LPG

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
AGCPLUS
*
Příspěvky: 19
Registrován: 01 kvě 2014, 11:18

Re: LPG

Příspěvek od AGCPLUS »

mmv píše::-) už jsem to tu někde psal :-) na otázku technika "kolik toho za rok najezdíte ??" > já že 15k Km> "tak to je v pohodě, to mít přimazávání nemusíte" > já a při kolika bych ho mít musel ??? > "tak při 25k Km" tak jsem ho ihned objednal a nechal namontovat, protože v pozadí se to dá přečíst následovně...
kolik najezdíte ?? 15 ?? to je 75000 km to v pohodě záruku vydrží... 25 ?? 125000 km to už by mohly nastat problémy ...
Klidně přijeďte k nám do Strakonic a my Vám ochranu ventilů nainstalujeme a seřídíme vše tak, aby to šlapalo jak má.
Mapka příjezdu je pod uvedenými kontakty. Domluvte se telefonicky s Pavlem Houskou, abychom si na Vaše auto udělali čas.

http://agcplus.cz/kontakt

S pozdravem a plynu zdar

Ing. Marek Osvald - jednatel
Přílohy
logo-final-v11_resize.JPG
logo-final-v11_resize.JPG (20.64 KiB) Zobrazeno 5435 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: LPG

Příspěvek od airwaves »

ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
AGCPLUS
*
Příspěvky: 19
Registrován: 01 kvě 2014, 11:18

Re: LPG

Příspěvek od AGCPLUS »

airwaves píše:Kvalita plynu LPG, Černé ovce:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... erne-ovce/
Dobrý den, ANO viděl jsem to. Netěší mě to a jako dovozce nás to už nějakou dobu zlobí. Je to podobná kauza jako byla před pár lety s naftou - pamatujete si na to? Třeba nám televize trochu pomůže. Dokument jasně ukazuje, že zdaleka ne všechny čerpačky mají špatný plyn. Ti ostatní si to prostě musí lépe "ohlídat". Obecně se však s poselstvím tohoto dokumentu ztotožňuji - stále platí, že když si natankuji plyn v Německu, nebo v Itálii, vypadá to jako by mi auto polili "živou vodou" Ve svém autě mohu natankovat 65litrů LPG a mám vyzkoušené, že kromě lepších jízdních výkonů plně srovnatelných s provozem na benzín mě ještě čeká bonus v podobě minimálně 80km ujetých navíc... Přeji si stejně jako Vy aby se situace zlepšila.

Ing. Marek Osvald - jednatel
Přílohy
logo-final-v11_resize.JPG
logo-final-v11_resize.JPG (20.64 KiB) Zobrazeno 5334 x
AGCPLUS
*
Příspěvky: 19
Registrován: 01 kvě 2014, 11:18

Re: LPG

Příspěvek od AGCPLUS »

airwaves píše:Obsah tekutého draslíku? Myslíte že je to rozhodující ukazatel? Skoro bych myslel že bude rozhodující jeho forma a asi schopnost udržet se s nosičem na stěnách ventilů a i případná hořlavost nehořlavost nosiče? Velký obsah draslíku a jeho případná nevhodná forma třeba může znamenat ...
A co ta cena prozradíte nám za kolik to od Vás i s poštovným vyjde?

http://autodily.lkauto.cz/LPG-komponent ... aver-fluid
1 litr aditiva u nás stojí 300,-Kč bez DPH pro členy tohoto fóra, plus poštovné 59,-Kč
Přílohy
logo-final-v11_resize.JPG
logo-final-v11_resize.JPG (20.64 KiB) Zobrazeno 5334 x
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: LPG

Příspěvek od mmv »

a sakra 422,- netto nebo ještě 30,- dobírka ?? to není zrovna nejvýhodnější nabídka :(
ještě jste nám nenapsal, o kterém produktu se hovoří
AGCPLUS píše: Klidně přijeďte k nám do Strakonic...
díky za nabídku, už mám v autě JLM, reagoval jsem spíš na to, že si to kape jak chce a je nutné to občas zkontrolovat jestli to nekape moc (málo)

ještě k těm vopičím kapkám, hodlám koupit 5 litrů kanystřík za předpokladu, že se někdo bude chtít na tomto podílet, litr by pak mohl vyjít na plus mínus 300,- (praha a okolí)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: LPG

Příspěvek od airwaves »

No to je opravdu cena jako v pojízdné prodejně Jednoty v obci kde není ani místní rozhlas natož internet. :D
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: LPG

Příspěvek od mmv »

AGCPLUS píše: 1 litr aditiva u nás stojí 300,-Kč bez DPH pro členy tohoto fóra, plus poštovné 59,-Kč
mmv píše:a sakra 422,- netto nebo ještě 30,- dobírka ?? to není zrovna ...
airwaves píše:No to je opravdu cena jako ...
pane inženýre, doufám, že jsme Vás našema kecama neodradili od občasných návštěv našeho fora 8) vždyť to znáte, naše plynařská rodina povětšinou hledí na halíře a jsou li 2 pumpy s LPG ve městě tak se povětšinou jede k té levnější i kdyby měla být na druhém konci :-)

osobně rád přivítám když se tu s námi občas sejdete a napíšete také něco k LPG ze strany montážní firmy, za sebe předem děkuji :wink:
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
AGCPLUS
*
Příspěvky: 19
Registrován: 01 kvě 2014, 11:18

Re: LPG

Příspěvek od AGCPLUS »

mmv píše:
AGCPLUS píše: 1 litr aditiva u nás stojí 300,-Kč bez DPH pro členy tohoto fóra, plus poštovné 59,-Kč
mmv píše:a sakra 422,- netto nebo ještě 30,- dobírka ?? to není zrovna ...
airwaves píše:No to je opravdu cena jako ...
pane inženýre, doufám, že jsme Vás našema kecama neodradili od občasných návštěv našeho fora 8) vždyť to znáte, naše plynařská rodina povětšinou hledí na halíře a jsou li 2 pumpy s LPG ve městě tak se povětšinou jede k té levnější i kdyby měla být na druhém konci :-)

osobně rád přivítám když se tu s námi občas sejdete a napíšete také něco k LPG ze strany montážní firmy, za sebe předem děkuji :wink:
:) Dobrý den, neodrazujete mě - jsme tu pro Vás, abyste byli s LPG spokojeni a dobře Vám sloužilo i po uplynutí záruk. Jinak něco z našich novinek - pro motory GDI máme možnost montáže zařízení se vstřikováním kapalného LPG. Napište si, jestli Vás to zajímá - mohu tu zveřejnit fotografie, závěry ze zkušebny TUV, kde jsme auto homologovaliatd... Jinak pro zájemce svezení a prezentace - auto je u nás a je možné přijet, podívat se a auto si projet.

Za AGC PLUS
Ing. Marek Osvald
Přílohy
logo-final-v11_resize.JPG
logo-final-v11_resize.JPG (20.64 KiB) Zobrazeno 5147 x
Uživatelský avatar
Scout
*
Příspěvky: 46
Registrován: 10 dub 2013, 18:51

Re: LPG

Příspěvek od Scout »

Tak mám od 24.června konečně doinstalovaný JLM přímaz. Hned první dojem byl, že jde auto ochotněji za plynem. A potvrzuje se to i ve spotřebě. I přes to, že teploty atakují třicítku a tudíž častěji běží klima, šla spotřeba podle PP cca o půl litru dolů. Mimochodem, klima nad 28°C přestává stíhat, a když jsme v autě čtyři dospělý, tak je to docela peklo.
Co se spořeby benzínu týče, tak mám za těch 14 dní najeto asi 600 km, převážně krátké trasy a ukazatel spadl o dvě čárky. Takže jsem tak na polovině oproti přívstřiku. Vzhledem k najetým km mi to přijde stále dost, ale zatím je to jen odhad.
Bohužel jsem se nezeptal, jak je to všechno nastavený, protože se tam řešilo ještě pár jiných věcí a prostě jsem zapomněl, ale předpokládám, že to bude stejný, jako to má mmv, když je to ze stejného servisu. Čili 15 kapek a přímaz od 3600 otáček.
Hyu ix20 1,6 CVVT 92kW /LPG BRC
Myšák Space Star 1,3 60kW /LPG Magic II (prodáno)
Škoda Forman 1,3 41kW /LPG Lovato (prodáno)
Škoda (beruška) 110L /motor Š110R (ukradeno)
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: LPG

Příspěvek od mmv »

no, já tam ale šel s požadavkem na 3600 přívstřik, jinak by ho prý i vypnuli, ale je také možné, že se ta věc u :hyu: vyvyjí a že to nastavení přívstřiku při kapání je už řešeno interním předpisem z centrály
těch 15 kapek je moc, si to spočítej kolik to nakape na 50 litrů paliva (pozor kape to i na benál) a podle toho ti to vyjde podstatně méně, samo že bude důležitý doporučení výrobce těch či oněch vopičích kapek (ERC 1:1000 = 50ml na 50 litrů)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: LPG

Příspěvek od airwaves »

Dodělej doma JLM:

Tak mě to proměnné kapání JLM přímazu ventilů naštvalo a podíval jsem se problému na zoubek. Zjistil jsem, že v horní části průhledné trubičky je problém. Je tam vsunutá mosazná část šroubu a na ní jeden těsnící o kroužek . A kolem toho o kroužku se dělala bublina. Jak mile jsem na šroub lehce zatlačil do strany, bylo vidět že to přisává víc vzduchu. Pak jsem se divil, že nastavím v garáži kapání a po návratu z jízdy si to kape podle sebe a nebo spíš nekape. Po zahřátí a asi změknutí plastové trubičky dojde k deformaci a přisávání vzduchu. Celou nádobku jsem rozebral, vytáhl i trubku se sacím košem. Vše umyl v benzínu a pak nalepil všechny spoje opatrně PU konstrukčním lepidlem. Po zaschnutí druhý den je již vše v pořádku. Problémem je plastový šit – nádobka v ceně 135 Kč který nám montážníci LPG prodávají jako super kvalitu za 1350,- . Z mé zkušenosti JLM nedoporučuji.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
standavm
*
Příspěvky: 14
Registrován: 28 kvě 2011, 22:16
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: LPG

Příspěvek od standavm »

zdravím všechny plynaře,
mám coupe 2.0 CVVT plyn. Nějakou dobu se po zapnutí plynu začal vypínat i přesto, že bylo cca půl nádrže.
Byla vyměněna vstřikovací lišta. Vše se jevilo OK až do včerejška.
Trošku jsem tomu přišlápl a zhruba v 6,5 tis ot. motor zhasl.
Je možné, že namontované LPG to nestačí při extrému ukrmit ?
Je to docela průser, stát se to při předjíždění tak jde docela o hubu.
Stalo se někomu něco podobného při výkonu na doraz?
Hyundai Coupe 2.0 CVVT 2006 LPG

History:
Fiat Brava 1.6
Peugeot 106 1.1
Renault Trafic 2.5 D maxi
Škoda Felicia 1.3 combi
Škoda Favorit
Wartburg 353
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: LPG

Příspěvek od mmv »

při veeeeelmi razantním podřazení a dupnutí na podlahu se mi i jednačtyřka nedokrmí, ale místo chcípnutí se sama přepne bez jakékoliv prodlevy na benzín, takže to "chcípnutí" bude nějakej BUG
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
standavm
*
Příspěvky: 14
Registrován: 28 kvě 2011, 22:16
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: LPG

Příspěvek od standavm »

když tak nad tím přemýšlím tak by to mohlo být ono, jen s tím, že se asi nebylo na co přepnout.
Právě jsem jel tankovat benál a je fakt, že rezerva už nějakou dobu svítila. Nevím to ale jistě jestli došlo k přepnutí nebo ne. V každém případě to vyzkouším a pohlídám si jestli se při rychlém podřazování přepne nebo ne. #-o
Hyundai Coupe 2.0 CVVT 2006 LPG

History:
Fiat Brava 1.6
Peugeot 106 1.1
Renault Trafic 2.5 D maxi
Škoda Felicia 1.3 combi
Škoda Favorit
Wartburg 353
Uživatelský avatar
HonzaD
*
Příspěvky: 78
Registrován: 20 črc 2012, 17:41

Re: LPG

Příspěvek od HonzaD »

To: standavm
Já mám 1,4, ale jen benzín. Má ale vyzkoušeno, že při 6,5tis otáčkách to škubne a ztratí výkon.
Zřejmě tam bude omezovač otáček. Možná by s tím mohlo nějak souviset to přepínání plyn/benzín.
Hyundai IX20 Trikolor 1,4CVVT PalmGreen
Odpovědět

Zpět na „ix20“