ix55 naleštěná bída !

Evropský Veracruz

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od Hardcam »

pepane, Santa je cistokrevnej, Tuscon dokonce nejspolehlivejsi cistokrevnej Hyundai. Neni to proste slatanina x aut, vyrabena v neznamych podminkach v nejaky bezvyznamny fabrice pro lampasaky. Dily na to, jsou, kdyz pominu setrvak na CRDi 92kW, tak i docela levny. Co nesezenes tady, maj to Polaci nebo Nemci. Jenom si zase nesmis koupit neco specialniho, jako treba Terracan, to je taky bida na dily.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od pepan »

dantastíku- maso a auto -to je dopcela rozdíl--když víš,že tio jehněčí nechutná,nekoupíš ho...prostě to víš...ale já koupím díly -maso-a nevím jak chutná a poznám to až potom...že schnije,zkazý se...a chci reklamaci...a vono hovno.. z 12dílu - 2kusy uplně jiný- nahradily =D> 6dílů se vysralo po 2-3t km....z toho mě uznali 2 na záruku a zbytek se vymlouvali....tedka se přem a právnicky postupujem kůli vyrovnání atd-další prachy,protože to takhle nejde nechat..bohužel..
takže já sem musel dalších 6 dílů znova postupně objednat = 2x náklady..

a dost končím debatu.zase se nasírám..prostě to takhle je a s touhle skutečností tady neudělám dobrej dojem,ale takhle to je přátele...bohužel

jo a na maso není záruka... :lol:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od Hardcam »

Udelas, ale ne kdyz to bude v kazdym tematu co navstivis. Xixao ma taky problem (asi) a neni to po celym foru. A ma auto za mega.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od pepan »

to je holt ta nasranost....nechci zaládat nasírací vlákno..zbytečný...jako měl sem 1-2tejdny klid..tedka mě zase nasrali..takže tak..a to se pak dá vyčíst z mejch příspěvků :?
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od 89majlo96 »

pepan píše:to je holt ta nasranost....nechci zaládat nasírací vlákno..zbytečný...jako měl sem 1-2tejdny klid..tedka mě zase nasrali..takže tak..a to se pak dá vyčíst z mejch příspěvků :?
taka tema tu uz je, najdi si hadky :wink:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od Hardcam »

HADKY - pozveme importera a budeme se hadat :mrgreen: treba uhadame slevu na novy auto.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od zdenek76 »

Pane jo, to bylo čtení na dlouho. Není asi zásadní, jestli se nový Hyundai kazí nebo ne, to se fakt děje víceméně u všech značek. Není ani zásadní, že dejme tomu Veracruz bude po 3 letech vypadat jak Q7 po 6 letech, protože jsou tam použitý levnější materiály. Odráží to cena nového vozu, takže ok.

Zásadní je, že dostupnost náhradních dílů pro běžného řidiče Hyundai (ten jenž nebude kupovat na eBay, v USA, u Poláků apod., ale zajde do nejbližší mototechny či k prodejci) je tragická a i díky tomu je v těch dílech takovej hokej, že člověk objedná dle katalogu či VINka a až při samotné opravě zjistí, že je na autě úplně jiný díl. A neplatí to jen o "veteránu" Galoprdovi, ale i o autech tři čtyři roky starejch. Tohle je dle mě zásadní problém o nějž Pepanovi jde. A jelikož zde není dostatečná nabídka kvalitních dílů z druhovýroby, musí se to flikovat nějakými číňany typu JC apod., kde se ti nové ložisko rozskočí za prvním rohem.

Příklad: je pestrá nabídka ojetin nového Santíka 2.2 CRDi z prvních let výroby, auta mají nakrouceno i hrubě přes 100t km, koupím to jako běžný řidič a chci to hodit do cajku, zajdu do Auto Kelly (nebo jinam, všude je to +- stejný) a
- brzdový kotouče: na objednávku, skladem nejsou
- ramena, čepy, apod: : na objednávku, skladem nejsou
- tyčky stabíku: : na objednávku, skladem nejsou
- ložiska kol: : na objednávku, skladem nejsou
a tak dále, přičemž objednávkou se může myslet klidně měsíc a více čekání. A to nemluvě nedej bože o věcech jako výfuk, tlumiče, spojka, světla.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od Hardcam »

zdenek: na novy SF jsem zrovna koukal, je to bida. Ale prece nez si koupim auto, tak se podivam, co me na to budou stat dily a zda jich je dost. Kdyz na SF nic neni, tak si ho prece nekoupim. Nejsme snad sebevrazi, abysme kupovali auto, na ktery nic neexistuje. To delaj jen blazni, co tahaj "exotiky" z USA a taky odtamtud objednavaji dily. Pepan bohuzel koupil v dobe, kdy byl Gall uz dojizdak, dily jeste byly jaks taks dostupny v servisu a internet byl jeste miminko.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od dantasik »

To s temi dily je ale spis si myslim obecne problem ceska.

Na mitsubishi se napr taky schani dily blbe a lidi z mitsuclubu to vetsinou objednavaji z nemecka, kde mimo jine maji spravnou evidenci atd...Stim ze pokud bych mel na objednavce dil XX pro YY a dorazil by dil XX pro ZZ tak je to jasny...ale asi nechteji dil o kterem vedi ze ho neudaji...
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od hlobilp »

No me se jeste v servisu nestalo, ze by meli spatny dil... jen jednou v NEORIGO jsem potreboval vymenit regulaci alternatoru a napoprve poslali dil na dvoulitr. jinak vzdy vse v poradku
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od zdenek76 »

hlobilp píše:No me se jeste v servisu nestalo, ze by meli spatny dil... jen jednou v NEORIGO jsem potreboval vymenit regulaci alternatoru a napoprve poslali dil na dvoulitr. jinak vzdy vse v poradku
Jasně, to nebylo myšleno paušálně pro všechny Hyundai, ale jsou modely a druhy dílů, kde si fakt není jistej ani origo servis. Nebudu chodit pro příklad daleko - první generace SantaFe a spojka, to je vždy sázka do loterie, jaká spojka z toho auta nakonec vypadne. Kolikrát musíš mít k dispozici všechny dostupné typy sad a z každé vzít něco.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od zdenek76 »

Hardcam píše:zdenek: na novy SF jsem zrovna koukal, je to bida. Ale prece nez si koupim auto, tak se podivam, co me na to budou stat dily a zda jich je dost. Kdyz na SF nic neni, tak si ho prece nekoupim. Nejsme snad sebevrazi, abysme kupovali auto, na ktery nic neexistuje. To delaj jen blazni, co tahaj "exotiky" z USA a taky odtamtud objednavaji dily. Pepan bohuzel koupil v dobe, kdy byl Gall uz dojizdak, dily jeste byly jaks taks dostupny v servisu a internet byl jeste miminko.
No, a to je na tom právě špatně, že Hyu má zmáknutý prodej nových vozů, ale následná péče o ojetinu je poněkud nedostatečná. Není přece normální, aby ofiko servis u mě obyčejného přizdisráče kupoval tlumiče, protože oni je oficiální cestou nemůžou sehnat. A nemusí to nutně vadit jen majitelům ojetin, ale když se ti porouchá nové auto v záruce a pak ti stojí v servise pár týdnů, protože čeká na náhradní díl - tak to je špatně.

Já jsem třeba se Santíkem maximálně spokojen, v otázce spolehlivosti bez problémů. Ale taky má auto jen 4 roky a málo km, co až bude mít třeba 7 let? Teď to bude nějakých 9 let od zahájení výroby prvního SF a ještě furt se nedá běžně koupit výfuk z druhovýroby.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od pepan »

zdenek má pravdu.. ramena-urval sem je po upadnutí kardanu-prostě neměli- ](*,) vrakáč-neměli-
mitshubishi- nou problém =D>
jen ty ložiska zdenku že?- mitshubishi
nebejt zdenka-čekám na ložiska doted ](*,) .. samozřejmě sem si je mohl objednat sám,jenže už několikrát sem se spáli ikdyž sem napsal vin a kod motoru..
a jenom za dejme tomu u zdenka- nějakej ten litr za nd..a to je jen za pár dílečků
ano zdenek to vyhmát-nehorázně mě sere nedotatek nd -ikdyž mám auto z roku 12/1998a hlavně přístup v pardubickém kraji a o čumprku už nemluvě
hele ve středu- kecal sem s majitelem krátase -krásnej černej galoprd- a ejhle uplně stejnej problém- ještě zkusím odchytnout tady longa -žlutásek- =D> vypadá krásně- musím to vyzvědět :mrgreen:

já sem koupil gala od hjundaje jako ojetý vůz v záruce u hjundaj- né z bazaru nebo mezi osobama-přímo od hjundaj.- asi 50000km-a už se sral,jenže sem vytrval,páč sem sral na předsudky že hjundaj je sráč.....celkově hjundaj není sráč,jen má v sobě sráče lidi a to už ve vyšších místech a to je smutny a lidi dělaj značku a o dílech -to vám tady krásně vypsal
předeseda-díky zdenku za objasnění
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od David PLEVA »

S dílama máte pravdu, sháněl jsem na Svoji Sonatu druhovýrobu brzdy (kotouče + desky ATE). Nikdo je neměl, až tihle: http://sklep.intercars.com.pl/. Tak jsem objednal, a na druhý den zajel do Raciborze, což mám asi 35 km a problém vyřešen. Když jsem se pak pána ptal, jak to že česká pobočka v Ostravě to nemá a oni v Raciborzi ano, mi odpověděl, že ČR je dost malá, aby si sortiment drželi skladem. No možná na tom něco bude, když jich je asi 4 krát více, než nás.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: ix55 naleštěná bída !

Příspěvek od zdenek76 »

To jo, v Polsku je banda věcí skladem a je to vzhledem k širšímu trhu i zcela pochopitelný, taky tam často beru, když u nás není. O to je horší, když chceš koupit u nás a řeknou ti, že není až tak za měsíc, přitom kousek za hranicema to je skladem, akorát se prodejce kvůli pár stovkám (často ani to ne) výdělku nechce angažovat.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Odpovědět

Zpět na „iX55“