Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

No ten výfuk to je hnus velebnosti. On stejně svoji životnost většinou ukončí proreznutím zevnitř ale na novém autě??? Takhle ho nemám orezlej ani teď po cca 37 tisících km.
Co ty tlumiče? Kdo by jste šel do výměny za HP Sporting? Ať dokončíme co jsme začali ne?
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Reklama
 

frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

mana píše:Tak v pátek jsem si ho dovezl a posílám foto tlumiče a péra. Tlumiče zelené kolečko a péra oranžová, bílá a žlutá. Ale když se dívám na fotce na ten rezavý výfuk tak nevím co si mám o tom myslet :roll:
To tedy zírám :shock: Napiš mi prosím jaký máš model a s jakým motorem,nejraději VIN vozu,třeba bez posledních tří čísel. Děkuji,přepošlu to do SM. Franta
Uživatelský avatar
mana
*
Příspěvky: 31
Registrován: 27 zář 2010, 13:57

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mana »

Mám 1.4 benzín vin TMAPT81CACJ070909. A co se ti nezdá že zíráš? Je to ještě horší než to může být? Zatím jsem žádný problém nezaznamenal.
Hyundai ix20
Obrázek
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

mana píše:Mám 1.4 benzín vin TMAPT81CACJ070909. A co se ti nezdá že zíráš? Je to ještě horší než to může být? Zatím jsem žádný problém nezaznamenal.
No přece na ten výfuk zírám a taky na to že pružiny mají opět jiné barevné označení. Doufám,že budou i lepší a tlumiče i,když mají stejnou nálepku by také mohly mít jinou charakteristiku. Jak jsem již psal,u nich je možno změnit adjustaci v průběhu výroby bez problémů. Třeba se Tě už zde popisované problémy tolik týkat nebudou. Moc bych Ti to přál,ix20 je jinak skvělé auto. Děkuji za data,ahoj Franta
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Podvozek je kompromisem mezi tuhostí a komfortem, je ale spíše tužší; občas překvapilo horší odfiltrování nerovnosti a v rychle projížděných zatáčkách na špatném povrchu má 208 tendenci uskočit, celkově jde ale o dobrý kompromis. Nemusíte se tak bát ostřejšího průjezdu či manévru (auto se nenaklání a jeho ochota zatáčet je na velmi dobré úrovni). Podvozek ale naštěstí není prkenný, takže díry, nerovnosti a výmoly posádka v kabině pocítí spíše sporadicky.

http://www.novinky.cz/auto/testy/265615 ... onare.html
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Když je roleta velká, umí Superb i odskočit.

http://www.auto.cz/test-mercedes-benz-e ... iovy-65071
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
kubizn
Příspěvky: 6
Registrován: 21 úno 2011, 20:28

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od kubizn »

Dobrý den, tímto příspěvkem bych chtěl apelovat na všechny vlastníky Hyundai ix20, kteří mají s vozem problémy ohledně hlučné a odskakující zadní nápravy, která může být v určitých situacích nebezpečná. Pokud máte podobné problémy a servis se s vámi, jako semnou odmítl bavit se slovy „Je to v pořádku, ještě nikdo si před vámi nestěžoval.“, prosím podpořte následující výzvu. Prosím vyfoťte auto s textem vaší výzvy. Něco jako jsem stvořil já a přiložil níže. Až se nám podaří shromáždit větší množství těchto fotografií, pošleme je společnosti Hyundai, aby se tímto problémem začali zabývat. Pokud i nadále pak nebude Hyundai problém řešit, zkusíme fotografie předat médiím.
Přílohy
P1010149 n.jpg
P1010149 n.jpg (140.56 KiB) Zobrazeno 2787 x
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

Ahoj,to je dobrý nápad,možná by bylo dobré vytvořit soubor pro tisk pro ty méně zdatné,aby si mohli nápis rovnou vytisknout,nejlépe na 2 A4 na šířku nad sebou a umístit jej zde ke stažení. Rád se přidám,díky Franta
Uživatelský avatar
juryno
**
Příspěvky: 147
Registrován: 19 kvě 2011, 08:04

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od juryno »

Hm. To je sila s tou vasou IX20 a pristup hyundaiu a servisou - to je katastrofa. neuveritelne co si dovoluju.

u i30 je zase problem z chrastenim pri 2000 otackach, technik mi vravel ze to robia vsetky. asi mal dobry den lebo v inom servise vraveli ze to videli prvy krat. a cudujte sa - servis to neriesi.

popremyslam ze kde ale najblizsie dni posielam posielam tuto staznost na Hyundai ix20+i30 do medii. asi do TA3, mam znameho aj v markize. ale asi skor do markizy ako temu do hlavnych televiznych novin. jedna sa mi o to ze co si dovoluju a hyundai to neriesi. myslim ze chalan bude rad za typ na reportaz a ak nie posunie to na patricnu relaciu. foto tej ix20 s nadpisom si poziciavam
i30 1,4 CVVT 80kw, 2011
kubizn
Příspěvky: 6
Registrován: 21 úno 2011, 20:28

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od kubizn »

Zde přikládám odkaz na soubor s nápisem. Není to ale nic extra, určitě by to někdo zvládl i lépe. Pokud by někdo chtěl, meze se nekladou a může vytvořit nápis podle libosti. http://ulozto.cz/xZCZdyu/kouzlu-hyundai ... vejte-docx
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Moc pěkné, jen se pod to nezapomeňte podepsat. Jméno, adresu a telefon. Nebylo by lepší se domluvit a objednat společně HP tlumiče ušité na míru repasovatelné? Do toho se nikomu nechce? To si opravdu myslíte že bude Hyundai opravovat děravé silnice?
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
kubizn
Příspěvky: 6
Registrován: 21 úno 2011, 20:28

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od kubizn »

airwaves píše:Moc pěkné, jen se pod to nezapomeňte podepsat. Jméno, adresu a telefon. Nebylo by lepší se domluvit a objednat společně HP tlumiče ušité na míru repasovatelné? Do toho se nikomu nechce? To si opravdu myslíte že bude Hyundai opravovat děravé silnice?
Váš příspěvek moc nechápu. Nikdo se tady nedožadoval, aby Hyundai opravoval naše silnice. Hyundai měl uvést výrobek, který by byl vhodný na naše silnice. Dále také nechápu, proč bychom si my zákazníci měli na své vlastní náklady kupovat tlumiče, když jsme obdrželi nekvalitní produkt od výrobce se špatnou konstrukcí zadní nápravy. Tlumiče si klidně vyměnit nechám, ale pouze pod podmínkou, že mi to Hyundai zaplatí nebo zprostředkuje. Neměli bychom jako zákazníci přece doplácet na vady výrobku.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Hardcam »

Podobna situace je s i30, ta taky nema optimalni podvozek pro nas tankodrom, je ale obrovsky rozdil auto pouzivat tady a treba v Nemecku. Nejak si nedokazu predstavit, jak podle vas ma automobilka ladit podvozek pro kazdy stat zvlast ci podle chuti kazdyho jedince. Ja jsem si na neduhy musel zvyknout, nic jinyho mi nezbylo, kdyz nechci jezdit v Dacii Duster.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od iggyno »

Prepacte,ale po prevezení tento tyzden v Octavii II FL...som stastny,ze mam doma ix20! Jedine pozitivum tej skodovky bol ten nemecky 1,6TDI...sic vykon nic moc...ale spotreba 3,6-4,0l a dojazd 1200km na nadrz ma oslnili...no nevedel som sa dockat,kedy konecne z toho auta vystupim.
1,6 AT
40500km
michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od michal2828 »

No zajímavý je, že těch "špatných aut" je jen několik, vzhledem k prodeji tohoto modelu (2075 ks v roce 2011). Většina majitelů asi vozy normálně spokojeně užívá a nějaký pazvuky a bouchnutí neřeší. Jinak mě to nejde do hlavy. Přece 2000 zákazníků, kteří by nebyli spokojení, by už něco znamenalo?
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
Odpovědět

Zpět na „ix20“