Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Dire »

vlado1979: moja rec, o toto mi presne ide

matysekul: zcasti mi hovoris mi z duse, len nam nevkladaj do ust (resp. prstov na klavesnici) to, co sme nikdy nepovedali. Ja sa tiez nikdy nespolieham 100% na techniku, jazdim 17 rokov, mam najazdene cca 350000km, auto vnimam. Ale ak tu techniku niekto iny vymyslel lepsie, preco nezkritizovat to, co Hyundai nedomyslel ? Samozrejme tiez sledujem cestu, tiez si pribrzdim (ked za mnou nikto nie je). Ale od toho je technika, aby pomahala a hlavne pomahala efektivne... A ty doma svietis svieckou ? Pretoze nebudes vyuzivat take vymozenosti, ako elektrika ? Asi tazko, ze ? :)
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Reklama
 

matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od matysekul »

Ale jo,taky toho bude člověk využívat. Myslel jsem to trošku ironicky a jako upozornění,na to,jak začínáme lenivět :oops: Samozřejmě taky využívám technických výdobytků,taky nadávám,když je něco nedokonale udělané.A naopak,vždy si pak vzpomenu a vynadám sobě,že jsem zlenivěl :lol:
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Borek »

Myslím,že Matysekul to napsal dobře.Nemyslel to na nikoho osobně,jen chtěl napsat,že spousta lidí si dnes myslí,že se může 100% spolehnout na elektroniku a jezdí jak .....Dříve se člověk podíval než vyjel na teploměr,zkusil botou silnici před domem a když viděl,že je třeba +3 stupně,tak jel celou cestu opatrně s tím,že je jasné,že místy to už bude namrzlé. :wink: Dnes si každý řekne,mám auto napumpované elektronikou,můžu frčet jako prase-ona si s tím poradí/ano,ale většinou když zjistí,že el.není všemocná-pouze po určitou mez,je už pozdě. :(
Aby bylo jasno,pokud je možné dostat k autu nějaké el.systémy,určitě si rád za ně připlatím a jsou velkým + k bezpečnosti-jsem jejich velkým zastáncem,ale nechápu,k čemu potřebuji nějaké hlášení o prázdné nádrži na displeji,když vidím ručičku palivoměru na 0,palubák výstražně bliká --- a svítí hladové oko.Kolik upozornění potřebuje na každou blbinu normální řidič.
To stejné s teplotou-sednu do auta,mrknu na teploměr a když ukáže +3 stupně,jedu pomalu(a je přeci jedno,jestli ukazuje -10,nebo -2...prostě pod +4 stupně jedu opatrně,to dá rozum a komu ne,tak mu ani deset červených kontrolek,pípání....nepomůže :( ).
Pokud jde třeba o zásah TCS u Tiburona-začne blikat velká oranž.kontrolka na palubní desce,systém automaticky sníží výkon motoru,nezávisle na sešlápnutí plynu a kontroluje prokluz kol regulací výkonu motoru. :wink: Ale nemyslím,že bych tím zjišťoval jestli to klouže-když v červenci při +35 stupních šlápnu na plyn,tak zakročí/začne blikat také,protože výkon motoru je tak velký,že začne kola protáčet i na suchu a teplu.
Dire,udělal jsi dobře,že jsi do auta ESP dal a až ti to opraví,tak budeš spokojený.Lituju tě,že jsi měl zrovna smůlu na vadný kus-já u svého auta hodnotím spolehlivost 100% a myslím,že většina H.je na tom podobně. :wink: Tak ať máš auto brzy doma.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Dire »

Borek: diky, az to opravia, dam vediet, v com bol problem, mozno to pomoze casom i niekomu inemu.

K tej technike - tu naprosto nie je rec o tom, na kolko % sa k to z nas spolahne na techniku. Tu ide u funkcnost tej techniky. Ak niekam dam kontrolku, tak tam byt umiestnena tak, aby su ju clovek vsimol bez toho, aby ju kazdu chvilu kontroloval pohladom niekam do strany. Alebo potom zbytocne priplacam za nefunkcnu, resp. zle fungujucu vymozenost :(
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od matysekul »

Já jsem reagoval na teplotu.A pokud tam není signalizace nějaké kritické venkovní teploty,je to sice nedostatek,ale ne až tak výrazný.Teplota tam je.A neříkej mi,že při svých zkušenostech musíš pořád koukat na teploměr.Já ho teď 7 let v autě neměl a žiju :mrgreen:

EDIT: A navíc,představ si situaci,že bude teplota na hraně a víš jak by tě to blikání znervózňovalo 8)
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Dire »

OK, nebudeme tu zaplacavat forum teoretickymi diskusiami. Zas na druhu stranu je dobre, ze tu placame iba my, je vidiet, ze i30 je spolahlive auto. Tazke ta moja zavada je snad iba vynimka a az ju opravia, snad uz to bude OK :)
Caute
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od matysekul »

Určitě jo a držím palce,ať se to vyřeší.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Dire »

Tak som sa dnes dozvedel, ze budem bez auta este minimalne 10 dni az dva tyzdne - servis mlzi, najprv vraj auto testoval s nahradnou jednotkou ABS, potom zas, ze vraj nie a len sa caka na novu...

Vraj servis podava ziadost do Prahy na centralu na "schvalenie ziadosti na objednavku jednotky ABS" (Kocurkovo !), pritom nikde na sklad neni, ...... A len mozem dufat, ze ta zavada je naozaj v tej jednotke ABS :x

Desérte, desérte a nejedna sa o zakusok ...
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od tom »

rexgremlin píše:Mně se začala (již po dvou týdnech!!) uvolňovat "krytka" na hlavici řadící páky (ten plastový šedý vršek, na kterém jsou zobrazený rychlosti). Teď už skoro odpadává:-) Akorát ji nemůžu plně oddělat, prověřit a zaklapnout napevno zpět - drží ji nějaký šroubek a k tomu se nejspíš dostává zespoda hlavice řadící páky.

Takže zatím první závada ...a je mi blbý s tím jet do servisu:-))

Zřejmě to bude řešený stejně jako na new accentu...

Stačí použít větší sílu a opatrnost zároveň, hlavice je na závit, stačí vysroubovat, opatrně odebrat (je tam zarážka, pružinka...) a ze spoda hlavice je šroubek který drží tu krytku, stačí dotáhnout a v opačném postupu namontovat zpět.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
De&d
**
Příspěvky: 158
Registrován: 11 říj 2008, 19:35

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od De&d »

Kouknite jestli taky někdo nemáte prasknutý toto (asi těsnění) u zrcátek.
Já oběvil dvě auta, jedno bohužel moje, měsíc starý, a pak další na ulici.
i30 blue prasklina detail b.jpg
(226.84 KiB) Staženo 443 x
i30 silver prasklina detail b.jpg
(137.45 KiB) Staženo 444 x
i30 1.4 Cmf KimShit
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od laufas »

Ded: dik za upozorneni. Zkontrolovano a vse v poradku. tuk tuk
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Dire »

Tak vymena riadiacej jednotky ABS nepomohla, s novou to vraj bolo to este horsie, ale aspon pocitac vykazal konkretnu chybu - chybu tempomatu, ktory bol domontovavany dodatocne. Zajtra mam dostat auto bez tempomatu, ten ide na reklamaciu. Tak uvidime, len dufam, ze to bolo tym tempomatom :?
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od laufas »

Dire píše:Tak vymena riadiacej jednotky ABS nepomohla, s novou to vraj bolo to este horsie, ale aspon pocitac vykazal konkretnu chybu - chybu tempomatu, ktory bol domontovavany dodatocne. Zajtra mam dostat auto bez tempomatu, ten ide na reklamaciu. Tak uvidime, len dufam, ze to bolo tym tempomatom :?
Ty jo to je fakt na mrtvici :?
A ten tempomat ti tam montovali servisaci hyundai? :)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Dire »

Jo, domontovane v servisu Hyundai pri zakupeni auta. Zajtra budem vediet viac, vraj vyrobca tempomatu nakoniec priznal nejake problemy...
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od matysekul »

To jsem zvědavý,jestli to je ono. Neznáš náhodou výrobce.Není to náhodou Škrlant-motorsport?Uvažoval jsem totiž o jeho montáži.Tedy do budoucna.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“