Elantra nestartuje

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Donald: mne olej 5W40 vyjde zhruba na 600Kc/k 5 litru + dokupuji litrovku zvlast (momentalne je jak v Getz, tak v Sonate a super), 10W40 ted nakupuji 5 litru za 400Kc (Mogul Extreme) + dokoupit litr. Pro start auta je opravdu lepsi ridsi olej. Co se tyce turba, u CRDi nejsou diky bohu tak nachylna. Prave proto jsem psal, ze napred musim zjistit, zda vyrobce doporuci alespon malou davku benzinu, pokud ne, je nesmysl to delat. Aditivum by Ti melo pomoct nejen kvuli startovani atp., ale i proti kourivost a od toho jsou i letni aditiva, nemluvim o smejdech z Kauflandu, kde napisou, jak to odstranuje usazeniny, prida tominimalne 5 koni a spotrebu snizi o 2 litry, mam na mysli aditiva treba od Castrolu, Shellu atp. Nebudu uz takhle nechylnej motor a cerpadlo trapit necim, co do nej vubec nepatri.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

Tak problem vyresen:-)
bylo to pres noc v garazi-nic tam nedelali, jen se holka ohrala a ted startuje jako nova:-)
Tak jsem koupil nejake to aditivum, tak doufam, ze se dneska dostanu vecer z prace :-D

jinak Hardcam: koukal jsem na tvoji krasnou Elu a moc se mi libi ty cinske znaky, ktere mas na prednich dveri:-) je to takove decentni a pres to to vypada suprove:-)
tak jsem se te chtel zeptat, kde sis to nechal delat? Znamena to neco konkretniho?...nebo je to uz predpripravene a ty sis to jen vybral?
udelal jsem si svuj napis v cinskych znacich, ale nevim, kde mi z toho udelaji samolepku na auto:-)
Dekuji
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Donald »

to sprave: Mám radost, že holka zas šlape chodník :-) Uvidíš, je to poctivka a do nepohody!!!
to hardcam: Ceny oleje máš dobrý, tedy vše Mogul?. Přejdu postupně na 10W-40. Zatím jsem tam lil francouzský olej třídy API CF, myslím že Carex, vyšel mi ve výprodeji 8 Kč/l. Měl jsem toho asi 20 litrů do zásoby. Dělal jsem to tak, že jsem jednu náplň použil jako proplachovací. Aditiva teď používám Sheron zimní. Podle testu čas. Autodiesel skutečně zvyšuje filtrovatelnost nafty a má nějaké čisticí schopnosti. Nejlepší vyšel VIF zimní, který zvyšuje i cetanové číslo. Kdysi jsem věřil na zázračné přípravky, co ti udělají generálku motoru. Naštěstí tohle mě už pustilo.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

Donald : dekuji:-) Jsem rad, ze zase slape:-)...mel jsem pres vikend pujcenou fabii a hruuuuza:-)....priserne tuhe razeni:-)...u me jen zlehka dvema prsty a je to, ale tam?---to abych musel posilovat :lol:
Doufam, ze jsem si ted uz vsechno vybral na zacatku a ted me bude vozit dlouho, dlouho, predlouho:-D...BTW-to, co tady resite s tema olejema vubec nechapu :D ....mam vymenu oleje az za 10tkm, takze zatim neresim :D
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Sprave: hehe, ted jsi me dostal...mno, abych to teda uvedl na pravou miru...tyto cinsky znaky jsem mel i na svem byvalem aute - Lantra, foto zde
Obrázek
a tady
http://img57.imageshack.us/my.php?image ... 600gj5.jpg
byl to darek od byvale pritelkyne, ktera byla ve Francii a od nejaky cinanky si nechala napsat jmeno "Pajinek", jestli to znamena "kure na paprice" nebo "jsem idiot" opravdu netusim, ale pocatkem minulyho roku jsem to po rozchodu sundal. Mel jsem dve male (haupna a kufr) a dve velke - dvere. Muj kamarad ma reklamku a original ma u sebe, neni problem to nechat vyrezat, jestli chces:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Donald: Sheron zimni jsem ted spotreboval. Opravdu to melo dobry vliv na chovani auta. Jelikoz zrejme Verva Diesel neni urcena na zimni provoz, vzal jsem asi pred hodinou plnou nadrz Top Q, o vikendu jedu do Vrchlabi, z neho musim jet v utery do Usti na zkousku (pritelkyne) a zpet (300km )a v sobotu do Slanyho. Celkove asi 700km. Pak napisu, jak se zmenila spotreba, jelikzo na op Q nejsem zvykly. Co se oleju tyce, 5W neni Mogul, ale v kufru getze mame zbytek na doliti, tak se podivam, co je to za znacku. Specifikace mam vzdy dle manualu a nebo vyssi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Donald »

Hardcame, uvažoval jsem o xenonech a ty je máš. Není problem s police a STK?
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Pockej az prijde jandaxxx, ten Ti da na zadek:) hele, v mym okoli jsme tu s Elou 3, co maj xenony a problemy nemame....je jasny, ze to nesmis mit nastaveny tak, aby to oslnovalo. Je to samozrejme nelegalni - nemas nivelaci (naklonova cidla, cili regloskopy) a ostrikovace svetel. Az pujdu na technikou, xenony vyndam a zase je tam dam, je to pro me 10 minut prace.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

Hardcam píše:Sprave: hehe, ted jsi me dostal...mno, abych to teda uvedl na pravou miru...tyto cinsky znaky jsem mel i na svem byvalem aute - Lantra, foto zde
Obrázek
a tady
http://img57.imageshack.us/my.php?image ... 600gj5.jpg
byl to darek od byvale pritelkyne, ktera byla ve Francii a od nejaky cinanky si nechala napsat jmeno "Pajinek", jestli to znamena "kure na paprice" nebo "jsem idiot" opravdu netusim, ale pocatkem minulyho roku jsem to po rozchodu sundal. Mel jsem dve male (haupna a kufr) a dve velke - dvere. Muj kamarad ma reklamku a original ma u sebe, neni problem to nechat vyrezat, jestli chces:)
tady http://www.cinske-znaky.cz/ si to muzes nechat prelozit :-))
no nejaky navrh bych mel a pokud byla moznost z toho udelat samolepku, tak bych do toho sel, pokud by byla sympaticka cena:-)
protoze to vypada opravdu dost dobre:-)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Muzes mi poslat konkretni typ samolepky, muzu Ti to nechat vyriznout a poslat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

Hardcam píše:Donald: Sheron zimni jsem ted spotreboval. Opravdu to melo dobry vliv na chovani auta. Jelikoz zrejme Verva Diesel neni urcena na zimni provoz, vzal jsem asi pred hodinou plnou nadrz Top Q, o vikendu jedu do Vrchlabi, z neho musim jet v utery do Usti na zkousku (pritelkyne) a zpet (300km )a v sobotu do Slanyho. Celkove asi 700km. Pak napisu, jak se zmenila spotreba, jelikzo na op Q nejsem zvykly. Co se oleju tyce, 5W neni Mogul, ale v kufru getze mame zbytek na doliti, tak se podivam, co je to za znacku. Specifikace mam vzdy dle manualu a nebo vyssi.

Dneska jsem taky natankoval Top Q, drive to byl na Shellce Diesel Extra, ale cetl jsem super hodnoceni na Top Q, tak jsem zkusil:-)....Sheron diesel zimni jsem taky koupil a trosku nalil:-), takze budu spokojeny, kdyz dneska vecer mi to chytne a dostanu se domu :-D
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Donald »

Asi bych do toho šel. Jakou barvu má 6000 K? Je to nápadné na první pohled?
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Sprave
*
Příspěvky: 59
Registrován: 04 led 2009, 20:24

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Sprave »

Hardcam píše:Muzes mi poslat konkretni typ samolepky, muzu Ti to nechat vyriznout a poslat.
No to prave jeste nemam ;-)....mam to pripravene doma na papire a ted hledam nekoho, kdo mi z toho tu samolepku udela :-)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Tak pak dej vedet, jak jsi dopadl. Odkud ze to jsi?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elantra nestartuje

Příspěvek od Hardcam »

Sprave píše:
Hardcam píše:Muzes mi poslat konkretni typ samolepky, muzu Ti to nechat vyriznout a poslat.
No to prave jeste nemam ;-)....mam to pripravene doma na papire a ted hledam nekoho, kdo mi z toho tu samolepku udela :-)
kdybys bydlel pobliz, zaridil bych to. mel bys to za chvili..takhle bys to musel skenovat a to je naprd.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“