdali standartní nebo jiný.??? a zdali používá standartní příkazy KW2000 jako třeba : motorová jednotka ude na adrese 01 atd.?
bigosp
*
Příspěvky: 52
Registrován: 30 lis 2006, 18:10

Příspěvek od bigosp »

Pokud jste někdo z Brněnska a svítí Vám kontrolka CHECK a nechce se Vám dávat v Hyundaii za přečtení a smazání 400 Kč-tak se můžeme domluvit na diagnostice, koupil jsem U480 viz příspěvek nahoře. Nebojte nechci vydělat rád pomůžu.

ICQ 282-924-688
Hyundai GETZ 1,3 ( 60 KW ) LPG.
Uživatelský avatar
zaludnikrs
**
Příspěvky: 371
Registrován: 15 říj 2005, 13:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zaludnikrs »

bigosp: dobrej pristup.chvalim 8)
16v
Jiřa
PremekC
*
Příspěvky: 47
Registrován: 31 led 2007, 21:17

Diagnostika na Elantru 1.6

Příspěvek od PremekC »

Ahoj,
z te diskuze jsem nepochopil, jestli lze koupit nebo postavit propojovaci kabel k Elantre. Staci mi diagnostika, ted mi odesel snimac otacek ale protoze jsem tesne pred tim nacerpal plnou u Jet, myslel jsem, ze jsem nabral nejake svinstvo a nechal to odtahnout do servisu. Ono to doted najelo 96000 km bez jakekoli zavady! Chci mit na cestach moznost diagnostiky a ne jenom cumet na blby svetylko, ktery mi rika, ze to nepojede ale uz ne proc. Ostatne nechapu, proc ta ridici jednotka nejakym kodem nerekne, co se ji nelibi? Nejde z toho ta informace nejak vydojit?
2002-XI.2012 Elantra 1.6
XI.2012 Hyundai i30 1.6 GDI kombi
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“