Denní svícení

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
zolda
**
Příspěvky: 305
Registrován: 09 srp 2010, 21:13
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Denní svícení

Příspěvek od zolda »

Martun píše: Proč chcípla, čert ví, ale asi tím že byla díky vnějším vlivům totálně zkorodovaná :roll: A byla v tom pojistkovém pouzdře totálně zabetonovaná, že rukou to nešlo zaboha vyndat.. Nastoupily kleště a doslova jsem ji musel vyrvat..
Marťas, hlavně že Ti čert poradil, horší by bylo, kdyby to "Čert" nevěděl ... Zima a ještě stojí za h... ani sníh ani mráz ](*,) a kabely korodují...
Citroen Berlingo Multispace Shine, 1,6 BlueHDi 120 MAN6 bílé barvy, září 2016
ix20 1.4 CVVT 66 kW Tricolor reed, březen 2013
NewAccent 1.4 i Alpha Style Indigo blue, duben 2010
Reklama
 

Georges
**
Příspěvky: 338
Registrován: 05 bře 2009, 15:16

DRL New Accent

Příspěvek od Georges »

Ahoj chlapi, mám v úmyslu namontovat DRL na Accentíka 1.5 CRDi (r.v. 2009). Máte někdo typ na nějaký konkrétní typ ? Zatím jsem nějaký příhodný s automatickým modulem nikde neobjevil. Nárazník vrtat nechci a servis mi nechtěl prozradit, jaký typ montují.
Díky za případnou odpověď i třeba fotečku ...
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: DRL New Accent

Příspěvek od mikodim »

Ja mám tieto : http://www.superautoshop.sk/Denne-sviet ... HP-d14.htm Svietia krásne,silno. Netreba nic vrtat. Len som letovackou vypalil 2 male dierky na drziak a vojdu do mriezky vedla hmloviek. Tesne ale zmestia sa. Daju sa zapojit aj ako pozicne svetla = ked zapnem stretaviacie svetla , tak DRL ostanu svietit ale stlmia sa o 50%.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: DRL New Accent

Příspěvek od 69pavel »

mikodime drl ti nesmi zustat v zadnem pripade svitit,jakmile rozsvitis parkovaci svetla musi drl zhasnout,pokud jezdis a drl ti ztlumi koledujes si pokutu ale to je tvoje vec a tve prachy

georges pokud chces drl je tu uz tema na to,pasujou do narazniku tyto SJ 287 typ 2,maj v sobe 4 diody, ja mam s peti a je trochu problem se vzdalenosti mezi svetly kdy to ma byt 60cm ale u tech 5 diod je jen 56cm,zatim na STK nikdo nic nenamital.


http://www.autobazar.eu/cz/denne-svetla ... 45071.html
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: DRL New Accent

Příspěvek od MICHAL77 »

Známej to na pažoutovi má také, ale nemá obrysovky ve světlech, má to montované přímo od koupě nového a dokonce i zapsané v TP, ale u domácího montování je to asi trochu jiné. Nevím, mně se to moc nezamlouvá.
.........
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: DRL New Accent

Příspěvek od mikodim »

Pavel, ale môžu svietit. Ak su homologizovane aj ako pozičné svetla. Tie sa pri zapnuti parkovaciek stlmia o 50%. da sa tato funkcia aj vypnut a vtedy sa vypnu uplne. Mám to na 100% overene ze je to tak, a policia ma uz viac krat zastavila a ani slovicko ze by sa im to nepacilo :D/
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: DRL New Accent

Příspěvek od JoKo »

vozidlo musi splnat podmienky za akych bolo schvalene. a kedze bolo schvalene, ze predne obrysove svetla su umiestnene v hlavnom reflektore {pozri si vyrazene znacky na nom}, tak ti musia svietit...

ak ti svietia led {znizia svit/vykon} a svietia ti aj obrysove {pozicne, parkovacy...} v hlavnom svetlomete, tak si zas v rozpore s predpisom EHK 48 {odporucam precitat 6.9, konkrente 6.9.2}. nesplnas pocet svetelnych zdrojov, mas ich 4. ak ti svietia len obrysove led a nesvietia ti v hlavnych svetlometoch, opat nesplnas homologizaciu tvojho vozidla...

to, ze pani policajti nedavali pozor ked robili vodicak {taktiez je to uvedene aj v dalsich predpisoch, ktore vychadzaju z EHK48}, tak za to nemozem... na stk by ti na to mali prist.
{citaj metodicky pokyn pre stk http://www.testek.sk/files/meto/metodic ... 5_2011.pdf {608}}

ak ti to prejde, tak je to len na hluposti {nezaujmu} ludi, co sa maju starat o dodrziavanie prepdpisov...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: DRL New Accent

Příspěvek od mikodim »

Pýtal som sa jak na STK tak na DI. K tomu poctu svetiel co si pisal sa na toto nevztahuje ,lebo dodatocna motaz DRL nieje zásah do konstrukcie vozidla. Ak su DRL homologizovane aj ako pozicne svetla, tak pri zapnuti parkovaciek ked sa prepnu a znizia svietivost o 50% sa uz nepovazuju za denne svetla ale pozicne. A pozicne mozu svietit sucasne aj z dilakovými . Dokonca sa mozu pouzivat DRL aj ako smerovky ,ked su na to homoligizovane a svietia pri zapnuti smeroviek oranzovým svetlom.

Přídavná poziční LED světla jsou výrazným bezpečnostním prvkem automobilu a slouží ke zvýšené bezpečnosti v nočním i denním provozu. Jsou určena pro dodatečnou montáž a mají homologaci k provozu na pozemních komunikacích.

Poziadam aj o pisomne vyjadrenie DI a ked mi odpisu kopiu dam aj sem. Sám som zvedavý ako to vlastne je.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: DRL New Accent

Příspěvek od mikodim »

Nasiel som este toto :
Požiadavka, aby súčasne s dennými prevádzkovými svietidlami nemohli alebo naopak museli
svietiť obrysové svietidlá a osvetlenie zadnej tabuľky sevidenčným číslom, nie je celkom jednoznačná. V rôznych obdobiach boli pri schvaľovaní vozidiel rôzne požiadavky na vzájomnú kombináciu svietenia týchto svietidiel. Pri technických kontrolách sa preto akceptujú oba spôsoby zapojenia denných prevádzkových svietidiel
alebo :
DRL svetlá nahrádzajú pozičné žiarovky - pri rozsvietených stretávacích svetlách je DRL svetlomet stlmený na asi 50%, pri zhasnutých svetlách svieti na 100%. Pokiaľ chcete využívať túto funkciu, napojíte na vodič stretávacich svetiel miesto žltého vodiča, vodič hnedý, toto zapojenie je v SR schválené v novele vyhlášky od 12.3.2013
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: DRL New Accent

Příspěvek od JoKo »

rozdiel je pocet drl a pocet obrysovych svetiel... drl mozes mat 1par {2ks} a pocet obrysovych svetiel tiez jeden par {2ks}.
vidis niekde nejaku vynimku? ja som nikde nenasiel. drl si domontovat mozes, nic ti v tom nebrani. ale ak budu svietit aj ako obrysove svetla, tak mas vacsi pocet obrysovych svetiel ako je povoleny. {2x v hlavnom svetlomete, kde to bolo schvalene pri schvalovacom procese pri uvedeni motoroveho vozidla do premavky a 2x pri drl}
http://www.telecom.gov.sk/externe/ehk_o ... 048r9i.htm {6.9, resp. 6.9.2}.

a staci, ze niekto bude dosledne dodrziavat co je vyzadovane a...

p.s.: policajti neriesia kopec dalsich veci... napriklad tmave folie cez tretie brzdove svetlo, ked ho ani nie je vidno... radost ist za takym vozidlom, jedno brzdove svetlo nesvieti, tretie nevidno cez foliu a na druhe brzdove mu svieti slnko... ale stk a policajti to neriesia... resp. viem az o jendom pripade, kedy chlapca za to vyhodili z stk... ale podla poctu takto jazdiacich aut na nasich cestach to nikde nekontroluju...
{
464/2009 § 7 Svetelné zariadenia vozidiel, 10) Činná plocha každého svetelného zariadenia nesmie byť v cestnej premávke zakrytá alebo nadmerne znečistená; to neplatí pre svetelné zariadenia podľa odsekov 3 až 9 a pre svetelné zariadenia schválené ako zakrývateľné svetlomety, napríklad pre stretávacie alebo diaľkové svetlomety.
}
Naposledy upravil(a) JoKo dne 03 srp 2015, 12:57, celkem upraveno 1 x.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: DRL New Accent

Příspěvek od mikodim »

Ale pozor! obrysove svetla mas stale len 2ks. DRL niesu obrysove svetla ale podla predpisu EHK OSN č. 48 sú "denným svietidlom" teda mas 2ks obrysove a 2ks denne.

Definície predpisu EHK OSN č. 48:

2.7.9. „Diaľkovým (hlavným) svetlometom“ sa rozumie svietidlo používané na osvetľovanie vozovky na veľkú vzdialenosť pred vozidlom.

2.7.10. „Stretávacím (tlmeným) svetlometom“ sa rozumie svietidlo používané na osvetlenie vozovky pred vozidlom bez toho, aby nepatrične oslňovalo alebo iným nevhodným spôsobom obťažovalo vodiča prichádzajúceho z opačného smeru alebo iných účastníkov cestnej premávky.

2.7.25. „Denným svietidlom“ sa rozumie svietidlo smerujúce dopredu slúžiace na zlepšenie viditeľnosti vozidla za jazdy cez deň.

2.7.14. „Predným obrysovým svietidlom“ sa rozumie svietidlo používané na označenie prítomnosti vozidla a jeho šírky pri pohľade spredu.

2.7.15. „Zadným obrysovým svietidlom“ sa rozumie svietidlo používané na označenie prítomnosti vozidla a jeho šírky pri pohľade zozadu.


Uz som poziadal o oficialne vyjadrenie OR PZ tak cakam na odpoved.
Blizsie info si precitaj napr. tu :

http://auto.sme.sk/c/5318853/ake-svetla ... arbou.html

http://auto.sme.sk/c/6762671/denne-svie ... ysove.html

Vsetko co si pisal by platilo v pripade, ze by DRL pri zapnuti svetiel neznizili svietivost o 50%. Tým ze znizia svietivost, uz nesplnaju podmienku pre denne svietenie a z denneho svietenia sa stava pozicne osvetlenie. A pozicne svetla mozu svietit sucasne zo stretavacimi svetlami.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: DRL New Accent

Příspěvek od Mexican »

rychla otazka - aky ma vyznam DRL u ACcenta, ked ma automaticke svetla a svieti H4, ktore su bratru za 70kc/kus? (a v mojom pripade za 8 rokov a 230 000km bolo potrebne vymenit 3 ziarovky?
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: DRL New Accent

Příspěvek od JoKo »

mikodim, chod a spocitaj vsetky 01A {resp. A} schvalovacie znacky na vozidle...
2x ich mas na prednych svetlometoch, co su z vyroby. to je iste.
mas tie schvalovacie znacky aj na domontovanych drl? ak ano, tak su aj ako obrysove, cize ich mas 4x. ak nie, tak ak ti svietia ako popisujes {znizia svietivost}, tak su nelegalny/neschvaleny zdroj...

pochopene?
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: DRL New Accent

Příspěvek od mikodim »

Mexican píše:rychla otazka - aky ma vyznam DRL u ACcenta, ked ma automaticke svetla a svieti H4, ktore su bratru za 70kc/kus? (a v mojom pripade za 8 rokov a 230 000km bolo potrebne vymenit 3 ziarovky?
rýchla odpoved: v podstate žiadny význam.. ale dobre to vyzera, nikdy ani nahodu nezabudnem zapnut svetla a prave vtedy by ma zelené žabky pokutovali :lol: Podobne aký význam maju rozne blbosti ktore kupuju ludia na svoje auta? Rozne drahe sampony, nalepky, lišty,zaslepky na zámky a matky atd. Ja par krat za mesiac v umyvarke oplachnem auto za 1 alebo 2e ma mam ho stale ciste..pred zimov navoskujem a auto je stale v dobrom stave... aj bez drahych samponov a voskov a roznej chemie.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: DRL New Accent

Příspěvek od JoKo »

ak nechas zasvietene svetla, tak ich nikdy nezabudnes zapnut ;)
{viacej info uzivatelsky manual k vozidlu...}
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“