idiot za prd-lí s dálkovejma

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od Haer »

antek píše:Bude dobře až PACH přestane měřit deset metrů před tabulí a bude věnovat pozornost takovým věcem.Nemám je sice nějak extra rád,ale v tomto bych jim opravdu fandil.
Osvetlovaci s xenony, extra svitivkami a do nebe sviticimi svetlomety me hodne stvou, ale nevim, zda se dockame nekdy toho, ze by za to dostali pokutu. Kazdy den jich potkavam tolik, ze nema cenu je ani pocitat. A stvou me mnohem vic nez ti, co si sviti prednima mlhovkama. Mimochodem vcera jsem stal na krizovatce za Sparkem a i kdyz svitil brzdama, tak mi to nevadilo tolik, jako jeho blinkr. Po kazdem bliknuti jsem chvili mrkal, nez jsem mohl neco zase videt. Nevim, zda to byla seriovka nebo tuning, ale bylo to desne...
Je zajimave, jaka boure nevole se vzedmula proti prohozeni mlhovek a brzd, ale prakticky nikdo se nepozastavoval nad jinymi diskutovanymi upravami vcetne nahrady zarovek za LED, o tuningovych svetlech ani nemluve...
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Reklama
 

matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od matysekul »

A xenóny Ti tady každý vřele doporučí.A ještě jsi za blbce,když je nechceš ](*,)
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od mirpie »

tak žádnej policista na světě stejne nepozná, které žárovka je určená k čemu a už vidim, jak tohle někdo kontroluje. A vysvětlovat pojem tuzing mi nemusíš, jsem proti němu hodně zaujatý. Za tuzing nepovažuji, když si někdo zvýší svou aktivní bezpečnost tím, že je lépe vidět, že brzdím, nebo si pořídí xenony 4500K-6000K do čoček (do parabol bych je taky nedal) a řádně si je seřídí. Za tuzing považuji všemožné nálepky, slepé výdechy a průduchy, převleky na volant (kámoš se s tím málem vysekal, když se mu v zatáčce smekl převlek po volantu) tygrované potahy sedadel, blikátka a světýlka na kliky, ostřikovače pod masku, atd., neony, osvětlení pedálu a jiné hovadiny a pak taky ty ozdobné kryty kol, tedy poklice. To je tuzing podle mě. každý má měřítko jiné.
Proti "led žárovkám" (LED s paticí žárovky) nic nemám, maj menší odběr a stejnou svítivost a navíc rychlejší odezvu. Problém může být u blinkrů, kde menší odběr způsobí rychlejší frekvenci blikání, pak to chce upravit přerušovač.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od Haer »

mirpie píše:tak žádnej policista na světě stejne nepozná, které žárovka je určená k čemu a už vidim, jak tohle někdo kontroluje.
Presne z toho prameni ma skepse stran pripadneho postihu. Tezko si predstavit, ze by nekde hlidkovali s mobilni plosinou a meridly na svetla...
mirpie píše:Proti "led žárovkám" (LED s paticí žárovky) nic nemám, maj menší odběr a stejnou svítivost a navíc rychlejší odezvu.
Ja proti nim taky nic nemam. :D Jen me zarazilo, jak spouste lidi vadi, ze svitis prakticky stejnou zarovkou v mirne odlisnem svetle a pritom se zda, ze jim vubec nevadi, ze jini sviti necim uplne jinym ve stejnem svetle. Efekt to ma naprosto totozny, mozna i vetsi. Navic jestli brzda sviti vic nez ma, je myslim stejny problem, jako kdyz sviti mene nez ma, nebot i treti brzdove svetlo muze mit spalenou zarovku ci jinou zavadu...
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od vlastaFR »

Haer: cece je tu rec o necem jinym tak se nediv, ze se nikdo nezabiva tim o cem rec neni :D . Tohle co tu pises je uz daavno probrany (a ze to bylo horlive tema :D , ktere asi nebude mit nikdy konce..)

Mirpie: beru ze pouzivas rucku, kdyz stojis, ale preci brzdy nepouzivas jen kdyz stojis... treba kolony a cukani s autakem - to taky brzdis s ruckou?
vcera sem potkal luxusni kolonu v Praze od Barandaku na Jizni spojku az na sjez D1 cca 18h tento usek cca 5km sem jel 45min.Styl jizdy: plyn - brzda ((oddelene p. Rade622 :D )) proste skoro porad rozsviceny brzdovy. a neumim si predstavit jak bych se zachoval kdyby predemnou nekdo svitil mlhovkou ala brzda.
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od mirpie »

tak ty dvě vteřiny brzdění, než by si tam ohleduplný majitel zatáhl ručku bys jistě vydržel....A věř mi, že to bolí míň, než když někdo stojí na brzdovkách před tebou za tmy permanentně celou dobu, než se rozjede. 21W jako 21W a rozdíl v optice moc teda nevidim...Podle mě prašť jak uhoď, jen s tím rozdílem, že je navíc vidět neškodné obrysové 5watové světlo.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od antek »

vlastaFR píše:Haer: cece je tu rec o necem jinym tak se nediv, ze se nikdo nezabiva tim o cem rec neni :D . Tohle co tu pises je uz daavno probrany (a ze to bylo horlive tema :D , ktere asi nebude mit nikdy konce..)

Mirpie: beru ze pouzivas rucku, kdyz stojis, ale preci brzdy nepouzivas jen kdyz stojis... treba kolony a cukani s autakem - to taky brzdis s ruckou?
vcera sem potkal luxusni kolonu v Praze od Barandaku na Jizni spojku az na sjez D1 cca 18h tento usek cca 5km sem jel 45min.Styl jizdy: plyn - brzda ((oddelene p. Rade622 :D )) proste skoro porad rozsviceny brzdovy. a neumim si predstavit jak bych se zachoval kdyby predemnou nekdo svitil mlhovkou ala brzda.
To je přesně ten případ na který narážím.Onehdy jsem dojel podobného týpka,který to měl zřejmě zapojeno podobně s tím rozdílem,že mu za jízdy svítily zadní mlhovky i brzdové stále.Jako drobný bonus ode mne dostal plnou dávku dálkových,vydržel kličkovat přede mnou asi tři kiláky,načež zastavil(asi bude peckovačka)něco pořvával ?? tak jsem mu s klidem odpověděl"zhasni zadní mlhovky a já zhasnu dálkové" bez muknutí zapadl do boudy a zhasl mlhovky.
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od mirpie »

na takové pouštím dálkové taky, než mě to přestane bavit se za ním courat a předjedu ho...
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od DEDe »

mirpie píše:tak žádnej policista na světě stejne nepozná, které žárovka je určená k čemu a už vidim, jak tohle někdo kontroluje. A vysvětlovat pojem tuzing mi nemusíš, jsem proti němu hodně zaujatý. Za tuzing nepovažuji, když si někdo zvýší svou aktivní bezpečnost tím, že je lépe vidět, že brzdím, nebo si pořídí xenony 4500K-6000K do čoček (do parabol bych je taky nedal) a řádně si je seřídí. Za tuzing považuji všemožné nálepky, slepé výdechy a průduchy, převleky na volant (kámoš se s tím málem vysekal, když se mu v zatáčce smekl převlek po volantu) tygrované potahy sedadel, blikátka a světýlka na kliky, ostřikovače pod masku, atd., neony, osvětlení pedálu a jiné hovadiny a pak taky ty ozdobné kryty kol, tedy poklice. To je tuzing podle mě. každý má měřítko jiné.
Proti "led žárovkám" (LED s paticí žárovky) nic nemám, maj menší odběr a stejnou svítivost a navíc rychlejší odezvu. Problém může být u blinkrů, kde menší odběr způsobí rychlejší frekvenci blikání, pak to chce upravit přerušovač.
nebo to je styling spis , hold nekdo ma auto i jako konicek a je rad kdyz to dobre vypada nejen jezdi, ty mas auto podle toho co pises proste jen na jezdeni a vzhled te tolik nezajima nebo proste mas jinej vkus . Vetsine lidi se stylovany auto proste libej a ohlizej se za nema daleko vic nez za seriovkou tak to proste je. ja si auto upravuju i tak aby se mi libilo i ostatnim to je hobby tech lidi co si tyhle upravy delaj, nejde tu o zadnej tunning ani tuzing ale o upravu vzhledu.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od DEDe »

ono mozna pro nektere by jen stacilo nebyt nervak :) JA nevim ale me v provozu teda jen tak neco nerozhaze a jak rikali psychologove v aute je clovek vic hrdina a kazdej rad nadava kuli kravinam. Ja se priznam ze kdyz zastavim na semaforu a cervena je tam nevim jak dlouho rucku uz taky nedavam kaslu na to abych daval na 5 vterin rucku a pak zase radil. Svetla ostatnich me nevadi ani xenony ze by me to ohrozilo tak ze bych ohrozoval potom provoz to ne maximalne to oslni kdyz jede z jineho uhlu jako vyjizdi z pozakopce a tak tak to oslni i normalni svetla kolikrat. Xenony lip vypadaj i lip svitej . Kdo ohrozuje provoz sou kolikrat spis blbci a prave ti co nevydrzi nervy na uzde a delaj pak blbosti ("napriklad nekoho naschval ozaruji dalkovyma") taktika oko za oko zub za zub je podleme nesmysl rikate ze jsou blbci ze vas osvetluji a tak na oplatku udelate blbe ze sebe uzasny :)
Vsak je to stejny uplne se vsim zrovna tak jak by vam vadili kuraci v hospode ze vas tim serou taky se to nezakaze (i kdyz ohrozujou zdravi asi vic jak zadni mlhovky) tak proc by melo tohle.

Daleko vic podleme ohrozujou ti co predjizdi kdyz nic nevidi a lidi co rikaji ze zvladnou kazdej smyk , nebo zkousi jak tyhle nove pneumatiky drzi na mokru jestli kamarad nelhal ze jsou fakt dobry a dokazou zvladnout kaluz i ve 100km rychlosti , tyhle lidi bych zase prozmenu nechtel potkat ja, kdyz nekdo stoji chvili na brzde me fakt z miry nevyhodi proti tomuhle.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od Korálek »

mám stejnou zkušenost z magorama co ti narvou dálkový do zrcátka.
Já když jezdím z práce a z kopce před Uvalama mi někdo svítí dálkovejma do xichtu a nepomůže bliknutí zadní mlhovkou,tak zbrzdím klidně i na 30 nechám se předjet pak podřadím a rup dálkáčema do držky. :evil: Ať ty blbci vědí jeké to je.Jeden dokonce překlopil vnitřní zrcátko tak jsem jel tak že jsem mu smažil dálkový do levého zrcátka.
Už se těším až dám před masku přídavný dálkáče a pak ať se poserou.
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od zahyx »

s tema pridavnyma dalkacema budes videt ja vedne:) :lol:
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od vlastaFR »

DEDe píše:ono mozna pro nektere by jen stacilo nebyt nervak :) JA nevim ale me v provozu teda jen tak neco nerozhaze a jak rikali psychologove v aute je clovek vic hrdina a kazdej rad nadava kuli kravinam. Ja se priznam ze kdyz zastavim na semaforu a cervena je tam nevim jak dlouho rucku uz taky nedavam kaslu na to abych daval na 5 vterin rucku a pak zase radil. Svetla ostatnich me nevadi ani xenony ze by me to ohrozilo tak ze bych ohrozoval potom provoz to ne maximalne to oslni kdyz jede z jineho uhlu jako vyjizdi z pozakopce a tak tak to oslni i normalni svetla kolikrat. Xenony lip vypadaj i lip svitej . Kdo ohrozuje provoz sou kolikrat spis blbci a prave ti co nevydrzi nervy na uzde a delaj pak blbosti ("napriklad nekoho naschval ozaruji dalkovyma") taktika oko za oko zub za zub je podleme nesmysl rikate ze jsou blbci ze vas osvetluji a tak na oplatku udelate blbe ze sebe uzasny :)
Vsak je to stejny uplne se vsim zrovna tak jak by vam vadili kuraci v hospode ze vas tim serou taky se to nezakaze (i kdyz ohrozujou zdravi asi vic jak zadni mlhovky) tak proc by melo tohle.

Daleko vic podleme ohrozujou ti co predjizdi kdyz nic nevidi a lidi co rikaji ze zvladnou kazdej smyk , nebo zkousi jak tyhle nove pneumatiky drzi na mokru jestli kamarad nelhal ze jsou fakt dobry a dokazou zvladnout kaluz i ve 100km rychlosti , tyhle lidi bych zase prozmenu nechtel potkat ja, kdyz nekdo stoji chvili na brzde me fakt z miry nevyhodi proti tomuhle.
jasny, ale tohle je zacarovanej kruh! ale jak si ten dotycnej uvedomi, kdyz mu neukazes ze ti neco vadi???
dotaz: jak dlouho travis na silnici, nebo kolik najezdis km mesicne?
Jezdim mesicne kolikrat vic jak 16000km, myslim ze ktomu mam vic co rict, nez nekdo kdo jezdi s autem do prace, na nakupy a na chatu.
(?)
takze blb je ten komu to vadi a nenecha si to libit??????
samo ze nekteri ridici to prehanej, ale z 90% maj proc!!!
trochu to prehodnot cos napsal.
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od mirpie »

do práce někdy chodím pěšky (mám to štěstí a mám to 20min pěšky) a chodím cestou, kde na silnici se napojuje kolmo několik jednosměrek a všude přednost z prava. A v jednom místě, kde se jednosměrka jdoucí zprava se napojuje na tu širší obousměrnou ulici, ovšem přednost má ten jedoucí z jednosměrky.

Téměř každý den tam vidim a slyšim, jak jedno auto troubí na druhého a paradoxně v 90% troubí ten, co nemá přednost, že ten zprava mu tam strčil čumák, o kterej tak málem přišel. V brně se na přednost zprava asi moc nehraje, protože i mě málem na jiném místě sestřelili a nestalo se tak, protože jsem přibrzdil na rychlost chůze s domněním, co kdyby to tam projel jako kdyby měl přednost...

Idioty asi většina z nás potkává každý den a stres a povolené nervy za volant opravdu nepatří. Otázkou je, kdo z nás si připustí, že v dané chvíli je idiot on sám a otázkou také je, jakým způsobem a jak danému idiotovi vyjádřit, že něco udělal špatně.

Nejvíc mě naštvou ti, co neblikaj z přejíždění z pruhu do pruhu, nebo když nezablikaj při objíždění cyklisty nebo chodce. Na křižovatkách tak nějak počítám s tím, že někdo prostě jede hlava nehlava, přednost nepřednost a vždy se rozhlížím, i když mám přednost. S oslńovači se moc netrápím a koukám tu chvíli na krajnici, blikat na ně fakt moc nemá cenu.

Bohužel člověk může jet sebeoptarněji a někdo ho v zatáčce smete na strom, protože dotyčný sic prošel kurzem na získání řidičského průkazu, kde ho naučili, na co je kterej pedál a na co která páčka a co říká ta či ona značka, ale fyzikální zákony nikde nevysvětlujou, což u automobilu, jako produkt, který ve špatných rukou je smrtící nástroj, je docela blbý.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od Haer »

Kamarad to kdysi ohodnotil slovy: oc vice je majitelu ridicskych opravneni, o to mene je skutecnych ridicu...
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Odpovědět

Zpět na „Pokec“