Navigace-funkce

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od Stringo »

Mám tu pro všechny, kteří chtějí, potřebují, shánějí postup na otevření engineering módu na 8"navigaci v našich i30 (zkoušel jsem to na své navigaci , tedy i30 před faceliftem), funkční i na nejnovější aktualizaci z listopadu 2022.

Než to psát, tak jsem udělal video:
https://youtu.be/indi_Bnne3Q

Kdyby měl někdo tipy, co v tomto módu vyzkoušet, nastavit, vylepšit, tak sem s tím. Já se v tom trochu hrabal, ale nějak neznám souvislosti, tak jsem nic nenastavoval. Trochu mě láká tam vyzkoušet doinstalovat Waze a Spotify, abych nemusel připojovat telefon přes kabel...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Reklama
 

soson13
Příspěvky: 3
Registrován: 14 črc 2021, 13:48

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od soson13 »

Návod na otevření engineering 10 palcové navigace by nebyl?
Děkuji.
zopper
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od zopper »

Někde by to tu už mělo být. Když jsem to zkoušel, fungovalo mi tohle:
- podržet hvězdičku, aby se otevřelo nastavení tlačítek
- otevřít nastavení VOL kolečka
- přepnout z volume na přepínání médií/zoom mapy
tlačítko home
- na volantu nastavit hlasitost na hodnotu a potvrdit stiskem kolečka, takhle zadat kód: 731
- otevře se klávesnice na pin, zadat: 0652

Ale neviděl jsem tam nic extra zajímavého pro uživatele. Rozhodně tam nešlo zapnout bezdrátové AA/CarPlay, i když bylo vidět, že to wifi má.
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od Stringo »

Mě zarazilo, že já na svoji 8"navigaci mám taky možnost volby zaškrtnout "WI-FI 5G" které by mělo být podmínkou pro bezdrátový AA, ale po aktivaci se mi totálně zpomalila navigace, tak to šlo spátky deaktivovat...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
soson13
Příspěvky: 3
Registrován: 14 črc 2021, 13:48

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od soson13 »

Ahoj děkuji za návod otevřel jsem to ale chce to osmimístný kód takže budu zkoušet kdyby někdo věděl prosím napište děkuji.
soson13
Příspěvky: 3
Registrován: 14 črc 2021, 13:48

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od soson13 »

Kód nalezen 19500 624
jeffe
*
Příspěvky: 62
Registrován: 28 srp 2018, 20:17

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od jeffe »

Zdravím,
Rád bych se zeptal, zda jste se někdo setkal s tímto problémem:
Minulý týden jsem absolvoval 5-tiletý servis, ale bez aktualizace map. Bylo mi řečeno, že nahrávání je momentálně nefunkční. Požádal jsem, aby mi zavolali až to půjde. Dnes mi volal technik, že mohu přijet, ale záležitost to je riziková, protože se stává, že se zasekne komplet celý infotainment. Proto fotí SPZ, WIN a číslo aktualizace, což v případě problému kamsi zasílají (asi Hyundai). Mají i případ, kdy problém nevyřešili od ledna do dneška. Z jiného servisu mám info, že to nastane, pokud nebyly řádně aktualizovány postupně všechny verse SW a nějaká byla přeskočena. Tak mám dilema, zda to riskovat i když jsem absolvoval všechny roční servisy a poslední aktualizaci mám z 6/6/2022:
verze SW PD.EUR.SOP.014.6.220519
verze FW PD.EUR.0.5.430.210930.MICOM
verze navigace COM5.EUR.HMC.220519.04c1b0e
verse mapy EUR.15.41.54.013.223.5
Nějaká rada?
----
I30 1,4 GDI kombi Ultimate, White Sand
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od Stringo »

Rada? Buď to vyjde, nebo nevyjde :lol:
Pokud uděláš (udělá technik) vše jak se má, tak není v nikoho moci, výsledek instalace ovlivnit.

Já aktualizuju pokaždé, když vyjde nová verze a nikdy jsem neměl problém, dokonce ani nestartuju auto, nechávám jen klíček v 1.poloze. Jediný problém vidím v tom, že při instalaci dojde k vypnutí rádia (třeba vybitím staré baterie).

Tu verzi co tam teď máš, jsem já v prosinci aktualizoval na tuto verzi bezproblémově:
Přílohy
Navigace 2022.12_1.jpg
Navigace 2022.12_1.jpg (55.61 KiB) Zobrazeno 724 x
Navigace 2022.12_2.jpg
Navigace 2022.12_2.jpg (54.19 KiB) Zobrazeno 724 x
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
jeffe
*
Příspěvky: 62
Registrován: 28 srp 2018, 20:17

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od jeffe »

Díky za info, risknu to a uvidím.
----
I30 1,4 GDI kombi Ultimate, White Sand
Uživatelský avatar
MichalFB
*
Příspěvky: 40
Registrován: 18 lis 2022, 22:25

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od MichalFB »

jeffe píše: 06 bře 2023, 12:00 Zdravím,
Rád bych se zeptal, zda jste se někdo setkal s tímto problémem:
Minulý týden jsem absolvoval 5-tiletý servis, ale bez aktualizace map. Bylo mi řečeno, že nahrávání je momentálně nefunkční. Požádal jsem, aby mi zavolali až to půjde. Dnes mi volal technik, že mohu přijet, ale záležitost to je riziková, protože se stává, že se zasekne komplet celý infotainment. Proto fotí SPZ, WIN a číslo aktualizace, což v případě problému kamsi zasílají (asi Hyundai). Mají i případ, kdy problém nevyřešili od ledna do dneška. Z jiného servisu mám info, že to nastane, pokud nebyly řádně aktualizovány postupně všechny verse SW a nějaká byla přeskočena. Tak mám dilema, zda to riskovat i když jsem absolvoval všechny roční servisy a poslední aktualizaci mám z 6/6/2022:
verze SW PD.EUR.SOP.014.6.220519
verze FW PD.EUR.0.5.430.210930.MICOM
verze navigace COM5.EUR.HMC.220519.04c1b0e
verse mapy EUR.15.41.54.013.223.5
Nějaká rada?
Zdravicko,

Chcel by som odpovedať na tvoj dotaz, prípadne sa informovať, či ste sa niekto stretol s týmto problémom.

16.5. Som absolvoval garančnú prehliadku po roku.
Samotná prehliadka super, ale jej súčasťou bolo aj aktualizovanie systému.
Výzva na update mi došla už niekedy začiatok roka 2023, ale keďže som vedel, že pôjdem na servis a nemal som 64gb usb, tak som to nechal spraviť až na prehliadke, keďže to bolo zdarma.
Po update systému mi však nejdú mapy online. Mám 10” infotaiment a mapy na ňom boli super. Od update mi však idu len offline.
Skúšal som reset, aj hard reset, pomocou tlačidla, ale mapy fungujú po prvotnom nahodení systému, potom ale zase už len v offline móde.

Písal som aj na HME Support, kde mi povedali, aby som to spravil zas a pýtali si povolenie zobrať z auta log Files, ale už iného týždeň a nemám od nich žiadnu odpoveď.

Písal som aj do servisu, kde mi prehliadku robili, vraj sa množia vozidlá s týmto problémom, ale nikde na fórach som nenasiel, že by sa toto riešilo.

Spojenie s mobilom funguje, počasie a aj šport, odomknutie auta cez telefón… všetko ok, len mapy sú offline.
Vozidlo: i30 2022, 1.5dct
i30 fastback 2022, Style, 1.5 MHEV 7DCT, Atlas White
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od Stringo »

Zapomeň, že případně bugy budou v Hyundai řešit během týdne. Pokud to dobře dopadne, vydají nový update po 1-2 měsících. Sleduj informace o nově vydaných updatech, nebo ve svém servisu po měsíci zjisti, zda je něco nového. Víc dělat nemůžeš.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
MichalFB
*
Příspěvky: 40
Registrován: 18 lis 2022, 22:25

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od MichalFB »

Stringo píše: 13 čer 2023, 16:14 Zapomeň, že případně bugy budou v Hyundai řešit během týdne. Pokud to dobře dopadne, vydají nový update po 1-2 měsících. Sleduj informace o nově vydaných updatech, nebo ve svém servisu po měsíci zjisti, zda je něco nového. Víc dělat nemůžeš.
Nedalo mi to, tak som volal do servisu. Kde som aj auto kupoval. Objednali ma na tento piatok, na reinštaláciu. Pochybujem, že to pomôže, ale bol som ujistený, že to budú aj riešiť, ale potrebujú to zreprodukovať v servise.

Povedali mi aj, že mi nechcú dávať predošlú, síce funkčnú verziu systému, keďže je všetko ešte v záruke.
Riešenie je samozrejme, v rámci reklamácie.

Zvláštne ale je, ze v amerických fórach sa táto chyba opakuje, avšak na tomto fóre som sa nedopátral.
i30 fastback 2022, Style, 1.5 MHEV 7DCT, Atlas White
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od mozecek »

Hyundai to možná řeší, a třeba jim nějaký tvůj log pomůže, ale ladění různých FW/SW nasazovaných nezávisle jsou logicky na dlouho. Nějaký čas zabere identifikace chyby v kódu, potom se analyzuje kdy a jak to vzniklo, co postihlo a musí se najít řešení, které nebude kolizní mezi různými kombinacemi FW/SW, pak to někdo implementuje do vybraných kombinací, a nakonec je potřeba všechny dotčené varianty pořádně otestovat. Když se najde chyba tak jede kolečko analýza-programování-test znovu. Nikdo nechce jednou chybu způsobit další, třeba ještě horší. Ve vývoji jsou i určité cykly, v lepším případě ten problém spadne do aktuálního, v horším případě do nějakého dalšího. Takže pokud zrovna nebudeš testovací králík (to možná ani ty nechceš) nebo ti nevrátí tu původní verzi (to nechce servis) tak s rychlým řešením bohužel nepočítej.
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
MichalFB
*
Příspěvky: 40
Registrován: 18 lis 2022, 22:25

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od MichalFB »

Procesu riešenia SW problémov rozumiem. Necakam nápravu obratom. Systém/ časť systému pre Hyundai robí LG. Pri odovzdávaní logov pre HME som musel dať vyslovený súhlas pre LG a HME. Bude to riešené v rámci záruky, prinajhoršom vymenia modul, čo som čítal po US fórach.
Je len prekvapujúce, že som na tomto fóre nenašiel žiadny príspevok s rovnakým problémom. 😃

Čítal som tu o problémoch s aplikáciou, nič také sa u mňa nedialo. Aplikácia funguje aj teraz, fungovala aj predtým, len tá navigácia ma štve, keďže 10.25” nepodporuje wireless Apple CarPlay a nechce sa mi pripájať kábel zakaždým pri cestovani na diaľku, tak toto mi spravilo škrt.
V servise tvrdili, že bluelink už mal historicky výpadky…
Rozmýšľal som nad resetom alebo skontrolovanom cez engineering mode, ale nechcem do toho šahať, kým to neporiešia v servise asi
i30 fastback 2022, Style, 1.5 MHEV 7DCT, Atlas White
PeterOV
*
Příspěvky: 37
Registrován: 10 čer 2021, 10:04

Re: Navigace-funkce

Příspěvek od PeterOV »

Tak premyslim, precijen to radio je da se rici Android mobil. Je tam v menu tovarni nastaveni? Zkusit radio vyresetovat?
Jinak kdyz jsme u ktualizaci, cerven je tady. Nevite nekdo neco o nove verzi? :D
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“