Výmena spojky komu

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
tOOki
*
Příspěvky: 67
Registrován: 06 kvě 2014, 03:53
Bydliště: Jizni morava

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od tOOki »

Tak o vikendu sem zjistil, ze mi prokluzuje spojka. Dnes me napadlo podivat se pod auto a spodek auta je mokrej od oleje. Uz sem objednanej na opravu na pristi stredu. :?
Jinak auto ma 20000km, vyrobeno 3/2014.
i30 1.6GDI, 2014, Style, Ice Blue

Drive:
Honda Civic 1.6i LS 83kW nehoda
Skoda Felicia 1.3MPi GLXi 50kW prodano
Reklama
 

vemec
Příspěvky: 2
Registrován: 30 črc 2015, 14:33
Bydliště: Jižní Morava

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od vemec »

Pridavam se. Zjistil jsem to taktez o vikendu, najeto pres 23000, vyroba zacatek roku 2014. Se stredou mate docela stesti. Byl jsem objednany na 12.8., pricemz mi ted volali, ze jim dosla gufera a lamely, takze nyni nove na neurcito nez prijdou nove objednane dily. Mimochodem, kdyz jsem se v pondeli dopoledne objednaval, tak jsem pry byl ten den uz treti :-) No, velkou radost z toho nemam, da se s tim jezdit tak mozna po meste - a napr. o bezpecnem predjizdeni ve vyssich rychlostech se neda vubec mluvit.
Hyundai i30 Kombi, 2014, 1.6 GDI Weekend - Hazel Brown
tOOki
*
Příspěvky: 67
Registrován: 06 kvě 2014, 03:53
Bydliště: Jizni morava

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od tOOki »

vemec píše:Pridavam se. Zjistil jsem to taktez o vikendu, najeto pres 23000, vyroba zacatek roku 2014. Se stredou mate docela stesti. Byl jsem objednany na 12.8., pricemz mi ted volali, ze jim dosla gufera a lamely, takze nyni nove na neurcito nez prijdou nove objednane dily. Mimochodem, kdyz jsem se v pondeli dopoledne objednaval, tak jsem pry byl ten den uz treti :-) No, velkou radost z toho nemam, da se s tim jezdit tak mozna po meste - a napr. o bezpecnem predjizdeni ve vyssich rychlostech se neda vubec mluvit.
Dnes mi volali uplne stejnou zpravu. :( No na predjizdeni to neni. Za mesic mame jet na dovolenou do Alp, takze 3ka a vysoke otacky budou potreba...
i30 1.6GDI, 2014, Style, Ice Blue

Drive:
Honda Civic 1.6i LS 83kW nehoda
Skoda Felicia 1.3MPi GLXi 50kW prodano
Riceeater
*
Příspěvky: 29
Registrován: 07 úno 2014, 14:49
Bydliště: Středočesko

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od Riceeater »

Ahoj, tak se mi to taky nevyhnulo.

Výměna talíře a lamely.... ložisko ku podivu v pořádku. Tedy servis to tvrdí... :|

Začalo to dělat už loni, cukavé rozjíždění, jakýkoliv prudší kopec = smrad ze spojky, auto občas nepřesvědčivě zrychlovalo...

Ale s čím bojují v servisu nejvíce, tj. nemožnost nalakovat zadní nárazník (po škodné události) tak, aby ladil se zbytkem auta (už jsem to 2x reklamoval)... AQUA BLUE je asi komplikovaná barva :shock:
Uživatelský avatar
Martin CVVT
*
Příspěvky: 64
Registrován: 15 lis 2009, 18:11
Bydliště: Havířov

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od Martin CVVT »

Přidávám se do klubu nových spojek => 43 500km. Za týden mě čeká výměna ](*,) Snad to dají dohromady správně a už mě to víckrát otravovat nebude.
Hyundai i30 Kombi GDI Style
Hyundai i30 Classic 1,4 CVVT - Prodáno (6 let, necelých 150 000 km)
Ford Fiesta 1,3 - Prodáno (10 let, 124 000 km)
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od johny_r »

Tak to vypadá, že budu další na řadě. 1.6 GDI, zakoupeno v lednu 2014, najeto 35kkm. Včera se mi dvakrát stalo, že po zařazení rychlosti a puštění spojky vyběhly otáčky někam ke 4-5000 a pak se to chytlo a spadly tam, kam mají. Dnes ráno zase jednou. Včera když jsem řadil trojku, dnes dvojku. Takže asi spojka, což? Jinak nesmrdí, necuká. Co vy na to?
Díky
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
Uživatelský avatar
Martin CVVT
*
Příspěvky: 64
Registrován: 15 lis 2009, 18:11
Bydliště: Havířov

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od Martin CVVT »

johny_r píše:Tak to vypadá, že budu další na řadě. 1.6 GDI, zakoupeno v lednu 2014, najeto 35kkm. Včera se mi dvakrát stalo, že po zařazení rychlosti a puštění spojky vyběhly otáčky někam ke 4-5000 a pak se to chytlo a spadly tam, kam mají. Dnes ráno zase jednou. Včera když jsem řadil trojku, dnes dvojku. Takže asi spojka, což? Jinak nesmrdí, necuká. Co vy na to?
Díky

Určitě ano. Naštěstí s tím nedělají krky a rovnou to mění :-)
Hyundai i30 Kombi GDI Style
Hyundai i30 Classic 1,4 CVVT - Prodáno (6 let, necelých 150 000 km)
Ford Fiesta 1,3 - Prodáno (10 let, 124 000 km)
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od vorlajz »

Ja mam najeto zatim kolem 10.200 km...a bez problémů... ale na stary i30 mi spojku menili prakticky hned ...

Nezjistoval jste nekdo, jestli uz ty novější auta tyto trable nemají?
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
vemec
Příspěvky: 2
Registrován: 30 črc 2015, 14:33
Bydliště: Jižní Morava

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od vemec »

Novejsi i30 by uz tento problem mit nemely. Podle vsecho vyroba okolo ledna 2014 je kriticka. U me se problem projevil kazdopadne az vice nez po roce po 20 000 km. Od te doby zatim dobry. Pry by se to opakovat nemelo, bylo-li to ciste guferem, nikoliv spatne opracovanou hrideli, jak tu nekdo psal drive (o tom v servisu pry nic neslyseli). Uvidime.
Hyundai i30 Kombi, 2014, 1.6 GDI Weekend - Hazel Brown
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od vorlajz »

díky za informaci... když už jsme u toho... kde zjistím, kdy přesně bylo moje auto vyrobeno?
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Gaborik
*
Příspěvky: 26
Registrován: 20 čer 2014, 14:22

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od Gaborik »

Ahojte, takze sa pripajam do klubu vymeny spojky. som objednany na 15/10/2015. Problem som mal s vibraciami do spojkoveho pedalu. V servise len sadol do auta, nastartoval, presiel dva metre a hned povedal ze to bude asi vymena komplet, tak to dali do dielne a o dve hodiny volali, ze cela spojka ide prec a daju novu.
Hyundai i40 1.7 CRDi A/T, r2017 ->2/2018-
Hyundai i30 1.4 MPi DOHC CVVT, Go!Brazil Edition -> 7\2014 - 2/2018
Peugeot 406, 2.0 HDi, RHZ -> 12/2012 -> 7/2014
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od only_one »

Je pomerně ostuda, že Hyundai neprovádá plošné automatické opravy a výměny na svolávací akci. Tohle není ojedinělá závada, tohle je regulerní zmetková výroba a jen čeká kdo se ze zákazníků ozve
A-L-E-S-E-K
Příspěvky: 4
Registrován: 24 dub 2013, 22:55

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od A-L-E-S-E-K »

Přidávám se do party vadné spojky. 1.6 GDI, r.v. 2013, prokluzuje ve vysokých otáčkách po 35000km...

Objednal jsem se na opravu poté, co jsem se při předjíždění podruhé narodil. Servisní poradce se ani nepotřeboval projet, ani se na nic neptal a rovnou řekl, že to je zřejmě celé na výměnu. Předběžná délka opravy 10 dnů s tím, že jsou zahlceni výměnami zimních pneu.


P.S. Nenechávejte opravu, až se ucho utrhne. Pokud vám spojka proklouzne zrovna, když to budete nejméně čekat, tak třeba takové předjíždění může špatně dopadnout...
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od vorlajz »

mě zatím spojka neprokluzuje, ale občas se mi při zmáčknutí spojky ozve takové "lupnutí" či "cvaknutí"... hmm...
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
bobor
Příspěvky: 2
Registrován: 23 črc 2014, 14:14

Re: Výmena spojky komu

Příspěvek od bobor »

Presne toto robilo aj mne. Asi v 1/3 pohybu spojky. Pri garančnej zistili, že je treba vymeniť spojkový válec.
Po výmene všetko OK.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“