Zadní LED blinkr

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ramon302010
*
Příspěvky: 68
Registrován: 13 lis 2017, 10:56
Bydliště: Lipany

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od ramon302010 »

Ja mám v zadných smerovkách tieto ledky: https://www.aliexpress.com/item/T25-115 ... 4c4dym9yQY ,
v cúvačkách zas toto: https://www.aliexpress.com/item/2pcs-T1 ... 4c4dvZTzAF
a v interiéry a v kufri tiež ledky. Všetko z Aliexpress a vyberal som z tých drahších. Mám s tým svoje skúsenosti a tie lacnejšie stoja za h...o. Smerovky aj cúvačky svietia silnejšie ako origo žiarovky. Merané luxmetrom z 1-ho metra. Presné čísla už neviem. Mám ich na aute už cez rok a zatiaľ žiaden problém s funkciou.
A čo sa týka tej legálnosti, alebo nelegálnosti ich použitia....... kiež by všetky homologované svetlá na akýchkoľvek autách po určitých rokoch prevádzky stále spĺňali podmienky homologizácie....... To však na škodu nerieši nikto a veľakrát sa na ceste stretneme s autami, kde staré vypálené paraboly nesvietia vôbec, alebo si majitelia do tých hrdzavých svetiel narvu HID sadu, aby videli aspoň niečo a oslepujú všetkých naokolo. O vypálených xenónoch ani nevravím. Tie pred sebou robia len nejakú svetelnú hmlú s nejasnými obrysmi stretávacích svetiel. To určite oslepuje viac, ako ledky niekde na zadku auta.
Mám led zadné svetlá a inak tie sú v tme riadne nepríjemné, ak máte ísť za nimi. Ak náhodou musíte šliapnuť na brzdu......nechcel by som stáť sám za sebou. Z tohto pohľadu sú tie ledky, čo som dal na auto ja a rieši to tu viacero z nás, maximálne neškodné.

Jediné vláknové žiarovky mám v predných hmlovkách. Tam majú opodstatnenie. Nažltlé svetlo je do hmly najlepšie.
i30 WGN 1,4T-GDi STYLE RLED POLAR WHITE 6.st
Peugeot 206 1,4l, 55kW, (23000km - uloženka)
EX:
KIA CEE´D 1.6 CVVT TX, 93kW
Škoda Fabia 1,4MPi, 44kW (+ chip,ktorý bol na h...o)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Stringo »

Brzdové LED máš originál nebo taky žárovky?
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
ramon302010
*
Příspěvky: 68
Registrován: 13 lis 2017, 10:56
Bydliště: Lipany

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od ramon302010 »

Mám to v podpise. RLED z výroby. Práve preto ma naštvalo,že to nerobia komplet,a le smerovky a cúvačky dávajú žiarovkové.
i30 WGN 1,4T-GDi STYLE RLED POLAR WHITE 6.st
Peugeot 206 1,4l, 55kW, (23000km - uloženka)
EX:
KIA CEE´D 1.6 CVVT TX, 93kW
Škoda Fabia 1,4MPi, 44kW (+ chip,ktorý bol na h...o)
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Stringo »

Já si říkal, co to je za zkratku :lol:

Hele dělá to hodně automobilek v čele se Škodovkou, proč taky nevím. Asi licence, protože výroba musí být min.stejně nákladná jako u klasické patice...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
helou
**
Příspěvky: 459
Registrován: 18 čer 2017, 17:07

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od helou »

ramon302010 píše:Mám to v podpise. RLED z výroby. Práve preto ma naštvalo,že to nerobia komplet,a le smerovky a cúvačky dávajú žiarovkové.
TO nastvalo aj mna spolu s interierom, ale uz mam pomenene, zalezitost par eur a robia z toho take halo.
I30 kombi, 1.4TGDI, Style, 7 - DCT, RLED, Safety pack plus, 103 kW.
Citroen Xsara 1.4 i, 55 kW.
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Boryš »

Když je tady debata o světlech, tak se zeptám: jak se u relativně nových aut udělá, že originál denní svícení svítí společně s potkávacími světly? Si to přepojí, nebo nějaký zásah do ŘJ?
Byla tu debata o homologaci světel, o tom co na to policie, STK, pojišťovny, jak couvačky mohou oslnit. Ale co já potkávám aut se svítícím denním svícením zároveň s potkávacími světly, nebo s mlhovkami, s oslňujícími xenony, nebo zase s nesvítícím jedním světlem... A to asi policii vůbec nevadí, protože je toho něurékom.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Stringo »

Tak denní LED světla mohou svítit společně s potkávacími pouze za předpokladu, že zároveň zastupují funkci světel pozičních. V praxi to znamená, že svítí denní LED na 100% výkonu, po zapnutí potkávacích světel se denní LED ztlumí (většinou je to na 40-50% výkonu) a slouží jako poziční světla. Pokud to funguje jinak, je to špatně. Jinak to řídí ŘJ.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
ramon302010
*
Příspěvky: 68
Registrován: 13 lis 2017, 10:56
Bydliště: Lipany

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od ramon302010 »

Stringo píše:Já si říkal, co to je za zkratku :lol:

Hele dělá to hodně automobilek v čele se Škodovkou, proč taky nevím. Asi licence, protože výroba musí být min.stejně nákladná jako u klasické patice...
Ja by som to videl na loby firiem, čo robia žiarovky. Viete si predstaviť čo by sa stalo, keby sa v autách prestali používať žiarovky? Veď keď sa už používajú ledky ako hlavné svetlá, dajú sa použiť všade. Niečo podobné, ako naftárska loby. Už dávno tu mohli byť čisto elektrické autá.....
i30 WGN 1,4T-GDi STYLE RLED POLAR WHITE 6.st
Peugeot 206 1,4l, 55kW, (23000km - uloženka)
EX:
KIA CEE´D 1.6 CVVT TX, 93kW
Škoda Fabia 1,4MPi, 44kW (+ chip,ktorý bol na h...o)
Uživatelský avatar
R2-db269.cz
***
Příspěvky: 552
Registrován: 05 úno 2016, 23:33

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od R2-db269.cz »

A já jsem zase rád, že si můžu světelný zdroj, ať už LED nebo žárovka, vyměnit pokud přestane fungovat.
Hyundai i30 3.gen Fastback 1.4 T-GDI 103kW 7DCT Style Clean Slate
Hyundai i30 2.gen Combi 1.6 CRDI 81kW Weekend Design Ara Blue - prodáno
Hyundai i30 1.gen Hatchback 1.4 CVVT - prodáno
Škoda Octavia 1.9 tdi 81kW
Škoda Favorit
Opel Vectra 2.0i
Uživatelský avatar
Alan98
Příspěvky: 3
Registrován: 03 kvě 2019, 19:25
Bydliště: Brno

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Alan98 »

Ahoj, já jsem si taky objednal LEDky do blinkrů z AliExpressu a to do Fastbacku, které jsem už i obdržel, ale prostě se mně nepodařilo demontovat zadní světlo,
abych to vyměnil. Máte někdo radu, jak do světlo dostat ven?
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Stringo »

No nevím, ale manuál jsi si otevřel? Máš povolit ty 2 šrouby, co jsou schované pod plastovými krytkami a potom světlo vytáhnout.
Jaké jsi objednal LEDky? Mě ty moje už 65dní leží na celnici, tak jsem tam dneska volal a oni je poslali zpátky asi. Takže chci objednat nějaké levnější (do 24$, aby to nešlo přes clení). Mám teď v merku tyhle:
https://www.aliexpress.com/item/2pcs-Hi ... 3c00LqM5R4
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
3bit
**
Příspěvky: 304
Registrován: 04 úno 2018, 15:14
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od 3bit »

Chtěl bych se zeptat těch co už si dali LEDky do blinkrů. Vám to bliká normálně? Když sem tam dal LEDky tak to začalo blikat rychle a hlásilo vadnou žárovku a to jsou s Canbusem.
Škoda Fabia 3 combi
Kona 1.0 T-GDI; Best Of Kona; Acid Yellow; 01/2018 - prodáno
Uživatelský avatar
Miroslav 62
**
Příspěvky: 192
Registrován: 29 pro 2016, 22:04
Bydliště: Pov.Bystrica

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Miroslav 62 »

Ja som už skúšal dve sady vždy bolo napísané Canbus a blikali rýchlo tak som sa na to vykašlal a kúpil som klasické Osram Diadem Chrome a som spokojný
Hyundai i20 YES 1.2 62kW 2016 Agua Sparkling
Renault thalia 1,2 16V 55kw expression (*2006) 2017 predané
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od EFISO »

Ak chcete nahradiť klasickú žiarovku za LED v smerovkách tak je potrebné vradiť ku každej LED takýto rezistor (medzi + a -
vodič ) https://www.aliexpress.com/item/4XLED-B ... 4c4dY9BKsU (upevniť na kov kvôli chladeniu ! )
a máte to bez problémov pri každom aute . Problém je prerušovač .Pri niektorých nových autách napr VW Grup funguje aj bez toho ale :hyu: a veľa ostatných to potrebujú pre správnu funkciu .
Pozor nie každá LED žiarovka z nápisom canbus ja aj v reále canbusová (China) :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
Miroslav 62
**
Příspěvky: 192
Registrován: 29 pro 2016, 22:04
Bydliště: Pov.Bystrica

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Miroslav 62 »

To som tam mal tiež ale tá teplota a montáž ma úplne odradila lebo pri cca dvoch minútách zapnutého výstražného to bolo riadne horúce.
A ešte jedna vec ono to potom nehlási poruchu žiarovky a absolutne nevieš že ti napríklad nefunguje niektorá smerovka a to je dosť nepríjemné až by som povedal nebezpečné keď dôjde ku kolízii v premávke
Hyundai i20 YES 1.2 62kW 2016 Agua Sparkling
Renault thalia 1,2 16V 55kw expression (*2006) 2017 predané
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Úpravy (tuning)“