Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
gul
*
Příspěvky: 25
Registrován: 25 črc 2011, 20:08

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od gul »

Mě to chrastí jak u studeného motoru, tak i po zahřátí. U studeného motoru i na místě. A podle mého názoru to dělá čimdál častěji. Nyní se to projeví pravidelně po najetí např. na retardér a následné rozjetí na první stupeň a při přeřazení na druhý. Na dalších stupních to už není tak patrné (už není nic slyšet). Popis auta v zápatí a ročník 2011.

Co se týká reklamace, tak jsem doufal přesně v tyto reakce a díky všem, kteří napsali a mají více znalostí z oblasti práva. Jsem rád, že se to začíná více řešit. Nebojím se, že tyto fóra nečtou i zástupci společnosti Hyundai a myslím, že vzhledem k vážnosti problému a počtu vadných kusů budou muset dříve nebo později vyjít s nějakým rozumným řešením.

O uznatelnosti reklamace je to složitější. V servisu mě ubezpečili, že se jedná pouze o zvukový projev, ale pokud oni sami nevědí kde je závada, tak nemohou vědět ani jestli se jedná pouze o zvuk nebo jestli zdroj zvuku nemá vliv na další funkce převodovky. Každopádně zvuk je natolik výrazný, že si nedokážu představit, že by tuto závadu někdo neuznal.
Hyundai i30 CW 1.6 CVVT
ex: Honda Civic 3D 1.3 55kW, r.v.93
Reklama
 

cecek
Příspěvky: 2
Registrován: 19 úno 2012, 13:28

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od cecek »

Je možné vůbec tuto závadu uvést v zákonném termínu, jako skrytou závadu? S tím listím ve ventilátoru si se nechal takhle obelstít? Chci stanovisko a to hned! Koupil jsem si nové auto už z toho důvodu, že bazary jsou plné zlodějů a podvodníků, ale jak tak koukám, tak jsem neudělal moc dobře :cry:
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od adam221 »

Gul> Aku mas maximalku auta? Ide ti tolko kolko je napisane v tp? Nemusis to skusat, to iba tak pre moje info...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
gul
*
Příspěvky: 25
Registrován: 25 črc 2011, 20:08

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od gul »

Myslím, že maximálka v TP je 192 km/h. Když jsem projížděl Nemecko tak jsem si zkusil 180. To šlo celkem v pohodě, ale zase šla spotřeba celkem nahoru. Víc jsem nezkoušel. Proč se ptáš na rychlost, ono to má něco společného s tou převodovkou?
Hyundai i30 CW 1.6 CVVT
ex: Honda Civic 3D 1.3 55kW, r.v.93
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od AleKa82 »

Ahoj, tak dneska jsem dal auto do servisu AP Butovice a mám pro vás další zprávy.

V :hyu: o problému už dlouho vědí, ale pořád nedošlo k zásadní změně na straně výrobce převodovek. Dle servisního technika chrastění na zpátečku vyřešila většinou výměna spojkového ložiska. Chrastění na volnoběh a u některých i za jízdy způsobuje vůle ložisek. Hřídel se protáčí v ložisku nebo se celé ložisko protáčí v pouzdře převodovky. Na několika autech i30 a ix35 vyměnili celé převodovky. Ix35 se jim ale po roce vrátila se stejným problémem. Moje auto je zatím tak trochu unikát v tom, že chrastí jen po ohřátí a to jen někdy bez zařazené rychlosti na neutrál (asi je to po těch 7100km málo oběhané). Nicméně auto si tam nechali, ale zatím nevědí, jak se to bude řešit. V tomto má poslední slovo vždy :hyu:. U mého auta, buď taky vymění převodovku nebo mi auto zatím vrátí neopravené a budu čekat, až se změní výrobní proces v Nošovicích a začnou místo chrastítek vyrábět zase normální převodovky [-o<.

Jestli se vám to zhoršuje, doporučuju provést nátlak na servisy, aby se to už nějak pohlo. Dejte o sobě vědět a nenechte se odpálkovat. Chce to pevné nervy a vytrvat. Nová převodovka je v tuto dobu spíš o štěstí, buď bude ok, nebo začne taky chrastit. Servis AP Butovice se tohoto problému nebojí jako v mnoha jiných servisech.
Naposledy upravil(a) AleKa82 dne 28 úno 2012, 09:29, celkem upraveno 1 x.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od Skyline »

Tak to je radost nechat si porad rozebirat a skladat auto, nevim co je pak lepsi jestli skousnout rachotici prevodovku nebo neustale rozebirani a skladani. U nas zatim nic negativniho prevodovka nedela, najto jen 16000km
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Luboshak
**
Příspěvky: 298
Registrován: 14 led 2008, 12:43
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od Luboshak »

aleka:

Díky za zprávy. Jsem rád, že se našel průkopník, který to řeší se servisem ;-). Popravdě, mně se moc nechce si nechávat rozebírat auto, když se neví, jestli oprava/výměna něco vyřeší. Auto mi jezdí normálně, občas na neutrál po nastartování slyším chrastění (kdybych nečetl fórum, tak bych si toho asi nevšiml nebo tomu nevěnoval pozornost). Počkám až :hyu: bude vědět co s tím.

BTW - dali ti náhradní auto jak vyhlásili? Případně jaké (jen pro zajímavost)?
Luboshak
---------------------------------------
Hyundai i30cw 1.4 CVVT Comfort 2010 LPG BRC
Fiat Tempra 1,6 SX, r.v. 1991 - sešrotováno
Hyundai Lantra 1,5 GLSi, r.v.1992 - sešrotováno
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od AleKa82 »

Skyline:
Ono je otázkou, kam až to rachtání časem zajde? Pokud se to hodně vyběhá, tak by se ta převodovka taky mohla úplně vysypat a to by mohlo ublížit i něčemu dalšímu. U mě se ten rachot zatím projevuje jen občas, ale při každé jízdě minimálně při jednom zastavení. Hlasitost a razance toho hluku je také různá. Nehodlám ale čekat na to, až ta převodovka půjde do kopru. Alespoň mi pak nebudou moct tvrdit, že jsem to neřešil a že je to moje vina. Nicméně mě taky štve, že mi to auto budou už podruhé rozebírat.

Luboshak:
Náhradní auto mi nedali a ani bych ho nechtěl, protože v Anglické se nedá normálně zaparkovat. Těch pár dní to bez auta přežiju, protože do práce stejně jezdím sockou.
Naposledy upravil(a) AleKa82 dne 21 úno 2012, 11:42, celkem upraveno 2 x.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Uživatelský avatar
Luboshak
**
Příspěvky: 298
Registrován: 14 led 2008, 12:43
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od Luboshak »

Na tomto bych trval:
http://press.hyundai.cz/tiskove-zpravy/ ... undai.html

A píšou o bezplatném půjčení a že náklady na km se nehradí.
Luboshak
---------------------------------------
Hyundai i30cw 1.4 CVVT Comfort 2010 LPG BRC
Fiat Tempra 1,6 SX, r.v. 1991 - sešrotováno
Hyundai Lantra 1,5 GLSi, r.v.1992 - sešrotováno
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od Skyline »

Tak s nahradnim autem :hyu: kecal, nebo se jen spise servisu nechtelo nic nabizet. Pokud nekdo auto vyuziva denne tak by to urcite neodmitl, no je to neprijemne, i kdyby to mela byt i ta hnusna i10. Jinak az ten zvuk bude velmi neprijemny tak to budu resit se servisem, pokud se ovsem projevi.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od AleKa82 »

Abych to upřesnil, tak jsme se v servisu o náhradním autě vůbec nebavili a já jsem to ani nepožadoval. Na pultu servisu byla ale cedulka "náhradní vozidlo od 100kč na den". Jestli se to vztahuje i na záruční opravy, tak to doopravdy netuším.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od Skyline »

Chyba na tom bych trval!
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od AleKa82 »

Kdybych to auto potřeboval, tak bych si o něj řekl. V Anglické ulici v Praze 2 si to auto ale můžu strčit bez parkovací karty tak akorát do kapsy, proto jsem to neřešil. Auto potřebuju hlavně o víkendu a to by mělo být už doma.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od Skyline »

V Anglicke ulici by jsi mel parkovat s Astonem, nebo Roverm a ne s Hnujdajem jak tomu zacal rikat nas 3 lety syn :D
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od AleKa82 »

No, já tu nebydlim, jen pracuju :D/, ale zas tak drahá auta tu teda nestojí, :hyu: docela dobře zapadne. To do téhle diskuse asi ale nepatří :D.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“