Čidlo v sedadle spolujezdce

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Robkteryten
*
Příspěvky: 23
Registrován: 21 kvě 2013, 17:16

Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od Robkteryten »

Richi_i30 píše:
only_one píše:Poutám se zcela automaticky, ale vezu na sedačce dokumentaci, smůla je moc těžká -> cinky linky, spolujezdec si chce sundat svetr za jízdy.. cinky linky :-), více násobné zapípání při poklesu teploty no to je taky super, hlavně teď když jsem jel takovou zajímavou cestu přes lesy a vesnicky, tak ta diference teplot byla dost divoká.. osobně jsem zastánce toho, že by člověk měl mít pořád možnost volby. Kontrolka nízké teploty je v zorném poli řidiče a to by mě stačilo. Pásy by stačili na místě řidiče.. je to prostě bruselismus, kdy z nás přesně tyhle drobnosti dělaj tupé stádo ovcí, které nedáš na výběr.. Co má třeba dělat invalida, co má potvrzení, že ze zdravotních důvodů se poutat nemusí? Všeho prostě moc škodí.
A doma mám další starší auto s 15 lety na krku.. a mám tam daleko větší pocit, že v tom autě jsem šéf já než v I30tce.
Boha, co to je za řeči toto ? Ona "těžká" dokumentace nemá na sedačce, co dělat. A ta perla se signalizací pouze na místě řidiče - možná se budeš divit, ale tyhle věci jsou tam právě kvůli tomu, aby řidič věděl, že se mu např. v zadu odpoutalo dítě v sedačce apod. Ta citovka s invalidou, co se nemusí poutat - no, dejme tomu, že mu je někdo ochotný takové povolení vystavit (on totiž nepřipoutaný člověk neohrožuje v autě jen sám sebe, ale TAKÉ všechny ostatní cestující !) - není nic snažšího, než si pořídit jen ten zacvakávací protikus, ať už z vrakáču, na ebay atd.

Trochu mi to připomíná, jak se u nás začla objevovat např. první auta s ABS, tak se taky vždycky našel nějakej trouba (no offence), který tvrdil, jak je to na ho*no, že to pak dýl brzdí, že on je tak dobrý řidič, že nic takového nepotřebuje a bla bla bla, pár dalších blábolů. No a dnes - totální standard, Světe div se :idea:


Co ovšem nechápu, že není (alespoň v mém voze) akusticky signalizována pal. rezerva, to mi příjde trochu na hlavu.
s tím palivem souhlasím.
Škoda 105,135,felicia ,fabia,..nyní i30
Reklama
 

Uživatelský avatar
robil
**
Příspěvky: 449
Registrován: 14 zář 2013, 10:59

Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od robil »

Co ovšem nechápu, že není (alespoň v mém voze) akusticky signalizována pal. rezerva, to mi příjde trochu na hlavu.[/quote]

To nechápu ani já.
25.7.2013Hyundai i30 combi.1.6GDi 99KW,Trikolor Parking světle modrá metalíza 155000km.6,59 l/100km
2.7.2003-13.7.2013 Š.fabia combi 2002 1.4 74KW,Comfort-modrá selhání rozvodového řemene.173000km.
4.1983-6.2003.Š120LS červená.Prasklou poloosu.340000km,
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od bony »

robil píše:Co ovšem nechápu, že není (alespoň v mém voze) akusticky signalizována pal. rezerva, to mi příjde trochu na hlavu.
To nechápu ani já.[/quote]
To neni to je pravda ale zlutou kontrolku nejde prehlednout.
Uživatelský avatar
OGYN
**
Příspěvky: 322
Registrován: 26 led 2008, 16:32
Bydliště: Blansko

Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od OGYN »

Za rok co mám i30,jsem ještě kontrolku paliva neviděl svítit ! Málo kdy mám v nádrži pod polovinu :wink: Je to zvyk z minulého režimu,kdy se nedal v noci sehnat benzin ! A k čemu bylo auto bez benzinu :^o ! Prostě jsem si zvykl že "půlka nádrže" je jakoby prázdná,a tankuji do plné ! Nejméně paliva jsem měl včera při návratu z Chorvatska,jen dva dílky na palivoměru ! Při tankování do "plné" až "cvakne" pistole,ještě 4,5-5l docvrkám :D/
Hyundai i30 1,6i Trikolor Komfort Agua blue met.2013
Uživatelský avatar
Endy 1
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 kvě 2014, 18:16
Bydliště: Verměřovice

Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od Endy 1 »

Mně to píská i když na sedadle sedí jezevčík :D
Hyundai Tucson 2,7 LPG 129 kw zelenostříbrná metal r.v.12. 2009 výbava: Elegance v kůži
Peugeot 807 2.0 HDi automat 79KW 03 bufik na vypinač
http://www.vermerovice-vermerovice.cz/
Uživatelský avatar
karbet
*
Příspěvky: 25
Registrován: 11 úno 2014, 00:03

Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od karbet »

mmv : " ta silnice na snímku je spojka mezi D11 a R10, hojně využívaná kamiony které ušetří cca 15 Km na poplatcích za dálnici ... "
tak to bych tam postavil ještě 2 kruháče a podjezd max 3 m vysoký. Kamiony mimo dálnici nesnáším. Mýtné za nedálniční komunikace bych jim napařil 3x vyšší jak na dálnici.
1,6 GDI 5d Fleet parking Ice blue 12/2013
----------------------
Současně stále až do skonání silver Felicia 1,3 MPi 50kW 3/2000
Uživatelský avatar
ob3l1x
***
Příspěvky: 663
Registrován: 16 črc 2014, 19:29

Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od ob3l1x »

Hyundai Tucson 2016 - 1,6 GDI 97kW 130k - Moon rock STYLE
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od t0x!n »

Ahoj ve spolek, muj dotaz se netyka primo sedadla spolujezdce ale zadnich sedadel. Dnes jsem vezl kolegy na obed a zjistil jsem na jejich podnet zajimavou vec. Jelikoz jezdim 99% casu sam, tak jsem o tom ani nevedel, takze kdyz nastartuju a v zadu sedi klidne 2-3 lidi, tak se mi rozstviti kontrolky na palubovce viz. foto

Obrázek

Kdyz v zadu nikdo nesedi je to stejne, kazdopadne v obou pripadech at v zadu nekdo je a nebo ne, kdyz se nikdo nepripouta, kontrolky po chvilce zhasnou a nic se nedeje, zadne pipani ani signalizace jako u prednich sedadel.

V zadu zadna cidla nejsou?

Zjistil jsem jen to, ze kdyz kolega po nastartovani zapne pas a rozjedu se a behem jizdy si ho rozepne tak mi to na panelu ukaze, ale opet bez zvukove signalizace, ale aspon to uz pote na palubovce sviti dokud se zase nezapne.

Dela to vsem stejne? Zadni sedadla nemaji akustickou signalizaci a pokud se clovek po nasednuti nepripouta, tak vlastne nic nesviti ani nerve?
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
drastys
*****
Příspěvky: 1551
Registrován: 27 říj 2013, 16:31
Bydliště: OV

Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od drastys »

Mno u mě akustickou signalizaci mají, jen nevím kdy to reaguje, zda se mi ze tehdy kdyz jede vzadu vice lidi a nekdo se zapne a dalsi ne ....
Seat Leon ST FR 1.8TSI 132kW 7.7l/100km

Hyundai i30 kombi MY14 White Creamy 1.6 CRDi 81kW - Prodáno
Škoda Octavia2 1.6MPi 75kW - prodáno
Škoda Fabia 1.2HTP 40kW - prodáno
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od t0x!n »

Aha tak ze by teda byl nekde problem? Ja vezl celkove 3 lidi, vcetne me 4, kdyz jsme se odepnuli jednotlive vepredu tak pipalo, naopak vzadu vubec nic a signalizace jak jsem psal vyse.

Chtelo by to mozna jeste nekoho dalsiho, jestli teda opravdu neni treba problem u me nekde v elektrice... za 2 tydny jdu na garancku, tak bych to rad pripadne vedel, aspon bych to na ne mohl vybalit, staci, ze jsem si vsiml maleho reznuti svaru vedle otvirani kufru, chci videt co mi na to reknou po roce...
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
Richi_i30
**
Příspěvky: 202
Registrován: 24 bře 2012, 15:24
Bydliště: kósek od Štatlu ;)

Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od Richi_i30 »

Na zadních sedačkách poznáš jen, když se někdo za jízdy odpoutá a to jak akusticky, tak vizuálně.
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od t0x!n »

tak vizualne ano, pokud se nekdo po nasednuti pripouta a potom behem jizdy odpouta, tak se mi to rozsviti na palubovce, ale zadnej zvuk ze zadnich sedadel to nedela jak u prednich
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
jendafo
**
Příspěvky: 141
Registrován: 15 čer 2014, 21:06
Bydliště: RO

Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od jendafo »

U mě když se vzadu někdo připoutá a před vystupováním se odepne pokud je auto ještě v pohybu,tak to
pípá jako o život ještě chvíli po opětovném rozjezdu.
Ale pokud se vzadu nepřipoutá,rozjedu se,kontrolka pásů zhasne a pípák nic,takhle jsem vezl vzadu dva
lidi,jeden připoutanej,druhej ne,aniž jsem o tom věděl.
i30 kombi 1,6GDI Komfort Parking Satin Amber
Uživatelský avatar
drastys
*****
Příspěvky: 1551
Registrován: 27 říj 2013, 16:31
Bydliště: OV

Příspěvek od drastys »

Mi se to chova jako popisuje jendafo jen se mi zda ze mi to vzadu pipa i kdyz je jeden pripoutany a druhy ne
Seat Leon ST FR 1.8TSI 132kW 7.7l/100km

Hyundai i30 kombi MY14 White Creamy 1.6 CRDi 81kW - Prodáno
Škoda Octavia2 1.6MPi 75kW - prodáno
Škoda Fabia 1.2HTP 40kW - prodáno
Uživatelský avatar
mkr
**
Příspěvky: 410
Registrován: 25 lis 2013, 11:27

Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od mkr »

V zadních sedákách nejsou senzory, takže auto nepozná jestli tam někdo sedí nebo ne. Hlídá to jen "rozpojení" obvodu, pokud se někdo připoutá (spínače jsou ve sponách pásů) dojde k uzavření obvodu. Takže pokud se někdo vzadu nepřipoutá, tak to auto nepozná, neboť mu chybí informace, že tam někdo sedí. Má jen informaci, že "obvod pásu" je buď uzavřen nebo rozpojen.
aktuálně:
Hyundai i30 kombi 1,6i CVVT
Škoda Yeti 2,0 TDi 4x4

v minulosti:
Škoda O2 2,0TDi 4x4; Škoda O2 2,0TDi; VW Passat 1,9TDi; Mazda 3 2,0i GT
Toyota Avensis 1,6 VVTI; Škoda Felicia 1,3i; Škoda Favorit 1,3;Škoda 130GL
Škoda 120L; Škoda 100L
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Interiér“