Kde jsou dráty od blinkrů popř výstražnýho světla

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Kde jsou dráty od blinkrů popř výstražnýho světla

Příspěvek od alarm »

Vidím, že som ťa s tým vysavačom pobavil, ale to malo klasický karburátor, takže pokus znel:viac vzduchu=viac kyslíka=viac kW ?
A to ešte nevieš, že v tej Š 100 som si robil vzhladom na zle riešené kúrenie počas zimy elektrické vykurovanie čelného skla léta páne 1991. a to fungovalo :D/
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Kde jsou dráty od blinkrů popř výstražnýho světla

Příspěvek od alarm »

Ono to stále s tým immobilizérom nie je všetko.Funguje na inverznom princípe.Najdôležitejšie je , že auto má nastavené, že " pri každom naštartovaní skap po určitom čase"Takže ak sa chceš odviesť, určite sa nezabudneš identifikovať. :mrgreen:
Nápad s poistkou beriem a použijem ho pri svojej "večernej kázni" :lol:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Bishop2225
**
Příspěvky: 202
Registrován: 05 črc 2009, 18:10
Bydliště: Ostrov, Karlovy Vary

Re: Kde jsou dráty od blinkrů popř výstražnýho světla

Příspěvek od Bishop2225 »

No trochu... 8)
Ale myšlenka správná, jen síla vysavače nedostatečná... No myslím si že takový zásahy do svý Lantry dělat nebudu. :mrgreen:
Kámoš dělal náporový sání stylem obroská násoska na střeše, hadice ke karburátoru a bylo to. Jel to projet a začalo pršet. :mrgreen:
No dokážeš si představit jak asi dopadl. :roll:
:hyu: Hyundai Lantra 1,8 GT ... voňavka 92 000 najeto ... :hyu:
:hyu: Hyundai Lantra GLS 1,6 16V 84kW, r.v. 95 :hyu:
Plná palba s klima... :-)

=D>už šla do světa =D>
Uživatelský avatar
Bishop2225
**
Příspěvky: 202
Registrován: 05 črc 2009, 18:10
Bydliště: Ostrov, Karlovy Vary

Re: Kde jsou dráty od blinkrů popř výstražnýho světla

Příspěvek od Bishop2225 »

i30 píše:Ono to stále s tým immobilizérom nie je všetko.Funguje na inverznom princípe.Najdôležitejšie je , že auto má nastavené, že " pri každom naštartovaní skap po určitom čase"Takže ak sa chceš odviesť, určite sa nezabudneš identifikovať. :mrgreen:
Nápad s poistkou beriem a použijem ho pri svojej "večernej kázni" :lol:
Na Renaultu jsem měl skrytej zámek na klíček, kterým jsem přepínal proud z palivového čerpadla na klakson. Když jsi to neodemkl, tak auto startovalo, ale pumpa nejela a místo toho auto houkalo. Tím jsem vyřešil i akustickou signalizaci že mi někdo krade auto. :mrgreen:
:hyu: Hyundai Lantra 1,8 GT ... voňavka 92 000 najeto ... :hyu:
:hyu: Hyundai Lantra GLS 1,6 16V 84kW, r.v. 95 :hyu:
Plná palba s klima... :-)

=D>už šla do světa =D>
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Kde jsou dráty od blinkrů popř výstražnýho světla

Příspěvek od alarm »

Ono pokiaľ nechceš prísť o auto (okrem toho, že by ťa odtiahli), treba urobiť dve veci, aj som to mal urobené v predchádzajúcom živote. Otváranie kapoty som premiestnil(bowden) a zamkol a potom niečo proti naštartovaniu..čokolvek.Logicky..ak sa nedostane do motorového priestoru a nenaštartuje cez vytrhnuté káble...
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde jsou dráty od blinkrů popř výstražnýho světla

Příspěvek od draceq »

Nevím, jestli to náhodou už někdo na předchozích 5 stranách nenapsal, ale právě jsem dokončil instalaci dálkového ovládání a alarmu v jednom a kabely k blinkrům jsou nejlépe přístupné v levém prahu u řidiče a jedná se o ZELENOŽLUTÝ a ZELENOMODRÝ kabel ve svazku - našel jsem je hned napoprvé podle montážního návodu, který mi dali k alarmu. (jinak kdyby to někdo chtěl, tak kabel k čerpadlu je tamtéž a je žlutomodrý :mrgreen: ) Fakt je ten, že já to měl jednodušší - mám přímo +12V výstup z řídící jednotky alarmu na blinkry. Na tlačítko výstražných to jde sice napojit taky (měl jsem tak předchozí alarm), ale je tam dost blbý přístup.
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
Bishop2225
**
Příspěvky: 202
Registrován: 05 črc 2009, 18:10
Bydliště: Ostrov, Karlovy Vary

Re: Kde jsou dráty od blinkrů popř výstražnýho světla

Příspěvek od Bishop2225 »

Psalo. 8)
Ale to je v poho. Je to přesně to co jsme tu řešili. Když koupíš centrál od slušnýho prodejce, dá ti návod i s přípojnými místy a pak je to jen otázka chvilky. Tady se už rozvíjely zapojení, jako kdyby jsme seděli u vývojářských stolů a plánovali nový model.

Prostě ta nejednodušší cesta bývá povětšinou nejlepší. :D/
:hyu: Hyundai Lantra 1,8 GT ... voňavka 92 000 najeto ... :hyu:
:hyu: Hyundai Lantra GLS 1,6 16V 84kW, r.v. 95 :hyu:
Plná palba s klima... :-)

=D>už šla do světa =D>
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Kde jsou dráty od blinkrů popř výstražnýho světla

Příspěvek od alarm »

Aspoň sme znova rozhýbali šedú mozgovú kôru :mrgreen:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Bishop2225
**
Příspěvky: 202
Registrován: 05 črc 2009, 18:10
Bydliště: Ostrov, Karlovy Vary

Re: Kde jsou dráty od blinkrů popř výstražnýho světla

Příspěvek od Bishop2225 »

Ale je pravda, že mě to přivedlo na myšlenku odpojování palivového čerpadla pomocí relé ovládaného CZ. 8)
Asi to někdy spáchám až bude chvilka... S tím jedním relé to bude brnkačka...
:hyu: Hyundai Lantra 1,8 GT ... voňavka 92 000 najeto ... :hyu:
:hyu: Hyundai Lantra GLS 1,6 16V 84kW, r.v. 95 :hyu:
Plná palba s klima... :-)

=D>už šla do světa =D>
KAffee
*
Příspěvky: 50
Registrován: 07 kvě 2009, 11:57
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Kde jsou dráty od blinkrů popř výstražnýho světla

Příspěvek od KAffee »

Tak panove jediny co sem chtel vedet a porad sem se nedozvedel je to kam mam pripojit impuls na blikry.Ze mam vedet zaklady elektro to je jasny,ale ja to delam s kamosema co elektrice rozumi jenom nemaji cas se tim zabyvat a v hyundai se tak moc nevyznaji.To ze tu jak rekl byshop bylo spousty VYNIKAJICH schemat tomu se musim smat byly tu uplne obycejny jednoduchy schematka s reltkama a polovodicovejma diodama kterym by se vysmal kde jaky 15ti lety radioamater a proto je nepovazuji za svetoborna.A posledni vec s kterou nesouhlasim je ze vyrobce dalkace s rozblikem posle uplne datailni navod jak to pripojit,to neni vubec pravda posle standartni schema kde bydou nakresleny dva fousi jakoze k blinkrum,takze si nechte svoje narazky a kdyz nevite jak poradit tak MLCTE!!
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Kde jsou dráty od blinkrů popř výstražnýho světla

Příspěvek od alarm »

Nie som urážlivý tip.
Schémy sú skutočne veľmi jednoduché a v danú chvílu odpovedali na jednoduchú otázku.
Celá autoelektrika je totiž veľmi jednoduchá, nič len drôt, rele a žiarovky a vypinače, :mrgreen: takže niet čo riešiť.
PS:
ak budem raz stavať dom, tiež sú to len tehly, cement, piesok. :-k

:-#
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
KAffee
*
Příspěvky: 50
Registrován: 07 kvě 2009, 11:57
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Kde jsou dráty od blinkrů popř výstražnýho světla

Příspěvek od KAffee »

jo a autoelektrika uz davno neni o dratech relé žárovkách a vypínačích to bylo možná ve 120-tkách nebo trabantech.Dnešní autoelektrika už je o čipech snímačích na všechno máš čidla,sofware v řídící jednotce je schpnej ti říct i že si máš vyměnit vodu v ostřikovačích
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Kde jsou dráty od blinkrů popř výstražnýho světla

Příspěvek od alarm »

:-# , ](*,)
Máš pravdu, na nových autách. Počítač rozhoduje o mnohých veciach, ale len na základe informácii, ktoré dostane od snímačov, a myslím si, že sú to väčšinou NC alebo NO kontakty, takže vypinače v malom.Výkonovým prvkom sú stále relé.Dalo by sa to možno robiť aj triakmi, ale to by som už nerozchodil :mrgreen:
Trochu si ma vytočil, ale len trochu.
Na jednej strane sa opýtaš, čo máš robiť, keď ti centrál prehadzuje napätie, ja ti nakreslím jednoduché zapojenie cez diody a teraz mi vyčítaš že je to pre 15 ročných... Kludne si to zapoj riaď si to IO 555.
Pomôž susedovi, oserie ti plot.
:-# :-# :-# :-#
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Bishop2225
**
Příspěvky: 202
Registrován: 05 črc 2009, 18:10
Bydliště: Ostrov, Karlovy Vary

Re: Kde jsou dráty od blinkrů popř výstražnýho světla

Příspěvek od Bishop2225 »

KAffee píše:Tak panove jediny co sem chtel vedet a porad sem se nedozvedel je to kam mam pripojit impuls na blikry.Ze mam vedet zaklady elektro to je jasny,ale ja to delam s kamosema co elektrice rozumi jenom nemaji cas se tim zabyvat a v hyundai se tak moc nevyznaji.To ze tu jak rekl byshop bylo spousty VYNIKAJICH schemat tomu se musim smat byly tu uplne obycejny jednoduchy schematka s reltkama a polovodicovejma diodama kterym by se vysmal kde jaky 15ti lety radioamater a proto je nepovazuji za svetoborna.A posledni vec s kterou nesouhlasim je ze vyrobce dalkace s rozblikem posle uplne datailni navod jak to pripojit,to neni vubec pravda posle standartni schema kde bydou nakresleny dva fousi jakoze k blinkrum,takze si nechte svoje narazky a kdyz nevite jak poradit tak MLCTE!!
Taky nejsem urážlivý, jen mě prosím piš s měkkým i. :?
Schémata, jsou sice jednoduchý, ale vymyslet to...
A upřímě, vzhledem k povaze tvojeho dotazu, bych ti ani složitější schéma nekreslil. Žádný učený z nebe nespadl, ale když se ptáš, kam napojit blinkry, tak lze těžko předpokládat, že si v tomto oboru něco složitějšího zapojoval. To se neuraž, ale je to fakt...
Když zaučuju nový servisáky a on neumí seřídit přehazovačku, taky ho nenechám dělat repasy vidlice.

Jinak nevím kde jsi si objednával ŘJ, ale přečti si příspěvek od draceqa...
V návodu to měl. Dokonce ti tam i napsal, který dráty to jsou. Jestli jsi si ale koupil nějakej polskej, kdo ví kde, tak se nediv. I v kameným obchodě, jsou ti schopný sehnat schéma přípojných míst na požádání. Pokud ne, není to solidní podnik a nekupoval bych to tam.
Já jsem ti hned radil, že to máš napojit na spínač výstražných. Dokonce jsem i v dalším příspěvku přidal odkaz na vlákno, kde jsem to řešil. Je tam i fotka, s označením těch drátů. Kupodivu souhlasí barvy s těmi, který měl draceq v návodu spolu s umístěním přípojných míst, že by to bylo tím že je to :hyu: ? Myslel jsem si že na základě těch informací, sundáš ten blbej plast z přístrojovky, odmontuješ tlačítko, proměříš a zapojíš... Nevěděl jsem že to chceš popsat Step by step. :?

Tak vo co gou??? :-k
:hyu: Hyundai Lantra 1,8 GT ... voňavka 92 000 najeto ... :hyu:
:hyu: Hyundai Lantra GLS 1,6 16V 84kW, r.v. 95 :hyu:
Plná palba s klima... :-)

=D>už šla do světa =D>
Uživatelský avatar
Bishop2225
**
Příspěvky: 202
Registrován: 05 črc 2009, 18:10
Bydliště: Ostrov, Karlovy Vary

Re: Kde jsou dráty od blinkrů popř výstražnýho světla

Příspěvek od Bishop2225 »

Jinak kdyby jsi byl chytrej, tak by jsi se mě zeptal, jestli ti to nezapojim.
Asi to ke mě nebudeš mít moc daleko...
A za cigára bych ti to tam napojil...
:hyu: Hyundai Lantra 1,8 GT ... voňavka 92 000 najeto ... :hyu:
:hyu: Hyundai Lantra GLS 1,6 16V 84kW, r.v. 95 :hyu:
Plná palba s klima... :-)

=D>už šla do světa =D>
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“