Světla pro denní svícení

Návody - demontáže, opravy

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od lukis01 »

jaroslav81 píše:Moja realizácia denného svietenia NSSC 502 HP

Pri montáži som nedával dolu nárazník, stačilo odmontovať iba svetlomety a ľavý kryt hmlovky. Napájanie (+) DRL som pripojil na poistku č.15 (B/UP) v poistkovej skrinke, (-) vodič na kostru baterky a
3. vodič na káblik parkovačky ľavého svetla (zeleno-oranžový).
Jardo DÍKY!!!!
Obrázek

a proč?

a) protože stačilo trochu zapátrat a mám odpovědi na své otázky "kam s kabely"
b) přivedl jsi mne na super myšlenku s tou pojistkou....jestli se podaří, máš u mne 1kus překvapení ;)
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od Ruska.ruleta »

David PLEVA píše:Jinak, pokud by se někdo chtěl připojit k stávajícím drátům a zároveň se mu nechce letovat, tak může zkusit to, co používám v Sonatě.

Jsou to kabelové rychlospojky do průřezu kabelu 1,5mm2.

Nic se nemusí řezat, nic se nemusí pájet, jen se tam přiloží dva dráty, ten průchozí a ten, který potřebujeme napojit, zacvakne se ten malý nožík, který prořízne izolaci u obou kablíků a nakones se to celé zajistí tím pérkem. A hotovo.

Obrázek
Vřele doporučuji se těmto spojkám vyhnout. Při použití v motorovém prostoru naprosto nepoužitelné. Když už použít rychlospojku, tak jedině s gelem.
http://www.gme.cz/svorka-scotchlok-ub-2a-p656-609
Červené jsou pro nejmenší průřez vodiče, modré pro střední průřez (do 2,5 mm2) a žluté jsou nad 4 mm2.
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od lukis01 »

mno je fakt, ze chvilku zustal viset prave na tom, kde se pichnout na kabel od parkovacky, ale zda se, ze se blyska na lepsi casy...
bude to bud na konektor svetlometu nebo vevnitr auta na IP box, este budeme uvidet :D
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od severtom »

jozka1 píše:Máte někdo po namontování LED denních světel problém s rušením rádia? Jsou nějaké typy nebo značky světel, kterým je lepší se vyhnout?
Já uvažuji o těchto: http://www.tuningshop.cz/svetla-pro-den ... d-sj-288e/
má někdo s tímto typem zkušenosti?
Byl jsem se podívat na jednu I30 s domontovanýma LED a majitel říkal, že světla trochu ruší rádio. Sice ne moc, ale trochu ano, hlavně pokud je slabý signál stanice.

Jo EMC je svinstvo. Zkus si schválně pustit pásmo AM /střední vlny/, kdekoli, kde není stanice, např. 666 kHz je pěkný tip... pak přepni tlačítkem na USB a NEMĚJ ve zdířce flashku. Uslyšíš, co uslyšíš.
Rádio Hyu dokáže rušit samo sebe :)
Rádio může být rušeno naprosto čímkoli a plastová krabička s elektronikou zapínající DRL podle napětí palubní sítě zaručeně ruší jak vyzařováním, tak i vedením po přívodu k ní a výstupním kabelu z ní - obojí jsou antény!
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
mcpapa
*
Příspěvky: 62
Registrován: 01 pro 2012, 18:23
Bydliště: Beroun

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od mcpapa »

AM? tam ještě někdo vysílá? Čekal jsem kdy v tom příběhu přijdou mimozemšťani :))) Zatím jsem na žádném autě s DRL nepozoroval zhoršení signálu (tedy FM) a osobně bych se nebál, pokud nemáte anténu od rádia souběžně s vodičem světel, aby se tam indukovalo nějaké napětí:)
i30 CW 1,6 CVVT + LPG red 2009
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od severtom »

Ano, vysílá, a i30 má dobré rádio. Např. v Dánsku v pohodě (za jízdy) chytneš Petrohrad, dokonce i Český rozhlas je ještě srozumitelný.
Zkus si kdekoli v Evropě naladit 666 kHz a VŽDY NĚCO CHYTNEŠ :-)
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
jozka1
*
Příspěvky: 20
Registrován: 16 pro 2012, 07:28

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od jozka1 »

Má někdo nějaké nové poznatky k dennímu svícení? Někdo nový s dodělaným DRL?
Celou zimu jsem sledoval, jak mají ostatní auta, které potkávám, dodělané denní svícení. Někdy je to hrůza - umístění mimo dovolené rozmezí, jedna strana nesvítí, špatně natočené apod. Původně jsem byl rozhodnutý pro LED světla, ale asi změním názor a vážně uvažuji nad AHD svícením. Asi bych vzal to nejjednodušší http://www.cybertronic-labs.cz/denni-sv ... it-i191c52 Má s AHD někdo zkušenost v i30?
Uživatelský avatar
Thom@s
**
Příspěvky: 175
Registrován: 20 říj 2011, 20:13
Bydliště: Praha

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od Thom@s »

Specifikace prodejce je pro neznaleho veci zavadejici. Kdo ma origo dl tak si to nekoupi a na nase i30 se to dat podle vyhlasky nesmi, resp. nemelo by se :-). Tak je svinarna takhle mlzit. Kazdopadne se jedna o cestu nejmensiho odporu a nemit to uz nabastleny, urcite bych o tom uvazoval. Neni to zadnej hyzdic a s policii by problem asi taky nebyl. Jen STK by se to nemuselo libit.
:hyu: i30 Trikolor Plus Exclusive, 2011; 1,6i MPI DOHC CVVT; 92,7kW
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od lukis01 »

podle mne se AHD už řešilo dříve, nemá homologaci, takže sbohem a šáteček, už jsem vyrostl z podobných bastlů
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Jirka-F
*
Příspěvky: 92
Registrován: 14 říj 2009, 11:02

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od Jirka-F »

Kromě homologace tě zastaví každý policajt, protože svítíš dálkovými světly. Stejné jako by si využil mlhovky. § 32/1.3. O STK nemluvě. Tohle je na sebrání techničáku :D
Hyundai i30 Classic 1.4i CVVT
jozka1
*
Příspěvky: 20
Registrován: 16 pro 2012, 07:28

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od jozka1 »

Co jsem pročítal fora jiných značek, tak zatím neměl nikdo s AHD problém. Jasně, jak se pojede na technickou, tak to bude lepší odpojit.
A že by za to brali techičák, to se mi zdá přehnané...
LED světla sice mají homologaci, ale nikdo už neřeší, jak si je namontuješ. To je trochu divné...
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od soban »

A na tom jsi byl kde - mě policajti seřvaly že je mám moc u sebe - chyběl asi 1,5cm musel jsem je předělat. (A koukal zda mají i homologaci - tak mi papíry nevzal a musel jsem rožnout normální světla a nechat je předělat.) To že některé je mají pod značkou a nemají 600mm mezi sebou tak by mě zajímalo jak prošly přes STK. Prostě je to bordel.

A pokud je to špatně tak na stk by jsi neměl projít - že projdeš to je zase jiná tak jako když prošel stk a při jízdě z stk mu upadlo kolo - jak je to možné?

Jinak pokud provedeš nepovolenou úpravu bez homologace tak to na sebrání techničáku stačí - stačí když se znalý policajt koukne že svítíš dálkovéma a nesvítí ti zadek a na světle není homologace RL či DRL a jseš bez papírů.

Protože na světle určitě nebude homologace i pro DRL.
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od alarm »

tak, tak, a mali by už s tým začať...
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od soban »

Ano měly by protože někdy je to fakt otřes jak to někdo dokáže namontovat blbě jenom aby byl cool :-(

PS Tak jsem koupil jiné drl a předělal a teď je mám OK doufám že se jim bude zase něco líbit abych to musel předělat :-)
Uživatelský avatar
Thom@s
**
Příspěvky: 175
Registrován: 20 říj 2011, 20:13
Bydliště: Praha

Příspěvek od Thom@s »

Jj. Premerit na milimetr a kdyztak poradnej flastr. O tom ta bezpecnost je. No ne? Se proberte.
:hyu: i30 Trikolor Plus Exclusive, 2011; 1,6i MPI DOHC CVVT; 92,7kW
Odpovědět

Zpět na „i30 Jak na to“