Mini problem

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Mini problem

Příspěvek od g-test »

Dneska se u me stavil kamarad co pred nedavnem koupil tez Lantru.Je to ten samy model co mam ja,tedy 94 1.6 16v.Jen s tim rozdilem,ze ma ve predu mlhovky a je s ni nadmiru spokojen...No a duvod navstevy byl ten,ze se na me obratil s prosbou,ze mu jaksi prestal fungovat otackomer a ze nevi co s tim.Takze zprostredkovane se tazi-kde muze byt problem?Nechci se mu hned do toho montovat na slepo tak at vim dopredu kde by tak nejak mohl byt problem...A jeste jedna vec,ten otackomer je elektronicky ci lankovy?Diky predem za pomoc.
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Mini problem

Příspěvek od ivan »

g-test píše:Dneska se u me stavil kamarad co pred nedavnem koupil tez Lantru.Je to ten samy model co mam ja,tedy 94 1.6 16v.Jen s tim rozdilem,ze ma ve predu mlhovky a je s ni nadmiru spokojen...No a duvod navstevy byl ten,ze se na me obratil s prosbou,ze mu jaksi prestal fungovat otackomer a ze nevi co s tim.Takze zprostredkovane se tazi-kde muze byt problem?Nechci se mu hned do toho montovat na slepo tak at vim dopredu kde by tak nejak mohl byt problem...A jeste jedna vec,ten otackomer je elektronicky ci lankovy?Diky predem za pomoc.
Elektronický a je tam snímač,je na převodovce ,vypadá to:velký černý
kabel a je přišroubován na jeden šroubek,vypadá to jako snímač na ABS!!!Nejspíž bude kaput!! :cry:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-test »

Diky moc...No nechal mi tady tu svoji Lantru tak se na to odpo mrknu.Jinak kolik asi tak stoji ten novej snimac nebo z vrakace?Jedu dnes nakupovat nejaky dily na svoji Lantru tak ze byh to hned nekde koupil.A jeste jedna drobnost,chci si koupit novy svicky a dost se mi zamlouvaji ty Bosch Super 4,tak jestli jsou na moji Lantru vhodny...?
Lantra GLS 94´ 1.6i 16V DOHC, 114 HP
Sluzebni:
Renault Master 06' 2.5 Dci
Renault Clio 04',1.2 8V
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

g-test píše:Diky moc...No nechal mi tady tu svoji Lantru tak se na to odpo mrknu.Jinak kolik asi tak stoji ten novej snimac nebo z vrakace?Jedu dnes nakupovat nejaky dily na svoji Lantru tak ze byh to hned nekde koupil.A jeste jedna drobnost,chci si koupit novy svicky a dost se mi zamlouvaji ty Bosch Super 4,tak jestli jsou na moji Lantru vhodny...?
Nemám vůbec tušení kolik by to stálo!! :cry:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-test »

Tak damy a panove...tak za cidlo na otackomer origo v Hyundai chtej 7000,- s DPH bez prace...Haha...to se po... ne?Holt bude muset jezdit bez nej...
Lantra GLS 94´ 1.6i 16V DOHC, 114 HP
Sluzebni:
Renault Master 06' 2.5 Dci
Renault Clio 04',1.2 8V
Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-test »

Nebo jeste jinak...nemate ten snimac nekdo doma a radi by jste se ho zbavily...? :lol:
Lantra GLS 94´ 1.6i 16V DOHC, 114 HP
Sluzebni:
Renault Master 06' 2.5 Dci
Renault Clio 04',1.2 8V
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

g-test píše:Tak damy a panove...tak za cidlo na otackomer origo v Hyundai chtej 7000,- s DPH bez prace...Haha...to se po... ne?Holt bude muset jezdit bez nej...
Ty jo! :shock: Za 7 000 kč bych si představoval,že bych koupil čidlo i s budíkem,to jsou pálky,jejda,jejda! :roll: To se hned začnu pídit,jestli to nejde něčím jiným nahradit!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

g-test píše:Diky moc...No nechal mi tady tu svoji Lantru tak se na to odpo mrknu.Jinak kolik asi tak stoji ten novej snimac nebo z vrakace?Jedu dnes nakupovat nejaky dily na svoji Lantru tak ze byh to hned nekde koupil.A jeste jedna drobnost,chci si koupit novy svicky a dost se mi zamlouvaji ty Bosch Super 4,tak jestli jsou na moji Lantru vhodny...?
no ja je mam na scoupe, stali 101Kc kus, rekl bych ze to jede lip odspoda asi tak o pet desetin kone :) nekde mi rekli ze se na nej hodej, nekde opak, myslim ze to chce vyzkouset, neni to zase takova palka.. az budu mit novy zapalovaci kable tak ti reknu.. :)
Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-test »

black_sheep píše:
g-test píše:Diky moc...No nechal mi tady tu svoji Lantru tak se na to odpo mrknu.Jinak kolik asi tak stoji ten novej snimac nebo z vrakace?Jedu dnes nakupovat nejaky dily na svoji Lantru tak ze byh to hned nekde koupil.A jeste jedna drobnost,chci si koupit novy svicky a dost se mi zamlouvaji ty Bosch Super 4,tak jestli jsou na moji Lantru vhodny...?
no ja je mam na scoupe, stali 101Kc kus, rekl bych ze to jede lip odspoda asi tak o pet desetin kone :) nekde mi rekli ze se na nej hodej, nekde opak, myslim ze to chce vyzkouset, neni to zase takova palka.. az budu mit novy zapalovaci kable tak ti reknu.. :)
Ja je koupim v Badosu,pac to je asi jediny prodejce v Liberci kde je maj (Bosch Super 4).Jinak jsem stravil pres dve hodky v Hyundai klabosenim o vsem moznem,jsou docela dost ochotny rict Ti spoustu veci aniz by za to neco chteli...A za pripojeni na pocitac chtej 200,- ...to taky potesi...
Lantra GLS 94´ 1.6i 16V DOHC, 114 HP
Sluzebni:
Renault Master 06' 2.5 Dci
Renault Clio 04',1.2 8V
Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-test »

ivan.raffai@seznam.cz píše:
g-test píše:Tak damy a panove...tak za cidlo na otackomer origo v Hyundai chtej 7000,- s DPH bez prace...Haha...to se po... ne?Holt bude muset jezdit bez nej...
Ty jo! :shock: Za 7 000 kč bych si představoval,že bych koupil čidlo i s budíkem,to jsou pálky,jejda,jejda! :roll: To se hned začnu pídit,jestli to nejde něčím jiným nahradit!! :wink:
7000,- predstavuje napriklad jednu petinu kupni ceny me Lantry...No mazec...koukal jsem,ze dost casto na foru zminujes sve dovednosti tak zkus vykoumat jak by to slo spravit jinak...Kdyz mi posles nejaky navod pro mene zasvecene (tedy step-by-step) dal uz to zvladnu sam...Nejsem sice automechanik ale logika a zlaty rucicky fungujou dobre... :D
Lantra GLS 94´ 1.6i 16V DOHC, 114 HP
Sluzebni:
Renault Master 06' 2.5 Dci
Renault Clio 04',1.2 8V
Uživatelský avatar
zaludnikrs
**
Příspěvky: 371
Registrován: 15 říj 2005, 13:47
Kontaktovat uživatele:

otáčkoměr

Příspěvek od zaludnikrs »

to Ivan:někdy opravdu nechápu jak můžeš bejt tak chytrej vždyt ty víš úplně všechno :!: :wink: a pro q-test:já bejt na kamarádovým místě tak sem do toho servisu ani nejezdil :) má tři možnosti,
1.)Vykoumat jak by se to dalo spravit(všechno jde spravit,zvlášť na autě)
2.)Dát si tam tachometr na co se dává na horský kolo ;)
3)Když to nebude snímačem tak koupit budík tuningovej za 2500kč


Já bych ale uplně první zajel na vrakáč,v Praze na vrakáču seženes úplně všechno ;) Jiřa
Jiřa
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

g-test píše:
black_sheep píše:
g-test píše:Diky moc...No nechal mi tady tu svoji Lantru tak se na to odpo mrknu.Jinak kolik asi tak stoji ten novej snimac nebo z vrakace?Jedu dnes nakupovat nejaky dily na svoji Lantru tak ze byh to hned nekde koupil.A jeste jedna drobnost,chci si koupit novy svicky a dost se mi zamlouvaji ty Bosch Super 4,tak jestli jsou na moji Lantru vhodny...?
no ja je mam na scoupe, stali 101Kc kus, rekl bych ze to jede lip odspoda asi tak o pet desetin kone :) nekde mi rekli ze se na nej hodej, nekde opak, myslim ze to chce vyzkouset, neni to zase takova palka.. az budu mit novy zapalovaci kable tak ti reknu.. :)
Ja je koupim v Badosu,pac to je asi jediny prodejce v Liberci kde je maj (Bosch Super 4).Jinak jsem stravil pres dve hodky v Hyundai klabosenim o vsem moznem,jsou docela dost ochotny rict Ti spoustu veci aniz by za to neco chteli...A za pripojeni na pocitac chtej 200,- ...to taky potesi...
bados? neni to uz na konci liberce, na vesci? myslim ze tam jsem je kupoval taky, ale nebyli mi schopny rict jestli se na scoupe hodi nebo ne :) v Cesky Lipe v hyu taky nejsou zrovna nechochotny a da se s nima domluvit, ale za VAG chtej asi 400,-, to se nekdy zastavim tady v Liberci, pac jsem tu na kolejich. Ktera to je Hyundai? ten autorizovanej servis poblis parkoviste u tesca?
Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-test »

Jo,jo...je to ten servis pobliz Fugnerky (terminal MHD).Ale pozor,bylo mi receno,ze se v brzke dobe budou stehovat do Mazdy.Kdyz budes neco potrebovat vedet,zajet si tam a uvidis jak se k Tobe budou chovat...
Lantra GLS 94´ 1.6i 16V DOHC, 114 HP
Sluzebni:
Renault Master 06' 2.5 Dci
Renault Clio 04',1.2 8V
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

g-test píše:Jo,jo...je to ten servis pobliz Fugnerky (terminal MHD).Ale pozor,bylo mi receno,ze se v brzke dobe budou stehovat do Mazdy.Kdyz budes neco potrebovat vedet,zajet si tam a uvidis jak se k Tobe budou chovat...
no ja tam volal a pripojeni na VAG 420KCS.. :cry: uz jsem se natesil ze se tam zajedu preventivne podivat, tak to na to prdim za ty prachy,...
Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-test »

Haha...teda promin asi tam maji dvoji metr...Je faktem,ze ja uz tam nejaky ten cas jezdim tak asi trosku ze znamosti...A stejne,k cemu chces pripojovat karu na VAG kdyz Ti vsechno slape jak ma?Jinak mam jeste znamyho v 357 Magnum,tak kdyby jsi potreboval sehnat neco levne tak dej vedet...Dam priklad-Valvoline 10W-40 5l 480,- kc,prevodovy olej 75w-90 2l 260,- kc,svicky Bosch (at dx78 nebo Super 4 ) 4ks 380,- kc,zapalovaci kabely komplet 700,- kc...atd...je to znamej takze mi to prodava bez DPH a da si na to minimalni marzi...A co se tyce oprav,ma zlaty rucicky a da se s nim dohodnout na pijemny cene...
Lantra GLS 94´ 1.6i 16V DOHC, 114 HP
Sluzebni:
Renault Master 06' 2.5 Dci
Renault Clio 04',1.2 8V
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“