vaše pneu a zkušenosti...

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od Tringi »

Oživuji staré vlákno, jelikož pomalu přichází čas zvolit, jaké koupit nové letní 215/45 R17 pneu na mé kupátko.
Stávající KUMHO K417 se těch 35 tisíc držely hodně dobře, a i tuto zimu, kdy mají sotva 2 mm, jsem zatím ze všech závějí vyjel a všude prorazil, proto bych asi, kdyby to šlo, koupil znovu ty samé. Nevím jestli byly dobré nebo špatné, srovnávat nemám s čím, ale byl jsem na jejich chování prostě zvyklý. Kola si nechám rovnou přezout u K&K Pneu tady v Šenově, takže jsem dobrovolně limitován jejich nabídkou (rajpneu.cz). KUMHO v mém rozměru sice mají, ale úplně jiné, tak nevím.

V každém případě jsem už byl víceméně rozhodnut, a pak jsem si vyhledal toto vlákno, přečetl ...a nevím.
Nechám si tedy rád poradit. Rozhoduju se mezi těmito: Mým tajným favoritem jsou Pirelli, ale asi jen kvůli tvaru vzorku, i když se zdá že se už nevyrábí, ani pirelli o nich na svém webu už nic nepíše :)
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od Hardcam »

Ja Te rovnou od Pirellek odradim, jak od Pirelli 7, tak 7000. Ma je nekolik lidi v okoli...kamarad ma na Golfu dokone stejny rozmer, ktery poptavas a za ty prachy je to tragedie.To same si ale myslim o vsech Kumho, co mi prosly pod rukama. Vsechny prazvlastne hucely (mozna jsi zde cetl, jak se majitele Getzu Kumho zbavuji), sice vydrzi (pri koupi Getze jsem je sundaval-75tkm), ale komfort nic moc. Ja se jich z Lantry brzo zbavil...naopak mi neprijdou vubec spatne Hankooky.

Hlavne jde o to, co od gum ocekavas - pokud chce dravejsi gumy, co si nechaji hodne libit, ale vydrzi 15tkm, tak Hankook V12 EVO - mel jsem na Elantre, to auto, i pri svych vlastnostech (tezky diesel, nesportovni sedan) bylo jak motokara.
Pokud hodlas jezdit normal, sem tam si zablbnout, pak bych volil Nokiany Z ve Tvem seznamu. Nevydrzi tolik jako puvodni Kumha, ale urcite Te potesi. SP MAXX je na muj vkus uz dost stara guma, na Sonate mame Dunlopy SP Sport a uz jsou zpuchrele - cili na jaro hledam nastupce, vydrzely asi 25tkm a spolehnout se na ne neda, na zadnym povrchu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od black_sheep »

Dunlop urcite, ale radeji SP SPORT 9000 :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od black_sheep »

I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od Tringi »

Hardcam píše:Ja Te rovnou od Pirellek odradim [...]To same si ale myslim o vsech Kumho, co mi prosly pod rukama. [...] ...naopak mi neprijdou vubec spatne Hankooky.
Pokud hodlas jezdit normal, sem tam si zablbnout, pak bych volil Nokiany Z ve Tvem seznamu.
Na Pirelli 7 jsem už něco v tomhle smyslu slyšel, ale říkal jsem si, že když ty 7000 mají úplně jiný vzorek, že se to na ně nevztahuje.
Asi budu volit tedy mezi těmi Nokiany Z a:
black_sheep píše:Dunlop urcite, ale radeji SP SPORT 9000 :-)
No koukám, jak jsem je mohl, hlavně s tolika pozitivními komentáři, přehlédl. Bohužel je nemají skladem, ale na druhou stranu na nové pneu zatím moc nespěchám.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
hawk
**
Příspěvky: 372
Registrován: 02 srp 2008, 09:07
Bydliště: olomoucko

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od hawk »

Já za sebe doporučuju Michelin Pilot Sport PS2 - na suchu IMHO nenajdeš lepší gumy. Akorát nevím jestli se dělají i v tebou požadované šířce 215 (já mám 225).
Uživatelský avatar
Russell
**
Příspěvky: 364
Registrován: 10 srp 2008, 12:11
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od Russell »

Ja mam BF goodrich G-force profiler 215/45/ZR17 ja som velmi spokojny, aj ked uz ich budem musiet vymenit lebo minule leto som ich vobec nesetril ale velakrat mi zachranili disk od poskriabania tym ze su spevnene. Jazdne vlastnosti maju velmi dobre co som pozeral. Ale ked pojdem menit toto leto tak chcem Pirelli Pzero Nero viac pozitivnych reakcii som na ziadne ine nikdy nevidel. :tus:
Santa Fe 2007 2.2 crdi 114kw
Lancia Lybra SW
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od ryba »

hawk píše:Já za sebe doporučuju Michelin Pilot Sport PS2 - na suchu IMHO nenajdeš lepší gumy. Akorát nevím jestli se dělají i v tebou požadované šířce 215 (já mám 225).
Počkej az prijde Borek :)
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od Hardcam »

Presne tak, Borek Michelinky zna... :mrgreen:
ja su spokojeny s Michelin Energy Saver, mam je jak na Getzovi, tak na Elantre a nemuzu si vubec stezovat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od Tringi »

Energy Saver ...to jsou ty co mají nižším valivým odporem, třením a přilnavostí snižovat spotřebu? ...to radši ne...
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od black_sheep »

ja mel kdysi Michelin Energy E3 a nebyli vubec spatny. v kategorii letnich je radim hned po obou pneu od Dunlopu co jsem kdy obouval :-)

Alpiny jsou ale naky naprd - furt lepsi jak barumky, ale treba Sava Eskymo mi prisli bejt snad lepsi!
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od Hardcam »

Tringi: nevim, co maj delat, ale slyset vubec nejsou...spotrebu mam nizkou furt, i s nima i bez nich...hlavne neco vydrzej. Napr. oproti Sport PS2 urcite...to same plati pro Pilot HX (seriove davane na Lantru 2.0), taky prd vydrzely, ale chovani supr. Ze zrovna ty pises "radsi ne", kdyz jsi doted jezdil na Kumho :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od Borek »

ryba píše:
hawk píše:Já za sebe doporučuju Michelin Pilot Sport PS2 - na suchu IMHO nenajdeš lepší gumy. Akorát nevím jestli se dělají i v tebou požadované šířce 215 (já mám 225).
Počkej az prijde Borek :)
Hardcam píše:Presne tak, Borek Michelinky zna... :mrgreen:
ja su spokojeny s Michelin Energy Saver, mam je jak na Getzovi, tak na Elantre a nemuzu si vubec stezovat.
Já tady jsem,čtu a musím přiznat,že se mě jen při čtení názvu některých pneu,zvýší krevní tlak,těsně před úroveň infarktu :D .Jak vy mě znáte,plantážníci :D .
Ale zklamu vás,protože po nedávných vláknech,kde jezdci na prdlavkách neuznávají tech.data výrobce,debatách o olejích-i v současných dnech ve vláknu u prdlavek(neúčastním se,jen při čtení kroutím nevěřícně hlavou)až po rady "maďarského technika",že v zimě je dobré do nafty přidávat benzín(asi podle hesla,co bylo dobré do Zetoru,je dobré i pro CRDi ](*,) [-o< )- :-k ,nemám už chuť,zapojovat se do vláken typu- co je lepší. :wink:
Myslím,že s výběrem pneu jsem dost lidem pomohl,ale než riskovat další dlouhé vlákno s novými jezdci na rychlých strojích,zdržím se debaty. :-# :D

Jen poznámka závěrem pro plantážníky-Michelin PS2 je výrazně lepší pneu než Pilot Sport.Ta byla opravdu na zabití ve všech faktorech.Název je podobný,ale pneu je opravdu jiná(nejen vzorkem).Michelin dělá jak dobré pneu,tak totální superšmejdy(a podle ceny se to rozhodně poznat nedá :!: ).PS2 jsou v té povedenější skupině.Přesto bych volil na :tus: jiné pneu.Výběru zdar. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od pepan »

a co je tedy lepší 8-[ :mrgreen:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
hawk
**
Příspěvky: 372
Registrován: 02 srp 2008, 09:07
Bydliště: olomoucko

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od hawk »

vězte, že jsem dlouho vybíral letní pneu. Prioritu měl můj požadavek na co nejlepší přilnavost a ovladatelnost na suchu (opotřebení, tření a aquaplaning neřeším). Ty pilot sporty PS2 jsou pro mě absolutní špička v tomto. Pokud nevěříte mé osobní zkušenosti, stačí si přečíst nějaké testy, kde zpravidla v tomto vyhrávají. Měl jsem před tím Bridgestone potenzy a eximia fate a rozdíl je opravdu propastný. Závěr: na auto, které koketuje s myšlenkou, že by mohlo být aspoň trošku sportovní se hodí IMHO víc než dost. Toť vše :)
Odpovědět

Zpět na „COUPE“