Čidlo v sedadle spolujezdce

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

prof0021
*
Příspěvky: 23
Registrován: 27 pro 2012, 08:15

Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od prof0021 »

Ahojte.

Mám i30 kombi podzim 2012, kombi, 1,6GDI, trikolor + paket style.

Všiml jsem si jedné věci a chtěl bych se zeptat, jak se to chová u vás. Když se mnou jede manželka, která sedí na sedadle spolujezdce, tak se občas stává, že když za jízdy rozepne pásy, tak to neřve/nepípá. Někdy ano a někdy ne. Dělá vám to také? Čekal bych, že to bude řvát za jízdy vždy. Když to řve, tak se také rozsvítí i kontrolka. když to neřve, tak ne. Dělá to nezávisle na rychlosti. Přijde mi, že blbne čidlo v sedadle. Když se manželka zavrtí :) , tak to třeba zareaguje.

Byl jsem s tím i v servisu a tam mi řekli, že se jim to neprojevilo, ale že pro jistotu napružili kontakty pod sedadlem.

Díky za odpovědi.
Hyundai i30 kombi, 2012, 1,6 GDI, trikolor, paket style, cashmere brown
Renault Laguna, 1999, 1,8 16V 88kw, dark blue
Renault Twingo
Reklama
 

Uživatelský avatar
robil
**
Příspěvky: 449
Registrován: 14 zář 2013, 10:59

Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od robil »

Né že bych byl zvědavý ale kolik váží tvá drahá polovička?
25.7.2013Hyundai i30 combi.1.6GDi 99KW,Trikolor Parking světle modrá metalíza 155000km.6,59 l/100km
2.7.2003-13.7.2013 Š.fabia combi 2002 1.4 74KW,Comfort-modrá selhání rozvodového řemene.173000km.
4.1983-6.2003.Š120LS červená.Prasklou poloosu.340000km,
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Dela mi to taky otazkou je vaha drahe polovicky v nasem pripade 53kg...

odeslano z telefonu.
Uživatelský avatar
sefina
**
Příspěvky: 193
Registrován: 19 črc 2013, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od sefina »

Nj "lehké holky" to se pak nedivte :D doufám, že někoho tím neurazím, ale nabídlo se to :wink:
Dej ji na klín pytlík brambor a bude to OK :D/
Hyundai ix35 1.7 CRDi 4x2 Trikolor Plus Creamy White
Nissan Juke 1.6 Dig-t 140kW
Renault Scenic 1.6i
Renault Kangoo 1.4 Automat
Renault Clio 1.2i
Mitsubishi Colt 1.3i
Fiat 126p
Ford Scorpio 2.9i Automat
Oltcit Club 11RL
Moskvič 408/1
prof0021
*
Příspěvky: 23
Registrován: 27 pro 2012, 08:15

Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od prof0021 »

robil píše:Né že bych byl zvědavý ale kolik váží tvá drahá polovička?
Manželka váží 65 kg. No pokud to je kalibrované na těžší váhy, pak to nechápu, k čemu je to dobré.

A ještě dotaz. Kdesi na fóru jsem zahlédl, že to čidlo se také používá k aktivaci/deaktivaci airbagu spolujezdce při havárii. Myslíte, že je to možné? To už by bylo na pováženou.
Hyundai i30 kombi, 2012, 1,6 GDI, trikolor, paket style, cashmere brown
Renault Laguna, 1999, 1,8 16V 88kw, dark blue
Renault Twingo
Uživatelský avatar
mkr
**
Příspěvky: 410
Registrován: 25 lis 2013, 11:27

Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od mkr »

No asi bych to čidlo znovu reklamoval, pokud totiž nesignalizuje, že je sedadlo obsazené, tak se skutečně nemusí na té straně odpálit airbagy (nevím jestli to tak :hyu: má opravdu zapojené, ale u jiných značek to tak bývá).
V servisní dokumentaci bude určitě uvedeno, jaký tlak musí být vyvinut aby čidlo sepnulo (a rozhodně to nebude >65 kg [-X )

Jinak na O2 stačilo se na sedák více opřít rukou (když jsem jel sám) a už to pípalo. Schválně to zkusím i u :hyu: až pojedu sám.
aktuálně:
Hyundai i30 kombi 1,6i CVVT
Škoda Yeti 2,0 TDi 4x4

v minulosti:
Škoda O2 2,0TDi 4x4; Škoda O2 2,0TDi; VW Passat 1,9TDi; Mazda 3 2,0i GT
Toyota Avensis 1,6 VVTI; Škoda Felicia 1,3i; Škoda Favorit 1,3;Škoda 130GL
Škoda 120L; Škoda 100L
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od idam.i »

Určite reklamovať,u mńa reaguje čidlo aj na ťažšiu kabelku.Je to o bezpečnosti. :!:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
mkr
**
Příspěvky: 410
Registrován: 25 lis 2013, 11:27

Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od mkr »

Ano - reklamovat, před chvílí jsem vyzkoušel a stačí se trochu opřít za jízdy rukou a už to pípá - a požaduj výměnu snímače - ne nějaký "napružení"
aktuálně:
Hyundai i30 kombi 1,6i CVVT
Škoda Yeti 2,0 TDi 4x4

v minulosti:
Škoda O2 2,0TDi 4x4; Škoda O2 2,0TDi; VW Passat 1,9TDi; Mazda 3 2,0i GT
Toyota Avensis 1,6 VVTI; Škoda Felicia 1,3i; Škoda Favorit 1,3;Škoda 130GL
Škoda 120L; Škoda 100L
Robkteryten
*
Příspěvky: 23
Registrován: 21 kvě 2013, 17:16

Re:

Příspěvek od Robkteryten »

bony píše:Dela mi to taky otazkou je vaha drahe polovicky v nasem pripade 53kg...

odeslano z telefonu.
u nas vaha trosku vetsi a cidlo obcas nenahlasi spolujezdce bez pasu.
Škoda 105,135,felicia ,fabia,..nyní i30
roman3297
Příspěvky: 5
Registrován: 21 bře 2013, 12:57
Bydliště: Praha 5

Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od roman3297 »

Na me to řve i když položim na sedadlo batoh a nepřipoutám ho :D cca 7-8 kg
i 30 kombi 2013
Uživatelský avatar
stehnik
*
Příspěvky: 64
Registrován: 30 dub 2013, 11:38

Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od stehnik »

Také mám svoje zkušenosti s čidle ve spolujezdcově sedačce:/ Řekl bych ale, že trochu opačné.

Přes léto, jak byla ta velká vedra, když jsem nastoupil sám do rozpáleného auta, tak senzor hlásil spolujezdce, i když tam nikdo neseděl a ani na sedadle nic nebylo! Vypadalo to potom tak, že za jízdy pípal nepřipoutaný spolujezdec, dokud jsem párkrát nebouchnul doprostřed sedačky a dostatečně nevychladil interiér. Fakt k zbláznění.

Samozřejmě se to nestávalo pravidelně a když jsem to řekl v servise v Počernicích, tak závada se neprojevila, zkontrolovali jsme kontakty a žádný problém nenalezen. (Musel bych jim to nechat přes den na rozpáleném slunci, pak do toho hned sednout a rozjet se, aby se to projevilo.)

Umím si představit, že za to můžou černá kožená sedadla, která se dokážou na slunci pěkně rozpálit a tím nějak ovlivnit funkci snímače. Jinak mi přijde, že je ten systém nějaký supercitlivý - našel jsem na sedadle místo, kde stačí jen hodně malý tlak a senzor okamžitě reaguje.

Nechtěl jsem si tu ale stěžovat na svůj problém, spíš jen upozornit na pochybnou kvalitu toho snímače.
i30 II 1,6 CRDi VGT 94 kW Obrázek
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od only_one »

osobně bych byl celkem rád, kdyby všechna tyhle čidla odešla a auto konečně přestalo cinkat ... mě to celkem dost rozčiluje, pořád to jenom cinká a cinká.. když se jen špatně podívám, už to cinká... ](*,)
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od bony »

only_one píše:osobně bych byl celkem rád, kdyby všechna tyhle čidla odešla a auto konečně přestalo cinkat ... mě to celkem dost rozčiluje, pořád to jenom cinká a cinká.. když se jen špatně podívám, už to cinká... ](*,)
Kup si Trabanta nebo žebřiňák a budeš mít pokoj. Jen je dobře, že když někdo nemá pás že to řve a dokonce by to nemělo dovolit ani se připoutat, potom by se lidé konečně naučili dodržovat zákony a normy vyspělých zemí.
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od only_one »

Poutám se zcela automaticky, ale vezu na sedačce dokumentaci, smůla je moc těžká -> cinky linky, spolujezdec si chce sundat svetr za jízdy.. cinky linky :-), více násobné zapípání při poklesu teploty no to je taky super, hlavně teď když jsem jel takovou zajímavou cestu přes lesy a vesnicky, tak ta diference teplot byla dost divoká.. osobně jsem zastánce toho, že by člověk měl mít pořád možnost volby. Kontrolka nízké teploty je v zorném poli řidiče a to by mě stačilo. Pásy by stačili na místě řidiče.. je to prostě bruselismus, kdy z nás přesně tyhle drobnosti dělaj tupé stádo ovcí, které nedáš na výběr.. Co má třeba dělat invalida, co má potvrzení, že ze zdravotních důvodů se poutat nemusí? Všeho prostě moc škodí.
A doma mám další starší auto s 15 lety na krku.. a mám tam daleko větší pocit, že v tom autě jsem šéf já než v I30tce.
Uživatelský avatar
mkr
**
Příspěvky: 410
Registrován: 25 lis 2013, 11:27

Re: Čidlo v sedadle spolujezdce

Příspěvek od mkr »

Ale za to pípání nemůže i30, ale (jak již jsem tu někde psal) snaha získat plný počet hvězdiček v testech NCAP (běda automobilce, která ztratí půl hvězdičky - nedej bože celou, to jí marketing konkurence roznese na kopytech ](*,) )
a přitom právě o "bezpečnosti" vozu za "plný počet" rozhoduje i upozornění na nezapnuté pásy (a to pokud možno na všech sedadlech) - pokud ho vůz nemá, tak jdou body dolů #-o
Ale dneska to už máš ve všech nových autech - otázkou je jak "hlasité a nepříjemné" to upozornění je.
V i30 je opravdu otravné (ale i to může být účel, aby opravdu upozornilo)
aktuálně:
Hyundai i30 kombi 1,6i CVVT
Škoda Yeti 2,0 TDi 4x4

v minulosti:
Škoda O2 2,0TDi 4x4; Škoda O2 2,0TDi; VW Passat 1,9TDi; Mazda 3 2,0i GT
Toyota Avensis 1,6 VVTI; Škoda Felicia 1,3i; Škoda Favorit 1,3;Škoda 130GL
Škoda 120L; Škoda 100L
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Interiér“