Dlhe cakanie na i30

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od oKo »

Nechci rozpoutat právní flame, ale myslím, že obecně platí, že není-li ujednáno jinak, k převodu vlastnictví dochází předáním věci.
Reklama
 

Killer
**
Příspěvky: 108
Registrován: 06 dub 2007, 16:29
Bydliště: Kladno

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od Killer »

Tak mi ted prisel mail, ze auto je vyrobene a na ceste do centralniho skladu. Zhruba pristi tyden pry dorazi o prodejny na Kladne. Tomu rikam fofr, objednaval jsem 12.5.
Hyundai i30 1.4 Classic Plus moonlight blue
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od saldy »

Killer píše:Tak mi ted prisel mail, ze auto je vyrobene a na ceste do centralniho skladu. Zhruba pristi tyden pry dorazi o prodejny na Kladne. Tomu rikam fofr, objednaval jsem 12.5.
Tak to gratuluju, jakou máš objednanou verzi?
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
Killer
**
Příspěvky: 108
Registrován: 06 dub 2007, 16:29
Bydliště: Kladno

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od Killer »

1.4 comfort plus v moonlight blue barve
Hyundai i30 1.4 Classic Plus moonlight blue
tibuxy
Příspěvky: 3
Registrován: 28 kvě 2009, 15:21
Bydliště: SVK - BA

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od tibuxy »

Mr. HYUNDAI píše:Možná trochu pozdě, ale vezmu to z jedné vody na čisto :D, snad vám to nebude vadit.
Dodací lhůty jsou tristní díky šrotovnému v Německu a částečně na Slovensku. Skladové plochy i30 jsou prakticky prázdné. Pro dealera je i30 z Nošovic vlastně stejná jako z Koreje, postup objednávání je stejný a auto se k dealerovi dostává ze stejného místa, v Čechách ze skladu Mosolfu. Takže z Nošovic do Ostravy pojede auto minimálně 2 týdny, protože to vezme přes Mosolf a tam záleží na kapacitě přepravy. Slováci jsou na tom ještě hůř, protože pro ně se jedná o klasický import ze zahraničí a všechny procedury jsou tedy stejné jako např. u Accentů z Turecka, to vše drobet prodlužuje (včetně uzavírek objednávek za celý měsíc a pak jejich odeslání dál). Když se to sečte s tím, že fabrika nestíhá tak jsou z toho 3-4 měsíce jen to fikne :cry:.
Co se týče TP. Je to tak, že importér vydá techničák až po zaplacení ze strany dealera. Finančně dostatečně silní dealeři (a tudíž z mého pohledu solidní a stabilní firmy) platí auta pár dní předem tak, aby zákazníkovi předali s autem techničák a měli vše OK. Ti finančně slabší musí počkat na peníze od zákazníka, potažmo leasingovky, pak je poslat dovozci a následně obdržet TP. Tady je rada jediná a týká se těch, kteří si auto budou teprve objednávat. Předem se ptejte kdy vám dají techničák a trvejte na tom, že v objednávce bude výslovně napsáno, že TP bude předán spolu vozem.
A k otázce vlastnictví předmětu prodeje - dealer dostává fakturu na konkrétní auto, ve které je VIN, tak se dle mého soudu stává jeho vlastníkem až do jeho prodeje.
Snad jsem to s množstvím písmenek nepřehnal a nepsal zbytečné věci :).

Diky za rozsiahle info, našťastie sa nepotvrdila tá dlhá prepravná doba na Slovensko. Auto som objednával 18. 4. počas druhej vlny šrotovného. Dodacia lehota bola stanovená na 18. 6. V stredu 3. 6. som dostal info, že auto je už na ceste a zajtra 11. 6. by malo byť v Bratislave. Techničák dajú v piatok hneď po zaplatení spolu s autom našťastie...
objednaný Hyundai i30 1.4 CVVT Made in CZ, farba Shine red
Nestor.Kea
*
Příspěvky: 74
Registrován: 11 dub 2009, 14:09
Bydliště: Čadca

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od Nestor.Kea »

Diky za rozsiahle info, našťastie sa nepotvrdila tá dlhá prepravná doba na Slovensko. Auto som objednával 18. 4. počas druhej vlny šrotovného. Dodacia lehota bola stanovená na 18. 6. V stredu 3. 6. som dostal info, že auto je už na ceste a zajtra 11. 6. by malo byť v Bratislave. Techničák dajú v piatok hneď po zaplatení spolu s autom našťastie...[/quote]


To nieje fer ako moze mat niekto take stastie =D> mne sa este stale nikto neozval a teraz neviem ci mam robit okolo toho rozruch alebo cakat dalej ](*,) :twisted:
i30 1,4 "made in CZ Indigo Blue
JOFO
**
Příspěvky: 101
Registrován: 01 dub 2009, 12:45

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od JOFO »

ja som dneska zobral skladovku.. v pondelok idem zaplatit a v stredu by som chcel prihlasit u fizlov.. po 3 mesiacoch cakania na Accent, som to uz nevydrzal ked mi povedali ze do konca mesiaca "mozno" pride...
Hyundai i30 1.4 START + Klima, vivid blue
Killer
**
Příspěvky: 108
Registrován: 06 dub 2007, 16:29
Bydliště: Kladno

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od Killer »

Zdravim, nehci zakladat nove tema, tak se zeptam tady. Poslali mi kopii technicaku, abych si vyridil pojistku a mam tam napsano kombi. Na muj dotaz mi rekli, ze se to dava vsude i u i10 kvuli N1 a mrizi. I kdyz to uz neplati. Mate take v technicacich kombi, i kdy je to jen i30 a ne CW?
Hyundai i30 1.4 Classic Plus moonlight blue
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od oKo »

Kdesi to tu bude napsáno. Je-li nad prostorem pro zavazadla zadní sklo, jde o kombi. Takže byť i10, tak kombi. i30 i i30cw je taky kombi.
Killer
**
Příspěvky: 108
Registrován: 06 dub 2007, 16:29
Bydliště: Kladno

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od Killer »

O.K. Dik. Sice mi to prijde divne, ale co nadelam :)
Hyundai i30 1.4 Classic Plus moonlight blue
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od oKo »

Taky jsem nevěřil svým očím. Ale takováto je definice pro techničák. A bohužel se tím řídí i sazby pojistného.
Uživatelský avatar
Bribonanzo
Příspěvky: 9
Registrován: 10 bře 2009, 14:20
Kontaktovat uživatele:

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od Bribonanzo »

No ja som asi z tých menej šťastných.
Auto som objednal 13.3.2009 a ešte furt nič :evil:
Hyundai i30 1,4i CVVT
JOFO
**
Příspěvky: 101
Registrován: 01 dub 2009, 12:45

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od JOFO »

takze uz je to iste.. vcera som ho bol vyplatit a do konca tyzdna mi ho pripravia.. dufam ze cim skor, uz sa neviem dockat :mrgreen:
vcera ked som tam bol, tak mali plnu predajnu i20 a i30.. v sobotu dosiel kamion s novymi autami
Hyundai i30 1.4 START + Klima, vivid blue
Nestor.Kea
*
Příspěvky: 74
Registrován: 11 dub 2009, 14:09
Bydliště: Čadca

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od Nestor.Kea »

No ja som asi z tých menej šťastných.
Auto som objednal 13.3.2009 a ešte furt nič :evil:[/quote]

a to ako je mozne ved na zmluve mas termin dodania nie.......??? to nemozes 3 mesiace cakat na auto.......!!! toto je ale bordel to sa moze stat iba na slovensku vsade kriza ale nevych aut niet nieje to nejake pritiahnute za vlasy.........???!!! uz ma to cakanie prestava bavit ](*,) ](*,)
i30 1,4 "made in CZ Indigo Blue
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od laufas »

Bribonanzo píše:
Nestor.Kea píše:No ja som asi z tých menej šťastných.
Auto som objednal 13.3.2009 a ešte furt nič :evil:
a to ako je mozne ved na zmluve mas termin dodania nie.......??? to nemozes 3 mesiace cakat na auto.......!!! toto je ale bordel to sa moze stat iba na slovensku vsade kriza ale nevych aut niet nieje to nejake pritiahnute za vlasy.........???!!! uz ma to cakanie prestava bavit ](*,) ](*,)
Zbytecnej stres. My cekali taky od zari do prosince a to krize nebyla a ani to nebylo na Slovensku. Proste jak za drivejsiho rezimu :(

Edit: NEJAK BLBNOU CITACE!
i30 1.4 + kn, 12/2007
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“