Nelepte se na kamiony!!!

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Deegr »

jiri.vacha: Ty jsi se podruhé narodil.

Takto dopadlo auto mého bývalého šéfa. Byl na jipce. Potkal se se sklopkou.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Reklama
 

Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od jiri.vacha »

Ale bylo i hezky :mrgreen:Přítelkyně,šikulka =D> .Vzal jsem si ji :D/
270420121920-001.jpg
270420121920-001.jpg (102.88 KiB) Zobrazeno 614 x
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od jiri.vacha »

Fuj,to je hnus.To je nejhorší co může bejt,čelnák.Přežil to?
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od jiri.vacha »

Něco podobnýho koupil švagr,přišel za mnou jestli to opravym,docela se povedlo :mrgreen:
rekonstrukce kabiny nakladaku 010-001.jpg
rekonstrukce kabiny nakladaku 010-001.jpg (181.22 KiB) Zobrazeno 607 x
rekonstrukce kabiny 020-001.jpg
rekonstrukce kabiny 020-001.jpg (100.62 KiB) Zobrazeno 607 x
01032011619-001.jpg
01032011619-001.jpg (111.58 KiB) Zobrazeno 607 x
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Chasnik »

no tady se to pěkně rozjelo, jen co je pravda!

Zaznělo tady dost vyhraněných názorů, jak už v internetových diskusích bývá zvykem. Nemá cenu odsuzovat jednu skupinu řidičů na základě několika nepříjemných zkušeností (platí pro všechny strany), protože na blbce můžete narazit vždycky. Myslím, že jsem to tu někdě před nedávnem psal: blbci jsou totiž rovnoměrně rozprostřeni ve všech sociálních a profesních vrstvách...

Přestože se tady za jediný den popsalo 6 stránek, skoro vůbec jsem to nenašel to, co je podle mě hlavní. Naťuknul to lada a tuším i Mexican, takže to rozvinu:

Podotýkám, že se na silnicích pohybuju jako chodec, cyklista, řidič osobáku (občas s naloženým přívěsem), řidič dodávky, jako stopař jsem najel stovky kilometrů v kamionu (a řidiče přitom hodně zpovídal a koukal jim pod ruce i na cestu), a jako psažér jsem se skamarádil s pár autobusákma a jako cestující v první řadě (a často diskutující a tázající se) jsem takto najezdil tisíce kilometrů. Troufám si tudíž říct, že jsem schopen se na problematiku podívat z vícero úhlů pohledu.

AETR jsem četl několikrát a vím, jak je složitý a zrádný. To, co psal Deegr a jiní, že blbá půlhodina dokáže kamioňákovi zkazit celý víkend, je pravda. Že potom spěchají, aby to stihli, dokážu pochopit. ALE nemůže to být omluvou pro nebezpečné chování (schválně neříkám porušování předpisů, protože mezi porušováním předpisů a nebezpečným chováním může být často rozdíl).
1) Takže: jestli kamioňáka někdo brzdí (zvláště, pokud ho předtím předjel), tak chápu, že ho to štve. Není ale možné, aby si jízdou bez dodržení bezpečné vzdálenosti vynucoval zrychlení. Zkus zablikat, zkus zatroubit, v pár procentech případů to pomůže, když už nic, tak si ulevíš od vzteku - to je za volantem taky důležité, zklidnit se, když mě někdo nasere. Pohnutek pro zvýšení tlaku je na našich silnicích víc než dost...
2) Oháníte se tady pravidelným školením, předpisy a jejich dodržováním. Na druhé straně chcete, abychom tolerovali váš vztek, únavu, spěch apod. Jak psal Mexican, copak jste jediní, kdo tohle za volantem zažívají? Copak já nepotřebuju být na čas v Karlových Varech, když tam mám důležité jednání? A věřte tomu, že i tak krátkou trasu, jako je PHA - KV (zhruba 150 km), dokážou kamiony protáhnout o dobrých 20 minut! A taky mě to neopravňuje k tomu, abych se před kamion cpal v nepřehledném úseku a potom dokončoval na poslední chvíli infarktové předjíždění a donutil předjížděné vozidlo zpomalit nebo dokonce uhnout. Viděl jsem takhle jednoho chudáka od Hanzalíka, jak kvůli tomu skončil mezi Hořesedly a Horoušánky v poli hore kopytama :(
3) Ještě jednou k tomu školení řidičů: to vám tam nikdo nepřipomíná, že pravidla silničního provozu stále nezapomínají na to, že mimo obec musí řidiči nákladních vozidel dodržovat mezi sebou takový odstup, aby se předjíždějící vozidla mohla mezi ně zařadit? Spousta nebezpečných situací vzniká proto, že je řidič donucen předjet ne 1, ale třeba 2 nebo i 3 kamiony naráz!
4) ad zdlouhavé předjíždění (hlavně na dálnici). Myšlenka krátkodobého překročení omezovače je určitě dobrá, ale do zákona nezařaditelná. Na druhé straně, co brání předjížděnému vozidlu na 5 sekund zpomalit o cca 5 km/h? - Podotýkám na rovném úseku, chápu, že v kopci by za tuhle dobrotu zaplatil 2-3 kvaltama dolů, což se nikomu samozřejmě nechce... Já když jedu s plným vozíkem a někdo jde přede mně, tak taky na chviličku zvolním, svět se neposere.
5) proč se "za každou cenu" chci dostat před kamion? PROTOŽE PŘES NĚJ KURVA NEVIDÍM, NE?!? To je furt plná huba keců, jak my nerozumíme ježdění v náklaďáku, ale to jste si hoši fakt neuvědomili, že sedíte o metr a půl vejš a koukáte na silnici? Zatímco já čumim na prdel návěsu, na každé díře se pěkně vzpříčí zadní dveře rozviklané nástavby a já přemýšlím o tom, co na mně vypadne, až se ta vrata samovolně otevřou? Chci reagovat na situaci před sebou, ne pouze na brzdová světla. Jde o bezpečnost. Samozřemě, můžu zvolnit, ale potom budu brzdit ten kamion za mnou. A pokud toho pustím před sebe, tak se bude opakovat ten samý obrázek. Nene, meziplyn, trojka, plnej céres a tradá, ať zase vidím kus cesty před sebou!
6) vyhladovění národa apod... - kucí, to je jiné téma. To bychom tady mohli dlouho žvanit o špatném nastavení dopravní politiky, nevyužití železnice, neoperativnosti dopravců (často státních) na železnici, mizivé úrovni dopravního zpravodajství (kvůli operativnímu plánování trasy), nedostatku záchytných parkovišť, krachu lodní dopravy, tlaku naftařské lobby apod. Ale to je spíš politicko-ekonomická diskutace a tohle téma je o něčem jiném.

Určitě jsem nezareagoval na všechno, na co jsem chtěl, ale i tak je to mega dlouhý, takže zatím končím :) Jinak nic proti nikomu osobně, nikoho z vás jsem na silnici nepotkal, takže nehodlám jedince soudit. Tohle jsou obecné reakce.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Mates »

Ani v tomto tématu se nedá dojit k žádnému jasnému závěru. Je to na každém řidiči jak se bude za volantem chovat a jak je kdo tolerantní. Jsou hovada mezi osobáky, autobusy a kamionama taky.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Mates »

4 jiri.vacha: ty si dal tu čelově nabořenou kabinu dohromady? Kloubouk dolů.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Deegr »

Chasnik:
1: Blikání, troubení pomůže tak v 5% případů. Většinou ani nechápou, proč troubí a blikají. Nalepení je tak nepříjemné, že zabere ve více jak v 50% případu, proto se tak používá na ty blbce.

2: Jenže řidič s osobákem může vyrazit dříve, když ví, že má nějaké důležité jednání, nemusí jet jen 90 km/h, nemusí se za někým zdržovat, když jede pomalu, atd. Řidič kamionu musí čekat, než se mu dokončí pauza 9-11h,takže nemůže vyrazit dříve (dle AETRu, nebudu vysvětlovat), pak může jet jen 90 km/h, do kopců ani to ne, může jet jen 4.5h a pak udělat další malou pauzu 45min a pak zase 4.5h a víc ne (jednou týdně 10h) Navíc jsme limitováni i výkonem. Pokud mě zdrží na nakládce/vykládce, tak nemůžu využít ani těch 9h jízdy, atd.

3: Tak tohle se stává málokdy, ale vždy se najde nějaký idiot a předjíždět někde, když neznám pořádně situaci před sebou je stejně blbost toho řidiče. O dodržování rozestupu u osobáku radši pomlčme.

4: Člověk neubere protože jsme arogantní a proč já bych měl kvůli někomu ubírat,že? Co mi je do něj, jedu si tu svojí a a když si mě chce předjet, tak ať. Bohužel tohle je mentalita lidí. Myslím, že ani vy by jste neubrali, kdyby jste jezdili s kamiony.

5: To, že přes kamion není vidět je pravda, ale to není chyba kamionu, ale vaše, že se na něj hned musíte nalepit. Proč tedy neuberete a nenecháte ten kamion poodjet? To je vážně lepší ho předjet a pak ho zdržovat, než se od něj vzdálit? Tomuhle nerozumím, já to tak dělám když vím, že nejedu 90 km/h a přede mnou vyjede kamion, tak ho nepředjíždím, protože vím, že se pak na mě bude lepit.

6: Takhle jsem to nemyslel. Spíš že kdyby jsme se chovali jak třeba doktoři, nebo pracovníci ve škodovce a vyhlašovali stávky, protože se nám nelíbí pracovní podmínky (kdo nejezdil kamionem si ten stres neumí představit), tak by to tak mohlo dopadnout.
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Hardcam »

Doktori narozdil od tebe zachranujou zivoty (samozrejme dle oboru, cast pouze pomaha resp. zachranuje dilci casti) a MUSI mit 6 let vzdelani a dale prodalavat spoustu ruznych atestaci, coz stoji spoustu penez - takovy jednodenni kurz vyjde, co jsem tak koukal na posledni fakturu, ktera se valela na stole, asi 4500Kc. Tobe na vsechno staci zakladka a udelat papiry, coz zvladne vesmes kazdy, kdo umi cist a rozezna svetlo od tmy.
Jeste jsem nezminil jednu vec - diky vysilackam kamionaci vedi, kde jsou hlidky, pochopitelne, ze v noci jich je minimum, tak by me zajimalo, co vas vede k tomu, abyste to hnali pres vesnice 80? A to neni jedna nebo 5 vyjimek za noc, to je 8 z deseti kamionu a pochopitelne ze cim rychleji jedete, tim vic hucite.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Tringi »

Mimochodem, lepení na kamion jsem moc nepochopil ale vidím to každou chvíli.
Typicky oktávka, nalepená metr za kamionem a surfuje doleva doprava jak blbec, protože nevidí, a když už vidí tak zase zavazí těm v protisměru.
Já to dělám tak, že si nechám třicet i více metrů, kamion pak zabírá jen malou výseč ve výhledu, a krásně vidím jestli široko daleko někdo nejede. Mám tak prostor se (a) rozjet dostatečně, že při najetí do protisměru mám už významně vyšší rychlost a předjíždění tak netrvá déle než je nezbytně nutné (b) mám déle bezpečný výhled, díky čemuž můžu manévr stornovat, pokud se v protisměru objeví někdo, kdo si to valí třeba dvoustovkou (např. policejní stíhačka).
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Mexican »

tak, tak.. tiez sa snazim nelepit... najtazsie je ale odhadnut vzdialensot ktora je ceskym / slovenskym nervakom za mnou tolerovana, pretoze inak sa tam zacne strkat
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od enjoy »

Tak nedá mi to nezareagovat..Všiml jsem si,že tu všichni kamioňáci naříkají,že nemohou jet více jak 90km/h.. JAK JAKO 90km/h???Maximální povolená rychlost je 80km/h!! pak to dopadá takhle http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... -rychlost/ takže díky vám... =D>

Mimochodem,co se týče lepení kamionů na zadek pomalu jedoucích osobáků,tak to se mi jednou stalo na radarem měřeném úseku,Já jsem jel tachometrových cca 85km/h,protože mě to prostě za to nestojí, jet ještě o kousek víc a doufat v toleranci radarů a dojel mě kamion,nalepil se na mě,což mě znervózňuje,tak jsem ťuknul na brzdu,zdůrazňuji ťuknul, a ten se mohl posrat!Na mě tyhle věci fungují přesně opačně.A přiznám se,kdyby v tom pokračoval a nepoodjel,byl jsem připravený zajít mnohem dál.
I přesto pořád trvám na tom,že jsou tohle spíše vyjímky,aspoň v mém případě..
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od jiri.vacha »

Tringi:přesně tak,takhle se předjíždí kamion,taky tak činím =D> je to logické a prosté =D>
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Deegr »

Hardcam: Já ve vesnicích vždy jezdím 50km/h, protože vím, jaký rámus ty pneumatiky dělají. Jenže doktoři nedělají za 20 000-30 000,- také mají za tu práci podstatně více, ale nezlob se na mě, vynutit si vyšší plat tím, že nebudu operovat a zůstanu doma? Tomu říkám svinstvo, kdy doktor má zachraňovat životy a ne vydírat stát tímto způsobem, přes nás, občany ČR! Zrovna doktory bych tu nezmiňoval.

Enjoy: 90km/h je maximální rychlost kamionu, 90% kamionů jezdí 88km/h, já osobně 85 km/h. A dej si ruku na srdce. Ty jezdíš po silnici 90km/h? Nikdy více? Chtěl bych vidět tebe, jak jezdíš 80km/h. To nejde! V Německu je spousta úseků, kde se nesmí předjíždět a když dojedete cisternu, která jede 80km/h, tak se za chvílí vytvoří kolona kamionů i několik km a pak jsou nervózní i řidiči osobáků, protože se samozřejmě nemůžou zařadit mezi kamiony (tedy můžou,ale nedělají to) a tak i osobáky díky tomu zpomalí, protože vždy se najde někdo, kde jede pomaleji. A v Německu je rozestup kamionů i v kolonách, protože Němci měří rozestupy mezi kamiony. Mimochodem kolik nehod způsobí kamiony a kolik osobáky?
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od enjoy »

Mimo město jezdím do reálných 90km/h,pokud mě nějaký jouda nedonutí přidat a to pouze v případě,že usoudím,že je menší zlo,než aby za mnou vyváděl nějaký manévry,který by mohli skončit nehodou...po dálnici jezdím do tachometrových 140km/h a vyjímečně více,pokud se mi za zadkem zjeví nějaká raketa s 300+ koňma..Ve městě překračuju 50km/h pravidelně.
Tolik k tomu...
Co se týče nehodovosti kamionů,vzhledem k tomu,že teoreticky by měli valit jen pravý pruh maximální rychlostí 80km/h jich mají až dost.
Jinak celá tahle diskuse je živá z toho,že nikdo z nás nemá před svým prahem pořádně zameteno a nejde se jentak lehce shodnout na tom,kdo má tý špíny víc :D
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Odpovědět

Zpět na „Pokec“