Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Dire »

laufas píše: Ty porad s tou namrazou :D Vsak vidis na teplomeru kolik je stupnu,ne? :wink:
Ved tej sa na cestach najviac bojim, ukludnovalo ma, ze mi aspon bude preblikavat kontrolka ESP, ked zacnu kolesa podklzavat :D
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Dire »

Borek: mal som vyhliadnute auto v Korecar Pardubice a kupil a servisujem nakoniec v BOS Trutnov. V Cesku zijem uz 17 rokov :wink:
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7919
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Mexican »

Dire píše:Borek: mal som vyhliadnute auto v Korecar Pardubice a kupil a servisujem nakoniec v BOS Trutnov. V Cesku zijem uz 17 rokov :wink:
ale slovencina je stale pekna :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Borek »

No prosím-další slovenský Mexican na Moravě :lol: .
V Trutnově to znám také.S autem jsem tam nebyl,jen se tam občas stavím podívat,co je nového.Byla tam ochotná,ale absolutně neznalá slečna prodejkyně,méně ochotný a stejně málo fundovaný prodejce.Mimo jiné ani servisáci nevěděli,že faceliftované Coupe GK už nemá TCS,...tak jsem si nějaký obrázek o této firmě udělal.Ale praktickou zkušenos se servisem BOS nemám-abych jim nekřivdil.
Co se Korecaru týká-byl jsem na garančkách v HK i v Pardubicích.V Pardubicích byli určitě daleko ochotnější a byl jsem tam o 100% spokojenější.Dokonce mě po předání auta na garančku odvezli Getzem na druhou stranu Pardubic a odpoledne zavolali a opět pro mě přijeli a odvezli zpět do servisu.Tak to také mimo jiné oceňuji.
Příjemným překvapením pro mě byl servis SAS v České Třebové-prodejna a servis jsou proti Korecaru sice menší,ale přijímací technik(snad mu nezkomolím jméno-p.Vojtíšek),je člověk na svém místě.Auta perfektně zná,snaží se vyjít vstříc zákazníkům,ochotný....škoda,že takových lidí není více. :( Stejně tak jsem tam byl spokojený i se servisem-co v HK bylo nemožné,v Č.Třebové nebyl problém(třeba objednání stř.nosiče,zapojení zapalovače na stálé napětí...). :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Dire »

Tak podla poslednych sprav vadna 'ridici jednotka ABS', prebieha testovanie s nahradnou, potom objednavka novej ... Este vraj minimalne cely dalsi tyzden bez auta :(

Borek: Korecar Pardubice ma pristupom a ochotou tiez nadchli, musim pochvalit ich predajcov
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od laufas »

Dire píše:
laufas píše: Ty porad s tou namrazou :D Vsak vidis na teplomeru kolik je stupnu,ne? :wink:
Ved tej sa na cestach najviac bojim, ukludnovalo ma, ze mi aspon bude preblikavat kontrolka ESP, ked zacnu kolesa podklzavat :D
nechapu odpoved :oops:
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Dire »

laufas píše:
Dire píše:
laufas píše: Ty porad s tou namrazou :D Vsak vidis na teplomeru kolik je stupnu,ne? :wink:
Ved tej sa na cestach najviac bojim, ukludnovalo ma, ze mi aspon bude preblikavat kontrolka ESP, ked zacnu kolesa podklzavat :D
nechapu odpoved :oops:
Najviac sa bojim namrazy/snehu. A pri preklzavani kolies ma preblikavat na palubke kontrolka ESP, co by ma na namrazu upozornilo hned. Kedze mi furt svieti akorat tak ESP OFF, tj. zrejme ESP a TCS (resp. ASR, alebo ako sa to vola u Hyundaie) je vypnute, tak nemam ani poriadnu signalizaciu na displeji radia, ani na palubke :(
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od laufas »

Dire:
Ja te porad nechapu. Pripada mi, ze v tom mas nejaky chaos. Na displeji radia mas teplomer a tam preci vidis, jestli je plus deset nebo minus pet. A kdyz bude minus pet, musis pocitat s namrazou,ne?:-) A esp blika jen kdyz zakroci. A preci kdyz je namrzlo, neznamena, ze budes porad ve smyku a ono ti bude svitit a ty se teda dozvis, ze je namraza :D
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Dire »

laufas píše:Dire:
Ja te porad nechapu. Pripada mi, ze v tom mas nejaky chaos. Na displeji radia mas teplomer a tam preci vidis, jestli je plus deset nebo minus pet. A kdyz bude minus pet, musis pocitat s namrazou,ne?:-) A esp blika jen kdyz zakroci. A preci kdyz je namrzlo, neznamena, ze budes porad ve smyku a ono ti bude svitit a ty se teda dozvis, ze je namraza :D
Ked bude +10C alebo -5C, nie je je co riest :)
Ja sa bavim o prechodovej teplote, tj. 0C az +4C. Ty si vspomenies pred kazdym vjazdom do lesa, do tiena, pred vystupanim do vyssej nadmorskej vysky (klasika je nenapadna Vysocina, kde stupas pozvolna) neustale kontrolovat teplotu na panelu radia ?
Ja teda nie a asi nie som sam, inak by konstrukteri nevymysleli upozornenie na namrazu. Lenze u inych aut je to urobene inteligentne (oranzova vlocka na palubke u Mondea, u Almery sa aspon teplota NA PALUBKE rozblikala, u Skodoviek to snad pri prekroceni krízovej teploty smerom dole i piskne !
A viem zo skusenosti kolegov, ktori uz nejaky cas ESP (lepsie povedane ASR, TCS a pod. systemy) maju, ze na namrazu spolahlivo upozorni uz prebliknutie kontrolky ESP (ASR) - napr. pri prudsom pridani plynu, rozjazdu apod.
Nejde mi o smyk, ktory riesi ESP, ale uz o prvotne preklznutie kolies na snehu/lade, ktore riesi Track Control System (u nas sucast ESP, inde montovany ako samostatny system i bez ESP).
Takze vlastne kto ma protisklzovy system, nahradzuje mu to upozornenie na namrazu cidlom vonkajsej teploty. A v to dufam i ja, ked uz ta vlocka na radiu je tak sikovne schovana a maskovana :(
Kto u i30 ESP nema, neverim, ze si prechod cez tu kriticku teplotu vzdy a spolahlivo na radiu vsimne.
Uff a uz dame namrazu "k ľadu", ok :D
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od laufas »

Dire píše:
laufas píše:Dire:
Ja te porad nechapu. Pripada mi, ze v tom mas nejaky chaos. Na displeji radia mas teplomer a tam preci vidis, jestli je plus deset nebo minus pet. A kdyz bude minus pet, musis pocitat s namrazou,ne?:-) A esp blika jen kdyz zakroci. A preci kdyz je namrzlo, neznamena, ze budes porad ve smyku a ono ti bude svitit a ty se teda dozvis, ze je namraza :D
Ked bude +10C alebo -5C, nie je je co riest :)
Ja sa bavim o prechodovej teplote, tj. 0C az +4C. Ty si vspomenies pred kazdym vjazdom do lesa, do tiena, pred vystupanim do vyssej nadmorskej vysky (klasika je nenapadna Vysocina, kde stupas pozvolna) neustale kontrolovat teplotu na panelu radia ?
Ja teda nie a asi nie som sam, inak by konstrukteri nevymysleli upozornenie na namrazu. Lenze u inych aut je to urobene inteligentne (oranzova vlocka na palubke u Mondea, u Almery sa aspon teplota NA PALUBKE rozblikala, u Skodoviek to snad pri prekroceni krízovej teploty smerom dole i piskne !
A viem zo skusenosti kolegov, ktori uz nejaky cas ESP (lepsie povedane ASR, TCS a pod. systemy) maju, ze na namrazu spolahlivo upozorni uz prebliknutie kontrolky ESP (ASR) - napr. pri prudsom pridani plynu, rozjazdu apod.
Nejde mi o smyk, ktory riesi ESP, ale uz o prvotne preklznutie kolies na snehu/lade, ktore riesi Track Control System (u nas sucast ESP, inde montovany ako samostatny system i bez ESP).
Takze vlastne kto ma protisklzovy system, nahradzuje mu to upozornenie na namrazu cidlom vonkajsej teploty. A v to dufam i ja, ked uz ta vlocka na radiu je tak sikovne schovana a maskovana :(
Kto u i30 ESP nema, neverim, ze si prechod cez tu kriticku teplotu vzdy a spolahlivo na radiu vsimne.
Uff a uz dame namrazu "k ľadu", ok :D
Pockej, pokud ja vim, tak u mondea je cervena, kdyz mrzne. A u tech skodovek to taky sviti az kdyz to zakroci (ASR urcite).
Podle me auto jen tak z normalni jizdy nepozna, jestli to klouze nebo ne a tim padem te nemuze informovat.
Co ostatni? nevite jak to je???? :)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Dire »

Teraz mam doma Mondeo z firmy (predposledna modelova rada), vlavo hore na palubke je vlocka, moze byt oranzova i cervena (asi podla teploty), ale to je jedno.

"A u tech skodovek to taky sviti az kdyz to zakroci (ASR urcite)"

Ved o to mi ide: akonahle zacne namraza -> podklzne koleso -> blikne ASR (nebudeme do toho montovat ESP) = bacha, okamzite spomal, klze to ! Jasne, ze na suchej ceste ASR za normalnej jazdy nebude blikat.
Kto nema ASR, musi sa spolahnut iba na signalizaciu prekrocenia hranicnej teploty a ta signalizacia by mala byt taka, aby ju sofer hned zaregistroval a mohol preventivne prizposobit styl jazdy.
ASR je presnejsie ako ukazatel teploty, ak je dostatocne citlive, tak uz pri prvom naznaku namrazy a preklznutia kolies zablika. Ukazatel teploty je iba infomativny, moze byt kludne -2C a cesta moze byt v skutocnosti bez namrazy. Idealne je kombinovat oboje (samozrejme, ak niekto vleti stovkou na lad do zakruty, tak uz mu ziadne blikanie ASR nepomoze, moze uz len dufat v ciastocnu pomoc ESP a volny plac vedla cesty, kam vleti :? )
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od laufas »

oK tedy uz to nechme. pochopil jsem cos mel na mysli :wink: Jinak k tomu servisu - jak je to s nahradnim autem, nevis? :)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Dire »

Nahradne auto by mi dali za 450 Kc/den bez DPH :( Vraj tato cena je iba vdaka tomu, ze sme auto u nich kupili, inak az 1200 Kc... ?! U Nissanu som dostaval nahradne auto zdarma pocas celej zarucnej doby Almery (+ umytie a vysavanie interieru), aj ked dnes uz to asi tiez tak nefunguje.
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od vlado1979 »

U peugeota 307 to funguje tak, že ak klesne teplota pod 4 °C, tak pak to pipne. Teplota bliká od 3°C až po -4°C. Ak je nižšia, potom trvalo svieti. Je pravda, že ak je okolo nuly, tak pri prudšom pridaní plynu napr. pri rozjadze, ihneď bliká ESP. Je námraza, tak zasiahne.
Minule som išiel do práce, sadol som do auta v garáži, teplota 14°C. Prešiel som 10 km a len tak som sa pozrel na palubovku aký je čas a teplota bola -6°C ! Kto sa ma stále pozerať na palubovku aká je teplota, navyše malá a skoro schovaná ? Venujem sa v prvom rade tomu, čo sa deje na ceste.
Peugeot pípal v porovnaní s i30 viac. Upozornil vodiča aj vtedy, ak sa znížilo palivo na minimum a bolo potrebné tankovať. V i30 začne svietiť na prístrojoch nádrž. Pežot zapípal a vypísal hlášku "fuel level minimum", potom tiež začala svietiť nádrž.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od matysekul »

Tady je názorně vidět,jak pokrok lidi rozmlsá :twisted: Na jednu stranu vám vadí pípající pásy a na druhou si stěžujete,že vás něco neupozorní. Posadil bych vás zpátky do aut bez elektroniky,abyste opět začali auto trochu vnímat.Venkovní teploměr,kdo o tomhle zařízení před pár lety vůbec slyšel,natož by se bez něj neobešel.No a že vás neupozorní,snad jste řidiči.Přece v zimě na mokré silnici nebudete jezdit jako v létě.Mně většinou nezklamala barva povrchu a mírné přibrždění,abych zjistil na čem jsem.Jezdím nějakých 17 let a z toho 5let profesionálně.A nikdy jsem se nespoléhal stoprocentně na techniku,ale na své vnímání.
Tyhle systémy určitě člověku pomáhají,o tom žádná,jen si nesmíte moc zvyknout na to,že vás ze všeho vytáhnou.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“