vaše pneu a zkušenosti...

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od Hardcam »

O tom zadna. Jen je treba si urcit, co od gum clovek chce...ty sis vybral pneu na jizdu, Tringi podle vyberu spise komfort/vydrz...oboji se da zkloubit tezce. Co se tyce Bridgestonu, temer kazdy mechanik v pneuservise mi tvrdil, ze to jsou nejlepsi pneu co kdy byly...osobne znam jen ER300 a ty jsou spickove. Tete jsem objednal v prosinci na Octavii Bridgetsone LM25 (cili zimni) a je vice nez spokojena.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od black_sheep »

no kamaraduv tata zavodil, maj v rodine par maserati a celkove ma auta v krvi. kdyz jsem se s tim kamaradem bavil, jaky meli zkusenosti s tema michelinkama, tak byli hodne spokojeny. co ja vim tak kupujou primarne pireli, ale rozhode o tech Michelin Pilot nemluvili tak spatne, jak je tedy popisujete. ale je fakt, ze od ty doby k nim mam nakou neduveru a ty Michelin Alpin me taky zklamaly - ikdyz nejsou uz novy. jediny co se jim zase musi nechat, ze vubc nemizi - a to ze az neuveritelne.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od Borek »

Blacku-už jsem psal-i když je název podobný,je v názvu důležitá ta 2 :!: .Na :tus: byly z výroby montovány origo franc.Michelin pilot sport(v době před 6 roky-nejdražší pneu v montovaném rozměru)a to byly po všech :!: stránkách superšmejdy,nesahající 2x protektorované Barumce ani v jednom parametru po kotníky(pardon,po vzorek :D ).Nechci se opakovat,ale na suchu i na vodě to bylo o život -elektronika se sakra namakala,aby auto držela na silnici:!: Výdrž 0,0000 nic...... :roll:
Za to hawkem zmiňované PS2,jak jsem psal,jsou jiné pneu,rozhodně lepší než PS,ale na auto bych si je nekoupil.Ne,že by byly špatné,ale proto,že za ty peníze se dají sehnat lepší pneu(můj názor).Přesně jak píše Hard-každý preferuje u pneu něco jiného-výdrž,sucho,mokro,cena,komfort,brzdná dráha.....
A k testům-nedávno jsem četl(pokud to bude někoho zajímat-najdu),jak se ve SM chlap rozčiloval,že si koupil pneu podle jejich testu-nejlepší :!: a v jiném testu skončily na spodních příčkách :D .Bylo mu vysvětleno,že si každý ve svém testu určuje jiná pravidla(aby vyhrála ta pneu,jejichž výrobce je jejich největším inzerentem)-asi smutné zjištění pro pána. :mrgreen: V olejích je jiná situace-tam je jasně dán požadavek na kvalitu a teplotní rozsah od výrobce auta a jasně je i označena kvalita přímo na balení KAŽDÉHO oleje.Hotovo :!: U pneu je to jiné-žádná super univerzální pneu,která by byla ve všech parametrech nejlepší není.Bohužel. :(

Pokud nezkouším nějakou neznámou pneu,řídím se poměrem CENA x VÝKON.Stejně jako mezi značkovými a drahými pneu najdeš superšmejd(viz.Michelin PS...),tak i mezi lacinými nebo čínskými pneu najdeš hvězdy,nad kterými člověk bez předsudků zůstane v úžasu,jak dobré pneu se dají prodávat za malé peníze,jen proto,že to není ZNAČKA(viz.Nankang NS1...). :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od Tringi »

Přesně tak, hledám nějaké s dobrým poměrem cena × výkon, takové aby mě nepřekvapily tím, že se utrhnou tam kde ty současné KUMHO ještě držely. Překousnu když vydrží méně a nechci dát za kus víc než kolem tří tisíc.
Co mě překvapilo, že jsem si v archivech našel ty Kumho (tuším K417), které mám origo, a jejich cena byla kolem čtyř tisíc za jednu :shock:
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od pepan »

protektor vraník ve všech směrech na moje auta =D> =D>
si mě klidně tady podejte,ale za svojí si po několikaletém ježdění na galu a užovkách stojím za svým..
držej,v zimě berou jak prase =D> a 200 stejně nejezdím...vým že ve 170 držej taky krásně,takže houno zle a vydržej uplně stejně jako gumy za 3000.-
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Melkor
**
Příspěvky: 282
Registrován: 26 led 2007, 16:45
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od Melkor »

Já jsem po radě s Hujerem koupil Kumho 195/60 R14 86H KH15... Tak snad budu spokojen :-) Máte li někdo zkušenosti, pls povězte co mě čeká.(BOŘKU, nejlépe ty...) Pokud nikdo, tak sem v létě napíšu jak jezděj :-)
Zatím věřím že budou ok, před tím jsem jezdil na Barum Brilantis 175/65 R14 a na ty nemůžu říct křivého slova...
Lantra Combi 1.8 16V 94KW rv.1996
Accent 1.3 12V 61KW rv.2003 - LPG MAGIC3 - (mám interface i SW pro nastavení ŘJ)
-prodáno: Accent 1.3 62Kw rv.95 5dvéř
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od Engineer »

Budú nechutne hlučné.... #-o
Neviem či som mal tento model posledný rok ale mal som pocit akoby auto malo stále obute zimne pneu...
Inak všetko ostatne v norme (za mokra, a brzdná dráha). Na konci leta ked osm auto predal som bol prekvapený ze kolko dezenu mi zmizlo. Ale to zavisi od sofera :-k
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od Borek »

Melkor píše:Já jsem po radě s Hujerem koupil Kumho 195/60 R14 86H KH15... Tak snad budu spokojen :-) Máte li někdo zkušenosti, pls povězte co mě čeká.(BOŘKU, nejlépe ty...) Pokud nikdo, tak sem v létě napíšu jak jezděj :-)
Zatím věřím že budou ok, před tím jsem jezdil na Barum Brilantis 175/65 R14 a na ty nemůžu říct křivého slova...
Kumho mě zajímaly(vždyť je to Korea :D ),stejně jako v poslední době mě zajímá doslova záplava čínských pneu(jejich kvalita má široký rozsah,ale vzhledem k tomu,že se chtějí dostat na trh,tak se dají sehnat i opravdu dobré pneu,doslova za hubičku :wink: ,stejně jako člověk narazí na čínské pneu,které už od pohledu a hmatu budou mít potíže vydržet 2 roky-extrémně tvrdá směs-vydrží spoustu km,ale pneu jsou hlučné a při teplotách pod 10 stupňů,ztvrdnou jako kámen a sakra kloužou :roll: ,při zatažení za bočnice se otevřou povrchové(zatím-u nové) praskliny-to je třeba případ značky Fullrun).
K věci-Kumho KH-15 není špatná pneu-kdybych měl známkovat jako ve škole,tak ji dám 2-. :wink: Vyrábí se poměrně dost dlouhou dobu a splní požadavky na běžnou jízdu.Není si moc jistá na vodě.Dříve se utrhne(horší odvod vody).Na suchu se drží statečně.S hlukem je na tom díky střední lamele také tak za 2-.Prostě standartní pneu,která splní očekávání běžného uživatele.Nenapsal jsi za kolik korun jsi ji koupil-to je dost důležité k tomu,abych ti řekl,jak výhodný nákup jsi udělal(cena x výkon).
Pokud bych měl volit Kumho,vyberu si raději Solus KH17-jejich cena je hodně podobná KH15,ale pneu je to rozhodně nejméně o třídu lepší.Nemá střední lamelu,myslím,že má i o jednu drážku méně,ale chovala se velice,velice dobře.Mám ji u Kumho vzhledem k ceně jako super pneu.I u zkoušky panického brzdění(zašlápnutí v 60km/h),překvapila v dobrém smyslu slova.Takže u Kumho bych ti s klidem v duši za sebe doporučil KH17 :!: :wink: Ale s KH-15 jsi chybu také neudělal,práci odvedou.
Ještě k vzpomínaným Barum Brilantis.Je to vylepšený Barum Brilant,z kterého mě lezly oči z důlků :lol: Na nové pneu 720g závaží [-o< .Trpěly i na špatnou konstrukci bočnic-prakticky u všech naskákaly na bokách boule :-k .To bylo opravdu šlápnutí Barumu vedle,proto je trochu vylepšily na Brilantis.Ty už jsou,tak říkajíc na standartu,ale za cenu,co se prodávají,bych je nekoupil ani náhodou. :D Tudíž pokud jsi byl s Brilantis spokojený,KH15 ti budou sloužit minimálně stejně dobře. :wink:
Čau a doufám,že se zase uvidíme na srazu. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Melkor
**
Příspěvky: 282
Registrován: 26 led 2007, 16:45
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od Melkor »

Ty Kumha mě stály 1041,-Kč jedna, čili cena solidní... KH17 byly oproti nim mnohem dražší, takže jsem zvolil ty KH15. Po Brillantiskách, se kterými jsem byl spokojen to vypadá na dobrou volbu.
Lantra Combi 1.8 16V 94KW rv.1996
Accent 1.3 12V 61KW rv.2003 - LPG MAGIC3 - (mám interface i SW pro nastavení ŘJ)
-prodáno: Accent 1.3 62Kw rv.95 5dvéř
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od Borek »

Tak to jsi koupil za dobrou cenu.V tom případě jsou OK.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od black_sheep »

Borek píše:
Melkor píše:Já jsem po radě s Hujerem koupil Kumho 195/60 R14 86H KH15... Tak snad budu spokojen :-) Máte li někdo zkušenosti, pls povězte co mě čeká.(BOŘKU, nejlépe ty...) Pokud nikdo, tak sem v létě napíšu jak jezděj :-)
Zatím věřím že budou ok, před tím jsem jezdil na Barum Brilantis 175/65 R14 a na ty nemůžu říct křivého slova...
Kumho mě zajímaly(vždyť je to Korea :D ),stejně jako v poslední době mě zajímá doslova záplava čínských pneu(jejich kvalita má široký rozsah,ale vzhledem k tomu,že se chtějí dostat na trh,tak se dají sehnat i opravdu dobré pneu,doslova za hubičku :wink: ,stejně jako člověk narazí na čínské pneu,které už od pohledu a hmatu budou mít potíže vydržet 2 roky-extrémně tvrdá směs-vydrží spoustu km,ale pneu jsou hlučné a při teplotách pod 10 stupňů,ztvrdnou jako kámen a sakra kloužou :roll: ,při zatažení za bočnice se otevřou povrchové(zatím-u nové) praskliny-to je třeba případ značky Fullrun).
K věci-Kumho KH-15 není špatná pneu-kdybych měl známkovat jako ve škole,tak ji dám 2-. :wink: Vyrábí se poměrně dost dlouhou dobu a splní požadavky na běžnou jízdu.Není si moc jistá na vodě.Dříve se utrhne(horší odvod vody).Na suchu se drží statečně.S hlukem je na tom díky střední lamele také tak za 2-.Prostě standartní pneu,která splní očekávání běžného uživatele.Nenapsal jsi za kolik korun jsi ji koupil-to je dost důležité k tomu,abych ti řekl,jak výhodný nákup jsi udělal(cena x výkon).
Pokud bych měl volit Kumho,vyberu si raději Solus KH17-jejich cena je hodně podobná KH15,ale pneu je to rozhodně nejméně o třídu lepší.Nemá střední lamelu,myslím,že má i o jednu drážku méně,ale chovala se velice,velice dobře.Mám ji u Kumho vzhledem k ceně jako super pneu.I u zkoušky panického brzdění(zašlápnutí v 60km/h),překvapila v dobrém smyslu slova.Takže u Kumho bych ti s klidem v duši za sebe doporučil KH17 :!: :wink: Ale s KH-15 jsi chybu také neudělal,práci odvedou.
Ještě k vzpomínaným Barum Brilantis.Je to vylepšený Barum Brilant,z kterého mě lezly oči z důlků :lol: Na nové pneu 720g závaží [-o< .Trpěly i na špatnou konstrukci bočnic-prakticky u všech naskákaly na bokách boule :-k .To bylo opravdu šlápnutí Barumu vedle,proto je trochu vylepšily na Brilantis.Ty už jsou,tak říkajíc na standartu,ale za cenu,co se prodávají,bych je nekoupil ani náhodou. :D Tudíž pokud jsi byl s Brilantis spokojený,KH15 ti budou sloužit minimálně stejně dobře. :wink:
Čau a doufám,že se zase uvidíme na srazu. :wink:
no clovece me naskakali boule i na tech novejsich barumkach. byli to pekny smejdy teda - dokonce jsem myslel ze ma coupe dost podivny podvozek, nez jsem je prezul :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od Tringi »

Tak jsem nakonec obul ty Dunlop SP MAXX.
Prozatím dobrý, zdají se mi hlučnější, ale stoprocentně drží mnohem líp, než ty sjeté předchozí ;-) Jaké jsou doopravdy uvidím až časem.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
r_e_n_e
**
Příspěvky: 204
Registrován: 19 dub 2010, 21:10
Bydliště: Slovensko

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od r_e_n_e »

Borek píše:Blacku-už jsem psal-i když je název podobný,je v názvu důležitá ta 2 :!: .Na :tus: byly z výroby montovány origo franc.Michelin pilot sport(v době před 6 roky-nejdražší pneu v montovaném rozměru)a to byly po všech :!: stránkách superšmejdy,nesahající 2x protektorované Barumce ani v jednom parametru po kotníky(pardon,po vzorek :D ).Nechci se opakovat,ale na suchu i na vodě to bylo o život -elektronika se sakra namakala,aby auto držela na silnici:!: Výdrž 0,0000 nic...... :roll:
Za to hawkem zmiňované PS2,jak jsem psal,jsou jiné pneu,rozhodně lepší než PS,ale na auto bych si je nekoupil.Ne,že by byly špatné,ale proto,že za ty peníze se dají sehnat lepší pneu(můj názor).Přesně jak píše Hard-každý preferuje u pneu něco jiného-výdrž,sucho,mokro,cena,komfort,brzdná dráha.....
A k testům-nedávno jsem četl(pokud to bude někoho zajímat-najdu),jak se ve SM chlap rozčiloval,že si koupil pneu podle jejich testu-nejlepší :!: a v jiném testu skončily na spodních příčkách :D .Bylo mu vysvětleno,že si každý ve svém testu určuje jiná pravidla(aby vyhrála ta pneu,jejichž výrobce je jejich největším inzerentem)-asi smutné zjištění pro pána. :mrgreen: V olejích je jiná situace-tam je jasně dán požadavek na kvalitu a teplotní rozsah od výrobce auta a jasně je i označena kvalita přímo na balení KAŽDÉHO oleje.Hotovo :!: U pneu je to jiné-žádná super univerzální pneu,která by byla ve všech parametrech nejlepší není.Bohužel. :(

Pokud nezkouším nějakou neznámou pneu,řídím se poměrem CENA x VÝKON.Stejně jako mezi značkovými a drahými pneu najdeš superšmejd(viz.Michelin PS...),tak i mezi lacinými nebo čínskými pneu najdeš hvězdy,nad kterými člověk bez předsudků zůstane v úžasu,jak dobré pneu se dají prodávat za malé peníze,jen proto,že to není ZNAČKA(viz.Nankang NS1...). :wink:

Tak som kupil v piatok Hyundai Coupe 2.0i CVVT Dynamic (som druhy majitel) a mam tam este povodne KUMHO pneu. Najazdenych 32000km a su celkom fajn. Aj ked sa mi na vode zdaju nepokojne...

Rad by som sa opytal na Nankang SPORT NS-II RF (70 Eur) a Nankang Sport NS-I MFS (76 Eur) + dovoz zdarma.
viem, ze je to omielana tema, ale ako su na tom s hlukom a bocnymi lemami? Nerad by som sa citil v aute ako vo valci a takisto by som si este chcel 17ky elektrony uchovat do dalsej sezony. :)
Slovenske cesty a Kosice maju otras stav vozoviek.
Viete niekde o lepsej cene?
Robil niekto aj tesy na zimne pneu? Caka ma aj tato volba a rad by som vedel, ktore su najstabilnejsie a maju najlepsi zaber vo vacsom snehu. Odporucali by ste ist radsej ist do nizsich rozmerov (R16) na zimu? Budem urcite kupovat nejake elektrony na zimu, tak mate nejake co by vydrzali tie nase cesty?
Pozeral som, ze R17ky zimne pri rozmeroch 205/55/R17 su v poho ceny...

Vdaka za radu...
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od Tringi »

Podle obrázku koukám model 07/08. Vítej.
Nevím teda jestli to jsou ty samé co jsem měl já, ale původní mi vydržely fakt dost, a držely se statečně. Ne až do extrémů, ale vždy s předstihem zapískaly, takže jsem věděl že dál to nemám přehánět. Na vodě držely rovnou stopu skvěle, zatáčky už dost hůř, to je fakt.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od mirpie »

já ted otestuju Uniroyal a Goodride v rozměru 205 50 15, na podzim vám řeknu :-)
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „COUPE“