policejní info o xenonech

Jak upravit svého hjundaje.

Moderátoři: Farrael, Engineer, Moderátoři

Odpovědět
mizerove

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od mizerove »

tak jasná páka, že xenony. akorát já sem teda jen pro origoše z výroby, náhražkám moc nevěřím. ale to je každýho věc :mrgreen:
jinak můj kámoš od policie říkal, že maj dokonce nějaký zařízení v těch pojízdnejch karavelách a to se napíchne na auto když si nejsou jistí a ono to prej pozná jestli máte origoš nebo ty dodatečný co se teď montujou.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Hardcam »

A taky to pozna, jakou mate velikost nohy...kdyby policie nejaky takovy zarizeni nakoupila, urcite by se to muselo hojne vyuzivat, aby se to zaplatilo. Ale o tomhle jsem jeste neslysel...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Rasty »

Já osobně bych si rozhodně od Policie nenechal auto připojit na diagnostiku. Pouze pokud by mi prokázali maj zkoušky a vědí jak to ovládat a zaručujou se v případě porušení uhradit úhradu. V opačném případě bych je poslal slušně dopr...e
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Johny-noname
**
Příspěvky: 137
Registrován: 29 kvě 2009, 08:33
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Johny-noname »

Asi už to začíná bejt hustý s těma xenonama.
Včera zastavila hlídka známého v Rakovníku a začala mu dělat kvuli xenonum problémy. Začalo to pokutou 1000,-Kč + že musí na místě ihned demontovat xenony a uvéct auto do technicky způsobilého stavu pro provoz. Po výmluvě, že dotyčný nevěděl, že má v autě xenony, že to tam už prostě bylo, když auto koupil se policista doslova nasral a chtěl mu zabavit malý technický průkaz a SPZ, jelikož auto nesplňuje podmínky pro provoz na pozemních komunikacích. Po delší hádce policista sepsal protokol a celou věc předal ke správnímu řízení. Podle informací, které dostal ho teď čeká hodně mastná pokuta + odebrání technické.

Také jsem se dozvěděl zajímavost, že pokud vlastníte neoriginálně namontované xenony a způsobíte dopravní nehodu tak i přesto, že máte povinné ručení, tak pojišťovna bude vymahat škodu po Vás, jelikož jste způsobili dopravní nehodu s automobilem, které nebylo technicky způsobilé k provozu na pozemních komunikacích a to vás pak může vyjít hodně hodně draho.

Já osobně xenony mám v čočkách a myslím si, že je s nima skvěle vidět. Po těchto informacích jsem se začal bát, že by mě to mohlo vyjít také pěkně draho.
Nemáte někdo nějaký typy a triky na policii? Nedá se někde zařídit legalizace xenonových světel (třeba přestavbou ověřenou od výrobce vozidla)?
Hyundai Coupe 2.0 FX (2G), facelift
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Hardcam »

Vlado, Hyundai Ti nic takoveho nepovoli, oni Ti nepovoli prakticky vubec nic, nezijeme v Nemecku, bohuzel....btw, origo xenony zacal Hyundai montovat az snad do modelu Grandeur, takze sami nemaji zkusenosti prakticky zadne,
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od zahyx »

i nektere sonaty u maji od 2007 myslim
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Rybář »

Johny-noname píše:Asi už to začíná bejt hustý s těma xenonama.
Včera zastavila hlídka známého v Rakovníku a začala mu dělat kvuli xenonum problémy. Začalo to pokutou 1000,-Kč + že musí na místě ihned demontovat xenony a uvéct auto do technicky způsobilého stavu pro provoz. Po výmluvě, že dotyčný nevěděl, že má v autě xenony, že to tam už prostě bylo, když auto koupil se policista doslova nasral a chtěl mu zabavit malý technický průkaz a SPZ, jelikož auto nesplňuje podmínky pro provoz na pozemních komunikacích. Po delší hádce policista sepsal protokol a celou věc předal ke správnímu řízení. Podle informací, které dostal ho teď čeká hodně mastná pokuta + odebrání technické.

Také jsem se dozvěděl zajímavost, že pokud vlastníte neoriginálně namontované xenony a způsobíte dopravní nehodu tak i přesto, že máte povinné ručení, tak pojišťovna bude vymahat škodu po Vás, jelikož jste způsobili dopravní nehodu s automobilem, které nebylo technicky způsobilé k provozu na pozemních komunikacích a to vás pak může vyjít hodně hodně draho.

Já osobně xenony mám v čočkách a myslím si, že je s nima skvěle vidět. Po těchto informacích jsem se začal bát, že by mě to mohlo vyjít také pěkně draho.
Nemáte někdo nějaký typy a triky na policii? Nedá se někde zařídit legalizace xenonových světel (třeba přestavbou ověřenou od výrobce vozidla)?
Tak a právě proto budu raději jezdit s obyč žárovkama...
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Hardcam »

Sonaty nevim nevim, spis bych to videl na dodelavky, ale proc ne, treba byly.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od zahyx »

vermi koukal jsem na ne
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Rasty »

Tak pokud maj na parabole údaj DR nebo XDR tak jsou origo a schválené. Pokud je na parabolách HR jsou to dodělávky
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od zahyx »

Rasty píše:Tak pokud maj na parabole údaj DR nebo XDR tak jsou origo a schválené. Pokud je na parabolách HR jsou to dodělávky
pokud myslis sonaty tak tyhla co myslim jsou s cockou
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od black_sheep »

Borek píše:
Hardcam píše: A hlavne zapirt, zapirat, zapirat.
Ty píšeš jako starý ženáč. :D
Používám předepsané H7 a se svítivostí xenonů se to nedá srovnat.Kdybych věděl,že nebude protijedoucí(nebo přede mnou jedoucí)řidič oslepeně sakrovat,tak jako ve většině případů já teď,když míjím většinu xenonystů,tak bych je tam dal.Lépe a dál vidět je přínos,ale na druhou stranu-oslňovat ostatní,ee.To se netýká jen dodělávaných sad,spousta origo xenonů i s ostřikováním :D a regulací,oslňuje jako prase.A oslnění z xenonů je rozhodně větší rána,než i byť oslnění rozštelovaných halogenů. :( Ale zatím se řídím heslem-co nemáš rád sám,nečiň druhým. :wink: Pokud tam někdo předělávkovou sadu má a neoslňuje mne,tak proti tomu nic nemám.
=D> presne tak, borku, presne tak..
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Rasty »

zahyx: to že mají čočku ještě neznamená že jsou tam xenony legální.
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od zahyx »

Rasty píše:zahyx: to že mají čočku ještě neznamená že jsou tam xenony legální.
v nemecku bych se divil ma to vsechnu technologii na ma byt ale to je jedno muzou i nemusej :)
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
Johny-noname
**
Příspěvky: 137
Registrován: 29 kvě 2009, 08:33
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: policejní info o xenonech

Příspěvek od Johny-noname »

Máte někdo konkrétní zkušenosti s tím, že by Vás zastavila hlídka policie a dala Vám pokutu za xenony? Máte někdo zkušenosti s tím, že vlastníte xenony a policie Vám při hlídce pokutu nedala? Napiště to sem, protože přemšlím nad tím, že moje neoriginální xenonym z čočky vyndám a dám tam normální žárovky aby na mě policie nemohla.
Hyundai Coupe 2.0 FX (2G), facelift
Odpovědět

Zpět na „Tuning“