Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
murangil
*
Příspěvky: 48
Registrován: 11 úno 2011, 09:37
Bydliště: Ostrava

Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od murangil »

Mam najeto pouhych 500 a po nastartovani studeneho motoru se ozyvaji z prave casti motoru z pozice ridice zvuky ktere bych nejtrefneji prirovnal k jakemu si chrasteni. Po kratkem zahrati je ticho a motor jde tise. Pokud se hned rozjedu,tak uz to pres zvuk motoru slyset neni. Nevim zda se stavit v servise,neb nez tam dojedu tech cca 5 km,tak to bude zahrate a nechavat jim ho tam do druheho dne a odjet MHD se mi tedy nechce po tak kratke dobe kdyz jsem si ho jeste poradne neuzil.Mate s tim nekdo zkusenost? Mam jeste pockat s navstevou servisu,nebo kout zelizko za tepla?
Hyundai i30 1,4 2010 Silver champagne
OUT Citroen Xsara II 1,4
Škoda Fabia 1,4
Škoda Favorit LX
Škoda 120 L
Reklama
 

Uživatelský avatar
bembek
**
Příspěvky: 138
Registrován: 13 črc 2010, 22:23

Re: Zvuky po startu studeného motoru 1,4

Příspěvek od bembek »

Povedal by som, že to je klepanie ventilov až do doby, než sa nastavia hydraulické samoštely. V zimných mesiacoch, keď je tuhší olej to ráno počuť aj na 16V Fabii. Neriešil by som to. Ale je fakt, že tu na fóre to ešte nikto nespomínal. Teda aspoň ja som to nezachytil. Ja v zime moc nejazdím a mám auto v garáži, kde nemrzne.
aktuálne - Ford Focus III Turnier, 2,0 TDCi, 103kW, strieborná, Titanium
:hyu: i30 1.4CVVT, Indigo Blue, Classic plus - predané
Uživatelský avatar
murangil
*
Příspěvky: 48
Registrován: 11 úno 2011, 09:37
Bydliště: Ostrava

Re: Zvuky po startu studeného motoru 1,4

Příspěvek od murangil »

To zni celkem věrohodně.
Hyundai i30 1,4 2010 Silver champagne
OUT Citroen Xsara II 1,4
Škoda Fabia 1,4
Škoda Favorit LX
Škoda 120 L
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Zvuky po startu studeného motoru 1,4

Příspěvek od pietro32i »

Ja som niečo podobné príchodom nižších teplôt zaznamenal. Zrazu som pri studenom motore počul ako keby klepanie ventilov, určitým spôsobom mi to pripomínalo dokonca až diesel, po zahriati to zmizlo. Bol som s tým v servise keď som šiel okolo, nič s tým nerobili, vraj motoru nič nie je... Uvidím ako sa to bude správať v lete, bolo by to možno treba vyskúšať prenocovaním v teplej garáži, len nemám kde. Keď som bol v Prahe u sestry, tak som parkoval vo vykurovanej podzemke, ale ráno mi vôbec neprišlo na um zamerať sa na to ](*,). Keďže som si to nevšimol, tak to možno ani fakt neklepalo.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
murangil
*
Příspěvky: 48
Registrován: 11 úno 2011, 09:37
Bydliště: Ostrava

Re: Zvuky po startu studeného motoru 1,4

Příspěvek od murangil »

I já nemám zatím možnost startovat z tepla garáže. Ale po založení tohoto tématu jsem celý den stál v práci (12hod.) a večer při -3st. po nastartování ticho. Tak jsem zvědav co ráno. Je to zvláštní. Počkám pár dnů, budu to sledovat a dám vědět.
Hyundai i30 1,4 2010 Silver champagne
OUT Citroen Xsara II 1,4
Škoda Fabia 1,4
Škoda Favorit LX
Škoda 120 L
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Zvuky po startu studeného motoru 1,4

Příspěvek od mechoun »

Hydroštel (y) jsou v hajzlu, po 500km to beru jako závažnou závadu. To, že to někdy nezacvaká je tím, že se jedná třeba jen o jeden kus, u kterého pak záleží v jaké poloze se zastaví vačková hřídel. Pokud zrovna tlačí na toho šmejda, pak hydroštel-šmejd ztratí olej a po nastartování cvaká, než se naplní. Pokud není zatížený tlakem vačky, nezacvaká ani po týdenní odstávce auta.
Když budu mít najeto 150 000, tak mi to vadit nebude. Na 500km to vidím na reklamaci.
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Uživatelský avatar
murangil
*
Příspěvky: 48
Registrován: 11 úno 2011, 09:37
Bydliště: Ostrava

Re: Zvuky po startu studeného motoru 1,4

Příspěvek od murangil »

Toz to je huste.To brzy. Rano jsem to zase sledoval.Opet to chrastilo. Po seslapnuti spojky bylo ticho.Otevrel jsem kapotu a tam jsem to neslysel pres chod motoru tolik jako v aute. Muze na to mit spojka vliv?
Hyundai i30 1,4 2010 Silver champagne
OUT Citroen Xsara II 1,4
Škoda Fabia 1,4
Škoda Favorit LX
Škoda 120 L
Carolco
**
Příspěvky: 145
Registrován: 02 kvě 2010, 20:44
Bydliště: "Tady i onde,to byste nepochopil..."

Re: Zvuky po startu studeného motoru 1,4

Příspěvek od Carolco »

Pokud Ti ten zvuk přestane po sešlápnutí spojky nebude to z motoru,ale z převodovky... Vyšlápneš spojku=přestanou se točit kolečka v převodovce. Může být načaté některé z ložisek v převodovce,nebo je tam něco s ozubením.... Jenže pokud Ti to dělá jen studené,budeš to asi muset nechat v servisu přes noc a ráno ať to zkusí,nebo lépe,ať na Tebe počkají a zkusí to až s Tebou. Jinak na zjišťování chrastění různých ložisek za běhu je dobrý dlouhý šroubovák, jeden konec přiložíš za běhu motoru opatrně k podezřelé součástce(alternátor,napínák řemenu....) a na druhý konec položíš ucho. Pokud slyšíš šustění je O.K.,pokud hrčení je v pytli... Držím Ti palce se servisem, mě se ozývá divný zvuk ze spojky,jenže jen určité poloze spojkového pedálu a nejvíc při couvání. Jenže jen někdy,takže spíš čekám,že na garančce nic neuslyší....
i30 1.4 Start , Champagne Silver, Made in Nošovice

ex.: Peugeot 206 1.1
Peugeot 205 1.8
Škoda 120L
Škoda 100L
2x Trabant 601 "Limousine" :-)
Uživatelský avatar
murangil
*
Příspěvky: 48
Registrován: 11 úno 2011, 09:37
Bydliště: Ostrava

Re: Zvuky po startu studeného motoru 1,4

Příspěvek od murangil »

Ceka me cestovni vikend cca 1000km,tak uvidim zda to bude delat stale a pristi tyden kdyz bude cas vyrazim do servisu pro nejake moudro.
Hyundai i30 1,4 2010 Silver champagne
OUT Citroen Xsara II 1,4
Škoda Fabia 1,4
Škoda Favorit LX
Škoda 120 L
mr.qan
Příspěvky: 7
Registrován: 20 říj 2010, 20:52

Re: Zvuky po startu studeného motoru 1,4

Příspěvek od mr.qan »

Ahojte,
mám asi stejný problém. Po nastartování se z motoru ozývá takové cvakání. V autě to moc slyšet není, ale když jsem otevřel kapotu tak to byl slyšet dost. Pořád "cvak, cvak, cvak,..."
a dělá to celou dobu. Může to být ten Hydroštel(y), nebo svíčky? Mám najeto pouze něco přes 4tisíce. Tak fakt nevím.
2010 - ? Hyundai I30u 1,4 Patriot , Crystal White
2007 - 2010 Škoda Octavia 1,6 RS look
Uživatelský avatar
murangil
*
Příspěvky: 48
Registrován: 11 úno 2011, 09:37
Bydliště: Ostrava

Re: Zvuky po startu studeného motoru 1,4

Příspěvek od murangil »

Me to spis chrasti nez cvaka. A jak jsem psal,po seslapnuti spojky je ticho.Dela to jen za studena.Kdyby to bylo nejake lozisko tak to bude delat i za ohrateho motoru ne?
Hyundai i30 1,4 2010 Silver champagne
OUT Citroen Xsara II 1,4
Škoda Fabia 1,4
Škoda Favorit LX
Škoda 120 L
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky po startu studeného motoru 1,4

Příspěvek od 89majlo96 »

Mne sa hned po starte asi na 5 sekund teraz v zime ozyva obcas taky zvuk ako nejakeho cerpadla. Taky bzuciaci. Neni to pocut vzdy a nikdy to netrva dlhsie ako 5 sekund. Ozyva sa to len ked auto dlhsie stoji.Co to moze byt ?
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky po startu studeného motoru 1,4

Příspěvek od j.albi »

Palivové čerpadlo?
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky po startu studeného motoru 1,4

Příspěvek od 89majlo96 »

nie, to vzdy necham bezat pred nastartovanim a to ma trosku odlisny zvuk
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Zvuky po startu studeného motoru 1,4

Příspěvek od pietro32i »

A ako ho necháš bežať pred štartom? Akože pretočíš kľúč v zapaľovaní do jedničky a chvíľu čakáš? Ja vtedy nepočujem nič, len cvaknutie riadiacej jednotky.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“