Přestavba Sonaty na LPG

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Uživatelský avatar
Jabberwocky
*
Příspěvky: 35
Registrován: 07 čer 2012, 18:21
Bydliště: Praha

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Jabberwocky »

Město se snažím moc nejezdit, byť občas si člověk nemůže pomoci – třeba když vozím příbuznou pravidelně do nemocnice. Jinak spíš trasy ven, častěji třeba Praha–Milovice (střelecké závody), ale taky třeba Praha–Plzeň, sem tam Praha–Tábor. Plus pak dovolená, letos hodláme sjezdit polské (bývalé pruské) Slezsko. Jak dlouho motoru trvá, než dosáhne 40 °C a přepne na plyn? To jsem myslel, že má téměř hned.
„Pekáč“ – Sonata EF-B, V6, manuál, benzín, r.v. 2002
„Černá huba“ - Kia Pregio, 2.7 D, r.v. 1998
RIP: „Kosatka“ – Sonata EF-A, V6, automat, benzín, r.v. 1999 (rozstřelena pitomcem, když stála zaparkovaná přes noc před domem)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Farrael »

Záleží podle nastavení systému a okolní teploty. Když je běžný letní či jarní ráno ev. není pařák, tak to přepne mezi do jednoho max dvou km (pokud je chladněji). Když ale auto třeba stojí půlku dne na sluníčku na parkovišti, tak přepne prakticky skoro okamžitě. Start, ale i tak vždy probíhá na benzín.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Jabberwocky
*
Příspěvky: 35
Registrován: 07 čer 2012, 18:21
Bydliště: Praha

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Jabberwocky »

Jasně, díky. Skoky do dvou km nejezdím prakticky vůbec, tak to bylo to moje „hned“ :-)
„Pekáč“ – Sonata EF-B, V6, manuál, benzín, r.v. 2002
„Černá huba“ - Kia Pregio, 2.7 D, r.v. 1998
RIP: „Kosatka“ – Sonata EF-A, V6, automat, benzín, r.v. 1999 (rozstřelena pitomcem, když stála zaparkovaná přes noc před domem)
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Nexus »

Jabberwocky: nemusíš být automechanik abys poznal jestli to hnije, můj obor je taky úplně jinde :mrgreen: ale tak sundat nápravnici... prostě jsem vyndaval všechny šroubky, na kterých to drželo (no a ještě pokrátil výfuk u vlnovce) :P vem si kladívko a proklepni si podvozek, zdravý a shnilý železo poznáš. Tahle co jsem koupil vypadala zespoda vpořádku, ale stačilo jednou klepnout a kladívko se zakouslo hodně hluboko. Čistě tohle uložení uvidíš když sundáš pravý přední kolo. Moje jediná teorie proč se tomu tak stalo je, že tahle sonata má nahovno vyřešenej odvod vody z klimy. Moje dřív jezdila hodně s klimou a zespoda jsem měl díru tak 4*8cm což mám dávno vyvařený a vyztužený pásovinou, ale uložení ramene je z druhé strany tohoto místa. Táta jezdí zásadně bez klimy, bolí ho z toho hlava a tenhle problém se ho netýká....
ohřátí motoru je dost rychlé, není to chrochták. Když včera stála na sluníčku, na plyn to přeplo dřív než jsem se rozjel na jedničku, v mrazech to mám asi 2-3km a teplotu přepnutí mám na 30°C.
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Jabberwocky
*
Příspěvky: 35
Registrován: 07 čer 2012, 18:21
Bydliště: Praha

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Jabberwocky »

Tak jsem se vrátil z výpravy pod vůz. Shnilé mi to nepřijde, spíš orezlé než vyloženě zrezlé. Kladivo mi nešlo nikde dovnitř. Hůř jsou na tom u podvozku vertikální díly než horizontální. Přikládám pár obrázků k nahlédnutí (možno rozkliknout). Nejhorší je ten kus rámu za levým zadním kolem, poslední dvě fotky…
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
„Pekáč“ – Sonata EF-B, V6, manuál, benzín, r.v. 2002
„Černá huba“ - Kia Pregio, 2.7 D, r.v. 1998
RIP: „Kosatka“ – Sonata EF-A, V6, automat, benzín, r.v. 1999 (rozstřelena pitomcem, když stála zaparkovaná přes noc před domem)
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Nexus »

uchycení ramene v nápravnici vypadá dost dobře, aspoň z fotky :) akorát ta zadní nápravnice je na tom bídně, do té by ti tažné nikdo zdravý nenamontoval :lol: ale naštěstí v té části už na ní nic nosného vpodstatě není... pokud jezdíš dost tak bych do plynu klidně šel :wink: akorát bych zkusil sehnat něco z bouračky nebo vrakáče, sice na V6 toho u nás moc nebude, ale mohl bys ušetřit pěkných pár tisíc :roll:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Hardcam »

Nevypada to kupodivu vubec zle na ty roky...ale neotalel bych s osetrenim a konzervaci, je nejvhodnejsi cas a drahy to neni.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Jabberwocky
*
Příspěvky: 35
Registrován: 07 čer 2012, 18:21
Bydliště: Praha

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Jabberwocky »

Díky za názory. Psal jsem do Neptun Harfa o kalkulaci a v nabídce mi přišla možnost použít buď AC Stag4/300 Plus, nebo BRC Sequent (zhruba o deset tisíc dráž). Na BRC jsem tu na fóru i jinde našel dost chvály, takže to je asi kvalitní systém. O Stagu jsem se tu mnoho nedočetl, jen že je polský. Má s ním někdo zkušenosti?
„Pekáč“ – Sonata EF-B, V6, manuál, benzín, r.v. 2002
„Černá huba“ - Kia Pregio, 2.7 D, r.v. 1998
RIP: „Kosatka“ – Sonata EF-A, V6, automat, benzín, r.v. 1999 (rozstřelena pitomcem, když stála zaparkovaná přes noc před domem)
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od Farrael »

Pokud do toho chceš jít tak si vyber ten Stag. BRC je na tebe zbytečně drahé i když se ti to fakt nevyplatí. To bych radši pořídil jinou, která už v sobě to LPG má.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
karell.mraz
Příspěvky: 3
Registrován: 03 črc 2012, 08:31

Re: Přestavba Sonaty na LPG

Příspěvek od karell.mraz »

Co se ceny a provozu vůbec týče, je nejlepší Stag. Je levný a nejsou s ním problémy. Někdo tvrdí, že je nekvalitní, ale já s ním jezdím asi tři roky. No a samozřejmě, že nejdůležitější je kvalitní servis, já byl v Brně u firmy Profichip - www.1lpg.cz a mohu doporučit.
zgerban23
Příspěvky: 4
Registrován: 29 říj 2012, 17:57

motor

Příspěvek od zgerban23 »

otacky a chod motora
zgerban23
Příspěvky: 4
Registrován: 29 říj 2012, 17:57

Re: motor

Příspěvek od zgerban23 »

Zdravim vsetkych,mam sonatu 2.0 lpg,rv98
Mam problem s otackami-volnobeh motora.Za studena vobec nedrzi volnobeh(musim stlacat plyn aby to nechciplo) ako na benzine tak aj na lpg,Po zahriati su otacky v normale ale na benzine pri stvrt plyne motor cuka a vnutri pri spolujazdcovi je pocut cvakanie nejakeho relatka.Vedel by mi niekto poradit?
Odpovědět

Zpět na „SONATA“