Mini problem

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

no romcis tady z klubu ma ty tesly, pac jsem jim tam volal asi hodinu jsem mluvil s nakym inzenyrem a zdalo se mi ze by meli bejt ok, jenze opet - civka rozdelovac - 20cm!!! to ma to stary scoupe, ma totiz rozdelovac a civku vedle sebe a tim padem ma rozdelovac i dal od svicek takze z toho vyplivaj dlouhy kabely svicka - rozdelovac, takze ani tam nebyli schopny :cry:

takze tesly na scoupe nebrat a kdyz jsem chtel delat naky na zakazku od nich tak kdyz jsem si rekl ze chci 8mm tak mi rekl ze to nee, ze to je zbytecny na korejce, to tak na forda!! :shock: :evil: pritom origo jsou myslim tech 8mm :!:

jinak o zapalovacich kabelech na scoupe asi vydam knizku, mam jich plnej pokoj a kufr, jediny co mi jeste nikdo nerekl jak vypadaj ty origo, v hnujdaji jsem se jen ptaj kolik stojej a vic uz o nich nechci slyset :lol:
Reklama
 

Zbyněk

Mé zkušenosti s otáčkoměrem

Příspěvek od Zbyněk »

To když jsem pilotoval Opela,tak se taky pos... otáčkoměr a podle toho co tu píšete si myslím,že to bude to samé.Dlouho jsem na netu nebyl,tak píšu až teď mé chytrosti.Měl by tam být plastový čtyřhran,asi 3x3 mm dlouhý 5 cm a ten zapadá do pohonu od převodovky.Ten se ukroutil,já ho odvrtal a nahradil obroušeným 80 hřebýkem a zalepil.Vše to šlo poměrně blbě rozebrat,je to plast a vevnitř je stříkaný přerušovač na plošce,tak se šroubovákem opatrně.Ten Opel furt jezdí a otáčky fungují.Mě to na Lantře funguje,vyzkoušejte a napište výsledky.Já taky nerad vyhazuji za něco,co zvládnu sám.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Mé zkušenosti s otáčkoměrem

Příspěvek od ivan »

Zbyněk píše:To když jsem pilotoval Opela,tak se taky pos... otáčkoměr a podle toho co tu píšete si myslím,že to bude to samé.Dlouho jsem na netu nebyl,tak píšu až teď mé chytrosti.Měl by tam být plastový čtyřhran,asi 3x3 mm dlouhý 5 cm a ten zapadá do pohonu od převodovky.Ten se ukroutil,já ho odvrtal a nahradil obroušeným 80 hřebýkem a zalepil.Vše to šlo poměrně blbě rozebrat,je to plast a vevnitř je stříkaný přerušovač na plošce,tak se šroubovákem opatrně.Ten Opel furt jezdí a otáčky fungují.Mě to na Lantře funguje,vyzkoušejte a napište výsledky.Já taky nerad vyhazuji za něco,co zvládnu sám.
Nechci se Tě dotknout,ale nepleteš si to s Rychloměrem(Tachometrem)! :wink:
Otáčkoměr u Hyundajů je elektronický,tudíž má snímač,který počítá rychlost strvačníku a pak to převede do budíku! :wink:
Většinou to tak,je!!Ale,že by otáčkoměr byl mechanický(poháněný lankem),tak jsem ještě takový neviděl!! :roll:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
JJirka
**
Příspěvky: 117
Registrován: 17 říj 2005, 20:50
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JJirka »

black_sheep píše:
no romcis tady z klubu ma ty tesly, pac jsem jim tam volal asi hodinu jsem mluvil s nakym inzenyrem a zdalo se mi ze by meli bejt ok, jenze opet - civka rozdelovac - 20cm!!! to ma to stary scoupe, ma totiz rozdelovac a civku vedle sebe a tim padem ma rozdelovac i dal od svicek takze z toho vyplivaj dlouhy kabely svicka - rozdelovac, takze ani tam nebyli schopny :cry:

takze tesly na scoupe nebrat a kdyz jsem chtel delat naky na zakazku od nich tak kdyz jsem si rekl ze chci 8mm tak mi rekl ze to nee, ze to je zbytecny na korejce, to tak na forda!! :shock: :evil: pritom origo jsou myslim tech 8mm :!:

jinak o zapalovacich kabelech na scoupe asi vydam knizku, mam jich plnej pokoj a kufr, jediny co mi jeste nikdo nerekl jak vypadaj ty origo, v hnujdaji jsem se jen ptaj kolik stojej a vic uz o nich nechci slyset :lol:
ja jsem koupil kabely v auto kelly za 700 a něco a jsem spokojen
Hyundai Lantra Combi 1.6GL 16V r.v.99,G4GR 84 KW
Uživatelský avatar
Joker
**
Příspěvky: 328
Registrován: 12 lis 2005, 14:05
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joker »

to Zbyněk možná si to pleteš s rychloměrem, protože tam je ten čtyřhran, měj jsem rozebranou palubovku.
Lantra Kombi GLS 1.6 16V DOHC G4GR- LPG *97
Suzuki GS500E nyní v úpravě od Š120L a 100m skluzu po asfaltu
Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-test »

To Ivan,zkus prosimte zjisti jestli by slo to cidlo z z ty 1.5 Lantry na tu 1.6.Pripada mi,ze je to blbost.Vzdyt ten otsckomer je uplne stejne a jestli to cidlo samo prepocitava tak by to melo jit.Predem dik
Lantra GLS 94´ 1.6i 16V DOHC, 114 HP
Sluzebni:
Renault Master 06' 2.5 Dci
Renault Clio 04',1.2 8V
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

g-test píše:To Ivan,zkus prosimte zjisti jestli by slo to cidlo z z ty 1.5 Lantry na tu 1.6.Pripada mi,ze je to blbost.Vzdyt ten otsckomer je uplne stejne a jestli to cidlo samo prepocitava tak by to melo jit.Predem dik
Zítra se mrknu a dám Ti vědět! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-test »

To Ivan:

Moc Ti diky. :D
Lantra GLS 94´ 1.6i 16V DOHC, 114 HP
Sluzebni:
Renault Master 06' 2.5 Dci
Renault Clio 04',1.2 8V
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

g-test píše:To Ivan,zkus prosimte zjisti jestli by slo to cidlo z z ty 1.5 Lantry na tu 1.6.Pripada mi,ze je to blbost.Vzdyt ten otsckomer je uplne stejne a jestli to cidlo samo prepocitava tak by to melo jit.Predem dik
Tak jsem to zjištoval a zjistil jsem ,že 1.5i a 1.6i 16v mají stejné převodovky!!Ta změna je akorát vlastně v hlavě!!
Co se týče převodovky,tak je skoro stejná jako ta moje na Scupíčku!
Obrázek
Tam jak jsem to označil,tak v těch místech je snímač na otáčkoměr,je
hned nad pomocným spojkovým válečkem,ted je otázka v tom,jaký typ
tam máš?? :?: :?:
Pokud tam máš snímač od Bosche,tak by ti to mělo pasovat v pohodě!!
Je to klasický snímač co se dává do Evropských značek aut!!
Záleží pro jaký trh to auto bylo vyrobené!!
Jestli chceš pro 100% zjištění,zjistiti přesně,tak mi pošli přes SZ číslo,teda
VIN!!Zjistim Ti to přesně!!Tak zatím!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-test »

No supr,ot jsi me potesil.Jinak je ta Lantra urcena pro Evropsky trh (vyfuk vlevo,nadrz vpravo),jak moje tak i kamaradova to ma takhle,ale treba kamos s 93kou to ma opacne.
Lantra GLS 94´ 1.6i 16V DOHC, 114 HP
Sluzebni:
Renault Master 06' 2.5 Dci
Renault Clio 04',1.2 8V
Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-test »

Ted jsem koukal do kamaradova technicaku a je puvodem ze Svycarska,zakze stejne jak ta moje...
Lantra GLS 94´ 1.6i 16V DOHC, 114 HP
Sluzebni:
Renault Master 06' 2.5 Dci
Renault Clio 04',1.2 8V
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

g-test píše:Ted jsem koukal do kamaradova technicaku a je puvodem ze Svycarska,zakze stejne jak ta moje...
No takže vyrobené pro EU!Tak hurá at žije Bosch!! :lol: :lol:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

tak zitra jedu do kelly pro kable, tak mi drzte palce at nemusim shanet bosch nebo origo, pac uz to je snad posledni sada za slusny prachy :lol:
Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-test »

black_sheep píše:tak zitra jedu do kelly pro kable, tak mi drzte palce at nemusim shanet bosch nebo origo, pac uz to je snad posledni sada za slusny prachy :lol:
Moc se neraduj,ted tam kable nemaj...az 19.1. ...Ale kdyby jo,posli mi zpravu...
Lantra GLS 94´ 1.6i 16V DOHC, 114 HP
Sluzebni:
Renault Master 06' 2.5 Dci
Renault Clio 04',1.2 8V
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“