Denní svícení

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Denní svícení

Příspěvek od Gandalf »

Jestli budu na Ácu dávat DRL s tímhle typem zapojení, asi to zkusím taky přímo na alternátor, než tahat kabel do kabiny.
Blesk007: Nešlo by udělat nějaký snímeček, jak přesně na alternátoru si to zapojil? Sice si teď nevybavím, jak přesně je osazený altík u mě v motoru, ale abych si udělal nějakou představu. Nebo aspoň slovně popsat... Dík!
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Reklama
 

Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Denní svícení

Příspěvek od MICHAL77 »

Gandalf: Je to jednoduché, ale malinko se liší zapojení DRL s vestavěným ovládacím modulem a modulem mimo světla. Na X3 mám ty s vestavěným modulem a zapojení jednoduché, černej drát = kostra, žlutej drát = obrysová světla vozu, bílej drát = zapojení třeba na indukční cívky-zapne se po zapnutí klíčku, A NEBO JAK TO MÁM JÁ A TO ŽE JSEM TO PŘIPOJIL NA ALTÍK - vedou tam dva slabé dráty, tak zjistíš kterej vede ke kontrolce dobíjení a na něj to připojíš a je to, foto bych udělal, ale nic ne něm neuvidíš, protože veškeré dráty jsou v "husích krcích".
.........
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Denní svícení

Příspěvek od Gandalf »

Blesk007: OK, dík za radu :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Marek_PD
***
Příspěvky: 705
Registrován: 29 črc 2007, 16:58
Bydliště: Prievidza SK

Re: Denní svícení

Příspěvek od Marek_PD »

Dnešna montaž DRL na dedkovom LC-čku :hyu: foto by nokia...
Fotografia0267.jpg
Fotografia0267.jpg (93.21 KiB) Zobrazeno 1864 x
aktuálne: Alfička 166 2,4 JTD
moja ex: Adelka X-3 1,3 62kW
/-/v rodine: Accent 2005+Accent 2011+i20
matýsek
*
Příspěvky: 79
Registrován: 14 bře 2011, 10:34
Bydliště: Olomouc

Re: Denní svícení

Příspěvek od matýsek »

Dobrý den, nedá mi to , abych sem nenapsal zkušenost při montáži světel pro denní svícení. Než jsem tyto světla zapojil, tak jsem je zkoušel "na sucho". Světla svítila normálně. Když jsem je zamontoval do auta, při prvním nastartování prostě s prominutím " zdechly". Bádal jsem proč, a zjistil, že asi 15cm od kraje plusového přívodu byl káblík v bužírce přerušen. Po zkrácení červeného káblíku světla svítí bez problému. Bral jsem to jako náhodu do té doby, než světla montoval můj synovec , při zkoušení "na sucho" v pořádku, při nastartování nic. Ta sama závada, akorát bylo přerušené lanko ve žlutém káblíku, který vede k parkovačkám. Upozorňuji, že okraje lanka nebyly opálené, připadalo mi to, jako dva konce lanka přiložené k sobě v bužírce, prostě nějaký "aušus". Zajímalo by mě, jestli někdo nemá stejnou zkušenost. Přeji krásný zbytek léta a hodně najetých kilometrů bez nehod. "Matýsek" :hyu:
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Denní svícení

Příspěvek od Martun »

Matýsek
No já bych to viděl na souhru blbých náhod.. :-k Je divný že při zkoušce bylo vše ok.. neudělal jsi si to nějak při montáži? A synovec měl tatáž identická světla od stejného výrobce?
Nadruhou stranu, buď rád že je to jen kablík.. může ti taky odejít dioda ve světlech a to by bylo k nasr... Už jsem jich viděl dost takhle částečně slepých.. , nadruhou stranu, vždycky mi přišly jako ty z levnějších variant...
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
matýsek
*
Příspěvky: 79
Registrován: 14 bře 2011, 10:34
Bydliště: Olomouc

Re: Denní svícení

Příspěvek od matýsek »

No možný to je. "Matýsek" :hyu:
Pavel_KK
*
Příspěvky: 22
Registrován: 12 pro 2011, 11:55

Re: Hmlovky (svetla do hmly)

Příspěvek od Pavel_KK »

Pánové, mám otázku:
Vy kdož máte na Accentu mlhovky, jdou zapnout tak aby svítily jen obrysovky + př. mlhovky ? Nebo musí svítit i potkávačky ?
A ještě, lze deaktivovat automatické rozsvěcení potkávacích světel ?

Dík za odpověď.

Pavel
Accent 2007 , 1.4i , True Blue - prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hmlovky (svetla do hmly)

Příspěvek od Vilda »

U mého Accenta mlhovky s parkovačkami svítí, ale jezdit se tak nesmí, je to proti předpisům ( pouze s potkávacími světly )..... jestli jde deaktivovat automat na rozsvěcení světel, to nevim ...... ale můžeš přece světla vypínat a zapínat ručně :idea: a automat nepoužívat ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Pavel_KK
*
Příspěvky: 22
Registrován: 12 pro 2011, 11:55

Re: Hmlovky (svetla do hmly)

Příspěvek od Pavel_KK »

Dík za odpověď na ty mlhovky.

No a ten automat nevím jak nepoužít - je to automat co se sám rozsvítí. Jakmile se rozběhne motor (resp. klíček je v poloze "ON"), rozsvítí se potkávačky
ať mám spínač na levé páčce v jakékoliv poloze.
Tj. například při čekání na přejezdu nejde nechat brumlat motor a zároveň svítit jen obrysama. Proto by mě zajímalo jestli to jde nějak deaktivovat.
Accent 2007 , 1.4i , True Blue - prodáno
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Hmlovky (svetla do hmly)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Tak to máš asi něco extra, protože mně po otočení páčky ovládání světel do polohy 0 světla zhasnou (všechna) a to mám automatické zapínání světel.
Používám ale denní LED svícení, takže mám hlavní světla vypnutá a zapínám je páčkou až za tmy.
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hmlovky (svetla do hmly)

Příspěvek od Vilda »

Pavel_KK píše: Jakmile se rozběhne motor (resp. klíček je v poloze "ON"), rozsvítí se potkávačky
ať mám spínač na levé páčce v jakékoliv poloze.
Tak už mě napadají jen dvě příčiny ......

za prvé ..... máš v autě nějaký problém se světly a řešil bych to přes servis ...

a za druhé, že máš nějakou verzi auta, které mířilo někam na sever .... Norsko, Švédsko :-k kde se svítí taky celoročně, ale nikdo světla nemůže vypnout .....

Mě i Zdendovi Svobodovic funguje vypínání světel úplně normálně ...... a co vím ze srazů a komunikace taky na foru New Accenta, nikdo tyhle problémy neměl .... aspoň si nepamatuju, že by tenhle problém někdo řešil ... [-X
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmlovky (svetla do hmly)

Příspěvek od cert »

Pavel_KK píše:Dík za odpověď na ty mlhovky.

No a ten automat nevím jak nepoužít - je to automat co se sám rozsvítí. Jakmile se rozběhne motor (resp. klíček je v poloze "ON"), rozsvítí se potkávačky
ať mám spínač na levé páčce v jakékoliv poloze.
Tj. například při čekání na přejezdu nejde nechat brumlat motor a zároveň svítit jen obrysama. Proto by mě zajímalo jestli to jde nějak deaktivovat.
Mám to přesně tak jak to píšeš. Tenhle automat na světla byla příplatková výbava (myslím, že jsem připlácel 900,- a dneska toho lituju). Už podruhý ten apatát zakukal, jednou ještě v záruce, to mi servis dal nový a teď v tom šmejdu zůstává "viset" relátko na hlavní světla, takže se mi rozsvítí okamžitě jak dám klíček do polohy kdy svítí kontrolky. Až se oteplí, tak to musím buď opravit jiným relé nebo vykuchat ven. Pokud to půjde nějak opravit, tak to každopádně udělám vypínací a poupravím tak, aby šlo na ten automat svítit i dálkovýma.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Pavel_KK
*
Příspěvky: 22
Registrován: 12 pro 2011, 11:55

Re: Hmlovky (svetla do hmly)

Příspěvek od Pavel_KK »

Ha ! Já věděl že to nemám rozbitý.. :D

Kdybys Certe náhodou věděl jak tu automatiku vyřadit ( ideálně svépomocí ) tak se prosím poděl.
Proč se na to vůbec ptám... chci si výhledově na auto přimontovat mlhovky, jelikož často jezdím na chebsko a sokolovsko, kde jsou od podzimu do jara často mlhy.
Na předchozím autě se mi osvědčilo svítit v mlze obrysovkama a mlhovkama (vím že se to nesmí). Neudělá se pak před autem bílá "stěna".
A navíc mi nevyhovuje stav kdy auto dělá něco za mě aniž to chci :?

A ještě k těm mlhovkám, nevíte kde je v autě relé předních mlhovek ? v krabici vedle baterky ?

Díky za rady.
Accent 2007 , 1.4i , True Blue - prodáno
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Hmlovky (svetla do hmly)

Příspěvek od Martun »

Tak tak koukám, že jsem rád, že tuto vychytávku nemám :lol: :lol:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“