Žárovky

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Kas
*
Příspěvky: 22
Registrován: 18 úno 2018, 12:38

Re: Žárovky

Příspěvek od Kas »

dibarbora píše: 02 led 2022, 15:00 Nazad to ide jednoduchšie, musí to zacvaknúť v bajonete.. takže to máš asi zle nasadené..
Tak dotáhnout to prostě nějde, zkoušel jsem to asi 30x. Naštěstí jdu zítra na čtvrtou garančku, tak mi to snad dotáhnou.
JoKo píše: 24 led 2022, 20:42 hlavne su schvalene len na vybrane auta a konkretne reflektory
https://www.osram.de/am/night-breaker-led/index.jsp

takze i30tka ma (zatial) smolu...
Je tam zatím jenom i20, tak možná časem to rozšíří. Už aby to bylo :)
Reklama
 

sud
**
Příspěvky: 215
Registrován: 01 kvě 2020, 12:07
Bydliště: SVK

Re: Žárovky

Příspěvek od sud »

ako som pisal, pri dotahovani je to lepsie s nastrojom, napr. tlacit skrutkovacom
i30 Combi FAMILY; vyrobene 3/2020; 1.4T-GDI
proviron
*
Příspěvky: 53
Registrován: 16 čer 2019, 14:33

Re: Žárovky

Příspěvek od proviron »

neviem, kde to dať, tak to pišem sem, po zapnutí smerovky a následnom dorovnani kolies po odbočení mi nevypne smerovku, dá sa to niekde nadstaviť ?
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Žárovky

Příspěvek od Richard555 »

Navracení páčky blinkrů po srovnání kol je a doufám že ještě je čistě mechanická záležitost umístěná ve sloupku volantu, dle mě se nijak nastavit nedá.
Pokud máš auto v záruce reklamuj, pokud ne nejspíš budeš muset se naučit páčku blinkrů vracet ručně, protože oprava bude nejspíš provedena výměnou celého sloupku řízení a to se nedoplatíš :roll:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
malimi
Příspěvky: 9
Registrován: 22 zář 2023, 18:03

Re: Žárovky

Příspěvek od malimi »

Zdravím, taky přidám svou zkušenost s výměnou H7 v potkávacích světlech za LED.
Protože jsem v tomto fóru četl, že redukce pro LED žárovku má snahu padat do světlometu a pak se musí složitě lovit ven, napadlo mě přivázat si ji tenkou ale pevnou nití k ruce. U jednoho světla se mi podařilo LED žárovku nasadit na místo bez toho, aby mi kroužek upadl, ale u toho druhého ne. I když jsem si na to dával pozor. Nit ale zafungovala a redukci jsem okamžitě bez problémů vytáhl.
LED žárovky (i s redukcí) jsem kupoval tady: https://www.ledpodsviceni.cz/redukce-r5/
Je tam i návod včetně fotek, jak to ve světle vypadá, protože vidět tam fakt nejde vůbec nic.
Původně jsem počítal s tím, že vymontuju světlomet - pak by výměna žárovky byla hračka. Ale jsem přesvědčený o tom, že k tomu je třeba odmontovat přední nárazník. (Povolil jsem 3 šrouby, které upevňují světlomet ke karosérii, ale vyndat to nešlo. Nemyslím si, že by byl někde schovaný ještě jeden šroub, protože se světlometem jsem + - půl centimetru mohl pohybovat , ale vyndat nešel.)
Doufám, že na STK s LED žárovkami nebudou mít problém, dávat tam tpátky halogeny by se mi fakt nechtělo.
Hyundai i30 Fastback, 1,4 T-GDi
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“