Střešní nosiče,příčníky

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Střešní nosiče,příčníky

Příspěvek od štaflík »

Dire píše:Hm, mam na hagusoch aero Thule priecniky a su krasne tiche. Hranate nosice na Nissanu (tiez Thule, len akoby 'original od Nissanu') desne hucali, pomohlo dat 1-2 nosice kol, ak som nechcel vzdy pracne sundavat a nandavat nosice zo strechy (bez hagusov) :)
A teraz si Tudy vyber... :lol:
A máš v té drážce gumy? Resp. vozíš prázdný nosič?
Když jsem to vezl s nosiči na kolo (ProRide 591-špica), tak to bylo v pohodě - s kolem i bez, ale prázdný a bez gumy je to peklo. Asi se počítá s tím, že buďto máš nosiče na drážku a máš je tam pořád (v českých podmínkách nočního parkování na sidlišti docela adrenalin), nebo nebo nedrážkové nosiče a gumu tam máš furt. Já jsem ta česká varianta, co se boji "prorajdy" tam nechávat nonstop a je liný tam pořád cpár/vyndavat gumu. Takže rachot a pištění.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Reklama
 

matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Střešní nosiče,příčníky

Příspěvek od matysekul »

Dire má hagusy...
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Střešní nosiče,příčníky

Příspěvek od štaflík »

matysekul píše:Dire má hagusy...
A tak to jó. S hagusama i Hakry "šeptaly".
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Střešní nosiče,příčníky

Příspěvek od Dire »

Štaflík: počkaj, tu sa asi pletu dohromady odlisne veci:
v aerotyci je guma po celej dlzke (ta guma sa musi po zakupeni nacpat do drazky v tyci a precnievajuce konce ustrihnut - ja mam nosice kol, ktore sa do drazky nenasuvaju, takze guma je v aerotyci vzdy). Mohol som k nosicom dokupit nejkay T-adapter, ale boli by to zbytocne vyhodene peniaze. Ak mas novsie nosice s uchytom do drazky, tam neviem, akot je s tou gumou.
Ty si ale pisal prvotne o hluku od patiek a riesil si nejaku gumu, ja som pochopil, ze u tych patiek (ze sa jedna o gumu medzi patkou a strechou, aby sa strecha neodrela). Tuto gumu ja nemam, patky mam chytene na hagusoch.
Takze co ti piska ? aerotyce alebo patky ?
Citujem: "Na autě už to mám, ale pekelně to při jízdě píská, řekl bych, že ne od tyčí, ale od patek."
Zrejem ti piskaju aerotyce bez gumy v drazke, je to tak ?
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Střešní nosiče,příčníky

Příspěvek od oKo »

Tak jsem se snažil zorientovat v této diskuzi. Zatím to vypadá, že bych koupil Thule aero (753+861+3061) a na to ProRide 591. Dá se držák kola na aero příčníky namontovat i jinak než přímo do drážky? Tedy stejně jako na klasický hranatý příčník? Podle dostupných informací (i když Thulům zrovna nefunguje databáze dokumentace) si myslím, že jo. Videa na téhle stránce hodně napoví, ale přímo jsem to nikde nenašel. Rád bych občas jen příčníky bez nosičů kol nechal na střeše a nechci poslouchat kravál.
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Střešní nosiče,příčníky

Příspěvek od Dire »

oKo: mam Freeride 530 a na aerotyc sa namontuje uchytami, ktore su sucastou dodavky (pasuju na hranate i aero tyce). Proride 591 (aspon teda tak vyzeraju, mozno maju starsi typ, maju ich uz cca 4 roky?) maju 2 kolegovia v praci, obom z nich uz kolo vypadlo (asi nedbalym uchycenim, ale stalo sa).

Navyse si jeden stazuje, ze tie plastove patky pod kolesa nie su k nosici nijak prichytene, len trenim a uz sa vycvachtali, takze sa boji, ze ich strati. Tak vozi este reminky a priviazuje ich k nosici. U mna to je vyriesene tak, ze plastovy remen je podvleceny i pod nosicom a isti patku u nosica.

Ten uchyt za ram zo strany je asi sikovny, elegantenjsi a rychlejsi, ale asi nie tak spolahlivy, ako celuste z oboch stran ramu. Hlavne narocnejsi na preciznost uchytenia :(
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Střešní nosiče,příčníky

Příspěvek od oKo »

Dire: Takže můžu aero příčník s tou vloženou gumou v drážce nechat na autě a držáky kol sundávat a nasazovat. Jetotak?
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Střešní nosiče,příčníky

Příspěvek od Dire »

oKo píše:Dire: Takže můžu aero příčník s tou vloženou gumou v drážce nechat na autě a držáky kol sundávat a nasazovat. Jetotak?
U nosicov 530 je to presne tak. Neviem, ako to je u 591. Tento problem asi riesi prave Štaflík...
U 530 su ucka z kovu a plastove kridelkove matice (s kovovym zavitom samozrejme). Takze nepotrebujes kluce, samozrejme nosic od tyce moze zas niekto bez naradia odmontovat :? Neviem, ako je rieseny uchyt u 591, ci je zamykatelny k tyci ? Pozeram na to video - je zamykatelny, to je vyhoda !
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Střešní nosiče,příčníky

Příspěvek od Dire »

Ale podla toho videa i nasadenie nosica na tyc (tam maju sice hranatu tyc, ale snad ten uchyt sedi i na aerotyc) sa obide bez zasuvania do drazky, takze guma na tyci moze byt tiez nastrcena neustale, nie ?
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Střešní nosiče,příčníky

Příspěvek od oKo »

Stejně, než to objednám, to ještě pořádně okouknu v nějakém obchodě. Jenže teď v neděli je všude zavřeno, tak až v týdnu... A zkušenosti majitelů jsou často trochu jiné než tvrzení výrobců nebo prodejců.
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Střešní nosiče,příčníky

Příspěvek od Dire »

Ja som si dopisoval s prodejcom, ktory ma ubezpecil, ze moje uchyty budu pasovat i na aerotyce:

"Ano, nosiče TH 530 lze na tyto hliníkové tyče namontovat i bez použití T-adaptérů. Děkuji. S přáním pěkného dne"

Odkaz na web (kupil som tyce 120cm):

http://www.vltava2000.cz/nosice/goods-2 ... 35-cm.html
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Střešní nosiče,příčníky

Příspěvek od Dire »

Inak s www.sportbchod.cz mam len dobre skusenosti, pravidelne tam nakupujem (zrovna vcera som objednal badmintonovu raketu) :)
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Střešní nosiče,příčníky

Příspěvek od oKo »

Já to zatím vidím na http://www.stresni-nosice.cz/. Sportobchod má na modely aut velice skoupý konfigurátor a i ceny jsou vyšší.
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Střešní nosiče,příčníky

Příspěvek od oKo »

Tak jsem to nakonec vyřešil takto. Nosiče jsem koupil 2. Klíče mám dvoje: jedny k příčníkům, druhé k nosičům.
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Střešní nosiče,příčníky

Příspěvek od laufas »

a jak se ti nasazuji? Taky tak stupidne jako origo /-/? Ze musis trefovat sroubkem zavit ve strese?
i30 1.4 + kn, 12/2007
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“